Setari Cookie-uri

------Curs Intact Media Academy-----

Buna. Am si eu o curioztate - am auzit la stiri de cursul acesta ,,Intact Media Academy''- am intrat pe internet pe pagina oficiala si am vazut cursurile corespunzatoare fiecarui profil- in plus scrie ca daca treci testul final primesti o diploma care sa te ajute sa lucrezi in domeniul ales. M-ar interesa mai multe informati despre cursul acesta ...poate sunt persoane care sunt din Bucuresti si au urmat cursul sau au informati cu privire la el ...mi-ar face placere sa aflu mai multe lucruri despre acest curs si as fi foarte incantata daca mi-ati putea da mai multe informati cu privire la cursul Intact Media Academy...

Va multumesc !!!
kudika_nikole
Postat pe 12 Ianuarie 2012 20:55
Cred ca ai fii buna ca si mediatoare de emisiuni TV
GHEISA_
Postat pe 12 Ianuarie 2012 21:04
Se pare ca nimeni nu are habar de cursul acesta ...
kudika_nikole
Postat pe 14 Ianuarie 2012 18:05
Buna! Am mai poostat ceva nu cu mult timp in urma dar nu stiu unde mia disparut postarea :). M-ar interesa cateva pareri legate de universitatea,,Hyperion'' din Bucuresti si de universitatea ,,Babes Bolyai'' din Cluj- as vrea sa continuu un master la una dintre universitati si as fi incantata daca as primi cateva pareri legate de aceste doua institutii de invatamant.
kudika_nikole
Postat pe 28 Septembrie 2012 23:28
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-12 20:55:33Buna. Am si eu o curioztate - am auzit la stiri de cursul acesta ,,Intact Media Academy''- am intrat pe internet pe pagina oficiala si am vazut cursurile corespunzatoare fiecarui profil- in plus scrie ca daca treci testul final primesti o diploma care sa te ajute sa lucrezi in domeniul ales. M-ar interesa mai multe informati despre cursul acesta ...poate sunt persoane care sunt din Bucuresti si au urmat cursul sau au informati cu privire la el ...mi-ar face placere sa aflu mai multe lucruri despre acest curs si as fi foarte incantata daca mi-ati putea da mai multe informati cu privire la cursul Intact Media Academy...

Va multumesc !!!



din cate stiu cursul dureaza 3 luni, asa ca nu-mi inspira f mare incredere. daca o iei de la 0 intr-un domeniu nu stiu cate te pot invata si cate poti asimila in 3 luni. de aceea mi se par mai bune cursurile de 1 an sau 2 ale Scolii de televiziune Tudor Vornicu, plus ca au un raport mai bun absolventi/angajati in domeniu, iar diplomele lor sunt recunoscute de Ministerul Educatiei si de Ministerul Muncii.

daca ai mai lucrat in domeniu si vrei doar o diploma care sa-ti certifice cunostintele, atunci poti sa urmezi cursuri de 3 luni :)
maria_popescu2011
Postat pe 11 Octombrie 2012 13:56
De la: maria_popescu2011, la data 2012-10-11 13:56:05
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-12 20:55:33Buna. Am si eu o curioztate - am auzit la stiri de cursul acesta ,,Intact Media Academy''- am intrat pe internet pe pagina oficiala si am vazut cursurile corespunzatoare fiecarui profil- in plus scrie ca daca treci testul final primesti o diploma care sa te ajute sa lucrezi in domeniul ales. M-ar interesa mai multe informati despre cursul acesta ...poate sunt persoane care sunt din Bucuresti si au urmat cursul sau au informati cu privire la el ...mi-ar face placere sa aflu mai multe lucruri despre acest curs si as fi foarte incantata daca mi-ati putea da mai multe informati cu privire la cursul Intact Media Academy...

Va multumesc !!!



din cate stiu cursul dureaza 3 luni, asa ca nu-mi inspira f mare incredere. daca o iei de la 0 intr-un domeniu nu stiu cate te pot invata si cate poti asimila in 3 luni. de aceea mi se par mai bune cursurile de 1 an sau 2 ale Scolii de televiziune Tudor Vornicu, plus ca au un raport mai bun absolventi/angajati in domeniu, iar diplomele lor sunt recunoscute de Ministerul Educatiei si de Ministerul Muncii.

daca ai mai lucrat in domeniu si vrei doar o diploma care sa-ti certifice cunostintele, atunci poti sa urmezi cursuri de 3 luni :)


De acord, posibil cu timpul voi incerca sa urmez un curs pentru a-mi imbunatati cunostintele de moment imi dedic timpul cu alte ocupatii.
kudika_nikole
Postat pe 18 Mai 2013 15:00
Am mai postat aici experienta nepoatei mele care dupa ce a facut IMA s-a dus si s-a inscris totusi la Scoala Tudor Vornicu si a reusit sa se angajeze de-abia apoi la o televiziune muzicala. Practica facuta in scoala la Tudor Vornicu si la Realitatea (care erau parteneri) si internship-ul facilitat tot de ei i-a oferit experienta si recomandarile necesare sa se poata angaja.
Mai cauta informatii, pentru ca, pana la urma, ce recomanda o scoala este mai putin reclama care si- face ci numarul de absolventi care s-au angajat in urma studiilor.
RalucaRalu
Postat pe 12 Iunie 2013 16:52
Eu te sfatuiesc, daca mai ai aceeasi intentie si in anul scolar care incepe acum sa te duci la Scoala de televiziune Tudor Vornicu.
Sora mea a terminat-o acum doi ani si imediat dupa absolvire s-a angajat in televiziune (la B1, postul unde facuse practica) unde lucreaza si acum ca producator.
Mai pastreaza si acum legatura cu profesorii ei si pastreaza o amintire foarte placuta din anul in care a fost eleva lor.
lolo2012
Postat pe 6 August 2013 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prof de germana 5 De la: kudika_10839 2 Iulie 2012 12:30
TV Academy - Cursuri de televiziune 1 De la: andreea_tudor06 6 August 2009 13:47
INTELIGENTA EMOTIONALA: 8-10 OCT. 2010 1 De la: kudika310794 13 Septembrie 2010 13:51
SPECIFICUL INTERVENTIEI PSIHOLOGICE IN ADICTII: 9-10 APRILIE. 1 De la: kudika310794 12 Martie 2011 16:14
Cursuri manichiura/pedichiura in Bucuresti 3 De la: aricel 2 Octombrie 2014 09:31