Setari Cookie-uri

majorat=cosmar

In mai putin de o luna implinesc 18 ani.O sa imi fac majoratul ins asunt foarte pesimista.Nu stiu unde sa il fac,nu stiu ce muzica sa pun,nu stiu ce bautura sa iau,nu stiu ce mancare sa ofer...ma ajuta cineva???Locuiesc la tara si majoritatea colegilor mei vin din oras.E cam fig sa il fac acasa si oricum nu prea am spatiu.Ajutooor
cristina2502
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:26
insa sunt* scuze
cristina2502
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:27
De la: cristina2502, la data 2012-01-29 12:26:37In mai putin de o luna implinesc 18 ani.O sa imi fac majoratul ins asunt foarte pesimista.Nu stiu unde sa il fac,nu stiu ce muzica sa pun,nu stiu ce bautura sa iau,nu stiu ce mancare sa ofer...ma ajuta cineva???Locuiesc la tara si majoritatea colegilor mei vin din oras.E cam fig sa il fac acasa si oricum nu prea am spatiu.Ajutooor



Draga mea,tu nu ai parinti cu care sa te consulti,caci presupun ca domniile lor sunt cei care iti asigura suportul material,in vederea organizarii acestui eveniment??
Sunteti tineri,voi nu sunteti adeptii meselor clasice ,cu menu-uri complete,de regula, se prefera bufeturile suedeze,asezonate cu bauturi alcoolice sau nu,dupa caz si preferinte,,sucuri,apa plata si minerala,cafea la discretie!!In functie de bugetul existent se poate rezolva si aceasta problema!In ceea ce priveste genul muzical,acesta trebuie sa fie divers si placut tuturor!muzica trebuie sa fie antrenanta,sa asigure buna dispozitie,depinde de ce anume iti place si de ceea ce poti asigura oaspetilor tai!!!
Ca mancare,poti opta pentru salate,gratare din carne de pui sau porc,gustari reci si calde,patiserie calda,fructe la desert!!
MissRainbow
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:42
Ba da.Parintii mei imi ofera cele necesare,insa eu personal trebuie sa recunosc ca nu am fost la niciun majorat pana acum si nu stiu aproape nimic despre asta ,iar parintii mei sunt destul de depasiti de situatie ei imi ofera banii si cam atat.In plus ma gandeam la ceva mai concret,de exemplu un playlist cu muzica de la cineva care a trecut recent prin asta,si alte detalii clare in legautra cu cele mentionate de mine in primul comentariu.Multumesc pentru raspuns
cristina2502
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:49
De la: cristina2502, la data 2012-01-29 12:49:40Ba da.Parintii mei imi ofera cele necesare,insa eu personal trebuie sa recunosc ca nu am fost la niciun majorat pana acum si nu stiu aproape nimic despre asta ,iar parintii mei sunt destul de depasiti de situatie ei imi ofera banii si cam atat.In plus ma gandeam la ceva mai concret,de exemplu un playlist cu muzica de la cineva care a trecut recent prin asta,si alte detalii clare in legautra cu cele mentionate de mine in primul comentariu.Multumesc pentru raspuns



Playlist-ul ,ti-l poti alcatui tu,cu melodii indragite de tine,poti intra pe internet,dar te sfatuiesc sa consulti un ",Dj",sunt destui in spatiul virtual!!Personal,nu am un astfel de playlist,ceea ce ascult ,sunt convinsa ca nu va fi pe placul celor cu varsta de 18ani!!Pentru mancare,poti consulta orice firma de catering,sunt destule accesibile pe internet!!Costurile sunt apropiate ,de cele care ar presupune implicarea ta directa ,in achizitionarea produselor!!Trebuie sa discuti din timp cu astfel de firme!!
MissRainbow
Postat pe 29 Ianuarie 2012 13:02
De la: cristina2502, la data 2012-01-29 12:49:40Ba da.Parintii mei imi ofera cele necesare,insa eu personal trebuie sa recunosc ca nu am fost la niciun majorat pana acum si nu stiu aproape nimic despre asta ,iar parintii mei sunt destul de depasiti de situatie ei imi ofera banii si cam atat.In plus ma gandeam la ceva mai concret,de exemplu un playlist cu muzica de la cineva care a trecut recent prin asta,si alte detalii clare in legautra cu cele mentionate de mine in primul comentariu.Multumesc pentru raspuns
cu un playlist te pot ajuta eu daca vrei
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 16:15
Ai putea sa-ti faci majoratul la un restaurant. Nepoata mea la facut anul trecut in vara - de asemenea si un verisor de-al meu. Au inchiriat cateva mese intr-un restaurant au ales meniul si la fel si muzica - poti sa-ti alegi ce muzica vrei ...a fost reusit totul pe nepoata a ajunso in jur de 20 de milioane totul iar pe verisor intre 13 si 14 milioane - depinde ce restaurant alegi si cat de bogat alegi sa fie meniul.
kudika_nikole
Postat pe 29 Ianuarie 2012 21:00
Deci tu ai bani dar problema e ca nu stii unde sa-ti faci majoratul si muzica.Pai fata draga alege muzica in functie de ce anume ascultati tu si prietenii tai,ai putea sa ti-l faci intr-un club sau la restaurant sau poate la cineva acasa care are mai mult spatiu...depinde de tine ce anume iti doresti.
Broscaru
Postat pe 29 Ianuarie 2012 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Kudika va ureaza Paste Fericit! 19 De la: dibu_iulia 21 Aprilie 2014 10:53
La multi ani! 71 De la: DiavolytaTa 31 Martie 2009 21:44
LA MULTI ANI !!! 6 De la: CRACIUN_FERICIT 25 Decembrie 2011 13:52
Intamplari reale de Sfantul Andrei :) 31 De la: Sabrina_Nede 5 Decembrie 2009 15:53
Pentru toate sufletele.pentru acelea pe care sarbatorile nu la vor gasi acasa! 14 De la: lyheartly 4 Decembrie 2009 16:08