Setari Cookie-uri

Semnificatia alunitelor de pe corp

Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D
onutzzzik
Postat pe 9 Februarie 2012 01:37
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D


Si eu am alunite mici pe corp... vreo 4 de toate...dar sunt mici...una pe gat una sub sanul drept una pe sold si una pe mana ...
kudika_nikole
Postat pe 9 Februarie 2012 10:43
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D



Alunitele,numarul,pozitionarea lor pe corp,nu nicio semnificatie mistica,dar pot prezenta un real pericol pentru sanatate ,atunci cand ele se transforma in cancer de piele!!!Ele exista si atat,nimic mai mult la prima prezentare!!Eu am multe alunite pe corp,dar nu intru in cercetarea semnificatiilor lor pentru ca nu cred in asa ceva!!Ele apar in urma expunerii prelungite si nesanatoase, la radiatiile solare!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Februarie 2012 10:50
De la: MissRainbow, la data 2012-02-09 10:50:59
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D



Alunitele,numarul,pozitionarea lor pe corp,nu nicio semnificatie mistica,dar pot prezenta un real pericol pentru sanatate ,atunci cand ele se transforma in cancer de piele!!!Ele exista si atat,nimic mai mult la prima prezentare!!Eu am multe alunite pe corp,dar nu intru in cercetarea semnificatiilor lor pentru ca nu cred in asa ceva!!Ele apar in urma expunerii prelungite si nesanatoase, la radiatiile solare!!!


Eu le am din nastere :))
kudika_nikole
Postat pe 9 Februarie 2012 10:59
De la: kudika_nikole, la data 2012-02-09 10:59:48
De la: MissRainbow, la data 2012-02-09 10:50:59
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D



Alunitele,numarul,pozitionarea lor pe corp,nu nicio semnificatie mistica,dar pot prezenta un real pericol pentru sanatate ,atunci cand ele se transforma in cancer de piele!!!Ele exista si atat,nimic mai mult la prima prezentare!!Eu am multe alunite pe corp,dar nu intru in cercetarea semnificatiilor lor pentru ca nu cred in asa ceva!!Ele apar in urma expunerii prelungite si nesanatoase, la radiatiile solare!!!


Eu le am din nastere :))


Da,exista si astfel de situatii,si fiica mea are una ,de la nastere,pe picior, medicii negasind explicatii medicale pentru asa ceva,,,!Exista pur si simplu!!!Importanta este evolutia lor din punct de vedere al aspectului,consistentei,dimensiunilor!!
MissRainbow
Postat pe 9 Februarie 2012 11:15
Aiurea....e ceva total natural
Titanika
Postat pe 22 Februarie 2012 12:12
Poate fi intrebata dr. MIHAELA LEVENTER - cabinet DERMASTYLE , stiuta ca e chemata de multe ori si la tv.
healthy005533
Postat pe 23 Februarie 2012 11:51
alunitele care apar pina la varsta de 9-10 ani pot fi genetice ,iar cele prin expunere prelungita la soare pot avea si efevte nesanatoase ,putind duce la cancer de piele dar nu neaparat!nu mai speriati bietii oameni .babeste vorbind ,despre ele se spune ca aduc noroc ca si noitele!
BALASICA55
Postat pe 23 Februarie 2012 15:23
Atentie!
Google castiga miliarde de dolari anual din reclama fara sa imparta nimic cu noi. Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare WAZZUB va oferi 50% din profituri utilizatorilor!!! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja. Cei interesati pot accesa linkul-invitatie de mai jos pentru inscriere: signup.wazzub.info/?lrRef=d1f8F
kudika502087
Postat pe 26 Februarie 2012 09:54
cei ce au alunite de la nastere sint cei mai norocosi, mama are alunita mare pe piciorul drept iar eu la fel ca ea pe piciorul sting , deaici rezulta ca devina este mama natura
kudika479385
Postat pe 26 Februarie 2012 19:16
cei ce au alunite de la nastere sint cei mai norocosi, mama are alunita mare pe piciorul drept iar eu la fel ca ea pe piciorul sting , deaici rezulta ca devina este mama natura
kudika479385
Postat pe 26 Februarie 2012 19:16
De la: Titanika, la data 2012-02-22 12:12:29Aiurea....e ceva total natural
titanika are alunite la gura de la atatia tiristi kultivati...oral...
GRIG_REVITAMINIZAT
Postat pe 26 Februarie 2012 19:19
De la: kudika479385, la data 2012-02-26 19:16:47cei ce au alunite de la nastere sint cei mai norocosi, mama are alunita mare pe piciorul drept iar eu la fel ca ea pe piciorul sting , deaici rezulta ca devina este mama natura
pai cum sa fiti la fel daca una are o alunita pe piciorul stang si alta pe piciorul drept? numai una'i norocoasa...cealalta sa plece de acasa...
GRIG_REVITAMINIZAT
Postat pe 26 Februarie 2012 19:21
alunita pe partea stanga a pieptului e semn de succes in ceea ce face persoana in cauza.majoritatea copiilor acestor persoane vor fi baieti. stiu mai multe despre semnificatia alunitelor sau mai bine spus:ghicitul in alunite.
bisnitarul
Postat pe 26 Februarie 2012 22:16
stiu foarte multe chestii despre ghicit[in alunite],cum sa te imbogatesti in urma maritisului,cum sa castigi procesele la tribunal,etc
bisnitarul
Postat pe 26 Februarie 2012 22:23
e-te na...dar cum sa scapi de alunite,stii ?
GRIG_REVITAMINIZAT
Postat pe 26 Februarie 2012 23:00
Operatiile pentru a scapa de alunitele nedorite sunt periculoase, cel putin in cate stiu eu.
RoxyRoxx
Postat pe 27 Februarie 2012 16:44
Iaca un avantaj ca am rasfoit azi kudika: am aflat ca se poate ghici si in alunite Si pentru ca a fost totusi nostima faza cu maritisul si tribunalele ...
luchianramona
Postat pe 27 Februarie 2012 16:50
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D


un triunghi conjugal!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Februarie 2012 13:43
De la: bisnitarul, la data 2012-02-26 22:16:52alunita pe partea stanga a pieptului e semn de succes in ceea ce face persoana in cauza.majoritatea copiilor acestor persoane vor fi baieti. stiu mai multe despre semnificatia alunitelor sau mai bine spus:ghicitul in alunite.


atunci de ce te-ai facut bisnitar???? ti-ai ratat cariera in ghicit pe alunite?????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 28 Februarie 2012 13:44
De la: onutzzzik, la data 2012-02-09 01:37:43Am auzit ca alunitele de pe corp semnifica ceva anume in functie de locul in care se afla la fiecare pe corp,de numar..forma.Eu am 3 alunite in forma de triunghi pe piept si eram curioasa ce semnifica :D Stie cineva mai multe despre acest subiect? :D





hmmmm... da, pe piept zici tu... in forma de triunghi... da, ... poza de la profil ti-am vazut-o, acum trebuie sa te dezbraci complect si sa-mi arati situatia mai de aproape. Altfel nu se poate da un raspuns corect.



Lasa-mi pe mess privat adresa unui hotel, la care vrei sa ne intalnim, ca sa-ti fac analiza complecta... si in urma anelizei am sa-ti dau un raspuns foarte util.



denis_3d25
Postat pe 1 Martie 2012 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Televiziunea din ziua de azi! 42 De la: Elyaa 18 Iulie 2011 19:35
Mutare in casa noua 7 De la: kudika_981053 9 Februarie 2015 12:08
traiasca monarhia si casa regala! 47 De la: Titanika 9 Iunie 2012 10:08
Despre videochat 50 De la: Noi_Doi_1 25 Noiembrie 2013 12:04
concurs 2 De la: kudika438159 20 Septembrie 2011 07:28