Setari Cookie-uri

v-a rog ajuntati-ma cu un raspuns :((

buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?
kudika_4278
Postat pe 13 Aprilie 2012 12:24
De la: kudika_4278, la data 2012-04-13 12:24:06buna.am o intrebare.cand am fost ultima data in perioada fertila prietenul meu a dat drumul in mine.ieri seara cand chiar trebuia sa imi vina ciclul menstrual a venit doar ca...spre uimirea mea au fost doar 2 pete mici de un rosu pal...azi deloc doar acum pe seara 1 pata la fel...credeti ca sunt insarcinata?o sa mai astept putin si o sa imi fac un test de sarcina ca acum e prea repede...da asa pentru linistea mea ca nu stiu ce inseamna...ce ziceti ?



Din punctul tau de vedere,ce inseamna perioada "fertila"?Daca faci referire la zilele in care poti avea contact sexual,fara niciun risc,raspunsul este "NU",nu exista posibilitatea de a ramane insarcinata!!
Daca ai avut contact sexual neprotejat,intr-una dintre zilele de ovulatie,iti pot spune ca esti inconstienta,si raspunsul este "DA",este posibil sa fii insarcinata!!In sprijinul confirmarii sau infirmarii instalarii unei sarcini,poti face un control ginecologic,dar mai asteapta cam doua-trei saptamani,asta in cazul in care nu iti vine menstra intre timp!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Aprilie 2012 12:37
De obicei, aceasta sangerare extrem de redusa, numai cat sa pateze chilotul, aparuta exact la data cand trebuia sa ai menstruatie, este un indicator de sarcina, dar nu e litera de lege.

Dupa sarbatori fugi la un consult, pentru ca pot aparea si menstre false si, in timp ce tu dormi linistita, embrionul se dezvolta. In tot acest interval ar trebui sa cantaresti foarte bine ce vei face in cazul in care esti insarcinata.

Sa ne tii la curent.
kudika_205
Postat pe 13 Aprilie 2012 12:49
azi trebuia sa fie a3a zi de CM si de aseara nu a mai fost nici un firicel de sange...mai inainte mi-a fost greata rau de tot si am varsat... deabia apuc sa vina sapt viitoare sa imi iau un test de sarcina...
kudika_4278
Postat pe 13 Aprilie 2012 20:03
buna ,,, a folosit cineva effaclar gel si effaclar h .... ?
ce reacti are?
Danutza_Ganea_1
Postat pe 13 Aprilie 2012 21:23
de azi dimineata am inceput sa am o scurgere incolora fara nici un miros...am citit pe diferite site-uri cum ca asta ar aparea la sarcina...
kudika_4278
Postat pe 15 Aprilie 2012 01:35
Asteptarea e mai grea decat verdictul, draga mea! Mu mai cere opinii neavizate, nu te mai tortura - fa-ti urgent o programare cat de repede la un consult.

Eu una, te astept cu opinii avizate. Si........... capul sus! Nimic nu e intamplator in viata!

Nu dispera, fugi la doctor si revin-o!

Pana atunci, toate bune!
kudika_205
Postat pe 17 Aprilie 2012 09:57
De la: kudika_4278, la data 2012-04-15 01:35:45de azi dimineata am inceput sa am o scurgere incolora fara nici un miros...am citit pe diferite site-uri cum ca asta ar aparea la sarcina...


Poate fi un exces de secretie vaginala,cu explicatie hormonala,tinand cont ca nu prezinta alte simptome,mancarime,aspect si miros deosebite,dar pentru linistea si linistirea ta,prezinta-te la un examen citologic si ginecologic,sunt singurele in masura sa te edifice asupra starii de sanatate curenta!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:01
Bre' fa-ti un test de sacina si poate si un papanicolau ca mai sunt si alte boli care se manifesta asa. Sanatate multa.
dienuscha
Postat pe 17 Aprilie 2012 12:17
mi-am facut 2 teste de sarcina pana acum,ambele au iesit pozitiv stiu ca sunt prea tanara pentru asta dar daca asa s-a intamplat nu pot da nimic inapoi
kudika_4278
Postat pe 17 Aprilie 2012 18:24
ciudata mai e kudika asta, sper sa ma adaptez repede , oricum am nimerit pe un topic similar cu ala de l-am lasat inainte sa plec :)), e lasa papusa ca data viatoare cand o sa isi dea drumul in tine o sa stii ca ramai gravida si nu o sa mai fii speriata ca acum, omul din greseli invata!
yumy
Postat pe 17 Aprilie 2012 18:29
Sper ca vrei sa pestrezi bebelusul. Si felicitari, sa stii ca nu e o bucurie mai mare decat cea de a fi mama
dienuscha
Postat pe 17 Aprilie 2012 21:01
De la: kudika_4278, la data 2012-04-17 18:24:45mi-am facut 2 teste de sarcina pana acum,ambele au iesit pozitiv stiu ca sunt prea tanara pentru asta dar daca asa s-a intamplat nu pot da nimic inapoi



Insoteste cele doua teste de sarcina cu un control ginecologic,astfel vei avea toate confirmarile necesare!!!
MissRainbow
Postat pe 17 Aprilie 2012 21:04
De la: kudika_4278, la data 2012-04-17 18:24:45mi-am facut 2 teste de sarcina pana acum,ambele au iesit pozitiv stiu ca sunt prea tanara pentru asta dar daca asa s-a intamplat nu pot da nimic inapoi


Felicitari!!!!!!!!!!! Inteleg ca vei pastra sarcina, bravo tie! Nu exista motivatie mai puternica in viata, decat un prunc, carne din carnea ta. Nu esti curioasa sa vezi cum va arata maruntul care va avea si o parte din trasaturile tale? Pana atunci, traieste din plin miracolul, pentru ca este un miracol!

Tanara........... dar inteleapta
kudika_205
Postat pe 18 Aprilie 2012 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse BIO pentru copii 26 De la: 4Life 7 Decembrie 2009 22:05
Dresuri pentru mamici 1 De la: Laura_Baldini 2 Februarie 2011 18:16
durere de ovar 1 De la: ariannadreamlike 5 Septembrie 2015 11:23
buna 41 De la: dragutza_micutza 10 Ianuarie 2011 09:42
Sansa de sarcina? 6 De la: kudika_940431 2 Noiembrie 2013 12:02