Setari Cookie-uri

Ce sa aleg??

Hristos a Inviat!

Sa trecem direct la subiect..
In momentul de fara am un loc de munca la care stau 9 h/zi 5 zile/saptamana unde castig aprox 300 Euro unde nu imi bat extrem de mult capul cu el doar ca trebuie sa o fac pe soferul personal dupa program!
Partea grea este ca mai am o oferta de job pentru Relatii clienti unde castig ceva mai mult dar programul este in schimburi , fara sarbatori libere si munca psihica este mai mare.
Voi ce a-ti alege daca a-ti fi in locul meu?
Adriana_Badea_1
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:20
De la: Adriana_Badea_1, la data 2012-04-17 10:20:09Hristos a Inviat!

Sa trecem direct la subiect..
In momentul de fara am un loc de munca la care stau 9 h/zi 5 zile/saptamana unde castig aprox 300 Euro unde nu imi bat extrem de mult capul cu el doar ca trebuie sa o fac pe soferul personal dupa program!
Partea grea este ca mai am o oferta de job pentru Relatii clienti unde castig ceva mai mult dar programul este in schimburi , fara sarbatori libere si munca psihica este mai mare.
Voi ce a-ti alege daca a-ti fi in locul meu?


Primul lucru care trebuie sa fie luat in calcul,este propria-ti optiune,ce anume iti place sa lucrezi,indiferent de conditii!Cele doua ocupatii,profesii sau cum vrei sa le cataloghezi,sunt total diferite ca domeniu de activitate,si de aici se nasc diferentele de timp alocat activiatatii respective,cumulul de factori de stres,remuneratia!!referi lejeritatea,comoditatea,ramai al primul loc de munca,si daca vrei as te dezvolti din punct de vedere profesional,poti opta pentru cel de-al doilea loc de munca!!!Oricand este loc de mai bine,doar sa te poti inhama la un volum de munca net superior celui avut de locul de munca anterior!
MissRainbow
Postat pe 17 Aprilie 2012 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oportunitate job! 61 De la: ancamts 18 Martie 2009 12:32
Cautam consultanti Life Care 4 De la: kudika226898 27 Noiembrie 2010 13:23
VREAU UN JOB..... 14 De la: vscmedia_net 4 Aprilie 2012 10:43
marketing vanzari comert 1 De la: emilik8 4 Aprilie 2009 22:54
LUCRU LA DOMICILIU 5 De la: luckyyyLuke 8 Martie 2009 03:48