Setari Cookie-uri

pielea problema

Buna seara am o problema la fata...mi-am smuls primul strat de piele de pe nas si de aproape 3 ani nu mi-a mai crescut deloc ce pot face?am fost la 3 dermatologi si nimic.va rog foarte mult un medicament ceva ca sunt foarte diferita la fata toti mi-au spus dar nu in sensul bun.pot prin operatie ceva?
kudika486695
Postat pe 19 Aprilie 2012 21:27
De la: kudika486695, la data 2012-04-19 21:27:41Buna seara am o problema la fata...mi-am smuls primul strat de piele de pe nas si de aproape 3 ani nu mi-a mai crescut deloc ce pot face?am fost la 3 dermatologi si nimic.va rog foarte mult un medicament ceva ca sunt foarte diferita la fata toti mi-au spus dar nu in sensul bun.pot prin operatie ceva?



Cum adica ti-ai smuls pielea de pe nas?Si culmea,nici cei trei doctori de profil ,nu ti-au dat o solutie pentru regenerarea stratului de epiderma!!!Mai sa fie!!!!!Greu de crezut,dar sa stii ca numai medicul te poate ajuta in acest caz!!!Epiderma se reface in anumite conditii si ma indoiesc ca tu ti-ai smuls tot invelisul piramidei nazale,ceva nu se leaga aici!!!1
MissRainbow
Postat pe 19 Aprilie 2012 21:34
din cauza unui gel de curatare si cred ca am fost alergica pentru ca m-am inrosit si ca facut ca o crusta iar eu nu am stiu ce sa fac si mi-am smuls cu unghia (era ca si cum m-am fi dat cu super glue)si acum ma inrosesc si transpir.Si nu stiu ce sa fac am fost la 3 dermatologi nici unul bun am dat o groaza de bani dar nimic si nu numai pe nas ci si in jurul ochilor nu mai stiu ce sa fac.sunt foarte diferia de cand mi sa intamplat.ar fi ca si cum eu sa imi pun un strat subtire de plastilina ca sa fie la fel dar e absurd cu plastilina.
kudika486695
Postat pe 19 Aprilie 2012 21:40
De la: kudika486695, la data 2012-04-19 21:40:21din cauza unui gel de curatare si cred ca am fost alergica pentru ca m-am inrosit si ca facut ca o crusta iar eu nu am stiu ce sa fac si mi-am smuls cu unghia (era ca si cum m-am fi dat cu super glue)si acum ma inrosesc si transpir.Si nu stiu ce sa fac am fost la 3 dermatologi nici unul bun am dat o groaza de bani dar nimic si nu numai pe nas ci si in jurul ochilor nu mai stiu ce sa fac.sunt foarte diferia de cand mi sa intamplat.ar fi ca si cum eu sa imi pun un strat subtire de plastilina ca sa fie la fel dar e absurd cu plastilina.



Mai intai,trebuie eliminata cauza si apoi efectele!!!Esti alergica ?Care sunt factorii alergeni la care esti sensibila?Ai consultat un medic alergolog?Parerea mea este sa consulti un medic alergolog,care iti va prescrie un tratament adecvat,in colaborare cu medicul dermatolog!!!Faptul ca s-a intins si in jurul ochilor,denota faptul ca nu este o simpla alergie datorata unui gel necorespunzator!!Mergi la medic?Fa-ti testele alergice,dupa care vei urma pasii necesari!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Aprilie 2012 22:02
daca ai avea aceeiasi problema cred ca nu ai mai face com
kudika486695
Postat pe 20 Aprilie 2012 07:45
Aplica albus de ou batut, in fiecare zi pe pielea curataat in prealabil, asteapta pana se usaca circa 20 min; repeta operatiunea asta pana la vindecare.
Albusul de ou contine colagen si ajuta la refacerea pielii.
Sanatate.
madlene
Postat pe 8 Mai 2012 09:40
Betacarotenul iti va fi de un real folos in procesul de regenerare al pielii din locul afectat, primavara si toama cate o luna cura cu betacaroten - sucul antioxidant G3 !
rondina
Postat pe 8 Mai 2012 09:58
De la: kudika486695, la data 2012-04-19 21:27:41Buna seara am o problema la fata...mi-am smuls primul strat de piele de pe nas si de aproape 3 ani nu mi-a mai crescut deloc ce pot face?am fost la 3 dermatologi si nimic.va rog foarte mult un medicament ceva ca sunt foarte diferita la fata toti mi-au spus dar nu in sensul bun.pot prin operatie ceva?


buna,

daca vrei sa mai ceri inca o parere avizata, ti-o recomand cu toata increderea pe dr Monica Darmanescu, dermatolog la delta Hospital.
te cred ca esti descurajata dupa incercarirle care nu au dat rezultat, insa nu prea ai incotro decat sa cauti un medic bun, care sa gaseasca varianta potrivita de tratament.
maria_popescu2011
Postat pe 14 Mai 2012 03:38
Sa inteleg ca ai un fel de cicatrice pe nas...eu aveam o cicatrice de arsura pe brat si aproape s-a sters cu tratament ce utilizeaza mezo-rollerul. Incearca s-o cauti pe Doctorita Taher de la clinica bio-medica pe str.Eminescu
Te avertizez ca e cam dureros..dar merita:P
succes!
kudika_9672
Postat pe 12 Iunie 2012 18:11
De la: kudika486695, la data 2012-04-19 21:27:41Buna seara am o problema la fata...mi-am smuls primul strat de piele de pe nas si de aproape 3 ani nu mi-a mai crescut deloc ce pot face?am fost la 3 dermatologi si nimic.va rog foarte mult un medicament ceva ca sunt foarte diferita la fata toti mi-au spus dar nu in sensul bun.pot prin operatie ceva?
si cum ai stat atata timp fara nas ? cauta-ti un donator de nas sau pune-ti unul din plastic biodegradabil
kudika_9420
Postat pe 12 Iunie 2012 19:04
De la: kudika_9672, la data 2012-06-12 18:11:25Sa inteleg ca ai un fel de cicatrice pe nas...eu aveam o cicatrice de arsura pe brat si aproape s-a sters cu tratament ce utilizeaza mezo-rollerul. Incearca s-o cauti pe Doctorita Taher de la clinica bio-medica pe str.Eminescu
Te avertizez ca e cam dureros..dar merita:P
succes!
ea are probleme la nas...nu la brat...o sa-si arda nasul...sau ce a mai ramas din el...daca asculta sfatul tau cel dureros
kudika_9420
Postat pe 12 Iunie 2012 19:07
De la: kudika486695, la data 2012-04-19 21:27:41Buna seara am o problema la fata...mi-am smuls primul strat de piele de pe nas si de aproape 3 ani nu mi-a mai crescut deloc ce pot face?am fost la 3 dermatologi si nimic.va rog foarte mult un medicament ceva ca sunt foarte diferita la fata toti mi-au spus dar nu in sensul bun.pot prin operatie ceva?


grefa de piele e solutia...numai sa nu-ti ia de undeva unde'ti creste par
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Iunie 2012 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
remedii naturiste 8 De la: dorin131 22 August 2011 16:08
Votati Elena 21! 7 De la: rashela 18 Decembrie 2010 05:29
nuantator peste nuantator ... help! 3 De la: Alina1842 22 Februarie 2011 18:52
CIINELE MOARE DE DRUM LUNG ... 18 De la: mihai_frv_1986 7 Septembrie 2010 22:00
nodul la san 7 De la: lrm_mariana 12 Aprilie 2010 09:18