Setari Cookie-uri

HPV

Ce stitii de acest virus?
alex1984
Postat pe 2 Mai 2012 13:05
De la: alex1984, la data 2012-05-02 13:05:03Ce stitii de acest virus?

Sincer, de ce te intereseaza ?! In mod sigur toti stim cate ceva, din mass media, din documentare TV, google sau alte surse!
rondina
Postat pe 2 Mai 2012 13:08
Ma intereseaza deoarece am pe cineva care are hpv si e disperata,am citit si eu si ea despre dar tot nu ajunge
alex1984
Postat pe 2 Mai 2012 14:00
De la: alex1984, la data 2012-05-02 14:00:33Ma intereseaza deoarece am pe cineva care are hpv si e disperata,am citit si eu si ea despre dar tot nu ajunge



Draga mea,cea mai eficienta sursa de informare, in ceea ce o priveste pe prietena, ta ,este medicul ginecolog curant!!Acest virus se depisteaza in urma unor analize medicale,deci ma indoiesc ca medicul ,care i-a citit raportul rezultatelor analizelor respective,nu i-ar fi dat toate informatiile necesare!Tot ceea ce o intereseaza ,poate discuta cu medicul ginecologic,internet-ul ofera date complete in ceea ce priveste existenta si evolutia acestui virus,dar medicul le poate aplica pe cazul ei,,,este pregatit pentru asa ceva!Deci fuguta la medic,nu pe acest forum!!!!
MissRainbow
Postat pe 2 Mai 2012 14:13
A fost la ginecolog si trebuie sa faca papanicolau prima data si deabea apoi i le va arde iar ea nu mai stie ce sa faca cu aceste condiloame care cresc atat de repede...in fine fara suparare trece careva prin asa ceva?un sfat?
alex1984
Postat pe 2 Mai 2012 14:16
De la: alex1984, la data 2012-05-02 14:16:49A fost la ginecolog si trebuie sa faca papanicolau prima data si deabea apoi i le va arde iar ea nu mai stie ce sa faca cu aceste condiloame care cresc atat de repede...in fine fara suparare trece careva prin asa ceva?un sfat?



Din pacate,aceste condiloame vor reaparea!!Este o boala urata!!!Sa mearga sa faca testul Papa NIcolau,este gratuit!!Numai medicul va decide asupra evolutiei starii ei de sanatate!!!Este o problema neplacuta,care va necesita timp si rabdare!!De evitat contactul sexual!!Sa insiste la medic,pentru a obtine toate informatiile!!!
MissRainbow
Postat pe 2 Mai 2012 14:27
De acest virus cred ca poate scapa , dar f greu , se manifesta sub forma de condiloame si rani pe col, condiloamele pot fi si in exterior si in interior... ele pot fi cauterizate sau tratate cu Condyline- o solutie puternica care ii arde , tot o data hpv este virusul care provoaca cancerul de col. HPV are mai multe tulpini, iar cateva din ele sunt canceroase. Pentru a depista aceste tulpini canceroase , se face un tipaj care costa in jur de 300 lei. Sistemul imunitar are si el un rol foarte important, deoarece aceste condiloame apar din cauza imunitatii scazute, iar cand acestea se retrag singure inseamna ca imunitatea a crescut. O colposcopie trebbuie facuta pentru a vedea daca sunt si in interior condiloame si negi, iar papanicolau poate si el sa depistez hpv dar nu si tipurile de tulpini canceroase
Camelia93
Postat pe 2 Mai 2012 14:33
De acest virus cred ca poate scapa , dar f greu , se manifesta sub forma de condiloame si rani pe col, condiloamele pot fi si in exterior si in interior... ele pot fi cauterizate sau tratate cu Condyline- o solutie puternica care ii arde , tot o data hpv este virusul care provoaca cancerul de col. HPV are mai multe tulpini, iar cateva din ele sunt canceroase. Pentru a depista aceste tulpini canceroase , se face un tipaj care costa in jur de 300 lei. Sistemul imunitar are si el un rol foarte important, deoarece aceste condiloame apar din cauza imunitatii scazute, iar cand acestea se retrag singure inseamna ca imunitatea a crescut. O colposcopie trebbuie facuta pentru a vedea daca sunt si in interior condiloame si negi, iar papanicolau poate si el sa depistez hpv dar nu si tipurile de tulpini canceroase
Camelia93
Postat pe 2 Mai 2012 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde sunt articolele Oanei Trifu? 5 De la: Yharr 8 Noiembrie 2011 18:12
eu fecioara,el pesti si niciodata impreuna...deci? 15 De la: uliu 29 Iunie 2011 19:17
Mi-am pierdut prietena cea mai buna. 5 De la: kudika382747 27 Mai 2012 10:59
care se joaca in kudiliefe!!!!!pls add si pe mn ca prietena 2 De la: Barbie30 3 Iulie 2010 10:03
neata😀 4 De la: selin32 9 Octombrie 2015 12:17