Setari Cookie-uri

Cerazette

pentru o dereglare hormonala aparuta subit,adica nu se stie cauza spune doctora mi s-a prescris Orgametril,totul se manifesta prin faptul ca nu mi s-a mai oprit ciclul cam 21 de zile,nu era mult cantitativ in zilele8-21 dar exista totusi,si tot mie mi se intampla minunea sa imi vina iar ciclul cu tot cu Orgametril,medicament care multe femei il iau tocmai pentru a amana ciclul daca merg in concediu.bun,fost iar la medic scos Orgametril din administrare si trecut pe Cerazette intr-adevar nu am ciclul atat de ingrozitor de abundent cum il aveam eu de ceva ani incoace,dar ma doare rau burta.am si un fibrom care in ultima luna a luat-o razna rau de tot,adica a crescut destul de mult.cica trateaza si fibromul Cerazette-ul pentru ca induce o falsa menopauza si face uterul sa involueze.culmea citesc eu prospectul si spune ca este clar indicat femeilor care alapteaza!ce interesant!eu nu alaptez asa ca nu mai pricep nimic.voi ati luat Cerazette?cum v-a fost cu el?nu ma doare deloc capul cu ele ceea ce inainte de a le lua imi crapa capul de durere,nici nu mai vreau sa-mi amintesc la ce feluri de medicamente am ajuns pentru migrene si tot eram in patru labe in zilele de ciclu si erau in jur de 7 intotdeauna.va multumesc pentru timpul acordat si scuzati-ma ca v-am plictisit cu atata poveste.
maria1931
Postat pe 20 Mai 2012 18:29
tot eu scriu,vad ca nu mi se mai opreste ciclul cu acest contraceptiv,si fluxul e la fel de abundent ca in primele doua zile,adica este foarte abundent nu prea pricep eu cum toata chestia asta o sa-mi faca bine,probabil ca tot la operatie de histerectomie voi ajunge s-ar parea.dar cand citesti pe net cate complicatii pot aparea te ingrozesti.
maria1931
Postat pe 22 Mai 2012 20:31
Buna,

Imi pare rau sa aud de aceasta problema.

Din experienta, spun ca toata problema vine de la fibrom.
Nu se poate opera??????

Toate aceste medicamente pe care le luati, nu sint bune la un moment dat, ca o sa afecteze si glanda tiroida, si ficatul si rinichii.

Incercati sa vorbiti cu un ginecolog, si in acelasi timp si cu un endocrinolog la Parhon.

Mama mea a avut fibrom la 28 de ani, si avea ciclu 25 de zile din 30 daca nu si mai rau.

A avut operatie de histerectomie si n-a mai avut probleme din acel punct de vedere.
Nu trebuie sa ajungeti la histerectomie, mai ales daca sinteti la virsta cind vreti sa aveti un copil
Mergeti si la Parhon si vorbiti cu un medic endocrinolog.
Si daca fibromul a inceput sa creasca, eu zic ca este timpul sa scapati de aceasta problema.
Mai ales, ca la dumneavoastra, dereglarea aceasta hormonala este simptomul unei probleme, nu este problema in sine.
Deci, trebuie sa scapati de problemaa nu de simptom. Face sens ce spun????
Va doresc multa sanatate si sucess!!
Gina
kudika_8284
Postat pe 27 Mai 2012 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Societate constructii construim cu plata in rate. 2 De la: Vrajitorul 4 Mai 2012 12:13
Cine poate sa-mi interpreteze acest vis???????? 5 De la: geo_resuscitat 26 Ianuarie 2011 12:21
telefon 2 De la: denis_roxana 6 Ianuarie 2011 06:58
Teama de a pune stop partenerului 1 De la: kudika_1044513 6 Ianuarie 2023 22:42
Tipic romanesc! 26 De la: elenna_39 8 Octombrie 2011 21:30