Setari Cookie-uri

Familie sau prieten?!

dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne despartim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!
Damaris2009
Postat pe 24 Mai 2012 17:37
De la: NdK, la data 2012-05-24 17:37:47dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne despartim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!



Poti sa -mi spui,te rog,motivul pentru care a fost privat de libertate si cum de a stat in detentie ,doar o perioada scurta de timp ??????A fost condamnat sau doar au planat banuieli asupra lui??????Ce varste aveti?Ce preocupari avea iubitul tau,inainte de a fi retinut de catre organele de Politie si deferit justitiei????Intr-adevar ,trecutul urat al unei persoane,isi poate lasa amprenta definitiva asupra intregii vieti a acelei persoane!Pentru edificare,am nevoie de mai multe detalii,intrucat nu sunt convinsa totalmente, de ceea ce ai postat pe topic.Fratii tai doresc sa te protejeze de eventualele neplaceri,pe care ar putea sa ti le aduca iubitul tau!!!Si,parerea mea,este aceea ca ar trebui sa fii mai rabdatoare si sa asculti tot ceea ce vor sa-ti spuna!!Aprofundeaza subiectul!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 17:53
Aaaa,mai are un topic,sant curioasa la care va raspunde.
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 19:25
De la: Titanika, la data 2012-05-24 19:25:43Aaaa,mai are un topic,sant curioasa la care va raspunde.



Se mai intampla,Titanika,astfel de erori de postare,,din graba presupun,probabil ,domnisoara noastra,este debutanta pe forum,,fapt de inteles,chiar daca "incarca" forumul inutil!!

O seara frumoasa!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 19:30
De la: NdK, la data 2012-05-24 17:37:47dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca /il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne des.partim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!
Sa te sfatuim,sa te sfatuiesc hmm....oricum tu vei decide tot ceea ce vrei tu ca o fi bine ,ca o fi rau asta numai D-zeu stie,dar eu,sigur EU personal din punctul meu de vedere cum vad situatia ta si ceea ce as face eu iti pot sice sincer...deci...bun.

IN PRIMUL RAND NU EXISTA ''PRIETENI''SI DOAR TOVARASI.PRIETENI VIN SI PLEACA,DAR FAMILIA RAMANE ETERN LANGA TINE ORICE AR FI.ASTA LEGAT DE TITLU.
APOI CA IL IUBESTI,CA TE IUBESTE ,CA SUNTETI FACUTI UNUL PT ALTUL ASTA NUMAI TU/VOI STITI CUM VA SIMTITI UNUL IN PREZENTA ALTUIA CA...GURA LUMI NU O POTI INCHIDE NICIODATA ,DAR LA URMA, URMEI NU TRAIESTI CU LUMEA SI DOAR CU EL.RASPUNSUL ESTE LA TINE SI STIU CA VEI FI INTELEAPTA SI VEI FACE O ALEGERE CORECTA PT TINE.
SUCCES!!
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 19:33
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:33:41
De la: NdK, la data 2012-05-24 17:37:47dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca /il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne des.partim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!
Sa te sfatuim,sa te sfatuiesc hmm....oricum tu vei decide tot ceea ce vrei tu ca o fi bine ,ca o fi rau asta numai D-zeu stie,dar eu,sigur EU personal din punctul meu de vedere cum vad situatia ta si ceea ce as face eu iti pot zice sincer...deci...bun.

IN PRIMUL RAND NU EXISTA ''PRIETENI''SI DOAR TOVARASI.PRIETENI VIN SI PLEACA,DAR FAMILIA RAMANE ETERN LANGA TINE ORICE AR FI.ASTA LEGAT DE TITLU.
APOI CA IL IUBESTI,CA TE IUBESTE ,CA SUNTETI FACUTI UNUL PT ALTUL ASTA NUMAI TU/VOI STITI CUM VA SIMTITI UNUL IN PREZENTA ALTUIA CA...GURA LUMI NU O POTI INCHIDE NICIODATA ,DAR LA URMA, URMEI NU TRAIESTI CU LUMEA SI DOAR CU EL.RASPUNSUL ESTE LA TINE SI STIU CA VEI FI INTELEAPTA SI VEI FACE O ALEGERE CORECTA PT TINE.
SUCCES!!
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 19:37
80%din cazuri,familia are dreptate,copii vor de mici ce nu au voie,mai tarziu isi dau seama de greselile lor.
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 19:38
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:33:41

Sa te sfatuim,sa te sfatuiesc hmm....oricum tu vei decide tot ceea ce vrei tu ca o fi bine ,ca o fi rau asta numai D-zeu stie,dar eu,sigur EU personal din punctul meu de vedere cum vad situatia ta si ceea ce as face eu iti pot sice sincer...deci...bun.

IN PRIMUL RAND NU EXISTA ''PRIETENI''SI DOAR TOVARASI.PRIETENI VIN SI PLEACA,DAR FAMILIA RAMANE ETERN LANGA TINE ORICE AR FI.ASTA LEGAT DE TITLU.
APOI CA IL IUBESTI,CA TE IUBESTE ,CA SUNTETI FACUTI UNUL PT ALTUL ASTA NUMAI TU/VOI STITI CUM VA SIMTITI UNUL IN PREZENTA ALTUIA CA...GURA LUMI NU O POTI INCHIDE NICIODATA ,DAR LA URMA, URMEI NU TRAIESTI CU LUMEA SI DOAR CU EL.RASPUNSUL ESTE LA TINE SI STIU CA VEI FI INTELEAPTA SI VEI FACE O ALEGERE CORECTA PT TINE.
SUCCES!!



Cris,ai dreptate, dintr-un anumit punct de vedere ,in tot ceea ce ai afirmat,dar,te rog as tii cont de faptul ca lipsesc detalii ,importante spun eu,privind anturajul,statutul social,moral,preocupari,nivel educational,elemente,ce pot veni in sprijinul sau defavoarea iubitului ei!!Intotdeauna vor exista dubii si temeri, legate de persoanele suspicionate din punct de vedere juridic!!!Dragostea este una ,si convietuirea langa o persoana certata cu legea ,este cu totul altceva,,,iubirea se poate consuma,dar urmarile coabitarii pot ramane pe viata,indiferent de natura lor!!!Eu,una,astept informatii suplimentare,tot ceea ce ne-a oferit este superficial!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 19:44
Perfect adevarat MissRainbow,eu una na-s putea sa dorm noaptea si nici macar mancarea nu s-ar prinde de mine,gandindu-ma ce vrea copilul meu sa faca si pe cine vra sa aleaga sa-i fie alaturi toata viata.Parintii raman in urma la bine si la rau si ei sant sprijinul copiilor atat cat traiesc!Fatuca asta ar fi bine sa-si asculte familia pana nu face o greseala.
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 19:53
De la: Titanika, la data 2012-05-24 19:53:51Perfect adevarat MissRainbow,eu una na-s putea sa dorm noaptea si nici macar mancarea nu s-ar prinde de mine,gandindu-ma ce vrea copilul meu sa faca si pe cine vra sa aleaga sa-i fie alaturi toata viata.Parintii raman in urma la bine si la rau si ei sant sprijinul copiilor atat cat traiesc!Fatuca asta ar fi bine sa-si asculte familia pana nu face o greseala.




Mereu am spus urmatorul lucru:meseria,profesia de parinte,sunt cele mai grele ,complicate,complexe,extenuante,din orice unghi ai privi lucrurile,,este o lupta continua cu angajamentele luate voluntar ,in momentul in care te decizi sa devii parinte,,,copiii nu realizeaza ce se intampla de fapt,decat aunci cand ajung si ei parinti!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 19:58
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 19:58:34
De la: Titanika, la data 2012-05-24 19:53:51Perfect adevarat MissRainbow,eu una na-s putea sa dorm noaptea si nici macar mancarea nu s-ar prinde de mine,gandindu-ma ce vrea copilul meu sa faca si pe cine vra sa aleaga sa-i fie alaturi toata viata.Parintii raman in urma la bine si la rau si ei sant sprijinul copiilor atat cat traiesc!Fatuca asta ar fi bine sa-si asculte familia pana nu face o greseala.




Mereu am spus urmatorul lucru:meseria,profesia de parinte,sunt cele mai grele ,complicate,complexe,extenuante,din orice unghi ai privi lucrurile,,este o lupta continua cu angajamentele luate voluntar ,in momentul in care te decizi sa devii parinte,,,copiii nu realizeaza ce se intampla de fapt,decat aunci cand ajung si ei parinti!!!



PERFECT ADEVARA!!!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 20:02
De la: Titanika, la data 2012-05-24 20:02:21
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 19:58:34
De la: Titanika, la data 2012-05-24 19:53:51Perfect adevarat MissRainbow,eu una na-s putea sa dorm noaptea si nici macar mancarea nu s-ar prinde de mine,gandindu-ma ce vrea copilul meu sa faca si pe cine vra sa aleaga sa-i fie alaturi toata viata.Parintii raman in urma la bine si la rau si ei sant sprijinul copiilor atat cat traiesc!Fatuca asta ar fi bine sa-si asculte familia pana nu face o greseala.




Mereu am spus urmatorul lucru:meseria,profesia de parinte,sunt cele mai grele ,complicate,complexe,extenuante,din orice unghi ai privi lucrurile,,este o lupta continua cu angajamentele luate voluntar ,in momentul in care te decizi sa devii parinte,,,copiii nu realizeaza ce se intampla de fapt,decat aunci cand ajung si ei parinti!!!



PERFECT ADEVARA!!!



Stii doar ca sunt tripla campioana!!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 20:13
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 19:44:55
De la: criszoe, la data 2012-05-24 19:33:41

Sa te sfatuim,sa te sfatuiesc hmm....oricum tu vei decide tot ceea ce vrei tu ca o fi bine ,ca o fi rau asta numai D-zeu stie,dar eu,sigur EU personal din punctul meu de vedere cum vad situatia ta si ceea ce as face eu iti pot sice sincer...deci...bun.

IN PRIMUL RAND NU EXISTA ''PRIETENI''SI DOAR TOVARASI.PRIETENI VIN SI PLEACA,DAR FAMILIA RAMANE ETERN LANGA TINE ORICE AR FI.ASTA LEGAT DE TITLU.
APOI CA IL IUBESTI,CA TE IUBESTE ,CA SUNTETI FACUTI UNUL PT ALTUL ASTA NUMAI TU/VOI STITI CUM VA SIMTITI UNUL IN PREZENTA ALTUIA CA...GURA LUMI NU O POTI INCHIDE NICIODATA ,DAR LA URMA, URMEI NU TRAIESTI CU LUMEA SI DOAR CU EL.RASPUNSUL ESTE LA TINE SI STIU CA VEI FI INTELEAPTA SI VEI FACE O ALEGERE CORECTA PT TINE.
SUCCES!!



Cris,ai dreptate, dintr-un anumit punct de vedere ,in tot ceea ce ai afirmat,dar,te rog as tii cont de faptul ca lipsesc detalii ,importante spun eu,privind anturajul,statutul social,moral,preocupari,nivel educational,elemente,ce pot veni in sprijinul sau defavoarea iubitului ei!!Intotdeauna vor exista dubii si temeri, legate de persoanele suspicionate din punct de vedere juridic!!!Dragostea este una ,si convietuirea langa o persoana certata cu legea ,este cu totul altceva,,,iubirea se poate consuma,dar urmarile coabitarii pot ramane pe viata,indiferent de natura lor!!!Eu,una,astept informatii suplimentare,tot ceea ce ne-a oferit este superficial!!!
Hey,dap...asta este alta subiect de dezvoltat ca asa din 2-3 cuvinte ne batem cap in cap si nu cred ca are rost pt ca tot pe noi ne doare
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 20:25
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 20:13:14
De la: Titanika, la data 2012-05-24 20:02:21
De la: MissRainbow, la data 2012-05-24 19:58:34
De la: Titanika, la data 2012-05-24 19:53:51Perfect adevarat MissRainbow,eu una na-s putea sa dorm noaptea si nici macar mancarea nu s-ar prinde de mine,gandindu-ma ce vrea copilul meu sa faca si pe cine vra sa aleaga sa-i fie alaturi toata viata.Parintii raman in urma la bine si la rau si ei sant sprijinul copiilor atat cat traiesc!Fatuca asta ar fi bine sa-si asculte familia pana nu face o greseala.




Mereu am spus urmatorul lucru:meseria,profesia de parinte,sunt cele mai grele ,complicate,complexe,extenuante,din orice unghi ai privi lucrurile,,este o lupta continua cu angajamentele luate voluntar ,in momentul in care te decizi sa devii parinte,,,copiii nu realizeaza ce se intampla de fapt,decat aunci cand ajung si ei parinti!!!



PERFECT ADEVARA!!!



Stii doar ca sunt tripla campioana!!!!



Ai fost harnica si tea binecuvantat Dzeu,
Titanika
Postat pe 24 Mai 2012 20:25
De la: Titanika, la data 2012-05-24 20:25:31


Ai fost harnica si tea binecuvantat Dzeu,



Da,la acest capitol ,chiar am fost binecuvantata,doresc tuturor parintilor sa fie astfel!!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Mai 2012 20:29
a spart o masina cu un prieten de-al sau.are 23ani.eu 17. el are diploma de 11clase si acum vrea sa intre iara la liceu (ori seral ori la fara frecventa,pt ca vrea sa mai si munceasca)

Da si intr-adevar am postat si in alta parte,la healty deoarece dupa aceea am vazut ca am postat la healty din greseala. Pt ca nu prea stiu acest site atat de bine ca nu prea intru.Si nu cred ca am facut o crima ca am gresit cu postarea sau ca am postat din greseala de 2ori.
Damaris2009
Postat pe 24 Mai 2012 21:47
Nu vai,nu ai facut ''crima'',dar macar ai luat la cunostinta cu ceea ce am incercat noi sa te ajutam in doua,trei cuvinte?Daca...DA atunci ma declar multumita ca nu mi-am tocit degetelele in zadar.
Cea mai buna decizie o poti lua doar tu pt ca apoi sa nu poti reprosa nimanui ca te-ai lasat influientata.Poate sti vorba aceea :CAPUL FACE,CAPUL TRAGE.Succes si ai decizii intelepte.
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 23:21
De la: criszoe, la data 2012-05-24 23:21:11Nu vai,nu ai facut ''crima'',dar macar ai luat la cunostinta cu ceea ce am incercat noi sa te ajutam in doua,trei cuvinte?Daca...DA atunci ma declar multumita ca nu mi-am tocit degetelele in zadar.
Cea mai buna decizie o poti lua doar tu pt ca apoi sa nu poti reprosa nimanui ca te-ai lasat influientata.Poate sti vorba aceea :CAPUL FACE,CAPUL TRAGE.Succes si decizii intelepte.
criszoe
Postat pe 24 Mai 2012 23:22
De la: NdK, la data 2012-05-24 21:47:02a spart o masina cu un prieten de-al sau.are 23ani.eu 17. el are diploma de 11clase si acum vrea sa intre iara la liceu (ori seral ori la fara frecventa,pt ca vrea sa mai si munceasca)

Da si intr-adevar am postat si in alta parte,la healty deoarece dupa aceea am vazut ca am postat la healty din greseala. Pt ca nu prea stiu acest site atat de bine ca nu prea intru.Si nu cred ca am facut o crima ca am gresit cu postarea sau ca am postat din greseala de 2ori.



Of,draga mea,dragostea e mare si esti asa de tanara,defapt amandoi,iar greseala lui il va afecta toata viata,oriunde unde va vrea sa se angajeze,cazierul il va da de gol si va avea de suferit.
Deocamdata eu zic sa-ti termini si tu si el scoala si in acest timp el sa dea dovada de buna conduita ca familia ta sa-l aprecieze si sa-si schimbe parerile intr-un mod favorabil.In acest timp o sa-ti dai si tu seama daca iubirea voastra este adevarata si sincera.
Daca fata mea ar fi in aceeasi situatie,i-as spune la fel
Tu reflecteaza ce-am scris noi aici si ia ca atare parerile noastre.
Titanika
Postat pe 25 Mai 2012 00:15
De la: NdK, la data 2012-05-24 21:47:02a spart o masina cu un prieten de-al sau.are 23ani.eu 17. el are diploma de 11clase si acum vrea sa intre iara la liceu (ori seral ori la fara frecventa,pt ca vrea sa mai si munceasca)

Da si intr-adevar am postat si in alta parte,la healty deoarece dupa aceea am vazut ca am postat la healty din greseala. Pt ca nu prea stiu acest site atat de bine ca nu prea intru.Si nu cred ca am facut o crima ca am gresit cu postarea sau ca am postat din greseala de 2ori.



Nu este nicio problema daca ai postat de doua ori,,se mai intampla astfel de erori,nu aceasta este problema reala!!!Multumesc pentru furnizarea detaliilor solicitate!!!

Draga mea,asa cum si banuiam dealtfel,,,esti inca un copil,,deci, imaturitatea s-ar putea sa te indrume pe o cale gresita,daca nu esti atenta cu tine si nu asculti de sfaturile celor aflati in jurul tau!!!Nici iubitul tau nu este departe de aceeasi imaturitate,ca dovada fiindu-i si fapta reprobabila,pe care a comis-o,nu mai conteaza motivele, care l-au determinat sa o faca,ci gravitatea ei,,fapt pentru care te indrum sa tii cont de trecutul lui pentru ca aceste inclinatii sunt inradacinate,nu se poate renunta usor la ele,statisticile in domeniu,vin sa sprijine aceasta afirmatie!!!Drept urmare,,vin si iti dau urmatorul sfat:

Sunt doua aspecte de luat in seama si anume---ce anume va doriti ,fiecare dintre voi doi,de la viata si privind formarea voastra ca oameni si modul cum intelege iubitul tau sa treaca peste acea etapa din viata lui,nu ii va fi usor si trebuie sa tina cont si de natura anturajului sau,,acesta l-a condus la savarsirea acelei fapte ,deci,,a fost de natura indoielnica!!!Tu,esti inca eleva,nu???????Bun,,,in acest caz,,este indicat sa-ti vezi de scoala si sa ai rabdare cu tine insati,,conteaza sa-ti formezi un ideal,pe care sa-l urmaresti spre savarsirea lui!!!Fii ascultatoare de parinti si familie,,sunt singurii,care te vor iubi si ajuta neconditionat,,mama ta are acel instinct de aparare al puilor ei,pe care numai mamele il detin in inima si sufletul lor!!!Respecta-i si intelege-le nemultumirile,esti inca un copil,mai ai multe de invatat!!Iubirile te vor insoti tot timpul de acum incolo,nu te agata de primul venit in viata ta,,,vei suferi amarnic!!!

In ceea ce-l priveste pe iubitul tau,,nu stiu cat de consecvent este in a -si schimba viata si a se indrepta pe o directie buna!!!Trebuie sa-si continue scoala,,un job real ar fi potrivit pentru el,astfel incat sa aiba preocupari potrivite statutului lui!!!Prietenii vechi,sa-i scoata din viata lui,,nu i-au adus nimic bun,,,sa caute un anturaj ,de la care sa invete ceva constructiv,nu distructiv,,ceea ce a facut,il va insoti,din pacate,toata viata sa!!Numai de el depinde sa fie privit ,de catre ceillati,in alta lumina !!!Este normal ca familia ta sa nu aiba incredere in el!!!Pana nu va face dovada schimbarii comportamentului si firii lui,,,nimic nu va fi asa cum ar trebui sa fie!!!Deci,sa lase apucaturile deoparte si sa-si corecteze viata!!!In acest stadiu de relatie,nu iti recomand sa continui legatura cu el,,va arunca asupra ta si a familiei tale,,o lumina cenusie si nu este cazul!!Tine cont de faptul ca cei care sunt certati cu legea,,sunt inclinati spre recidive oricand!!!Nu iti trebuie asa ceva!!!Ai grija de tine!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Mai 2012 07:50
Adevarat ai grait MissRainbow,sant curioasa acum fatuca asta ce hotarare va lua,sper sa ne tina la curent ce hotarare a luat.
Titanika
Postat pe 25 Mai 2012 13:06
De la: NdK, la data 2012-05-24 17:37:47dragi prieteni de pe kudika,as avea nevoie mare de ajutorul vostru pt ca sufar pt aceasta problema enorm.As avea nevoie de un mic sfat de a vostru sau parerea voastra.
Deci am un prieten care ma iubeste mult si il iubesc si eu f mult.Am obs ca ma iubeste si el prin gesturile lui,prin sacrificiile care le-a facut pt mine,etc.Doar ca problema aici este:TRECUTUL lui. acum 3ani a facut puscarie 2saptamani.Dar lumea nu-l intelege ca s-a schimbat de atunci
Si toata lumea e impotriva noastra.In special familia mea pt ca eu am frati si tot le spune alti baieti din cartier ca sa nu umblu eu cu el ca e asa ca e asa etc.Ma enerveaza chestia asta si sufar enorm de mult pt ca daca azi ies afara cu el,peste 1ora suna ceva baiat pe unul din fratii mei si ii zice ca ce am facut afara,cat am stat cu el,daca m-am sarutat cu el etc.Si ma mai doar chestia ca pana acum mama mea ma mai lasa cu el,acuma ca fratii mei ii tot umple capu numai cu chestii negative incepe sa se cam indoiasca si parca ar vrea sa incetez.Dar nu prea as putea pt ca il iubesc.Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac?!?!?!sa renunt,sa nu renunt,sa lupt,sa nu lupt, pt ca nici cu el parca nu ma prea pot intelege ca el zice ca daca eu sufar pt el sau imi provoaca certuri in casa atunci daca vreau putem sa ne despartim pt ca m-ar intelege.El spune ca decizia mie imi apartine.
Dar nu vreau.Desi nu s-a mai auzit nimic rau de el de vreo 2,3ani de cand a iesit de la inchisoare.
Va rog,ceva sfaturi sau pareri,sau sa-mi spuneti daca ati fi in locul meu,ce ati face?!?!


El trebuie sa dovedeasca familiei tale, prin comportamentul si atitudinea lui, ca s-a schimbat si a invatat din greselile trecutului, adica trebuie sa arate tuturor ca e om de caracter, ca are un minim respect fata de lege si cei din jur, ca e tandru si atent cu tine, ca are un loc de munca stabil, ca are prieteni care sunt un bun exemplu pentru el etc. Doar asa poate dovedi ca a invatat din greselile comise in trecut si ca e dispus sa se schimbe cu adevarat.

Succes va doresc!
kokeshi
Postat pe 25 Mai 2012 13:13
Acum la el ii este foarte jena la cate povesti ii iasa de la anumiti baieti din cartier fata de familia mea cand vine in casa la mine.
Si aici e problema:parca familia mea nu ii prea da sansa sa vada ca,cu timpul o sa vada si ei ca ii "altfel" fata de barfele din cartier.
Cum face o fapta buna pt familia mea,cum a-2a zi isi baga "coada" lumea.
P.S: Lumea-i rea si viata-i grea!!
Damaris2009
Postat pe 26 Mai 2012 13:07
De la: NdK, la data 2012-05-26 13:07:50Acum la el ii este foarte jena la cate povesti ii iasa de la anumiti baieti din cartier fata de familia mea cand vine in casa la mine.
Si aici e problema:parca familia mea nu ii prea da sansa sa vada ca,cu timpul o sa vada si ei ca ii "altfel" fata de barfele din cartier.
Cum face o fapta buna pt familia mea,cum a-2a zi isi baga "coada" lumea.
P.S: Lumea-i rea si viata-i grea!!




Lumea este asa cum doreste sa fie si viata este pe masura putintei ei!!!

Problema ta trebuie sa fie limitata la scoala cu studiile corespunzatoare,,,,iubirea aceasta este perturbatoare pentru tine!!!Fata draga,,,cartea ,,,pe primul plan!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Mai 2012 13:19
da' INTOTDEAUNA mi-a fost mie scoala pe primul plan.INTOTDEAUNA:SCOALA SI FAMILIA.
Ca daca nu era asa,atunci poate nu ajungeam la problema asta care pt mine e o povara.
Putea sa nu ma intereseze de parerea familiei mele....
Damaris2009
Postat pe 26 Mai 2012 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce se intampla 10 De la: kudika124021 19 Ianuarie 2011 20:36
Life-Care:) 15 De la: kudika_943203 22 Noiembrie 2013 11:14
o parere..... 26 De la: steffy91 25 Ianuarie 2012 23:51
vopseaua facuta pe calculator pentru zugraveala mai trebuie diluata? 1 De la: uoaniss 26 Iulie 2010 23:08
A folosit cineva crema Vein Defense de la firma Kal? 2 De la: kudika_981190 22 Februarie 2015 06:45