Setari Cookie-uri

hiperhidroza capilara

De ani de zile, am aceeasi problema, cea a transpiratiei abundente, cu preponderenta in zona capului. Iar, cu an ce trece, anotimpul "calduros" vine, pt mine, mai devreme si tot mai devreme! Este adevarat ca ma hidratez, pe timpul caniculei, in exces (zic eu, dar organismul cere), iar absenta aerului conditionat ar desavarsi catastrofa. Tot intreband in jur, incl pe medicul de familie si pe altii cu diferite specializari, mi-au impuiat capul ca singura cauza ar fi supraponderabilitatea (1,80 m cu 120 kg), dar de tratament naturist/medicamentos ioc! In urma cu ceva zile, dupa o documentare asiduua pe net, m-am prezentat la dermatolog, care, in lipsa nu stiu caror injectii cu ??? (facute in Vest, la 6 luni si pe bani multi), mi-a prescris SPIRIAL - crema si EUCERIN - spray. Cercetand prospectele, se pare ca sunt recomandate pt aplicare locala in zonele afectate, dar cum sa-mi "toaletez" podoaba capilara cu asa ceva? Are altcineva idee despre un alt tip de tratament? A incercat cineva o alta medicatie (rog sa nu insistati pe scaderea greutatii, caci necesita rabdare, timp, conditii, etc, iar eu incerc sa scap de belea acum, nu la anu'), fie ea naturista sau medicamentoasa? Multumesc anticipat pt raspunsurile Dvs!
Dan.
Danut52
Postat pe 25 Mai 2012 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masurarea temperaturi bazale 5 De la: larisika 16 Februarie 2012 21:00
Infectie alimentara sau sarcina? 19 De la: bursuka 7 Septembrie 2010 13:38
Masa tisulara? 8 De la: valy90 10 Decembrie 2010 15:42
Cum scap de barbia dubla'gusa'? 12 De la: kudika226898 15 Aprilie 2011 08:11
Subiectul zilei - Probleme de cuplu si sex 41 De la: roz5blue6lila7 25 Iulie 2010 18:59