Setari Cookie-uri

LIPOSUCTIE

Buna,

si-a facut careva dintre voi liposuctie? As dori sa stiu daca e dureroasa si in cat timp te poti intoarce la activitati zilnice?

Merci
Aria_Rosalie_Blake_1
Postat pe 21 Iulie 2012 19:56
Buna, Aria,

te pot ajuta eu cu mai multe informatii, pentru ca am facut recent operatia asta. Ma rog, nu a fost chiar liposuctie, era vibrolipoaspiratie, o varianta imbunatatita de care am aflat de la colegele mele de lucru. Durerile nu se simt in timpul procedurii, pentru ca esti sub anestezie, iar dupa poti simti un disconfort.

Medicul meu mi-a facut anestezie cu sedare intravenoasa ( nu stiu daca e o practica comuna, sau doar dr. Silvia Stanculescu Vasalos lucreaza asa), si nu am mai avut greturile si starea de rau de dupa. plus ca daca tu te simti ok, poti cere externarea chiar in aceeasi zi, pentru ca pe baza de vibratii liposuctia este mai putin traumatizanta pentru organism.

nu m-am dus chiar urmatoarea zi la lucru, desi as fi putut, si activitatile normale am putut sa le reiau la diferenta de cateva zile, si pe cele mai complexe la 2 saptamani.

daca mai ai intrebari, te ajut cu mare placere, stiu ce important e sa fii bine informata pentru a putea decide :)
kudika_29319
Postat pe 6 Martie 2013 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic gene false!!!! 2 De la: thadoogback 13 Octombrie 2011 18:26
Inscriu consultanti/leaderi Oriflame 1 De la: dianarus 9 Decembrie 2011 12:52
ce rimel sa folosesc? 37 De la: amalia79_healthy 8 Martie 2014 15:58
imi recomandati pe cineva in Brasov? 13 De la: grace002943 8 Martie 2014 12:35
make up 2 De la: inna 2 Iulie 2010 16:55