Setari Cookie-uri

Brun -> Blond

Buna, in ultimii ani am tot schimbat satenul deschis cu satenul si cu satenul inchis. (Nu risc prea mult, dupa cum se vede, hehe). Acum mi s-a facut pofta sa ma fac blonda. Mi-am dorit mereu dar mi-a fost frica de decolorare. Acum e si mai dificil, avand in vedere ca sunt vopsita un castaniu ciocolatiu (de la L'oreal). Ce solutii imi puteti da pentru a putea trece de la saten la blond, si sa nu imi distruga parul de tot. Am mai citit ca ar exista un fel de solutii care scot vopseaua din par (Hair Color Remover), dar nu stiu ce sunt, unde se gasesc si cum se folosesc.
Orice sfat e binevenit, va multumesc
kudika_12293
Postat pe 7 August 2012 03:40
De la: kudika_12293, la data 2012-08-07 03:40:34Buna, in ultimii ani am tot schimbat satenul deschis cu satenul si cu satenul inchis. (Nu risc prea mult, dupa cum se vede, hehe). Acum mi s-a facut pofta sa ma fac blonda. Mi-am dorit mereu dar mi-a fost frica de decolorare. Acum e si mai dificil, avand in vedere ca sunt vopsita un castaniu ciocolatiu (de la L'oreal). Ce solutii imi puteti da pentru a putea trece de la saten la blond, si sa nu imi distruga parul de tot. Am mai citit ca ar exista un fel de solutii care scot vopseaua din par (Hair Color Remover), dar nu stiu ce sunt, unde se gasesc si cum se folosesc.
Orice sfat e binevenit, va multumesc



Nuanta de blond este pretentioasa,in conditiile in care ,la origine,ai o culoare contrastanta!!Din ceea ce cunosc in acest moment,,stiu ca se recurge ,intai,la o decolorare ,dupa care ,,se trece la vopsirea propriu zisa!!Cel mai indicat ar fi sa consulti o coafeza,singura in masura sa te ajute in obtinerea nuantei potrivite,astfel incat sa nu iti fie afectat firul de par,intrucat decolorarea prezinta acest risc major!!!Ia in calcul,la obtinerea culorii respective,,tipul, culoarea tenului si cea a ochilor!!!
MissRainbow
Postat pe 7 August 2012 08:27
Incearca COLOR OFF, este un produs rusrsc ce decoloreaza parul fara sa il arda, eu l-am folosit si din bruneta m-am facut blonda si nu mi-am ars parul!!! danila_marina@yahoo.com
colorOFF
Postat pe 14 Septembrie 2012 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am mare nevoie de ajutor... 24 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:01
vreau si eu o parere... 14 De la: aricel 10 Iunie 2009 18:13
..un par lung si sanatos ?! 3 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:49
placa de par 11 De la: balrog 14 Martie 2011 14:08
petnru un par frumos 69 De la: balrog 14 Martie 2011 15:03