Setari Cookie-uri

Viitoarea mea soacra este o scorpie NU O MAI SUPOORT!!!!

Buna....doresc sa va spun si eu ce soacra ,,scumpa''dorinta ei cea mai mare este sa ma desparta de dragul ei fiu.Totul a inceput acum doi ani cand l-am cunoscut pe logodnicul meu totul a fost ok ne intelegeam fooarte bine apoi peste un an am decis sa ne logodim(urmand sa ne casatorim cand am sa termin eu facultatea,acum sunt anul 3)zis si facut..eu o vedeam ca pe o femeie super de treaba cat imi dadea ea ocazia sa o cunosc pe o saptamana-2 cat veneam de la facultate pentru a ma vedea cu iubitul meu pentru ca e o relatie la distanta.Tot timpul ii aduceam cadouri si ii faceam absolut tot in casa(e vaduva pt ca merita).Acum vara aceasta am decis sa o petrec la iubitul meu acasa nestiind ce o sa mi se intample.Si asa incepe cosmarul meu real incepe sa imi faca figuri cu barfe ca imi fac parintii prosti ca fac o mancare pe care ea nu o agreeaza dar toata lumea o mananca deci e comestibila(ei ar trebui sa-i pun otrava)ca de ce nu il las pe baiatul ei sa se imbete ca porcu' sa-si faca toate poftele ca daca era alt baiat m-ar plesni..de ce? nu stiu sunt o fata care nu bea nu fumeaza nu merg in cluburi fac doua facultati am mai avut doar o relatie si atat.Nu ii vorbesc urat dar pe la spate imi face rau de la un timp i-am spus iubitului meu sa ia atitudine dar..lasa de dorit si acum si-a dat seama ca mama lui profita de el,mai are un frate dar e casatorit,el e cel mai mic si vrea sa il faca fecior batran pentru ca ea sa nu ramana singura.Tot ce face e sa imi bage bete in roate cand e ceva se apuca de bocit ca se simte exclusa si e credea ca noi o sa stam in ap. cu ea ca ea sa comande si noi sa fim slugi si am decis sa ne mutam in orasul meu(sunt din SM) de cand stie ca nu vreau sa stau sub papucul ei e si mai inversunata impotriva mea si eu continui sa ii fac toate poftele chiar sa ii fac manichiura(ei ii tremura mainile)Ea zice ca o deranjeaza faptul ca nu ii mananc mancarea(e groaznica sincer)desi mananc(cat sa nu imi stea in gat)si cand chiar nu mai pot ma ridic de la masa si plec fara sa ii spun nimic.NU MAI STIU CE SA FAC!! va rog da-ti-mi si mie un sfat pt ca simt ca imi pierd controlul si o strang de gat!!!!
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 16:03
daca nu va intelegeti defel ,fiecare cu treaba ei.
Daca nu stai impreuna cu ea atunci e si mai simplu,nu te duci in vizita.Ce trebe tu sa-i faci ei manichiura?sa mearga la salon.Nu va suportati?Ignorati-va,nu stai cu ea si nici ea cu tine.
Piscolinoo
Postat pe 22 August 2012 16:10
scapa-i dracu ceva in mancare , alta sansa n-ai , sau tranteste usa , poate , poate

Postat pe 22 August 2012 16:13
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 16:03:10Buna....doresc sa va spun si eu ce soacra ,,scumpa''dorinta ei cea mai mare este sa ma desparta de dragul ei fiu.Totul a inceput acum doi ani cand l-am cunoscut pe logodnicul meu totul a fost ok ne intelegeam fooarte bine apoi peste un an am decis sa ne logodim(urmand sa ne casatorim cand am sa termin eu facultatea,acum sunt anul 3)zis si facut..eu o vedeam ca pe o femeie super de treaba cat imi dadea ea ocazia sa o cunosc pe o saptamana-2 cat veneam de la facultate pentru a ma vedea cu iubitul meu pentru ca e o relatie la distanta.Tot timpul ii aduceam cadouri si ii faceam absolut tot in casa(e vaduva pt ca merita).Acum vara aceasta am decis sa o petrec la iubitul meu acasa nestiind ce o sa mi se intample.Si asa incepe cosmarul meu real incepe sa imi faca figuri cu barfe ca imi fac parintii prosti ca fac o mancare pe care ea nu o agreeaza dar toata lumea o mananca deci e comestibila(ei ar trebui sa-i pun otrava)ca de ce nu il las pe baiatul ei sa se imbete ca porcu' sa-si faca toate poftele ca daca era alt baiat m-ar plesni..de ce? nu stiu sunt o fata care nu bea nu fumeaza nu merg in cluburi fac doua facultati am mai avut doar o relatie si atat.Nu ii vorbesc urat dar pe la spate imi face rau de la un timp i-am spus iubitului meu sa ia atitudine dar..lasa de dorit si acum si-a dat seama ca mama lui profita de el,mai are un frate dar e casatorit,el e cel mai mic si vrea sa il faca fecior batran pentru ca ea sa nu ramana singura.Tot ce face e sa imi bage bete in roate cand e ceva se apuca de bocit ca se simte exclusa si e credea ca noi o sa stam in ap. cu ea ca ea sa comande si noi sa fim slugi si am decis sa ne mutam in orasul meu(sunt din SM) de cand stie ca nu vreau sa stau sub papucul ei e si mai inversunata impotriva mea si eu continui sa ii fac toate poftele chiar sa ii fac manichiura(ei ii tremura mainile)Ea zice ca o deranjeaza faptul ca nu ii mananc mancarea(e groaznica sincer)desi mananc(cat sa nu imi stea in gat)si cand chiar nu mai pot ma ridic de la masa si plec fara sa ii spun nimic.NU MAI STIU CE SA FAC!! va rog da-ti-mi si mie un sfat pt ca simt ca imi pierd controlul si o strang de gat!!!!



Da,un cliseu clasic,privind relatia nora-soacra!!!

Sincer??????? Nu ai nicio sansa,dar,tu,incearca sa te tii cat mai departe de ea si stilul ei de a se comporta!!!Daca logodnicul tau este echidistant fata de voi doua,pastrand gradul relatiilor,la cota normale,atat fata de tine,cat si fata de mama lui,,lucrurile vor decurge fara probleme,in ciuda faptului ca nu o agreezi pe viitoarea soacra!!Mutati-va la o distanta apreciabila de viitoarea soacra,daca doriti sa coabitati in liniste!!Draga mea,decat sa ai intentii criminale,,mai bine,,las-o balta,,nu te complica inutil,,,mai devreme sau mai tarziu,,vei ajunge la despartire!!!Nu vei rezista acestui stres,,fiul domniei sale,,nici atat,doar este cea ,care i-a dat viata!!!
MissRainbow
Postat pe 22 August 2012 16:46
Va multumesc mult pentru sfaturi...dar mie imi este frica de faptul ca ma voi casatori cu iubitul meu(bineinteles ca nu o voi mai cauta niciodata pt ca ne mutam la mine in oras nu in orasul lui) dar exista riscul ca dupa ce ma voi casatori cu el mama lui sa ii bage in cap anumite lucruri si ar fi culmea culmilor sa ma desparta de el dupa ce as avea si un copil cu el cu toate ca el tine foarte mult la mine si ma iubeste(pe langa faptul ca imi rabda toate crizele:D) dar si acum tin munca de lamurire cu el de 2 luni pt ca vreau sa vada ca mama lui ii face doar rau mai ales mie si apoi lui....si acum stie dar nu si-a schimbat foarte mult atitudinea(stie ca e de rau doar cand incep sa urlu ca nebuna si sa plang pt ca planurile mele se duc naibii pt mama luuuui:()
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 17:04
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 17:04:34Va multumesc mult pentru sfaturi...dar mie imi este frica de faptul ca ma voi casatori cu iubitul meu(bineinteles ca nu o voi mai cauta niciodata pt ca ne mutam la mine in oras nu in orasul lui) dar exista riscul ca dupa ce ma voi casatori cu el mama lui sa ii bage in cap anumite lucruri si ar fi culmea culmilor sa ma desparta de el dupa ce as avea si un copil cu el cu toate ca el tine foarte mult la mine si ma iubeste(pe langa faptul ca imi rabda toate crizele:D) dar si acum tin munca de lamurire cu el de 2 luni pt ca vreau sa vada ca mama lui ii face doar rau mai ales mie si apoi lui....si acum stie dar nu si-a schimbat foarte mult atitudinea(stie ca e de rau doar cand incep sa urlu ca nebuna si sa plang pt ca planurile mele se duc naibii pt mama luuuui:()



Draga mea,ceea ce ai postat in commentul tau,,denota atitudinea unei femei bulversate,tematoare pentru viitorul ei,,neincrezatoare in ea si in partenerul ei,isterizata la auzul numelui soacrei ei,,aspecte total nepotrivite unui climat de viitoare familie!!Nimic din ceea ce descrii,nu corespunde atmosferei unui cuplu de oameni iubitori si linistiti sufleteste,,din contra,este o nebunie ce se intampla in viata voastra!!!Daca ai temeri in ceea ce priveste viitoarea conjunctura conjugala,,mai bine nu grabi lucrurile,lasa-le sa se aseze in matca lor,dupa cum doreste viata voastra!!!Renunta la istericale,,la ce iti folosesc manifestarile de furie,,ce impresie lasi viitorului sot,,eu,daca as fi in locul lui,,nu as mai sta o secunda langa tine,,daca acum,,te manifesti astfel,mai tarziu,atunci cand vor veni realele probleme,,cum vei proceda??Iubitul tau este facut din "aluat" moale,caci daca nu ar fi fost astfel,,reglementa problema legata de mama lui,civilizat,dar ferm si la obiect!!Tu tipi si el se afla la mijloc,intre doua femei rele si ambitioase,,cat timp crezi ca va suporta aceste accese de nervi?????Nu mult,,iti spun eu!!!!La mama lui,,nu va renunta,caci nu poate sa o faca,prefera sa taca si sa suporte supliciul vostru!!!Nu este drept si corect fata de nimeni.Incearca sa instaurezi linistea si intelegerea in familie,,eu,,nu pun mari sperante in reusitele tale,,dar ,tu,,poti incerca,daca consideri ,ca iubitul tau merita acest act de mediere!!!

Draga mea,,unde nu exista pace,,se naste ura,rautatea,dezarmonia conjugala,lacrima si suspinul!!!Observ existenta acestora,,inca de acum,,cand nu sunteti casatoriti,,cand totul este mult mai simplu,,cand nimic nu va conditioneaza,,,oare,mai tarziu,,ce va fi????Controleaza-te!!!!
MissRainbow
Postat pe 22 August 2012 17:43
De la: MissRainbow, la data 2012-08-22 17:43:06
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 17:04:34Va multumesc mult pentru sfaturi...dar mie imi este frica de faptul ca ma voi casatori cu iubitul meu(bineinteles ca nu o voi mai cauta niciodata pt ca ne mutam la mine in oras nu in orasul lui) dar exista riscul ca dupa ce ma voi casatori cu el mama lui sa ii bage in cap anumite lucruri si ar fi culmea culmilor sa ma desparta de el dupa ce as avea si un copil cu el cu toate ca el tine foarte mult la mine si ma iubeste(pe langa faptul ca imi rabda toate crizele:D) dar si acum tin munca de lamurire cu el de 2 luni pt ca vreau sa vada ca mama lui ii face doar rau mai ales mie si apoi lui....si acum stie dar nu si-a schimbat foarte mult atitudinea(stie ca e de rau doar cand incep sa urlu ca nebuna si sa plang pt ca planurile mele se duc naibii pt mama luuuui:()



Draga mea,ceea ce ai postat in commentul tau,,denota atitudinea unei femei bulversate,tematoare pentru viitorul ei,,neincrezatoare in ea si in partenerul ei,isterizata la auzul numelui soacrei ei,,aspecte total nepotrivite unui climat de viitoare familie!!Nimic din ceea ce descrii,nu corespunde atmosferei unui cuplu de oameni iubitori si linistiti sufleteste,,din contra,este o nebunie ce se intampla in viata voastra!!!Daca ai temeri in ceea ce priveste viitoarea conjunctura conjugala,,mai bine nu grabi lucrurile,lasa-le sa se aseze in matca lor,dupa cum doreste viata voastra!!!Renunta la istericale,,la ce iti folosesc manifestarile de furie,,ce impresie lasi viitorului sot,,eu,daca as fi in locul lui,,nu as mai sta o secunda langa tine,,daca acum,,te manifesti astfel,mai tarziu,atunci cand vor veni realele probleme,,cum vei proceda??Iubitul tau este facut din "aluat" moale,caci daca nu ar fi fost astfel,,reglementa problema legata de mama lui,civilizat,dar ferm si la obiect!!Tu tipi si el se afla la mijloc,intre doua femei rele si ambitioase,,cat timp crezi ca va suporta aceste accese de nervi?????Nu mult,,iti spun eu!!!!La mama lui,,nu va renunta,caci nu poate sa o faca,prefera sa taca si sa suporte supliciul vostru!!!Nu este drept si corect fata de nimeni.Incearca sa instaurezi linistea si intelegerea in familie,,eu,,nu pun mari sperante in reusitele tale,,dar ,tu,,poti incerca,daca consideri ,ca iubitul tau merita acest act de mediere!!!

Draga mea,,unde nu exista pace,,se naste ura,rautatea,dezarmonia conjugala,lacrima si suspinul!!!Observ existenta acestora,,inca de acum,,cand nu sunteti casatoriti,,cand totul este mult mai simplu,,cand nimic nu va conditioneaza,,,oare,mai tarziu,,ce va fi????Controleaza-te!!!!


Miss Rainbow are mare dreptate. Lucrurile descrise de tine s-au intamplat si in fostul meu mariaj si ghici ce s-a intamplat? Divort! Mai devreme sau mai tarziu acolo ajungi si tu.
Te-as sfatui, daca imi permiti, sa-l lasi, caci o sa iti faca viata calvar si ai sa ajungi sa-ti urasti sotul. Asa am ajuns si eu si la 23 de ani ma tratam si de depresie. Eu iti zic ...las-o balta. Sunt atatia barbati in lume. Nu-ti bate joc de tinerete, de anii cei mai frumosi din viata. O viata frumoasa iti doresc!
Ghicicummacheama
Postat pe 22 August 2012 18:03
Sincer...din ceea ce spui tu de pe margine fiind neimplicata intr-o asemenea situatie iti este usor sa vorbesti...dar sa fi implicata in relatie si sa iubesti sa ai planuri de viitor ..crede-ma nu e acelasi lucru.Si cand esti dusa la extrem nu cred ca nu faci crize ai vazut pe cineva sa ,,urle incet''? ceva de genul si crede-ma atata inteligenta si scoala incat sa ma controlez am..nu sunt nebuna scapata din ospiciu daar....asta inseamna sa aperi ceea ce ai daca as sta cu mainile in san asta ar insemna ca nu ma intereseaza.Si da...el este un tip mai ,,moale'' datorita faptului ca tatal sau a murit cand avea 18 ani..un baiat crescut de mama....Sa nu ai impresia ca ma tin cu dintii de el dar este o diferenta intre persoana cu care ai trait pana la o anumita varsta si persoana cu care vei trai tot restul vietii.Tot asa a procedat si cumnata mea si crede-ma cu ea s-a comportat mai rau..deci ,,doamna'' e veterana..dupa o relatie de 2 ani si din viata mea nu te astepta sa renunt ca si cum as arunca o pereche de sosete asta inseamna implicare sentimentala.
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 18:10
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 18:10:00Sincer...din ceea ce spui tu de pe margine fiind neimplicata intr-o asemenea situatie iti este usor sa vorbesti...dar sa fi implicata in relatie si sa iubesti sa ai planuri de viitor ..crede-ma nu e acelasi lucru.Si cand esti dusa la extrem nu cred ca nu faci crize ai vazut pe cineva sa ,,urle incet''? ceva de genul si crede-ma atata inteligenta si scoala incat sa ma controlez am..nu sunt nebuna scapata din ospiciu daar....asta inseamna sa aperi ceea ce ai daca as sta cu mainile in san asta ar insemna ca nu ma intereseaza.Si da...el este un tip mai ,,moale'' datorita faptului ca tatal sau a murit cand avea 18 ani..un baiat crescut de mama....Sa nu ai impresia ca ma tin cu dintii de el dar este o diferenta intre persoana cu care ai trait pana la o anumita varsta si persoana cu care vei trai tot restul vietii.Tot asa a procedat si cumnata mea si crede-ma cu ea s-a comportat mai rau..deci ,,doamna'' e veterana..dupa o relatie de 2 ani si din viata mea nu te astepta sa renunt ca si cum as arunca o pereche de sosete asta inseamna implicare sentimentala.


Daca te incalzeste cu ceva, si fostul meu era crescut doar de mama, caci nu avea tata, parintii fiind divortati. Tocmai ca asta este o mare problema! Tatal are un rol mare in educatia unui copil.

Ai sa obosesti sa lupti si o sa cedezi psihic.

Asa am facut si eu ca tine. Cand vad povesti de acest gen, m-i se ridica parul pe mine.

Maine poimaine o sa ne zici, ca soacra ta iti face vraji.....

Sincer, aici pe forum, nu o sa primesti sfaturi, decat..."la rece".
Noi nu simtim iubirea ta fata de el, de aceea putem sa ajungem la o concluzie in ceea ce priveste viitorul vostru, care din pacate, nu pare a avea un final prea fericit.
Ghicicummacheama
Postat pe 22 August 2012 18:23
Inteleg ceea ce doresti sa-mi spui dar am vorbit si cu el si el daa vrea din tot sufletul sa se casatoreasca cu mine e total de acord sa ne mutam in orasul meu sa ne facem o viata in 2 doar noi 2 chiar i-a zis mamei lui...si atitudine nu a luat pana ce a vazut ca mama lui chiar intrece masura iar acum chiar e decis sa ma apere de mama lui si eu nu am zis nimic la inceput dar acum de o perioada mi s-a cam umplut paharul si a vazut si el..eu nu il oblig sa ia masuri pur si simplu el vrea...eu i-am zis de cateva ori sa ne despartim pt ca a facut cateva chesti care m-au deranjat si a insistat fffoarte mult sa ne impacam si am acceptat mi-a spus clar ca daca ne-am desparti nu ar putea sa treaca peste lucru asta si nu stie ce ar face la inceput vroia sa ne logodim in a 2 luna de relatie si mi-a zis ca si maine s-ar casatori cu mine.Deci e total diferit de ceea ce se interpreteaza eu nu sunt genul de fata care il tine din scurt i-am spus poate sa faca orice dovada e relatia la distanta de 2 ani si...nu sunt eu scorpiaaa:P as fi putut sa-l insel de mii de ori si el la fel dar nu am facut-o si nici el...dar sa ne faca rau mama lui e ceva prea mult...
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 18:32
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 18:32:36Inteleg ceea ce doresti sa-mi spui dar am vorbit si cu el si el daa vrea din tot sufletul sa se casatoreasca cu mine e total de acord sa ne mutam in orasul meu sa ne facem o viata in 2 doar noi 2 chiar i-a zis mamei lui...si atitudine nu a luat pana ce a vazut ca mama lui chiar intrece masura iar acum chiar e decis sa ma apere de mama lui si eu nu am zis nimic la inceput dar acum de o perioada mi s-a cam umplut paharul si a vazut si el..eu nu il oblig sa ia masuri pur si simplu el vrea...eu i-am zis de cateva ori sa ne despartim pt ca a facut cateva chesti care m-au deranjat si a insistat fffoarte mult sa ne impacam si am acceptat mi-a spus clar ca daca ne-am desparti nu ar putea sa treaca peste lucru asta si nu stie ce ar face la inceput vroia sa ne logodim in a 2 luna de relatie si mi-a zis ca si maine s-ar casatori cu mine.Deci e total diferit de ceea ce se interpreteaza eu nu sunt genul de fata care il tine din scurt i-am spus poate sa faca orice dovada e relatia la distanta de 2 ani si...nu sunt eu scorpiaaa:P as fi putut sa-l insel de mii de ori si el la fel dar nu am facut-o si nici el...dar sa ne faca rau mama lui e ceva prea mult...



Of,of si,iar of!!!

Ce femeie iti inteleg vehementa in exprimare,dar ca persoana trecuta prin multe probleme,nu sunt de acord cu ea,caci singura persoana indrituita sa ia pozitie fata de comportamentul viitoarei soacre,este numai si numai iubitul tau!!Nefacand nimic altceva ,decat sa sporesti incarcatura negativa,din casa,,prin tipete si urlete,nu in acest mod il vei determina pe partenerul tau, sa puna piciorul in prag..nu!!!

Draga mea,ne povestesti ca si iubitul tau s-a hotarat, privind mutarea voastra in localitatea ta de origine!!Este foarte bine ca se procedeaza astfel,,dar cum vei proceda mai departe,in momentul in care ,logodnicul tau,va dori sa isi vada mama,nu ai sa te poti opune,,ce ai sa faci atunci,,caci situatia va fi si mai incordata???Ai luat in calcul faptul ca mama lui va dori sa mntina legatura cu fiul ei?Nimeni nu te acuza ca ai fi restrictiva ,in ceea ce priveste libertatea partenerului tau,de unde ai inteles asa ceva?Problema care se pune este valabilitatea si acuratetea relatiei reciproce, dintre tine si mama soacra,si cea dintre mama soacra si parintii tai,,remarca faptul ca pe iubitul tau nici nu l-am luat in calcul,intrucat este dependent de mama lui,,deci,oricand,poate fi influentat,,ai mare grija!!!!Sunt sau pot fi aceste relatii viabile,in limitele normalului???Raspunde-ti singura la aceasta intrebare!!!
MissRainbow
Postat pe 22 August 2012 19:06
Sa sti ca am discutat si despre acest lucru da il voi lasa sa o viziteze pe mama lui oricand nu pot sa ii impun asa ceva as fi o persoana josnica totusi e mama lui ...dar eu nu am de ce sa o vizitez decat daca isi schimba atitudinea si isi cere iertare altfel...o sa moara singura intr-un hal fara de hal...si daca ma gandesc mai bine cand iubitul meu o sa vada ca avem tot ce e nevoie si poate si un copil si o sa fie totul ok(mai mult ne certam din cauza mamei lui) nu cred ca o sa renunte la mine daca ar fi asculta de mama lui ...at de ce nu si-a gasit o fata de la el din oras si ma ales pe mine si sa fie si relatie la distanta?dupa logica mea...nu cred ca ar renunta..da recunosc sunt un pic mai dificila fire perfectionista si stricta dar nu la extrem:P
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 19:27
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 19:27:12Sa sti ca am discutat si despre acest lucru da il voi lasa sa o viziteze pe mama lui oricand nu pot sa ii impun asa ceva as fi o persoana josnica totusi e mama lui ...dar eu nu am de ce sa o vizitez decat daca isi schimba atitudinea si isi cere iertare altfel...o sa moara singura intr-un hal fara de hal...si daca ma gandesc mai bine cand iubitul meu o sa vada ca avem tot ce e nevoie si poate si un copil si o sa fie totul ok(mai mult ne certam din cauza mamei lui) nu cred ca o sa renunte la mine daca ar fi asculta de mama lui ...at de ce nu si-a gasit o fata de la el din oras si ma ales pe mine si sa fie si relatie la distanta?dupa logica mea...nu cred ca ar renunta..da recunosc sunt un pic mai dificila fire perfectionista si stricta dar nu la extrem:P



Inteleg,dar,totusi,nu mi-ai raspuns la intrebarea pusa!!!!!
MissRainbow
Postat pe 22 August 2012 19:30
Daca o sa existe cu timpul bun simt si respect si suflet in loc de bucata de carne care bate in piept da...la fel a procedat si cu ,cumnata mea care e foarte rea pana a vazut ca nu are de ales...atata timp cat eu imi iubesc logodnicul si el pe mine..totul o sa se rezolve daca nu era sa fie asa eram despartiti de mult nu de mama lui...ci de timp,exista vointa,ratiune,sentiment si mai presus de toate sunt oameni si nu animale...
kudika_14673
Postat pe 22 August 2012 19:58
De la: kudika_14673, la data 2012-08-22 19:58:09Daca o sa existe cu timpul bun simt si respect si suflet in loc de bucata de carne care bate in piept da...la fel a procedat si cu ,cumnata mea care e foarte rea pana a vazut ca nu are de ales...atata timp cat eu imi iubesc logodnicul si el pe mine..totul o sa se rezolve daca nu era sa fie asa eram despartiti de mult nu de mama lui...ci de timp,exista vointa,ratiune,sentiment si mai presus de toate sunt oameni si nu animale...



Sper,ca nu doresti sa o copiezi ,pe cumnata ta ,in modul de desfasurare a relatiei voastre!!!Nadajduiesc sa nu ii "furi" din comportament,caci nu este o solutie de durata!!!


Draga mea,expresia "Daca o sa existe cu timpul ",nu trebuie lasata sa se rezolve in timp,,nu este bine,,voi doi,tu si iubitul tau,,trebuie sa faceti lumina, privind intelegrea in bune conditii cu mama,viitoarea soacra,pana sa ajungeti in pragul casatoriei,,nu dupa incheierea ei!!!Ce inseamna "daca" si "cu timpul"?????? Arunci totul in trecerea timpului????Problemele se rezolva in faza incipienta,nu atunci cand sunt mai greu de reparat lucrurile!!!
MissRainbow
Postat pe 22 August 2012 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand Rochie de Mireasa de firma (White Pearl Bridal)!! Merita vazuta!!!! 1 De la: rodicaa14 3 Ianuarie 2013 11:05
eu sagetatoare el leu 25 De la: MONYK_ADRIANA 10 Martie 2010 10:50
Restaurantele au ieftinit menu-urile! 10 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:57
imi vand rochitza!!!! 15 De la: v3rdeatza 2 Ianuarie 2010 11:07
Fotograf Nunta Bucuresti 4 De la: fotografnunta 25 Ianuarie 2017 12:47