Setari Cookie-uri

Sunt geloasa pe relatia lui cu familia lui

Pai si tu de ce nu i-ai zis ca vrei sa mergi cu el?
kudika_14853
Postat pe 27 August 2012 01:10
Cum sa ii spuna daca stie ca nu este bine primita?!Si vizitele la sora sa ar putea fi mai rarute ,o data la sapt, ca doar are si sot aceasta sora.Chiar daca e insarcinata nu are dreptul sa acapareze familia dupa bunul ei plac.Dar si iubitului tau ii place sa mearga acolo, probabil exista o alta atmosfera fata de cea de acasa.Parerea mea;poarta o discutie cu el din care sa reiasa ca nu mai doresti sa fii lasata sangura pe periade mari de timp, ca si tu vrei sa fii in compania lui, ca ai dreptul sa-ti petreci weekendul si ca doresti acest lucru, alaturi de el.Pe de alta parte ma gandesc ca si barbatului ii trebuie putina libertate, nu tinut in lesa caci altfel il indepertam de noi, iar cand va fi eliberat va fugi mancand pamantul.
kudika467548
Postat pe 27 August 2012 03:54
De la: MissSLG, la data 2012-08-26 22:29:34Nu stiu cum sa trec peste chestia asta.
Prietenul meu se intelege foarte bine cu sora lui care e insarcinata. Si bine'nteles ca ii place sa mearga in vizita la ea in weekend sa o mai vada, nu se duce des pt ca sta departe dar cand se duce eu raman singura acasa pt ca eu nu pot sa ma duc..au fost scandaluri si chestii de genul (nu stiu daca are rost sa dau detalii_ si ma simt foarte singura. Mi'am pierdut multi prieteni in ultimul an si chiar nu am cine sa ma iau. Trebuie sa stau acasa si sa il astept... ma omoara chestia asta. Eu cand merg la fratemiu, la parintii mei, il iau cu mine, deci face parte din familia mea dar eu nu simt ca fac parte din familia lui. Si o sa fie si mai rau cand o sa innasca si el de abia asteapta sa aiba nepotel, atunci sigur o sa raman si mai des singura acasa si nush ce am sa fac. Incerc sa ma iau cu alte chestii, citesc, ma uit la televizor, fac mancare dar eu sunt mai prostuta si sensibila, si cand e plecat nu ma pot abtine sa plang in pumni ca fraiera. Vreau sa trec peste chestia asta si nu pot, am ajuns sa il fac si pe el sa se simta prost ca se duce sa o vada pe sorasa si nu mai vreau sa fac asta.


Draga mea,,observ ca nu ai un start bun,in ceea ce priveste relatia cu familia iubitului tau,,nu intereseaza motivele pentru care situatia se prezinta astfel,dar vin si iti spun sa incerci sa remediezi acest neajuns,,pentru ca lucrurile nu vor evolua multumitor pentru tine!!!Referitor la cazul de fata,,nu face din el o tragedie,daca incerci sa te schimbi putin si incerci sa te reintegrezi,prin atitudinea potrivita si ajutata de partenerul tau,in familia acestuia,vei reusi sa te linistesti si sa nu te mai simti singura!!Stiu,este neplacut sa stai in asteptarea iubitului,,cand acesta ,in loc sa petreaca cu tine weekendurile,prefera sa se duca la sora lui,,fapt neingrijorator ,atata timp cat se petrece in limitele normale ale relatiilor familiale!!Ai incercat sa vorbesti cu iubitul tau,sa-i explici ca te deranjeaza frecventa cu care isi viziteaza sora si ca ar trebui sa se gandeasca si la timpul gol,pe care il petreci in singuratatea locuintei si a inimii tale???Cred ac ar trebui as pui pe tapet aceasta problema si as o clarifici cu iubitul tau!!Insoteste-l in vizita respectiva,,poti trece peste mandrie si sa nu lasi sa se vada durerea din sufletul tau,,in viata si in familie,,se mai intampla si astfel de incidente,,dar,,numai de noi depinde sa le depasim si sa mergem mai departe!!Numi prin comunicare poti rezolva aceasta problema!!!Poti sa-mi spui de ce se duce atat de des la sora lui??Ai fost curioasa vreodata ,sa elucidezi acest aspect,,oricat ar fi relatiile fratesti ,de puternice,,mai ales ca sora nu este singura,presupun ca are un barbat langa ea,care sa o ajute la nevoie???Acest fel de comportament,,poate deveni un obicei tracasant pentru cuplul vostru!!!Sau deja este!!! Sper ca neintelegerile dintre tine si familia lui,,sa nu fie atat de acute,incat sa te separe de ea,,nu este o viata normala,,pot aparea probleme mai mari in viitor!!!Discuta,draga mea,,cu prietenul tau,el ar tebui sa fie mai receptiv la nevoile tale,,nu lasa ca aceasta situatie sa dreneze,,caci va fi in detrimentul tau!!!Nu vrea sa te ia cu el,,in vizita la sora lui,,inseamna ca aceasta atmosfera incerta,,ii convine,ceea ce te dezavantajeaza complet!!Prin dialog civilizat,,poti clarifica unele aspecte,daca iubitul tau accepta sa participe la asa ceva!!!Nu este placut ceea ce se intampla,dar nici irealizabila nu este problema!!!Daca as fi in locul tau,,la urmatoarea vizita ,,l-as insoti neconditionat si m-as comporta firesc,ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic,,si in acest mod,,as observa si reactiile domniilor lor!!!Este un mijloc de contracarare eficient,chiar daca doare!!!
MissRainbow
Postat pe 27 August 2012 07:30
De ce aiajuns la scandaluri, nu cumva tu esti vinovata de aceasta situatie? Daca faci admosfera si nu se simte prea bine acasa normal ca se duce omul sa respire si sa-si incarce bateriile unde este bine dispus. Parerea mea ca tu esti vinovata , daca ai avea un caracter frumos te-ar lua cu el , asa ramai ca fraiera si suporti consecintele caracterului tau de neadaptare la situatii.
Victoria51
Postat pe 20 Septembrie 2012 06:54
De la: Victoria51, la data 2012-09-20 06:54:59De ce aiajuns la scandaluri, nu cumva tu esti vinovata de aceasta situatie? Daca faci admosfera si nu se simte prea bine acasa normal ca se duce omul sa respire si sa-si incarce bateriile unde este bine dispus. Parerea mea ca tu esti vinovata , daca ai avea un caracter frumos te-ar lua cu el , asa ramai ca fraiera si suporti consecintele caracterului tau de neadaptare la situatii.



NU putem anticipa un astfel de comportament,fara a avea un minim de informatii ,legate de prezentarea individuala a doamnei noastre!!Poate fi o explicatie,dar tot nu justifica comportamentul domnului,caci,daca ne raportam la relatia lor,considerand-o plina de iubire,imi este greu sa cred ca ,partenerul sau,se simte confortabil ,pe perioada vizitei la familia de origine!!Mai degraba,cred ca vorbim de indiferenta afisata de catre domnia sa,fata de dorintele si simtamintele iubitei !!!
kudika_15804
Postat pe 20 Septembrie 2012 07:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATELIERUL DE FRUMUSETE 3 De la: kiss_my_ass 27 Martie 2012 09:54
Vreau sa postez ceva pe site-ul unui program de stiri cum asi putea! 1 De la: kudika_930248 7 August 2013 22:41
clomid si branca ursului 4 De la: kudika400460 2 Aprilie 2015 21:42
dermatita 9 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 10:52
cancer endometru, pls ajutor :((( 6 De la: kudika331254 9 Iulie 2012 11:28