Setari Cookie-uri

depistare BTS

Buna, fetelor!
Am si eu o intrebare pentru voi, poate chiar mai multe...
Am un partener nou, cu care cred ca voi ramane ceva timp. As fi vrut sa renunt la prezervativ, dar, totusi, sa fiu sigura ca, trecand pe anticonceptionale, nu risc sa ma infectez cu vreo boala.
Asa ca aici va cer sfatul. Care ar fi analizele care ar trebui facute pentru depistarea eventualelor BTS si cum ar trebui sa ii cer asta fara ca el sa se simta jignit?
rodi2s
Postat pe 5 Decembrie 2012 00:03
De la: rodi2s, la data 2012-12-05 00:03:25Buna, fetelor!
Am si eu o intrebare pentru voi, poate chiar mai multe...
Am un partener nou, cu care cred ca voi ramane ceva timp. As fi vrut sa renunt la prezervativ, dar, totusi, sa fiu sigura ca, trecand pe anticonceptionale, nu risc sa ma infectez cu vreo boala.
Asa ca aici va cer sfatul. Care ar fi analizele care ar trebui facute pentru depistarea eventualelor BTS si cum ar trebui sa ii cer asta fara ca el sa se simta jignit?


Din cate stiu, barbatii trebuie sa mearga la urolog, ca ginecologul e de femei. S-ar putea sa nu aiba o reactie prea buna daca-i spui sa mearga la doctor insa. Barbatii sunt cam fricosi... Trebuie sa-i zici ceva de genul: daca vrei sa te simti bine, mergi la nenea... altfel o s-o faci toata viata cu caciulita Cu siguranta n-o sa-i surada ideea.
Micaell
Postat pe 8 Decembrie 2012 12:53
Se pare ca nu ai incredere in el sau ca nu e suficient de curat ca sa ti inspire incredere...nu renunta la caciulita pina nu esti ok...si nu cred ca o sa mai fi cu el dupa ce o sa i spui ca va trebui sa mearga la medic pt niste analize inainte sa ajunga la pasarica ta...sa fim serioase...tu ce ai face daca te ar trimite el?
selin32
Postat pe 8 Decembrie 2012 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa fac sa trec peste o relatie care s-a terminat de aproape un an :( 9 De la: kudika133835 1 Martie 2010 19:26
mai avem o sansa? 64 De la: I_m_nuts2011 22 Octombrie 2010 11:20
Buna 6 De la: micasirea 17 Noiembrie 2010 16:50
Mi se intampla din nou. Nu imi vine a crede ca iar 49 De la: andel1984 3 Septembrie 2010 11:05
Brabatii sunt slabi....... pe bune ! 113 De la: sil_mary 2 Septembrie 2009 11:46