Setari Cookie-uri

Academia de politie

Buna ! As putea intra la Academia de Politie daca am scolioza? Nu este foarte accentuata , deci nu mi s-a recomandat operatia . Port un corset de 4 ani si il mai am de purtat inca 2 , de asemenea mai fac inot si gimnastica medicala . As avea vreo sansa sa intru? Proba fizica nu ar fi o problema ,deoarece as vrea sa ma apuc din vara de antrenament pentru a putea trece examenul . Nu obosesc chiar atat de repede , imi place sa urc pe munte + locuiesc la etajul 4 si urc , cobor scarile de cel putin 3 4 ori pe zi . Dureri de spate nu am , iar corsetul il port cat de mult pot . Mi-am facut si un control de respiratie ,si nu am nicio problema . Imi doresc foarte mult sa intru si bineinteles ca as munci foarte mult , insa daca nu se poate nu vreau sa ma iluzionez degeaba si sa ma orientez spre o alta facultate. Un sfat va rog ! Va multumesc mult .
katina93
Postat pe 15 Ianuarie 2013 20:57
De la: Vivi96, la data 2013-01-15 20:57:07Buna ! As putea intra la Academia de Politie daca am scolioza? Nu este foarte accentuata , deci nu mi s-a recomandat operatia . Port un corset de 4 ani si il mai am de purtat inca 2 , de asemenea mai fac inot si gimnastica medicala . As avea vreo sansa sa intru? Proba fizica nu ar fi o problema ,deoarece as vrea sa ma apuc din vara de antrenament pentru a putea trece examenul . Nu obosesc chiar atat de repede , imi place sa urc pe munte + locuiesc la etajul 4 si urc , cobor scarile de cel putin 3 4 ori pe zi . Dureri de spate nu am , iar corsetul il port cat de mult pot . Mi-am facut si un control de respiratie ,si nu am nicio problema . Imi doresc foarte mult sa intru si bineinteles ca as munci foarte mult , insa daca nu se poate nu vreau sa ma iluzionez degeaba si sa ma orientez spre o alta facultate. Un sfat va rog ! Va multumesc mult .


Buna! Din pacate nu cred ca ai sanse sa intri la Academia de Politie! Orienteaza-te catre alta facultate, totusi.
Viorica_Franziska
Postat pe 16 Ianuarie 2013 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde pot gasi depozite de haine second hand? 20 De la: kudika_1034028 12 Septembrie 2018 16:22
JOB 4 De la: yo_corinaaa 14 Martie 2010 15:51
:) 1 De la: kudika160340 2 Aprilie 2010 19:12
investitie mica ,cistig mare 6 De la: lalylaly 24 Aprilie 2009 17:18
Caut job 4 De la: lady_me 18 Mai 2010 17:03