Setari Cookie-uri

curiozitate! pegging

Sunt curioasa ce parere au barbatii,dar si femeile despre aceasta practica sexuala numita pegging,care momentan este un subiect tabu!Va rog sa raspundeti serios is sa va abtineti de la glumele de prost gust,in special barbatii! Vreau raspunsuri serioase si la obiect!

Pentru cei ce nu situ despre ce este vorba am sa copiez mai jos definitia acestei practici si am sa postez si un link pentru mai multe detalii!

Termenul de pegging, intr-un context sexual, se refera la sexul anal. Mai exact la situatia in care o femeie penetreaza anal un barbat in majoritatea cazurilor cu ajutorul unui strap-on sau cu un vibrator cu ham.
Pegging-ul, la fel ca orice penetrare anala, poate fi o activitate sigura si foarte placuta sexual, cu conditia ca aceasta sa fie realizata in mod corespunzator. Multi oameni, in special barbatii au bagaje psihologice in ceea ce priveste zona anusului si rectului si adesea acestei idei trebuie tratate cum trebuie inainte de a incepe joaca anala. Trei lucruri sunt absolut esentiale pentru pegging: comunicarea, rabdarea si lubrifiantul.

http://www.sexgen.ro/sex-dex/ce-inseamna-sa-faci-pegging-7152009
kudika_26537
Postat pe 18 Ianuarie 2013 02:47
mda...interesant subiect.... .....problema este...cat de utila-i o astfel de practica...mai ales...unui barbat...care...gay fiind...ma indoiesc ca s-ar complace cu chestii artificiale...cand e mult mai la indemana...mai ales acum...cand nu mai au nevoie s-o faca pe ascuns...real...cu-n alt barbat...asa cum si femeile...consider ca...le-ar fi mult mai placut sa aibe o relatie cu-n barbat...pentru care poate nutri si ceva sentimente...ceea ce ar face actul in sine...mult mai relaxant si...implinit...
dar...ma rog...una lume...cand n-are ce face...da nastere unor subiecte...care de regula trebe sa socheze...prin stupizenie...
eu_ovidiu
Postat pe 18 Ianuarie 2013 04:20
De la: kudika_26537, la data 2013-01-18 02:47:25Sunt curioasa ce parere au barbatii,dar si femeile despre aceasta practica sexuala numita pegging,care momentan este un subiect tabu!Va rog sa raspundeti serios is sa va abtineti de la glumele de prost gust,in special barbatii! Vreau raspunsuri serioase si la obiect!

Pentru cei ce nu situ despre ce este vorba am sa copiez mai jos definitia acestei practici si am sa postez si un link pentru mai multe detalii!

Termenul de pegging, intr-un context sexual, se refera la sexul anal. Mai exact la situatia in care o femeie penetreaza anal un barbat in majoritatea cazurilor cu ajutorul unui strap-on sau cu un vibrator cu ham.
Pegging-ul, la fel ca orice penetrare anala, poate fi o activitate sigura si foarte placuta sexual, cu conditia ca aceasta sa fie realizata in mod corespunzator. Multi oameni, in special barbatii au bagaje psihologice in ceea ce priveste zona anusului si rectului si adesea acestei idei trebuie tratate cum trebuie inainte de a incepe joaca anala. Trei lucruri sunt absolut esentiale pentru pegging: comunicarea, rabdarea si lubrifiantul.

http://www.sexgen.ro/sex-dex/ce-inseamna-sa-faci-pegging-7152009




Hm,ce parere am????? Iata-o!!!


ESTE O MARE,MARE TAMPENIE!!!!!!Si intentia ta este neavenita,in conditiile in care,eu,femeie fiind,pot iubi barbatul,mult mai "curat" decat in modul propus si initiat de tine!!!Ceea ce ai tastat aici face parte din capitolul "CRETINISME"!!!Daca un barbat simte placere ,cand i se aplica asa ceva,inseamna ca ceva nu este in regula,atat cu el,cat si cu partenera sa!!Am inteles ,si chiar daca nu sunt de acord,tolerez libertatea sexuala,dar nu accept pangarirea iubirii!!!Punct.
kudika_15804
Postat pe 18 Ianuarie 2013 07:41
Doamne! multi, dar prosti :| !!!
kudika_28201
Postat pe 17 Februarie 2013 11:34
ooooo , femeie , tu nu ti-ai luat bataie pe ziua de astazi ?!


niciun barbat heterosexual n-ar accepta strap-oane , dildouri , morcovi sau alte legume la mai putin de 17 metrii de propriul popou
Cotoiu_ucigas
Postat pe 17 Februarie 2013 11:54
De la: kudika_23843, la data 2013-02-17 11:54:30ooooo , femeie , tu nu ti-ai luat bataie pe ziua de astazi ?!


niciun barbat heterosexual n-ar accepta strap-oane , dildouri , morcovi sau alte legume la mai putin de 17 metrii de propriul popou




kudika_15804
Postat pe 17 Februarie 2013 11:57
Ame_li
Postat pe 17 Februarie 2013 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema de "frictiune" in timpul actului sexual 10 De la: johnny_blaze 9 Februarie 2009 17:48
Tot ce iti doresti de la viata 6 De la: one_size 11 Martie 2010 20:43
O mica problema. 6 De la: kudika_21375 28 Decembrie 2013 18:18
vrei o vila noua si cocheta langa Bucuresti doar pentru tine si ea? 4 De la: _oktober_ 31 Ianuarie 2011 15:29
Stiti de ce avortul se face intr-un nr. asa de mare??? 42 De la: ana18 13 Septembrie 2009 21:37