Setari Cookie-uri

Negi

Hey! Am cativa negi (pe mana) de cativa ani si sunt destul de mari acum dar nu am incercat niciodata sa-i tratez.Am aplicat o singura data rostopasca dar fara rezutate. Problema e ca am 2 negi pe acelasi deget(mari),pe de o parte si de alta a unghiei,iar acum iese si un a treilea neg(dar e destul de mic) tot pe acelasi deget. Asta ar putea fi ceva grav ? Si un remediu bun pt negi ? Verolit Forte e bun ? Mutumesc !
kudika_35168
Postat pe 19 Mai 2013 19:42
Trebuie sa inmoi negul in apa vreo 15 minute inainte sa pui crema..si pui intr-un strat gros si pansezi cu ceva..daca poti sa faci asta de doua ori pe zi e si mai bine..daca nu, e destul si seara.
Crema se numeste ichtiol ,e neagra , miroase a petrol dar e foarte buna si arata asa :
http://www.google.com/imgres?hl=ro&sa=X&tbo=d&biw=1366&bih=643&tbm=isch&tbnid=YnWbj7MvM854GM:&imgrefurl=http://www.farmacie-ieftina.ro/dermotis-unguent-cu-ichtiol-10/p/5810&docid=voPsMZFY0NASOM&imgurl=http://www.farmacie-ieftina.ro/images/dermotis--ichtiol-10-tis.jpg&w=300&h=300&ei=SAcZUfjrCYSCtAaEloGIDQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:83&iact=rc&dur=1791&sig=103922062302596879467&page=1&tbnh=171&tbnw=189&start=0&ndsp=20&tx=77&ty=87
chery_1995
Postat pe 19 Mai 2013 23:07
Eu mai m-am dat si cu tinctura de rostopasca inainte de crema cu ichtiol si a fost buna..incearca-le pe amandoua..
chery_1995
Postat pe 19 Mai 2013 23:09
De la: kudika_35168, la data 2013-05-19 19:42:19Hey! Am cativa negi (pe mana) de cativa ani si sunt destul de mari acum dar nu am incercat niciodata sa-i tratez.Am aplicat o singura data rostopasca dar fara rezutate. Problema e ca am 2 negi pe acelasi deget(mari),pe de o parte si de alta a unghiei,iar acum iese si un a treilea neg(dar e destul de mic) tot pe acelasi deget. Asta ar putea fi ceva grav ? Si un remediu bun pt negi ? Verolit Forte e bun ? Mutumesc !


Nu m-am uitat la profilul tau sa vad ce varsta ai, dar daca esti copil sau o persoana foarte tanara (ai in jur de 20 de ani), acesti negi, in mod normal, ar trebui sa treaca de la sine.

Daca totusi doresti sa tratezi acesti negi, exista o solutie impotriva lor: creionul Cryopharma, cred ca se numeste.
kudika_32792
Postat pe 21 Mai 2013 08:27
Draga mea, si eu am avut aceasta problema acum cativa ani si am rezolvat-o tot pe cale naturista. Uite cateva sfaturi bune:

Aplicati la nivelul negilor sucul laptos extras din smochine proaspete. Administrati acest remediu cel putin 2 saptamani.
Aplicati la nivelul negilor cativa catei de usturoi pisati, sau suc de usturoi. Administati acest remediu timp de 1-2 saptamani.
Masati zona cu negi cu zeama de ceapa. Masajul stimuleaza circulatia sangelui in vreme ce zeama de ceapa este eficienta pentru combaterea negilor. Administrati acest remediu timp de 1 saptamana.
Aplicati o cantitate generoasa de ulei de ricin la nivelul negilor. Administrati acest remediu timp de 1 luna.
Aplicati la nivelul negilor cate o felie de cartof proaspat. Adminitrati acest remediu timp de 2 saptamani.
Aplicati la nivelul negilor suc de conopida.
Si daca te intereseaza mai multe informatii poti citi aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-negi
Sa te faci bine!
kudika_36213
Postat pe 7 Iunie 2013 16:10
Buna!
Eu acum cateva luni am avut negi pe care i-am trata cu o solutie de la farmacie (se numeste Condyline) e in jur de 80-90 lei dar e eficienta, cel putin mie nu mi-au mai aparut dupa ce am folosit-o.
http://www.paginafarmacistilor.ro/medicamente/prospect-condyline-454/
Succes!
Vickyutza
Postat pe 9 Iunie 2013 11:15
eu cand eram copil le-am taiat cu unghera dupa ce faceam baie,dadea un pic sangele si gata
Titanika
Postat pe 9 Iunie 2013 11:44
Important e sa le arzi radacina, iti recomand o cauterizare. Eu am facut la vro 10 pe o mana. Ma durut si mana si buzunaru da' acum nu mai am treaba. O zi buna
kudika559141
Postat pe 9 Iunie 2013 13:56
Buna! Poti folosi remediile naturiste, la indemana tuturor:
Aplicati la nivelul negilor sucul laptos extras din smochine proaspete. Administrati acest remediu cel putin 2 saptamani.
Aplicati la nivelul negilor cativa catei de usturoi pisati, sau suc de usturoi. Administati acest remediu timp de 1-2 saptamani.
Masati zona cu negi cu zeama de ceapa. Masajul stimuleaza circulatia sangelui in vreme ce zeama de ceapa este eficienta pentru combaterea negilor. Administrati acest remediu timp de 1 saptamana.
Aplicati o cantitate generoasa de ulei de ricin la nivelul negilor. Administrati acest remediu timp de 1 luna.
Aplicati la nivelul negilor cate o felie de cartof proaspat. Adminitrati acest remediu timp de 2 saptamani.
Aplicati la nivelul negilor suc de conopida.
Pentru mai multe informatii citeste aici:
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-negi
kudika_36213
Postat pe 10 Iunie 2013 12:57
De la: kudika_35168, la data 2013-05-19 19:42:19Hey! Am cativa negi (pe mana) de cativa ani si sunt destul de mari acum dar nu am incercat niciodata sa-i tratez.Am aplicat o singura data rostopasca dar fara rezutate. Problema e ca am 2 negi pe acelasi deget(mari),pe de o parte si de alta a unghiei,iar acum iese si un a treilea neg(dar e destul de mic) tot pe acelasi deget. Asta ar putea fi ceva grav ? Si un remediu bun pt negi ? Verolit Forte e bun ? Mutumesc !
[/quoteTai un catel de usturoi pui sare de lamaie pui pe neg silegi cu leocoplast.faci asa pana dispare,adica o data de doua ori.Incearca...mi-e mi-au disparut.
kudika453154
Postat pe 10 Iunie 2013 20:34
Verolit forte e bun si el aplicat pentru negi...
Cristina_Alexandra_Manole_1
Postat pe 21 Iunie 2013 04:06
Hello,

Eu pentur negi am incercat un balsam...l-am cumparat dintr-un centru naturist in care am intrat asa pur si simplu de curiozitate, sa vad ce e acolo...era in drumul meu si am zis sa ma oprresc putin..
trec la subiect: am intrebat-o pe tipa de acolo ce-mi poate recomanda, si mi-a aratat crema asta balsam, pe baza doar din plante..mi-a spus ca a mai avut clienti care l-au cumparat nu pentru negi, dar le-au dat prin cap sa-l foloseasca totusi cam pentru orice...unii il si inghit pentru dureri de gat...asadar pe mine m-a convins sa ma risc si sa-l cumpar si bine am facut...il folosesc si eu pentru orice, negi, cosuri, bubite, dureri, afte....etc..mi-a dat tipa aia o ditamai descrierea, pentru ce se foloseste..
centrul acesta este pe strada Iacob Felix...nr. insa nu-l mai stiu...cautati pe net poate gasiti!
Merita investitia!
kudika_30494
Postat pe 25 Iunie 2013 15:21
tocmai am auzit de niste capsule cu alge marine,acid hialuronic,zinc,etc pe care il foloseste si Gina Pistol de ceva timp si a scapat de toate problemele pielii.Am vazut aici pe siteul asta www.rithual.ro
kudika_925960
Postat pe 27 Iunie 2013 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MIREASA CEA MAI FRUMOASA....numai cu BRONZARE ORGANICA 1 De la: BRONZARE_NATURALA_DHA 12 Mai 2010 08:06
cosmetice Mary Kay 2 De la: laura_26 9 Februarie 2010 08:58
fetelor, ajutor! de cand e in trend vreau si eu sapun natural si sampon natural etc.... 5 De la: ellabella 28 Februarie 2012 17:13
Stie cineva un salon cu hairstylist bun in Constanta? 1 De la: stopici 18 Februarie 2010 13:58
Targul National De Nunti, TON MARIAGE,Sibiu 1 De la: kudika372708 1 Martie 2011 02:53