Setari Cookie-uri

Nervi sau stres?

Buna, tuturor am o mare problema cu care ma confrunt de ieri. Deci am o stare tare ciudata adica cand stau calma cu cineva si vorbesc tremur adica parca mi se misca corpu sau ma zbat nu stiu cum sa va explic ca pana acum asa ceva n-am patit recunosc ca sunt timida dar asa ceva n-am patit. Sper ca am fost explicita, deci va rog ajutati-ma ce sa fac sa nu mai am starea asta si de la ce provine?
kudika_32367
Postat pe 28 Mai 2013 16:36
Stresul e de vina.. incearca sa nu te mai consumi atat .. recomand un emo calm - 16lei de la farmacie - e pe baza de plante nu face rau ( se da fara reteta). am luat si eu si ma calmeaza
AndreeaS20
Postat pe 28 Mai 2013 16:57
De la: kudika_32367, la data 2013-05-28 16:36:40Buna, tuturor am o mare problema cu care ma confrunt de ieri. Deci am o stare tare ciudata adica cand stau calma cu cineva si vorbesc tremur adica parca mi se misca corpu sau ma zbat nu stiu cum sa va explic ca pana acum asa ceva n-am patit recunosc ca sunt timida dar asa ceva n-am patit. Sper ca am fost explicita, deci va rog ajutati-ma ce sa fac sa nu mai am starea asta si de la ce provine?



Ce varsta ai??

Timiditatea accentuata genereaza stresul,care,la randul sau,da nastere acelor manifestari neplacute!!!Daca nu ai nicio afectiune de ordin neurologic sau psihic,nu exista motive de ingrijorare,tu,trebuind sa iti impui autocontrolul ,prin vointa si extinderea comunicarii cu amicii,prietenii sau celelalte persoane cu care intri in contact!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Mai 2013 17:11
Daca te confrunti doar de ieri cu starea asta, inseamna ca e rezultatul evenimentelor din ultima perioada.
Analizeaza-te si vezi ce s-a intamplat. Poate ceva momente mai dificile.
kidd_o
Postat pe 28 Mai 2013 17:18
De la: kudika_32367, la data 2013-05-28 16:36:40Buna, tuturor am o mare problema cu care ma confrunt de ieri. Deci am o stare tare ciudata adica cand stau calma cu cineva si vorbesc tremur adica parca mi se misca corpu sau ma zbat nu stiu cum sa va explic ca pana acum asa ceva n-am patit recunosc ca sunt timida dar asa ceva n-am patit. Sper ca am fost explicita, deci va rog ajutati-ma ce sa fac sa nu mai am starea asta si de la ce provine?


Poate ca ai fost foarte stresata in ultima vreme, poate ca ai probleme de natura sufleteasca, poate ca ai probleme de sanatate ( probleme cu tiroida, spre exemplu).

Urmareste aceste stari, vezi in ce conditii apar, vezi daca nu sunt insotite si de alte simptome, iar daca nu trec in cateva zile, du-te la medic.

Multa sanatate iti doresc!
kudika_32792
Postat pe 28 Mai 2013 20:33
18 ani
kudika_32367
Postat pe 29 Iulie 2013 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Clinici de fertilizare in vitro 130 De la: pysypisi 19 Octombrie 2014 23:37
analize medicale 14 De la: office_salinasusesi_ro 16 Februarie 2010 08:16
cabinet medical-colaborare 2 De la: RUY_BLAS 28 Iunie 2011 19:48
Serviciile medicale si lipsa de profesionalism 3 De la: MSC 27 Noiembrie 2013 17:03
clinica stomatologica in constanta? 6 De la: Marry20 9 August 2018 21:16