Setari Cookie-uri

Sfaturi - propriul birou acasa

Buna!
Ma gandesc sa-mi dau demisia si sa devin PFA. Imi fac biroul acasa, nu voi mai avea sef, lucrez cand vreau, dupa propriul set de reguli. Am destula experienta si o baza de clienti care m-ar urma. Ce parere aveti? Imi puteti da cateva sfaturi pentru amenajarea biroului acasa?
carla_alman
Postat pe 10 Iunie 2013 13:06
De la: carla_alman, la data 2013-06-10 13:06:50Buna!
Ma gandesc sa-mi dau demisia si sa devin PFA. Imi fac biroul acasa, nu voi mai avea sef, lucrez cand vreau, dupa propriul set de reguli. Am destula experienta si o baza de clienti care m-ar urma. Ce parere aveti? Imi puteti da cateva sfaturi pentru amenajarea biroului acasa?



De ce nu???Daca te simti in stare sa iti administrezi propria societate,iti urez succes!!!Biroul trebuie amenajat cat mai apropiat domeniului de activitate al societatii,este cartea ta de vizita,inaintea oricarei colaborari cu terti!!Elegant,aerisit,clasic,office,dar cat mai degajat de orice obiect sau lucru inutile!!Va fi biroul Administratorului,deci trebuie sa fie reprezentativ pentru acesta!!!Evita problemele casnice in timpul activitatii profesionale!!!Accesul in birou sa fie separat de cel in restul locuintei!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2013 13:14
Daca ai clienti siguri care te vor urma, e o idee buna. Clar si spirit intreprinzator. Desi vei lucra de acasa, trebuie sa ai un birou, rafturi, scaun - un adevarat spatiu office; nu poti lucra din pat sau de pe masa din bucatarie. Eu mi-am luat un super scaun de birou de la www.expert-scaune.ro mi-a placut ca am putut comanda prin telefon, plus ca am avut de unde alege in functie de culoare, pret, model. Stai cu familia sau locuiesti singura? Ar fi bine sa le comunici si lor propriile reguli, ca sa te ia in serios. Timpul de lucru este timp de lucru, nu trebuie intrerupt pentru dus gunoiul, gatit sau mai stiu eu ce. In functie de ce spatiu ai, poti tranforma o camera intreaga in birou, sau doar un colt din ea, unde sa nu existe alte obiecte care nu te ajuta in activitatea ta profesionala. Asta ca sa intri in spiritul muncii mai repede. Succes!
raluca_25772
Postat pe 10 Iunie 2013 13:26
"Stai cu familia sau locuiesti singura? Ar fi bine sa le comunici si lor propriile reguli, ca sa te ia in serios. Timpul de lucru este timp de lucru, nu trebuie intrerupt pentru dus gunoiul, gatit sau mai stiu eu ce."

Asta este marea problema cu lucrul de acasa, vorbesc din proprie experienta. Nu amenajatul biroului. mai ales ca atunci cand incepi o activitate pe cont prorpiu trebuie sa muncesti de 10 ori mai mult decat la orice angajator (indiferent cum pare din afara!), pentru ca nu tit plateste nimeni timpii morti, concediul sau week-endurile prelungite.
Si nu te ptoi baza pe o suma fixa de bani, la data fiza, ca sa iti poti face un plan..Cel putin in primul an/

Bafta multa!
jurnalul
Postat pe 9 August 2013 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Accesorii pentru birou 9 De la: condo_2009 3 Martie 2010 11:02
Job Ideal 10 De la: battleofwits 8 Februarie 2011 16:51
AMENAJAM DECORAM RESTAURAM TAPET STUCATURI STUCO-VENETIAN 1 De la: TANASE_CONSTRUCT 7 Februarie 2012 19:03
SONY ERICSSON X10 MINI PRO sau Blackberry 8900 curve 9 De la: oxygenX 7 Martie 2011 18:39
nu te imbata cu apa rece 1 De la: ylore 25 Februarie 2010 13:07