Setari Cookie-uri

ozonoterapie ?

Va rog foarte mult sa imi raspundeti daca stiti cumva despre eficacitatea ozonoterapiei in hepatita cronica.Mie mi-a spus cineva ca actioneaza doar daca e luat tratament cu inteferon in paralel insa un doctor mi-a spus ca e eficienta si fara alt tratament in paralel.Va rog mult daca ati trecut prin asa ceva sa imi raspundeti.Domnul doctor mi-a spus ca costul tratamentului cu ozon si uv va ajunge pana la 1000-2000 de euro per total si nu as vrea sa cheltui atat de mult degeaba fara nici un efect in conditiile in care eu chiar nu stiu daca e eficient sau e degeaba.
kudika50ani
Postat pe 20 Iunie 2013 20:43
Ati incercat rin dieta vegetariana si vie..vezi retele lui Valeriu Popa? Hrana ta trebuie sa fie medicament si medicamentul hrana.
kudika403992
Postat pe 11 Iulie 2013 16:13
Valeriu Popa are si pentru hepatita cronica retete cautati pe internet ca veti gasi..eu am gasit pentru cancer doar sa va exemplific. Sanatate


Cancer la ficat (metastaze la ficat)
- O lingurita de pulbere de pedicuta, una de pulbere de tataneasa (obtinuta din
radacina rasnita) si una de pulbere de obligeana (obtinuta din radacina rasnita) se
pun in 1/2 litru de apa si se lasa sa se macereze la temperatura camerei de seara
pana dimineata.
- Preparatul se filtreaza dimineata.
- Se opareste inca o lingurita de pulbere de pedicuta la o cana de apa clocotita,
dupa care se lasa sa se raceasca si se filtreaza.
- Se combina, in final, cele 2 preparate (infuzia si maceratul) si amestecul astfel
obtinut se bea in 3 reprize inaintea meselor principale cu o jumatate de ora.

Cancer hepatic, pancreatic, gastric, intestinal; cancer cu metastaze
Se recomanda tratamentul cu extract apos antitumoral. Se tin 3-7 cure a cate
40 de zile cu 10 zile pauza intre ele.
Prepararea extractului :
- doua linguri radacina de tataneasa (bucati) se lasa de seara pana dimineata la
macerat intr-un pahar cu apa.
Prelucrat Ioan TURCU Page 3
- in alt pahar se pun la macerat in apa, tot de seara pana dimineata urmatoarele
plante: o lingurita pulbere de frunze de nuc, o lingurita coada soricelului; o
lingurita musetel, o jumatate de lingurita de rostopasca.
- dimineata se filtreaza ambele macerate, iar tataneasa ramasa se pune la fiert la
foc mic intr-o cana de apa. Dupa 20 minute de fiert, se ia de pe foc si se adauga
restul de plante ramase dupa filtrare, care se lasa sa se infuzeze 15 minute.
- se strecoara infuzia, apoi se combina cu cele 2 macerate la rece.
- se bea pe parcursul zilei in 3 reprize.
- cu plantele ramase se pun comprese pe locul afectat.
kudika403992
Postat pe 11 Iulie 2013 16:18
De la: kudika50ani, la data 2013-06-20 20:43:21Va rog foarte mult sa imi raspundeti daca stiti cumva despre eficacitatea ozonoterapiei in hepatita cronica.Mie mi-a spus cineva ca actioneaza doar daca e luat tratament cu inteferon in paralel insa un doctor mi-a spus ca e eficienta si fara alt tratament in paralel.Va rog mult daca ati trecut prin asa ceva sa imi raspundeti.Domnul doctor mi-a spus ca costul tratamentului cu ozon si uv va ajunge pana la 1000-2000 de euro per total si nu as vrea sa cheltui atat de mult degeaba fara nici un efect in conditiile in care eu chiar nu stiu daca e eficient sau e degeaba.



Ia interferon si lasa tampeniile, altfel ajungi rau...
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2013 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fertilizarea in vitro 1 De la: kudika317123 29 August 2010 16:31
ce-ti sta pe nasuc? 1 De la: kudika389048 1 Mai 2011 18:39
vreau sa ma impac cu un fost prieten dar nu stiu cum 9 De la: crysa_tm 4 Octombrie 2010 12:05
Biominerale pentru par si unghii -HELCOR 3 De la: Alina_Karri_1 19 Iunie 2013 12:39
Help...am nevoie de un sfat VA ROG AJUTORRR 19 De la: steffy91 2 Februarie 2012 01:55