despre alaptare

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

AmiraS Avatarul lui AmiraS

4 mesaje

Ce solutie imi puteti recomanda pentru stimularea lactatiei? Ar trebui sa iau si niste vitamine? Rog rasouns urgent!
Raporteaza abuz de limbaj
criszoe Avatarul lui criszoe

5224 mesaje

In primul rand mai multe detalii ar fi ajutat la un raspuns corect...varsta sugarului,de cate ori este alaptat la san,daca ii dai supliment cu biberonul etc.

Pruncul alaptat cat mai mult stimuleaza lactatia de aceea corect este alaptarea lui la cerere si nu la program.

Mintile stralucite discuta idei. Mintile luminate discuta evenimente. Mintile "scurte" discuta oamenii!" - Eleanor Roosevelt
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: AmiraS, la data 2013-06-26 22:09:36Ce solutie imi puteti recomanda pentru stimularea lactatiei? Ar trebui sa iau si niste vitamine? Rog rasouns urgent!

In primul rand,,trebuie sa comunici cu medicul ginecolog privind urmarea unui tratament pentru sporirea lactatiei,intrucat medicatia poate influenta sanatatea sugarului,aceasta este regula de baza!!

In al doilea rand,cea mai eficienta metoda de marire a lactatiei este imbogatirea alimentatiei cu multe lichide,gen compoturi,supe,apa plata,nu minerala,ceaiuri fara continut de zahar,si,in special,lapte,in cantitate mare,daca nu exista probleme in ceea ce priveste starea stomacului!!Este eficienta si hranitoare totodata,atat pentru tine,cat si pentru copil!!!

Si medicul pediatru iti poate furniza cateva informatii ,utile in directia dorita!!!
Now is me,who's next!!
criszoe Avatarul lui criszoe

5224 mesaje

Eu am consumat doar ceai de chimen....a stimulat super lactatia....atentie la toate aceste produse care se vreau naturiste dar care pot reprezenta adevarate bombe bilogice datorita conditiilor deficitare in care sunt produse.
Mintile stralucite discuta idei. Mintile luminate discuta evenimente. Mintile "scurte" discuta oamenii!" - Eleanor Roosevelt
Fosta membra Kudika.ro
De la: AmiraS, la data 2013-06-26 22:09:36Ce solutie imi puteti recomanda pentru stimularea lactatiei? Ar trebui sa iau si niste vitamine? Rog rasouns urgent!

Lucrurile astea trebuie sa le intrebi pe un medic, mai ales ca e vorba de sanatatea unui sugar.
"Comunic prost...cu prostii!" C.Zagan
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: criszoe, la data 2013-06-27 19:35:37Eu am consumat doar ceai de chimen....a stimulat super lactatia....atentie la toate aceste produse care se vreau naturiste dar care pot reprezenta adevarate bombe bilogice datorita conditiilor deficitare in care sunt produse.

Este foarte bun acest tip de ceai,dar consumat nu in cantitati mari!!!!!
Now is me,who's next!!
rondina Avatarul lui rondina

9317 mesaje

De la: criszoe, la data 2013-06-27 19:35:37Eu am consumat doar ceai de chimen....a stimulat super lactatia....atentie la toate aceste produse care se vreau naturiste dar care pot reprezenta adevarate bombe bilogice datorita conditiilor deficitare in care sunt produse.

observator.tv/social/tratamente-naturiste-pericole-pentru-sanata...
Ai dreptate Cris, nu stii niciodata ce cumperi, deja mi-am pierdut increderea in Plafar!
Omnia vincit amor !
lady_k Avatarul lui lady_k

2 mesaje
Oras: targoviste

Ceai de chimen, anason si fenicul si bebe pus cat mai des la san.
Sau ceai pentru stimularea lactatiei de la Fares, dar atentie daca ai probleme cu constipatia pt. ca contine si menta.
If life gives you lemon make apple juice and let the world wonder how you did it.
AmiraS Avatarul lui AmiraS

4 mesaje

Merci de raspunsuri. Mai nou am inceput sa iau si vitamine care sunt recomandate femeilor insarcinate si ma simt bine cu ele.