Setari Cookie-uri

Suvitare par

Buna, m-ar interesa niste sfaturi legate de suvitarea parului. Am parul vopsit blond argintiu, ador culoarea, dar mi-as face suvite mai inchise (ca si culoarea mea naturala care este un blond saten mai inchis). Am gasit nuanta preferata...doar ca acum sunt in dilema cu pasii pe care ar trebui sa i urmez. Mentionez ca parul vopsit blond a crescut si la radacina si ar trebui vopsite si radacinile. As putea sa realizez intr-o singura sesiune si vopsitul radacinilor si suvitarea?...suvitele le-as subtiri...ca sa obtin niste umbre si efect de volum. Apreciez orice sfat! Va multumesc!
kudika_928222
Postat pe 19 Iulie 2013 17:11
Mergi la un salon sa fii sigura ca iese cum iti doresti. Cred ca se poate si din prima sesiune sa iasa cum ai descris tu dar nu te-as sfatui sa-ti faci singura suvitele...
kudi10
Postat pe 21 Iulie 2013 15:33
daca lucrezi cu matrix i-ti iasa din prima sedinta radacina o lucrezi cu vopsea,iar lungimea fara amoniac iar suvitele tot fara amoniac si vei iesi asa cum doresti dar bineinteles intr-un salon cu mana de profesionist nu oriunde!
Flory_Borca_1
Postat pe 21 Iulie 2013 18:41
De la: kudika_928222, la data 2013-07-19 17:11:26Buna, m-ar interesa niste sfaturi legate de suvitarea parului. Am parul vopsit blond argintiu, ador culoarea, dar mi-as face suvite mai inchise (ca si culoarea mea naturala care este un blond saten mai inchis). Am gasit nuanta preferata...doar ca acum sunt in dilema cu pasii pe care ar trebui sa i urmez. Mentionez ca parul vopsit blond a crescut si la radacina si ar trebui vopsite si radacinile. As putea sa realizez intr-o singura sesiune si vopsitul radacinilor si suvitarea?...suvitele le-as subtiri...ca sa obtin niste umbre si efect de volum. Apreciez orice sfat! Va multumesc!


Eu ti-as recomanda sa mergi la coafor si sa-i lasi pe ei sa se ocupe de toti acesti pasi.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 22 Iulie 2013 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pt parul care se ingrasa foarte repede...un remediu,stiti? 89 De la: contessyna 25 Noiembrie 2011 17:42
ceau` 1 De la: roxi_poxiiii 15 Februarie 2011 13:47
ce ai dori sa schimbi la partenerul de viata? 37 De la: Calandrinon 27 Noiembrie 2009 23:24
site-ul unui salon foarte bun 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:50
Par gras,rar,varfuri despicate....nu mai suport ! 18 De la: whisperinthe_wind 12 Februarie 2016 16:53