Setari Cookie-uri

Rugaciune

Buna fetelorr , sunt noua pe aici dupa cum se vede:) , As vrea sa stiu si eu dintre cele care a-ti citit : Paraclisul Maicii Domnului , Sf Marta , Sf Anton , Sf Nectarie etc , a-ti vazut schimbarea ? . Cineva mi-a spus ca nu este bine sa le citesti decat daca ai dezlegare de la preot . Eu am 2 saptamanii de cand citesc Rugaciunea Sf Marta , Paraclisul Maici Domnului .
Va multumesc , as dorii celor care nu cred in asa ceva sa se abtina de la comentarii
kudika_958015
Postat pe 15 Martie 2014 15:03
draga mea,ce pot eu sa-ti spun din patite,cum se spune,este ca doar Psaltirea ,daca vrei s-o citesti ar fi bine sa ceri binecuvintarea unui preot,restul rugaciunilor pe care le-ai mentionat le poti citi linistita.in legatura cu "rezultatele",te vei convinge singura daca ,rugindu-te vei pune suflet si vei insista in rugaciune,indiferent de ce vei simti la un moment dat.ce e f f important ca in timpul dedicat rugaciunii,si nu numai, de altfel,este sa tii post de...rautati si de pacate.ai inteles bine!de RAUTATI SI DE PACATE!PARACLISUL este o rugaciune f puternica,eu am citit-o de nenumarate ori,acatistul domnului nostru Isus Cristos la fel,toate,daca le citesti din suflet te ajuta.atita vreme cit tii postul de rautati,intelegi?fa numai bine daca poti,ajuta pe cine are nevoie,incearca si uita raul pe care ti-l face cineva,nu te razbuna...roaga-te inclusiv si pt dusmani....e cam greu,stiu,dar daca te concentrezi pe rugaciune ai sa vezi minuni.
armiedi_19665
Postat pe 1 Aprilie 2014 10:53
De la: kudika_958015, la data 2014-03-15 15:03:33Buna fetelorr , sunt noua pe aici dupa cum se vede:) , As vrea sa stiu si eu dintre cele care a-ti citit : Paraclisul Maicii Domnului , Sf Marta , Sf Anton , Sf Nectarie etc , a-ti vazut schimbarea ? . Cineva mi-a spus ca nu este bine sa le citesti decat daca ai dezlegare de la preot . Eu am 2 saptamanii de cand citesc Rugaciunea Sf Marta , Paraclisul Maici Domnului .
Va multumesc , as dorii celor care nu cred in asa ceva sa se abtina de la comentarii

Rugaciunea izvoraste din suflet cand o spui cu cuvintele tale si cerei Lui Dzeu si Iisus ce ai nevoie,Ei te vor ajuta,credema!Dute in natura ,langa un pom,decconecteaza-te putin de lumea inconjuratoare care iti tulbura gandurile si roagate cum crezi ca-ti este mai bine si asa cum crezi tu!EI te te vor asculta ,nu-ti vor darui,dar te vor ajuta!Ei ti-au daruit viata,suflet si o fam,restul iti cladesti tu curatirea sufletului!
Titanika
Postat pe 1 Aprilie 2014 13:23
Puteti citii sute mii de rugaciuni,daca aveti acea rautate in suflet,invidia,sfidarea,egoismul,nu vi se va implinii cerintele!
Titanika
Postat pe 1 Aprilie 2014 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa castig 4 De la: clau19 5 August 2010 00:01
Numai Hristos are grijã de noi ºi ne aranjeazã aºa cum meritãm… 17 De la: Georgevici_Mihail_1 21 Mai 2013 09:23
Atitidunea fata de divort 3 De la: Claraentias 8 Decembrie 2012 19:40
Eptavit 71 De la: kudika_14322 23 Ianuarie 2013 14:13
o poveste simpla cu multe semne de intrebare... 6 De la: catalina69 26 Iunie 2012 11:33