Setari Cookie-uri

Cea mai buna prietena

Buna fetelor ! as vrea sa va cer un sfat, o pãrere pentru ca in fata cunoscuților as pãrea probabil nebuna. Iubitul meu si prietena lui cea mai buna , care ii este si colega , au incercat sa aibã o relație in trecut dar nu a mers ( pentru ca doar lui ii plãcea de ea ). Sunt foarte apropiați , si chiar daca stiu ca niciodata nu o sa fie impreuna ( ea are o relație lunga de asemenea) parca tot am impresia ca pentru el e ceva special , genul ' Atracția aia nemarginita care nu a fost sa fie blabla' . Bine, logic ca el neagã totul , dar tot timpul zice ceva despre ea , in momentele noastre de cuplu , dupa care cand ma bosumflu zice ca doar a glumit . Nu stiu ce sa mai cred :(. Ea pare atât de perfecta in ochii lui si am ajuns sa o vad si eu asa , cand fac ceva ma gândesc cum ar proceda ea si etc . Stiu ca pare ca mi-am rãspuns deja la întrebare , dar poate inele dintre voi ați mai trecut prin faza asta cu " cea mai buna prietena a lui " si ma puteți ajuta cum sa imi scot asta din cap.
awesome
Postat pe 1 Mai 2014 20:25
doar atunci ti-o vei scoate din cap ,cand nu vei mai fi cu prietenul tau
Titanika
Postat pe 1 Mai 2014 21:53
De la: awesome, la data 2014-05-01 20:25:12Buna fetelor ! as vrea sa va cer un sfat, o pãrere pentru ca in fata cunoscuților as pãrea probabil nebuna. Iubitul meu si prietena lui cea mai buna , care ii este si colega , au incercat sa aibã o relație in trecut dar nu a mers ( pentru ca doar lui ii plãcea de ea ). Sunt foarte apropiați , si chiar daca stiu ca niciodata nu o sa fie impreuna ( ea are o relație lunga de asemenea) parca tot am impresia ca pentru el e ceva special , genul ' Atracția aia nemarginita care nu a fost sa fie blabla' . Bine, logic ca el neagã totul , dar tot timpul zice ceva despre ea , in momentele noastre de cuplu , dupa care cand ma bosumflu zice ca doar a glumit . Nu stiu ce sa mai cred :(. Ea pare atât de perfecta in ochii lui si am ajuns sa o vad si eu asa , cand fac ceva ma gândesc cum ar proceda ea si etc . Stiu ca pare ca mi-am rãspuns deja la întrebare , dar poate inele dintre voi ați mai trecut prin faza asta cu " cea mai buna prietena a lui " si ma puteți ajuta cum sa imi scot asta din cap.

hmmmmm... relatie de prietenie spui..nu ti se pare ca prietenul tau vede cu alti relatia asta de prietenie despre care vorbesti tu?..ma intreb ce mai cauti langa el....?Cat tine de "prietenia"..dintre ei..nu are cum sa mearga mai departe sa ajunga la iubire pentru ca se cunosc foarte bine si nu exista nici un farmec intre ei, atractie..asta este valabil pentru tipa, mai putin pentru el....iubitul tau vrea mai mult de la ea..asta nu-ti spune nk?..daca nu..iti spun eu..da-i un mare FLIT!
Fulg-de-nea
Postat pe 1 Mai 2014 22:50
De la: awesome, la data 2014-05-01 20:25:12Buna fetelor ! as vrea sa va cer un sfat, o pãrere pentru ca in fata cunoscuților as pãrea probabil nebuna. Iubitul meu si prietena lui cea mai buna , care ii este si colega , au incercat sa aibã o relație in trecut dar nu a mers ( pentru ca doar lui ii plãcea de ea ). Sunt foarte apropiați , si chiar daca stiu ca niciodata nu o sa fie impreuna ( ea are o relație lunga de asemenea) parca tot am impresia ca pentru el e ceva special , genul ' Atracția aia nemarginita care nu a fost sa fie blabla' . Bine, logic ca el neagã totul , dar tot timpul zice ceva despre ea , in momentele noastre de cuplu , dupa care cand ma bosumflu zice ca doar a glumit . Nu stiu ce sa mai cred :(. Ea pare atât de perfecta in ochii lui si am ajuns sa o vad si eu asa , cand fac ceva ma gândesc cum ar proceda ea si etc . Stiu ca pare ca mi-am rãspuns deja la întrebare , dar poate inele dintre voi ați mai trecut prin faza asta cu " cea mai buna prietena a lui " si ma puteți ajuta cum sa imi scot asta din cap.


Daca ti-ai format o astfel de obsesie....in final vei ramane cu obsesia .
-Iulya
Postat pe 21 Mai 2014 14:04
De la: awesome, la data 2014-05-01 20:25:12Buna fetelor ! as vrea sa va cer un sfat, o pãrere pentru ca in fata cunoscuților as pãrea probabil nebuna. Iubitul meu si prietena lui cea mai buna , care ii este si colega , au incercat sa aibã o relație in trecut dar nu a mers ( pentru ca doar lui ii plãcea de ea ). Sunt foarte apropiați , si chiar daca stiu ca niciodata nu o sa fie impreuna ( ea are o relație lunga de asemenea) parca tot am impresia ca pentru el e ceva special , genul ' Atracția aia nemarginita care nu a fost sa fie blabla' . Bine, logic ca el neagã totul , dar tot timpul zice ceva despre ea , in momentele noastre de cuplu , dupa care cand ma bosumflu zice ca doar a glumit . Nu stiu ce sa mai cred :(. Ea pare atât de perfecta in ochii lui si am ajuns sa o vad si eu asa , cand fac ceva ma gândesc cum ar proceda ea si etc . Stiu ca pare ca mi-am rãspuns deja la întrebare , dar poate inele dintre voi ați mai trecut prin faza asta cu " cea mai buna prietena a lui " si ma puteți ajuta cum sa imi scot asta din cap.



Tu nu ai un prieten foarte bun????De multe ori,reversul identic al oricarui comportament neavenit si deranjant rezolva toate problemele!!!

Draga,daca iubitul tau este atat de nepoliticos si nu isi da seama de cat de mult te afecteaza aducerile aminte referitoare la buna lui prietena,nu am prea multe sa iti spun!!!Barbatul este asa cum ii permiti sa fie si el trateaza femeia asa cum i se tolereaza sa o faca!!!

Aceasta obsesie va disparea din mintea ta atunci cand iti vei educa iubitul!!Daca nu poti sa o faci singura,apeleaza la interventia prietenei lui,cu siguranta ,te va ajuta!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Mai 2014 20:22
Parerea mea, si de multe ori viata mi-a aratat ca am dreptate, o femeie si un barbat nu pot fi cei mai buni prieteni fara intentii, atractii si ganduri duse mai departe de prietenie. Nu stiu de cat timp sunteti impreuna dar un barbat indragostit nu iti scoate defectele in evidente cu lucrurile bune ale " celei mai bune prietene".

Pune-ti intrebarea de ce nu esti tu cea mai buna prietena a lui??
doar_lu
Postat pe 28 Mai 2014 19:41
Parerea mea e ca el si-a facut o obsesie pentru ea, obsesie care nu stiu daca va trece. Poti sa ai rabdare pana nu vor mai fi colegi, poate atunci se va schimba ceva, sau poti sa iti gasesti pe cineva care te doreste pe tine si te respecta. Incearca totusi sa iesi cu colegii fara el, sa ii arati ca ai si tu un asemenea amic, lucrurile astea chiar functioneaza.
kudi10
Postat pe 1 Iunie 2014 10:01
De la: awesome, la data 2014-05-01 20:25:12Buna fetelor ! as vrea sa va cer un sfat, o pãrere pentru ca in fata cunoscuților as pãrea probabil nebuna. Iubitul meu si prietena lui cea mai buna , care ii este si colega , au incercat sa aibã o relație in trecut dar nu a mers ( pentru ca doar lui ii plãcea de ea ). Sunt foarte apropiați , si chiar daca stiu ca niciodata nu o sa fie impreuna ( ea are o relație lunga de asemenea) parca tot am impresia ca pentru el e ceva special , genul ' Atracția aia nemarginita care nu a fost sa fie blabla' . Bine, logic ca el neagã totul , dar tot timpul zice ceva despre ea , in momentele noastre de cuplu , dupa care cand ma bosumflu zice ca doar a glumit . Nu stiu ce sa mai cred :(. Ea pare atât de perfecta in ochii lui si am ajuns sa o vad si eu asa , cand fac ceva ma gândesc cum ar proceda ea si etc . Stiu ca pare ca mi-am rãspuns deja la întrebare , dar poate inele dintre voi ați mai trecut prin faza asta cu " cea mai buna prietena a lui " si ma puteți ajuta cum sa imi scot asta din cap.


Daca el traieste viata cu tine prin comparatie cu acea "prietena"nu e bine.
Se pare ca ea a fost si ESTE superlativul iar tu doar o copie a ei.Poate ar fi timpul sa-i spui si lui ca a venit timpul sa o lase in urma pe acea amica si sa te vada asa cum esti si sa isi traiasca viata cu tine fara sa o mai "bage"intre voi mereu.
Arno_28
Postat pe 1 Iunie 2014 10:21
De la: doar_lu, la data 2014-05-28 19:41:38Parerea mea, si de multe ori viata mi-a aratat ca am dreptate, o femeie si un barbat nu pot fi cei mai buni prieteni fara intentii, atractii si ganduri duse mai departe de prietenie. Nu stiu de cat timp sunteti impreuna dar un barbat indragostit nu iti scoate defectele in evidente cu lucrurile bune ale " celei mai bune prietene".

Pune-ti intrebarea de ce nu esti tu cea mai buna prietena a lui??


Ma repet mereu, dar e vorba celebra si foarte valabila in realitate:
"o femeie si un barbat nu pot fi prieteni decat inainte sau dupa ce au fost amanti."
La voi cum e inainte sau dupa....????
Arno_28
Postat pe 1 Iunie 2014 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help.me !!! e gelos, dar il iubesc:( 40 De la: kudika338103 27 Iulie 2014 12:28
Ce cale sa mai apuc? 12 De la: DiavolitzaxD 16 Decembrie 2013 12:44
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
sunt geloasa pt k il iubesc prea mult??? 23 De la: kudika063686 31 August 2009 11:34
nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult... 68 De la: bestiuitza 20 Octombrie 2013 11:52