Setari Cookie-uri

Vreau sa botez copii!

Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,
kudika418415
Postat pe 14 Iunie 2014 16:08
De ce nu te duci sa botezi un pui de om de la orfelinat , sau dintre cei abandonati in maternitati , ia gandeste-te si cere si sfatul unui preot, daca ai pierdut sarcini , este bine sa botezi un copilas si sa ii pui numele ION , MULT SUCCES !SA ITI AJUTE DUMNEZEU!
kudika_956659
Postat pe 14 Iunie 2014 16:10
De la: kudika418415, la data 2014-06-14 16:08:01Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,



Citeste sfatul colegei mele si urmeaza-l,nu boteza copii oamenilor imbuibati cu de toate,cauta sa aduci lumina in inimile celor parasiti si napastuiti de soarta!!!Un preot te poate ajuta in aceasta directie,cel putin,asa ar trebui sa fie,eu sunt catolica si preotii catolici tin legatura cu orfelinatele sau casele de copii abandonati!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Iunie 2014 16:28
De la: kudika418415, la data 2014-06-14 16:08:01Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,

DOAMNA DRAGA FACETI UN GEST minunat si va doresc mult sa reusiti! Daca va permiteti sa crestinati mai multi copii EU SINCER VA SFATUIESC SA MERGETI LA O CASA DE COPII , AM ASISTAT ACUM CATIVA ANI LA UN ASTFEL DE BOTEZ MULTIPLU CARE M-A IMPRESIONAT PROFUND , ERAU DOAU DOAMNE VARSNICE FARA COPII SI AU CERUT PERMISIUNE LA ORFELINAT SA BOTEZE O FETITA , D-NA DIRECTOARE LE-A SPUS CA SUNT MAI MULTE FETE ADUSE NEBOTEZATE ACOLO SI ASA AU FACUT ACEST BOTEZ COLECTIV. ERAU ATAT DE FERICITE ACELE FETITE CUM NU VA PUTEI IMAGINA , CEA MAI MARE AVEA 11 ANI SI CEA MAI MICA 4 LUNI A FOST O MINUNE CE AU FACUT ACELE DOAMNE !!VA UREZ DIN INIMA SA GASITI INTELEGERE SI DACA AVETI NEVOIE DE AJUTOR MA OFER SA VA AJUT CU MARE DRAG !DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA INLESNEASCA ACEST DEMERS DE SUFLET !
kudika_956659
Postat pe 14 Iunie 2014 18:48
Bunä ziua ! De unde sunteti ???
lylyan87
Postat pe 28 Martie 2016 16:27
Buna! Acum douã sãptãmâni m-am cãsãtorit si la douã zile dupã aveam sa aflu ca port in pântece un copilaș. Bucuria de a-i înregistra primele semne de puls m-a enotionat pana la lacrimi. In scurt timp mi se spune ca este o sarcina extrauterina care s-a oprit între timp din evoluție :( am trecut de la o extrema la alta in doar câteva zile si am fost nevoita sa trec prin chiuretaj pt a curata uterul. M-a afectat extraordinar de tare acest lucru.
Anestezia fusese totala si pe masa de operație am visat ca ma plimbam in Rai cu un nou nãscut in brațe... O fetițã! :(( m-a marcat visul din timpul anesteziei.
Asearã, adicã la trei zile dupã intervenție, am acut un vis care m-a fãcut sa scot sunete urate in somn si soțul m-a trezit.
Am visat ca eram alaturi de soțul meu in curtea unei biserici si ma dedublam -o varianta buna a mea si una demonica, cu cap in formã de triunghi cu vârful in jos care semãna cu sistemul reproducãtoare feminin. Luptam cu demonul din mine și ma strãduiam sã-l înving. La poarta bisericii erau in sir indian câteva fetițe, copile micuțe rãu dar care vorbeau cu mine, nu se speriau si veneau sa ma pupe. Una din fetițe m-a strigat - nanã!!!... Dupã care îmi spune -" Dovedește diavolul si boteaza-ma! Eu am încredere in tine nana!"
M-a trezit soțul. Țipam in somn ca apucata. Acum vreau cu disperare sa botez o fetițã!
Nu stiu ce a fost, dar a fost ceva ce m-a marcat!
Aveți idee... Cum fac sa botez o fetițã de la orfelinat eventual?
kudika441598
Postat pe 23 Iulie 2016 17:09
Degeaba botezi si apoi uiti de copil,e pacatul mai mare...
kudika_9483
Postat pe 10 August 2016 09:47
Buna dimineata, Mai vreti sa botezați?
lylyan87
Postat pe 24 Ianuarie 2019 02:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa, stil sirena, culoare ivoare, marimea 36 adjustabila la care ofer cadou accesorii 1 De la: petramakeup 23 Februarie 2011 22:01
caut finii kudica 1 De la: kudika517585 27 Iunie 2014 20:47
Miresica anul care vine 9 De la: kudika_951907 16 Ianuarie 2014 17:30
Vand rochie mireasa Donna Alba Iasi 1 De la: kudika406703 3 Noiembrie 2011 12:43
Nu mai suport stresul nuntii :(( 12 De la: oana84onutza 29 Octombrie 2010 21:45