Vreau sa botez copii!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

kudika418415 Avatarul lui kudika418415

2 mesaje

Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,
Raporteaza abuz de limbaj
kudika_956659 Avatarul lui kudika_956659

2768 mesaje
Oras: bucuresti

De ce nu te duci sa botezi un pui de om de la orfelinat , sau dintre cei abandonati in maternitati , ia gandeste-te si cere si sfatul unui preot, daca ai pierdut sarcini , este bine sa botezi un copilas si sa ii pui numele ION , MULT SUCCES !SA ITI AJUTE DUMNEZEU!
GABRIELA
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: kudika418415, la data 2014-06-14 16:08:01Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,

Citeste sfatul colegei mele si urmeaza-l,nu boteza copii oamenilor imbuibati cu de toate,cauta sa aduci lumina in inimile celor parasiti si napastuiti de soarta!!!Un preot te poate ajuta in aceasta directie,cel putin,asa ar trebui sa fie,eu sunt catolica si preotii catolici tin legatura cu orfelinatele sau casele de copii abandonati!!!
Now is me,who's next!!
kudika_956659 Avatarul lui kudika_956659

2768 mesaje

De la: kudika418415, la data 2014-06-14 16:08:01Buna ziua ,doresc sa botez copilasi fara nici un fel de obligatii din partea parintilor .Astept sa ma contactati la bose_elena@yahoo.com Multumesc,

DOAMNA DRAGA FACETI UN GEST minunat si va doresc mult sa reusiti! Daca va permiteti sa crestinati mai multi copii EU SINCER VA SFATUIESC SA MERGETI LA O CASA DE COPII , AM ASISTAT ACUM CATIVA ANI LA UN ASTFEL DE BOTEZ MULTIPLU CARE M-A IMPRESIONAT PROFUND , ERAU DOAU DOAMNE VARSNICE FARA COPII SI AU CERUT PERMISIUNE LA ORFELINAT SA BOTEZE O FETITA , D-NA DIRECTOARE LE-A SPUS CA SUNT MAI MULTE FETE ADUSE NEBOTEZATE ACOLO SI ASA AU FACUT ACEST BOTEZ COLECTIV. ERAU ATAT DE FERICITE ACELE FETITE CUM NU VA PUTEI IMAGINA , CEA MAI MARE AVEA 11 ANI SI CEA MAI MICA 4 LUNI A FOST O MINUNE CE AU FACUT ACELE DOAMNE !!VA UREZ DIN INIMA SA GASITI INTELEGERE SI DACA AVETI NEVOIE DE AJUTOR MA OFER SA VA AJUT CU MARE DRAG !DUMNEZEU SA VA AJUTE SI SA VA INLESNEASCA ACEST DEMERS DE SUFLET !
GABRIELA
lylyan87 Avatarul lui lylyan87

3 mesaje
Oras: alexandria

Bunä ziua ! De unde sunteti ???
kudika441598 Avatarul lui kudika441598

1 mesaj

Buna! Acum două săptămâni m-am căsătorit si la două zile după aveam sa aflu ca port in pântece un copilaș. Bucuria de a-i înregistra primele semne de puls m-a enotionat pana la lacrimi. In scurt timp mi se spune ca este o sarcina extrauterina care s-a oprit între timp din evoluție :( am trecut de la o extrema la alta in doar câteva zile si am fost nevoita sa trec prin chiuretaj pt a curata uterul. M-a afectat extraordinar de tare acest lucru.
Anestezia fusese totala si pe masa de operație am visat ca ma plimbam in Rai cu un nou născut in brațe... O fetiță! :(( m-a marcat visul din timpul anesteziei.
Aseară, adică la trei zile după intervenție, am acut un vis care m-a făcut sa scot sunete urate in somn si soțul m-a trezit.
Am visat ca eram alaturi de soțul meu in curtea unei biserici si ma dedublam -o varianta buna a mea si una demonica, cu cap in formă de triunghi cu vârful in jos care semăna cu sistemul reproducătoare feminin. Luptam cu demonul din mine și ma străduiam să-l înving. La poarta bisericii erau in sir indian câteva fetițe, copile micuțe rău dar care vorbeau cu mine, nu se speriau si veneau sa ma pupe. Una din fetițe m-a strigat - nană!!!... După care îmi spune -" Dovedește diavolul si boteaza-ma! Eu am încredere in tine nana!"
M-a trezit soțul. Țipam in somn ca apucata. Acum vreau cu disperare sa botez o fetiță!
Nu stiu ce a fost, dar a fost ceva ce m-a marcat!
Aveți idee... Cum fac sa botez o fetiță de la orfelinat eventual?
kudika_9483 Avatarul lui kudika_9483

24 mesaje

Degeaba botezi si apoi uiti de copil,e pacatul mai mare...
lylyan87 Avatarul lui lylyan87

3 mesaje
Oras: alexandria

Buna dimineata, Mai vreti sa botezați?