Setari Cookie-uri

Virginitate

Buna ziua as dori un sfat, bine l-am cerut si surorii mele dar cred ca ma ia in gluma sau ceva de genu. Am aproape 20 de ani nu cred ca e rau in a fi virgina la varsta asta dar se intampla sa dai peste cineva care iti pica cu tronc si tii la acea persoana inca mai sunt fata lu mami care sunt mereu sunata interogata dar nu e o problema cred ca asa sunt mamele mai afectuase si chiar si asa ni stiu ce sa fac, nu zic ca sunt matura ca nici la 30 de ani nu cred ca o sa fiu matura, stiu consecințele ca ma poate lasa dupa cateva zile luni sunt o fire mai emotiva am nevoie de atentie si sper sa pot trece peste o chestie ca astea, "altii au probleme mai mari de atat si eu fac nazuri" suntem de 5 luni impreuna e o persoana ok ne intelegem nu ne-am certat pana acum suntem intelegatori unul cu altul si daca puteti sa ma ajutati in chestia cu virginitatea ce sa fac adica tin la el in trecut am mai stat cu el 7 luni dar a intervenit o problema la mine parca as mai sta dar na nu ma gandesc numai la binele meu ma gandesc si la el si un mic sfat din partea voastrã chiar ar fi bine venit e una cand ii zic surorii mele si e doar o persoana si alta cand am mai multe raspunsuri multumesc frumos pentru ajutor
kudika_974892
Postat pe 12 Octombrie 2014 13:58
De la: kudika_974892, la data 2014-10-12 13:58:37Buna ziua as dori un sfat, bine l-am cerut si surorii mele dar cred ca ma ia in gluma sau ceva de genu. Am aproape 20 de ani nu cred ca e rau in a fi virgina la varsta asta dar se intampla sa dai peste cineva care iti pica cu tronc si tii la acea persoana inca mai sunt fata lu mami care sunt mereu sunata interogata dar nu e o problema cred ca asa sunt mamele mai afectuase si chiar si asa ni stiu ce sa fac, nu zic ca sunt matura ca nici la 30 de ani nu cred ca o sa fiu matura, stiu consecințele ca ma poate lasa dupa cateva zile luni sunt o fire mai emotiva am nevoie de atentie si sper sa pot trece peste o chestie ca astea, "altii au probleme mai mari de atat si eu fac nazuri" suntem de 5 luni impreuna e o persoana ok ne intelegem nu ne-am certat pana acum suntem intelegatori unul cu altul si daca puteti sa ma ajutati in chestia cu virginitatea ce sa fac adica tin la el in trecut am mai stat cu el 7 luni dar a intervenit o problema la mine parca as mai sta dar na nu ma gandesc numai la binele meu ma gandesc si la el si un mic sfat din partea voastrã chiar ar fi bine venit e una cand ii zic surorii mele si e doar o persoana si alta cand am mai multe raspunsuri multumesc frumos pentru ajutor



Doresti sa te sustina cineva in pierderea virginitatii????O poate face oricine,exceptand eu,nu te incurajez la asa ceva,si o fac din mai multe motive:
1.Timpul d relatie este scurt,chiar daca ati mai fost impreuna!
2.Virginitatea este o stare mult prea intima,care nu se afiseaza in exterior,nu este un bun de care trebuie sa se foloseasca oricine,este unica ta zestre si numai tu poti determina momentul in care doresti sa fii deflorata si de catre partenerul potrivit tie,deci,in acest caz,nimeni nu iti poate recomanda sa iti pierzi virginitatea ACUM si cu acel tanar!!
3.Pentru a consimti asupra deflorarii tale trebuie sa fii pregatita psihic si fizic pentru a depasi acel moment,care iti poate aduce si un disconfort!!Esti pregatita pentru acest moment intim ,dar delicat???Deflorarea nu este ca si cum ai scoate dopul unei sticle bine imbuteliata,nu trebuie sa privesti cu atata larghete acest aspect al vietii tale.Procesul dezvirginarii,o data desfasurat,nu este reversibil,daca apar regrete dupa savarsirea lui,te-ai gandit si la acest aspect???Tanarul respectiv este cel,pe care il consideri perfect pentru tine????
4.Pasiunea ,care apare la inceputul oricarei relatii de amor este valvataia focului de inceput,dar ,care se poate stinge cu aceeasi rapiditate cu care a izbucnit!!Esti constienta de asta???
5.Nu cred ca esti responsabila pentru pasul,pe care doresti sa il faci,si prin urmare,te sfatuiesc sa te gandesti mai bine si mai mult la virginitatea ta si sa renunti la aceasta idee,deocamdata!!!Iubitul tau,daca te respecta si te iubeste,va avea rabdare, pana cand te vei simti pregatita pentru acest moment special,trait in doi!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2014 15:21
persoana de sus iti spune prostii

ea crede ca toti barbatii vor sa profite de femei de aia iti zice ce ti zice

sa te desparti de cel cu care esti si invers se poate intampla oricand chiar daca esti virgina sau nu

virginitatea ta nu e problema aici,,,problema este ca va suna ca si cva iesit din comun sa te mariti cu el daca vrei sa faci sex,,,,vrei sa faci sex asuma ti responsabilitati,

ia de maritate
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 16:51
nu e vorba neaparat de maritat. multmesc pentru raspunsuri
kudika_974892
Postat pe 13 Octombrie 2014 01:43
nu e ,,e de sex,,cum sa fie de maritat ce doar n oi fi de moda veche

intreabo pe ea poate te invata cum sa ti pierzi virginitatea
kudika_950728
Postat pe 13 Octombrie 2014 11:39
Eu sint virgin la fel putem fii amici?
kudika_988062
Postat pe 30 Mai 2015 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii prefera experimentatele"pt ca stiu ce trebuie sa faca in pat"Virgina nu stie..Oare asa greu e sa inveti sa faci sex? 45 De la: amazonegirl_4reallove 4 Aprilie 2009 00:44
Ejaculare 25 De la: kudika_964580 8 Mai 2014 15:32
topul celor mai penibile topicuri:))) 33 De la: Dor_a 12 Februarie 2009 14:52
Menage a trois 186 De la: snickers 8 Ianuarie 2013 16:25
URGENT 33 De la: _oktober_ 12 Martie 2009 23:01