Setari Cookie-uri

Increderea...

Mkay, nu stiu cum sa incep asta. Sunt intr-o relatie cu un tip de 10 luni aproape. Il iubesc enorm :3. Pot recunoaste ca e primul timp pe care chiar il iubesc. Ok, nu conteaza asta. Problema este alta. La inceput eram lipita de prietenii mei, apoi am realizat ca ne distruge relatia si am terminat-o cu ei. Am renuntat sa mai vorbesc cu ei. Juma de an sau mai bine, nu am mai vorbit cu ei deloc si ma suna unul dintre ei " Sti, ce faci? Te-am sunat sa vad daca ai mai vorbit cu cutarescu. Nu poti sa-l suni tu sa iasa ca mie nu-mi raspunde si tie iti raspunde si pana mea. Haaaii, te rog. Da totusi nu sti ce face". Eu n-am mai vorbit cu ei deloc.. Ideea este urmatoarea, iubitul meu nu a avut incredere in mine ca eu nu am mai tinut legatura cu ei pentru ca vorbrise foarte lejer cu mine si m-am "dezlipit", intr-un fel, greu de ei. Ok, a trecut faza. Ne-am certat, iar apoi s-a calmat... Azi, am iesit, si ma suna altul. " Te sunasem ca sa vad ce faci ". M-am enervat foarte tare si i-am zis sa nu ma mai caute niciodata, in schimb iubitul meu nu m-a crezut. M-am chinuit 1 ora sa ii explic si nu m-a crezut. Spunea ca-l mint si chiar nu am de ce. Iubesc fiecare clipa pe care o petrec cu el si nu urmaresc sa-l mint. Maine o sa plece in strainatate 2 luni. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa ii recastig increderea, sa il pot face sa aiba din nou incredere in mine, sa inteleaga ca nu l-am mintit. Din cauza acelui idiot, el crede ca-l mint si ca asa o sa fac in continuare dupa ce pleaca si ca nu mai are rost. Acum cand sa plece, din cauza unui dobitoc, el si-a pierdut increderea in mine. Ce sa fac? Cum sa-i arat ca nu l-am mintit si ca nu urmaresc sa-l mint. Il iubesc prea mult si ma doare cand vad ca nu ma crede:(.
HELP ME PLEASE !!!
Osmopos
Postat pe 15 Octombrie 2014 20:49
De la: Osmopos, la data 2014-10-15 20:49:45Mkay, nu stiu cum sa incep asta. Sunt intr-o relatie cu un tip de 10 luni aproape. Il iubesc enorm :3. Pot recunoaste ca e primul timp pe care chiar il iubesc. Ok, nu conteaza asta. Problema este alta. La inceput eram lipita de prietenii mei, apoi am realizat ca ne distruge relatia si am terminat-o cu ei. Am renuntat sa mai vorbesc cu ei. Juma de an sau mai bine, nu am mai vorbit cu ei deloc si ma suna unul dintre ei " Sti, ce faci? Te-am sunat sa vad daca ai mai vorbit cu cutarescu. Nu poti sa-l suni tu sa iasa ca mie nu-mi raspunde si tie iti raspunde si pana mea. Haaaii, te rog. Da totusi nu sti ce face". Eu n-am mai vorbit cu ei deloc.. Ideea este urmatoarea, iubitul meu nu a avut incredere in mine ca eu nu am mai tinut legatura cu ei pentru ca vorbrise foarte lejer cu mine si m-am "dezlipit", intr-un fel, greu de ei. Ok, a trecut faza. Ne-am certat, iar apoi s-a calmat... Azi, am iesit, si ma suna altul. " Te sunasem ca sa vad ce faci ". M-am enervat foarte tare si i-am zis sa nu ma mai caute niciodata, in schimb iubitul meu nu m-a crezut. M-am chinuit 1 ora sa ii explic si nu m-a crezut. Spunea ca-l mint si chiar nu am de ce. Iubesc fiecare clipa pe care o petrec cu el si nu urmaresc sa-l mint. Maine o sa plece in strainatate 2 luni. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa ii recastig increderea, sa il pot face sa aiba din nou incredere in mine, sa inteleaga ca nu l-am mintit. Din cauza acelui idiot, el crede ca-l mint si ca asa o sa fac in continuare dupa ce pleaca si ca nu mai are rost. Acum cand sa plece, din cauza unui dobitoc, el si-a pierdut increderea in mine. Ce sa fac? Cum sa-i arat ca nu l-am mintit si ca nu urmaresc sa-l mint. Il iubesc prea mult si ma doare cand vad ca nu ma crede:(.
HELP ME PLEASE !!!


Ce fel de oameni sunt acei prieteni????De ce consideri ca aceia va distrugeau relatia,oare pentru ca iubitul tau este gelos si suspicios??El nu are un cerc de prieteni???Este mult prea banuitor si nu cred ca ai spus totul in postarea ta!!!De ce??Pentru ca nu se justifica comportamentul iubitului tau!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Octombrie 2014 10:36
De la: Osmopos, la data 2014-10-15 20:49:45Mkay, nu stiu cum sa incep asta. Sunt intr-o relatie cu un tip de 10 luni aproape. Il iubesc enorm :3. Pot recunoaste ca e primul timp pe care chiar il iubesc. Ok, nu conteaza asta. Problema este alta. La inceput eram lipita de prietenii mei, apoi am realizat ca ne distruge relatia si am terminat-o cu ei. Am renuntat sa mai vorbesc cu ei. Juma de an sau mai bine, nu am mai vorbit cu ei deloc si ma suna unul dintre ei " Sti, ce faci? Te-am sunat sa vad daca ai mai vorbit cu cutarescu. Nu poti sa-l suni tu sa iasa ca mie nu-mi raspunde si tie iti raspunde si pana mea. Haaaii, te rog. Da totusi nu sti ce face". Eu n-am mai vorbit cu ei deloc.. Ideea este urmatoarea, iubitul meu nu a avut incredere in mine ca eu nu am mai tinut legatura cu ei pentru ca vorbrise foarte lejer cu mine si m-am "dezlipit", intr-un fel, greu de ei. Ok, a trecut faza. Ne-am certat, iar apoi s-a calmat... Azi, am iesit, si ma suna altul. " Te sunasem ca sa vad ce faci ". M-am enervat foarte tare si i-am zis sa nu ma mai caute niciodata, in schimb iubitul meu nu m-a crezut. M-am chinuit 1 ora sa ii explic si nu m-a crezut. Spunea ca-l mint si chiar nu am de ce. Iubesc fiecare clipa pe care o petrec cu el si nu urmaresc sa-l mint. Maine o sa plece in strainatate 2 luni. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa ii recastig increderea, sa il pot face sa aiba din nou incredere in mine, sa inteleaga ca nu l-am mintit. Din cauza acelui idiot, el crede ca-l mint si ca asa o sa fac in continuare dupa ce pleaca si ca nu mai are rost. Acum cand sa plece, din cauza unui dobitoc, el si-a pierdut increderea in mine. Ce sa fac? Cum sa-i arat ca nu l-am mintit si ca nu urmaresc sa-l mint. Il iubesc prea mult si ma doare cand vad ca nu ma crede:(.
HELP ME PLEASE !!!


Acest prieteni de gen masculin , din trecutul tau , nu este necesar sa pastrezi toata viata legatura cu ei , in schimb poti pastra contactul cu fostele tale prietene .

Schiba-ti numarul de telefon , pastreaza doar nr . prietenelor tale si dovedeste-i astfel ca esti sincera cu el , pt a-si recapata increderea in tine.
In cazul in care el exagereaza , decizia de a merge mai departe in aceasta relatie , este doar a ta.
kudykkka
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul varsator si femeia berbec 1 De la: adinasas 13 Aprilie 2010 16:48
Dilema 7 De la: valy90 7 Februarie 2011 12:44
amintirea unei vieti, doar inceputul....va continua 15 De la: alex_angeel 29 Ianuarie 2009 16:15
Eu fecioara Ea rac 1 De la: Ruzvy 18 Iunie 2011 22:06
cum poate? 10 De la: razz 30 Iulie 2011 00:58