Setari Cookie-uri

Ce cafea mai beti ?

Ce cafele mai beti inafara de cele pe care ni le da carrefour la promotie sau cele clasice care parca toate au acelasi gust ?

ca tot vin sarbatorile si o sa stam pe acasa mai mult (eu cel putin), avem nevoie sa ne rasfatam cu o cafea buna :)
Alina_A123
Postat pe 1 Decembrie 2014 14:15
De la: Alina_A123, la data 2014-12-01 14:15:16Ce cafele mai beti inafara de cele pe care ni le da carrefour la promotie sau cele clasice care parca toate au acelasi gust ?

ca tot vin sarbatorile si o sa stam pe acasa mai mult (eu cel putin), avem nevoie sa ne rasfatam cu o cafea buna :)


alina , eu de ani buni beau numai JACOBS imi place mult acum de black friday mi-am luat en expresor tassimo si tot jabobs am cumparat , ma rasfat frumos ...
kudika_956659
Postat pe 1 Decembrie 2014 14:29
cafea cu lapte
kudika_976884
Postat pe 1 Decembrie 2014 15:05
Pai daca vorbim de cafea, eu sunt "mama si tatal cafelelor". Sunt innebunita dupa cafea si peste tot pe unde am fost am incercat toate felurile si toate combinatiile.
In ultima vreme am facut o descoperire minunata, care ma ajuta sa-mi hranesc viciul (ca de pasiune am trecut demult!).
Deci, sunt indragostita de o cafea pe care o cheama Costa Rica Licho, are note de ciocolatã, migdale și scorțisoarã si o consistenta mai cremoasa decat cafeaua obisnuita.
Si nu este singura, mai sunt cateva feluri "exotice" sa le spun, pe care l-am descoperit la o prajitorie si magazin de cafea mai special undeva pe Mihai Eminescu, se cheama Guido Coffee si nu, nu este o cafenea in sensul strict al cuvantului. Sunt acolo niste oameni indragostiti de tot ce inseamna cafea, care organizeaza degustari, care stau de vorba cu tine si iti explica diferentele dintre cafele, dintre metodele de preparare, te simti cumva asa, ca la stilist :): dupa ce stai putin de vorba cu ei, si afla cateva lucruri despre tine si gusturile tale iti recomanda un anume fel de cafea si eventual si o anumita meroda de preparare. Au tot felul de ustensile, aparate, e un spectacol, o incantare a smiturilor (nu doar gust si miros, ci toata atmosfera de acolo e speciala, au si o scoala de cafea....)
Hai ca am deviat, dar am fost asa de incantata incat la un moment dat mi-am pus problema ca s-ar putea sa-mi fi ratat vocatia
Deci, imi place cafeaua aia care iti lasa un gust de ciocolata si migdale, si mi-as dori foarte tare sa primesc de ziua mea un aparat de ala Aeropress, care nici macar nu-i foarte scump (sa-i dea cineva limkul la postarea asta ui barbatu-meu!! )
lolo2012
Postat pe 8 Decembrie 2014 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SA LOCUIM CU PARINTI SAU FARA? 22 De la: raluk4coco_grace 10 August 2015 14:36
Table-dance 5 De la: grace009085 21 Iunie 2010 15:55
Planuri in Noul An! 6 De la: cj25har 15 Iunie 2010 08:18
a decis sa ma inlocuiasca pentru cea care l-a parasit pentru altul 16 De la: pirania_1960 6 Noiembrie 2009 20:01
La ortodocsi sau la catolici??? 64 De la: ally_ally00 12 Noiembrie 2011 22:31