Setari Cookie-uri

Salut

Am si eu o problema ,si nu stiu cum sa mai fac sa o rezolv.In anul 2006 am cumparat un apartament la mansarda de la o firma de constructii din iasi.Am cumparat apartamentul la rosu cum se zice pe baza unor chitante si facturi eliberate de acea firma urmand ca pana la finalizarea apartamentului sa mi se elibereze actele de proprietate .Mi s-a eliberat un act de vanzare -cumparare de catre firma .ulterior am vrut sa fac contractul la e-on electrica si am depistat ca acel contract nu este valabil datorita faptului ca nu are autorizatie de constructie .in IASI mai sunt multe cazuri de acest gen,datorita faptului ca patronul firmei a fost arestat pt mai multe fapte si noi am ramas in 'aer' .Am dat in judecata firma respectiva dar acestia au dizolvat-o au vandut-o pe la Bucuresti.instanta ma suspendat pe motiv ca este in proces penal patronul si pana nu se termina procesul nu poate judeca etc .Am vrut sa fac eu actele pt autorizatie am fost la primaria iasi si am scos certificatul de urbanism unde sunt de acord sa fac partea tehnica dar am piedici adica imi trebuie avizul de la asociatie ceea ce nul pot avea ca probabil vor bani acordul locatarilor care tot la fel vor probabil bani .Am dat primaria in judecata pe motivul de ce la lasat sa construiasca fara toate avizele necesare autorizatiei si inclusiv autorizatia de constructie mAceasta invoca motive banale si bineinteles instanta le da castig de cauza .De aceea daca cineva a mai fost in aceasta problema rog sa ma ajute sami zica cum ar trebui sa fac sa rezolv o data cu actele astea sa intru in legalitate
kudika_985172
Postat pe 7 Aprilie 2015 11:07
De la: kudika_985172, la data 2015-04-07 11:07:57Am si eu o problema ,si nu stiu cum sa mai fac sa o rezolv.In anul 2006 am cumparat un apartament la mansarda de la o firma de constructii din iasi.Am cumparat apartamentul la rosu cum se zice pe baza unor chitante si facturi eliberate de acea firma urmand ca pana la finalizarea apartamentului sa mi se elibereze actele de proprietate .Mi s-a eliberat un act de vanzare -cumparare de catre firma .ulterior am vrut sa fac contractul la e-on electrica si am depistat ca acel contract nu este valabil datorita faptului ca nu are autorizatie de constructie .in IASI mai sunt multe cazuri de acest gen,datorita faptului ca patronul firmei a fost arestat pt mai multe fapte si noi am ramas in 'aer' .Am dat in judecata firma respectiva dar acestia au dizolvat-o au vandut-o pe la Bucuresti.instanta ma suspendat pe motiv ca este in proces penal patronul si pana nu se termina procesul nu poate judeca etc .Am vrut sa fac eu actele pt autorizatie am fost la primaria iasi si am scos certificatul de urbanism unde sunt de acord sa fac partea tehnica dar am piedici adica imi trebuie avizul de la asociatie ceea ce nul pot avea ca probabil vor bani acordul locatarilor care tot la fel vor probabil bani .Am dat primaria in judecata pe motivul de ce la lasat sa construiasca fara toate avizele necesare autorizatiei si inclusiv autorizatia de constructie mAceasta invoca motive banale si bineinteles instanta le da castig de cauza .De aceea daca cineva a mai fost in aceasta problema rog sa ma ajute sami zica cum ar trebui sa fac sa rezolv o data cu actele astea sa intru in legalitate



Un avocat experimentat in astfel de cazuri si un buget multumitor te vor ajuta in rezolvarea problemei tale!!!Sunt detalii,care trebuie discutate respectandu-se cadrul juridic!
kudika_15804
Postat pe 7 Aprilie 2015 11:16
am schimbat 4 avocati pana acum si toti miau luat banii si atat
kudika_985172
Postat pe 7 Aprilie 2015 11:20
De la: kudika_985172, la data 2015-04-07 11:20:26am schimbat 4 avocati pana acum si toti miau luat banii si atat



Fara avocat, nu vei avea sanse de reusita!!Insista!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Aprilie 2015 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Structuri pentru case 155 De la: kudika_1040184 28 Noiembrie 2021 15:34
jgheaburi si burlane 19 De la: mateiutz 14 Februarie 2011 11:29
Autorizatie santuri pt. instalatia electrica 1 De la: ddaas 13 Noiembrie 2009 12:04
Tehnologia construirii unei case de lemn 1 De la: kudika463952 14 Martie 2012 15:33
BUNA TUTUROR 8 De la: Ionutz_Dan_1 20 Februarie 2014 10:29