Setari Cookie-uri

un sfat

sal imi este foarte greu sa scriu aici pe Forum dar simt nevoia sa vb cu cineva ,sint plecata din tara de peste 20 ani ,de 12 ani sint casatorita sotul meu nu este Roman,au fost atitea probl de rezolvat incat nici nu mai stiu daca a fost un an din toti acestea fara sa fii fost ceva nasol,in 2005 am fost diacnosticata cu cancer ,am trecut cu bine peste dar rrezultatul a fost ca nu mai pot avea copii ,am zis ok nimic pe lume nu este imposibil vom gasii o Cale ,sora mea a locuit Linga mine dar cu fam ei ,dupa inbolnavirea mea sia dat seama cit este viata de scurta si cit de nasoala i a fost casatoria din care a avut un copil si-a zis ca mai bine ar fii sa divorteze ceea ce nu ma deranzat fiind viata ei ,ceea ce ma deranjat a fost ca m-am simtit abandonata de propria sora locuim aproape una de cealalta la 100 km dar de cind a plecat nu m -ia deschis niciodata usa ceea ce au am facut ,am vizitat- o cit de des am putut dar am trecut peste viata merge inainte ,despre sotul meu si caznicia mea ce za nu stiu daca in alte fam este tot asa ,nici nu vreau sa generalizez mi am prins sotul in obseid ,de citeva ori si de atunci am asa o dilema ,calitatile pe care le are este omul pe care ma pot baza, material imi cumpara orce decizile pe care le iau este 100 in spatele meu, muncim foarte mult amandoii avem amici cu care iesim saptamanal .Acum 5 ani am gasit pe cineva din ro care a fost Gravida si nu a vrut copilul si ne ma inteles pt binele copilului sa il trecem pe numele sotului mai apoi sa il infiez eu in ro ,bineinteles ca am si ajutat-o financiar .am aduc copilul la noi unde stam pt 6 luni si dupa a inceput Mama copilului cu amenintarii sa ii ducem copilul in ro ,ia fiind deacord ca si copilul sa traiasca la noi -au durat 4 ani sa scap de nebuna cu Tribunale sa put scoate copilul de pe numele sotului,acum sintem pe ultima 100 sa putem adopta un copil din ro pe adoptia internationala imi doresc foarte mult un copil .sotul meu nu prea dar pt mine a aceeptat,partea rea este ca mi am prins sotul in concediu cind vroia sa duca de nas o pustoaica maritata de 22 de ani o cunostea din vedere ,si s-o gindit si el sa aiba putina distractie ,nu stiu cit departe or ajuns dar eu am dat peste o comvorbire de a lor pe fb ,am inteles ca au stiut unul de celalalt ca au familii,dupa o sapt ne am intors acasa binenteles cu scandal .din partea mea .ceea ce nu inteleg este ca m-ia tradat increderea omul care a stal Linga mine si ia fost frica sa nu mor acum isi pune mintea cu una de 22 de ani ???? eu am 39 si el 43:Simt ca de atunci ceva sa rupt in relatia noastra am nevoie de o parere sincera din partea cuiva de pe Forum ,am destule amice dar nu doresc sa vorbesc despre viata mea intima .poate din prea mult orgoliu in relatia mea cu sotul meu acum este pe cit posibil normala sexul este ca de obicei ;Dar ceva nu mai este ca la inceput
kudika_991733
Postat pe 3 August 2015 13:07
De la: kudika_991733, la data 2015-08-03 13:07:18sal imi este foarte greu sa scriu aici pe Forum dar simt nevoia sa vb cu cineva ,sint plecata din tara de peste 20 ani ,de 12 ani sint casatorita sotul meu nu este Roman,au fost atitea probl de rezolvat incat nici nu mai stiu daca a fost un an din toti acestea fara sa fii fost ceva nasol,in 2005 am fost diacnosticata cu cancer ,am trecut cu bine peste dar rrezultatul a fost ca nu mai pot avea copii ,am zis ok nimic pe lume nu este imposibil vom gasii o Cale ,sora mea a locuit Linga mine dar cu fam ei ,dupa inbolnavirea mea sia dat seama cit este viata de scurta si cit de nasoala i a fost casatoria din care a avut un copil si-a zis ca mai bine ar fii sa divorteze ceea ce nu ma deranzat fiind viata ei ,ceea ce ma deranjat a fost ca m-am simtit abandonata de propria sora locuim aproape una de cealalta la 100 km dar de cind a plecat nu m -ia deschis niciodata usa ceea ce au am facut ,am vizitat- o cit de des am putut dar am trecut peste viata merge inainte ,despre sotul meu si caznicia mea ce za nu stiu daca in alte fam este tot asa ,nici nu vreau sa generalizez mi am prins sotul in obseid ,de citeva ori si de atunci am asa o dilema ,calitatile pe care le are este omul pe care ma pot baza, material imi cumpara orce decizile pe care le iau este 100 in spatele meu, muncim foarte mult amandoii avem amici cu care iesim saptamanal .Acum 5 ani am gasit pe cineva din ro care a fost Gravida si nu a vrut copilul si ne ma inteles pt binele copilului sa il trecem pe numele sotului mai apoi sa il infiez eu in ro ,bineinteles ca am si ajutat-o financiar .am aduc copilul la noi unde stam pt 6 luni si dupa a inceput Mama copilului cu amenintarii sa ii ducem copilul in ro ,ia fiind deacord ca si copilul sa traiasca la noi -au durat 4 ani sa scap de nebuna cu Tribunale sa put scoate copilul de pe numele sotului,acum sintem pe ultima 100 sa putem adopta un copil din ro pe adoptia internationala imi doresc foarte mult un copil ................................................................................................


Vrei un raspuns scurt,concis,da?????Iata-l:

In cuplul in care dispare increderea in partener,dintr-un motiv sau altul,vor interveni probleme grave,mai devreme sau mai tarziu!!!In familia in care au loc infidelitati,totul va avea un final nefericit,cu atat mai mult cu cat acele infidelitati sunt dovedite!!!Cu cat vor fi tolerate,cu atat acestea se vor repeta!!!

In ceea ce priveste procedura de adoptie a unui copil,iti recomand sa fii rationala si sa te gandesti la evolutia familiei tale,care deja cunoaste turbulente,inainte de a te inhama la cresterea si educarea unui copil,care are nevoie,atat de mama,cat si de tata!!!Gandeste mai mult,nu privi totul,doar din punctul de vedere al dorintei tale de a avea un copil!!Copilul trebuie sa creasca intr-o familie biparentala,ca sa se dezvolte armonios!!!!!

Nu in ultimul rand,fii prudenta cu starea ta de sanatate,este mult mai importanta,chiar si decat adoptia unui copil,caci,in cazul in care are loc procesul de adoptie,acel copil ARE NEVOIE DE O MAMA SANATOASA,nu de una divortata sau ,care are probleme grave de sanatate!!Monitorizeza-ti starea de sanatate,chiar daca acea forma de cancer nu iti mai produce necazuri in acest moment!!!!!


Vei primi sfaturi incurajatoare,dar care vor fi,doar un strop de liniste intr-o mare nelinistita,din pacate!!!Hotararile iti apartin!!!In ceea ce-l priveste pe sotul tau,nu am cuvinte....!!! Oare de ce nu mai doreste un copilas??Stie el,ce stie!!!! Doamna draga,nu te mai gandi la ceilalti,ci fa-o numai in relatia cu tine insati.,sa fii sanatoasa,multumita si fericita!!Din toate acestea,vor decuge toate celelalte lucruri bune!!!
kudika_15804
Postat pe 3 August 2015 13:34
""........acum isi pune mintea cu una de 22 de ani ???? eu am 39 si el 43:Simt ca de atunci ceva sa rupt in relatia noastra am nevoie de o parere sincera din partea cuiva de pe Forum ,am destule amice dar nu doresc sa vorbesc despre viata mea intima .poate din prea mult orgoliu in relatia mea cu sotul meu acum este pe cit posibil normala sexul este ca de obicei ;Dar ceva nu mai este ca la inceput....""

...mi am prins sotul in obseid ,de citeva ori si de atunci am asa o dilema ,calitatile pe care le are este omul pe care ma pot baza, material imi cumpara orce...."



Nu esti nici prima , nici ultima femeie care se plange de infedelitatea sotului, daar tot tu precizezi ca l-ai prins de mai multe ori si totusi l-ai iertat sau mai bine zis ai trecut cu vederea ...datorita comportamentului lui fata de tine , caruia vad ca nu ai nimic sa-i reprosezi .
Greseala iti apartine inca de la primele lui escapade , nu te-ai impus atunci cand trebuia , acum cred ca este prea tarziu .
Deci , calitati are , te poti baza pe el ,material nu-ti lipseste , sexul nici atat ...este exact ca la inceput el nu s-a schimbat , iar tu erai pe atunci multumita cu toate astea.
Ai 39 de ani si ti-ai luat si responsabilitatea de a infia un copil , iar el ti-a fost alaturi .
Iti este teama ca vei ramane cu un copil si nu vei avea pe cine sa te bazezi ?Daca nu te-a lasat pana acum , de acum incolo nici atat !
Incearca sa fii mult mai apropiata de el , fii femeie , nu doar sotie !!! De tine depinde da a-l face sa nu mai aibe timp si chef de alte aventuri !
kudika_988778
Postat pe 9 August 2015 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Criza biliara 5 De la: criss_pana 29 Decembrie 2011 08:49
infectie cu scurgeri 12 De la: kudika_974759 24 Octombrie 2014 13:09
asa zisa cafea de slabit cafeform... 4 De la: kudika_nikole 7 Ianuarie 2012 02:03
femeia taur si barbatul scorpion? 3 De la: gabitza144 4 Noiembrie 2013 11:01
moulinex 1 De la: dana2682 24 Noiembrie 2010 19:26