Setari Cookie-uri

ma simt singura

Sunt intr-o relatie cu sotul meu de 7 ani, dar doar de 2 ani suntem casatoriti. Avem impreuna o fetita minunata. Problema e ca in ultimii ani ne certam f des, ma trimite la origini zilnic, urla la mine si nimic nu e bine. Niciodata nu simte nevoia de dragoste, de iubire si deci nici nu ofera asta. Daca ma duc la el zice sa il las sa se uite la tv, daca incerc sa vb cu el zice ca problema mea e doar copilul, eventual mai si urla. imi pare rau pt fetita mea pt ca nu ii pot oferi o familie cum am visat. Nu stiu ce sa fac, ma simt f singura in aceasta relatie. Uneori ma gandesc ca nu as gresi daca l-as insela pt ca ma face sa imi moara fiecare sentiment pt el. Poate si eu il fac la fel sa simta, doar ca nu pot sa rezolv problema din moment ce refuza sa comunice normal...doar certuri in care isi exprima clar statutul de barbat.
kudika419488
Postat pe 24 August 2015 01:49
Cand un barbat iti gaseste nod in papura din orice si se eschiveaza cand te duci la el, motivul este ca, are alta draguta!
Rezolvarea problemei este discutia, comunicarea!
Nu rezolvi nimic daca-l inseli, ajungeti sa va urati unul pe altul, sa va faceti zile fripte, sa divortati si sa distrugeti o casnicie care ar putea merge, daca ati avea rabdare sa discutati ca doi adulti si oameni care se iubesc si se respecta.

Afla ce-l deranjeaza la tine si incearca sa vezi daca poti sa-ti ajustezi comportamentul.
Afla daca-l mai atragi si de ce nu.
Afla daca il deranjeaza ca ai luat niste kile in plus sau daca nu te mai aranjezi ca inainte iar el nu te mai gaseste atragatoare.

Sunt al naibii de multe chestii de discutat si aflat ce-l deranjeaza la tine, de se comporta asa urat, pentru ca, este clar ca ceva nu-i convine sau nu-l multumeste. Nevorbind, nu faceti decat sa adanciti problema, sa va jigniti, sa va bateti si sa rupeti o relatie care ar putea merge, daca ati fi cinstiti unul cu altul si daca va mai iubiti, atunci chiar ati putea repara toate problemele.
kudika_11495
Postat pe 24 August 2015 07:32
De la: kudika419488, la data 2015-08-24 01:49:23Sunt intr-o relatie cu sotul meu de 7 ani, dar doar de 2 ani suntem casatoriti. Avem impreuna o fetita minunata. Problema e ca in ultimii ani ne certam f des, ma trimite la origini zilnic, urla la mine si nimic nu e bine. Niciodata nu simte nevoia de dragoste, de iubire si deci nici nu ofera asta. Daca ma duc la el zice sa il las sa se uite la tv, daca incerc sa vb cu el zice ca problema mea e doar copilul, eventual mai si urla. imi pare rau pt fetita mea pt ca nu ii pot oferi o familie cum am visat. Nu stiu ce sa fac, ma simt f singura in aceasta relatie. Uneori ma gandesc ca nu as gresi daca l-as insela pt ca ma face sa imi moara fiecare sentiment pt el. Poate si eu il fac la fel sa simta, doar ca nu pot sa rezolv problema din moment ce refuza sa comunice normal...doar certuri in care isi exprima clar statutul de barbat.



Presupun ca aceasta schimbare de comportament a sotului tau a intervenit in ultimul timp,nu??????Nu pot sa cred ca ai acceptat sa te casatoresti cu un asemenea barbat,stiind ca are o astfel de atitudine in relatia cu tine!!! Ce a intervenit intre voi???Trebuie sa existe un motiv,care sa declanseze comportamentul neavenit al sotului!!!De ce te injura??Nu ii permite asa ceva,caci este dezgustator,un asemenea barbat ,nu trebuie sa traiasca langa o femeie!!!! Cauta sa discuti cu el pentru a afla ce il deranjeaza,daca sotul tau refuza dialogul,insista pana cand va accepta o discutie sincera intre voi!!!

Draga mea,permite-mi sa iti dau un sfat,nu te dedica ,numai fetitei voastre,caci gresesti foarte mult,incearca sa te imparti ,in mod egal,intregii familii,caci asta il deranjeaza pe sotul tau,multi barbati devin furiosi pe sotia lor,in momentul in care apare un copilas in familie,se simt dati la o parte,chiar dac arealitatea nu este aceasta!!!!

Dialogul este singura modalitate de a va rezolva problemele!!!Fii femeie,draga mea,nu numai mama!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2015 07:47
Multumesc pt sfaturi. Stiu ca ar trebui sa comunicam mai mult, numai ca uneori nu se mai poate. Nu stiu daca mai e atras de mine, de 3 sapt nu mai avem relatii intime, si el nu e genul care sa faca complimente. De exemplu intr-o dimineata l-am intrebat daca ma pot duce cu o rochita de blugi la servici si el a zis ca da ca arat normal. Dupa ce am ajuns la servici, un coleg are are si functie mi-a scris pe chat-ul de la servici ca sunt f sexy imbracata. Am ajuns acasa si i-am spus sotului de complimentul primit si m-a facut naiva si proasta ca l-am crezut, a zis ca a facut doar misto de mine. In fine,
el vrea sa il las in pace, sa nu ma preocupe nimic altceva decat ingrijirea copilului, gatitul, treburile casnice si atat. Nu cred ca are pe alta ca nu are cand, nu lipseste de acasa si in timpul zilei e la servici. Nu vrea sotie, vrea o femeie in casa si o dadaca. Asa ma face sa simt si sa cred
kudika419488
Postat pe 24 August 2015 16:27
De la: kudika419488, la data 2015-08-24 16:27:38Multumesc pt sfaturi. Stiu ca ar trebui sa comunicam mai mult, numai ca uneori nu se mai poate. Nu stiu daca mai e atras de mine, de 3 sapt nu mai avem relatii intime, si el nu e genul care sa faca complimente. De exemplu intr-o dimineata l-am intrebat daca ma pot duce cu o rochita de blugi la servici si el a zis ca da ca arat normal. Dupa ce am ajuns la servici, un coleg are are si functie mi-a scris pe chat-ul de la servici ca sunt f sexy imbracata. Am ajuns acasa si i-am spus sotului de complimentul primit si m-a facut naiva si proasta ca l-am crezut, a zis ca a facut doar misto de mine. In fine,
el vrea sa il las in pace, sa nu ma preocupe nimic altceva decat ingrijirea copilului, gatitul, treburile casnice si atat. Nu cred ca are pe alta ca nu are cand, nu lipseste de acasa si in timpul zilei e la servici. Nu vrea sotie, vrea o femeie in casa si o dadaca. Asa ma face sa simt si sa cred


Un comportament ciudat pentru un barbat tanar!!!!

1.Ce preocupari are sotul tau cand se afla in sanul familiei si in timp ce tu te ocupi de treburile gospodaresti???
2.Iti inteleg neputinta si nemultumirea!!
3.Este greu de crezut ca un barbat isi neglijeaza sotia,in ceea ce priveste viata intima,exista o cauza!!!Caut-o!!! Este posibil sa nu mai prezinti interes pentru el,dar aceasta nu apare instant,ci in timp!!!
4.Daca sotul tau doreste,doar o dadaca si o femeie buna,numai la gospodarit ,spune-i ca tu esti FEMEIE si doresti sa ramai FEMEIE,si daca domnia sa doreste doar o femeie,pe care sa o slugareasca,sa isi angajeze bona,femeie de serviciu,bucatareasa si debarasatoare!!!Sper sa isi permita cele patru retributii banesti!!
5.Draga mea,cauta sa te schimbi in atitudine si comportament,caci te asteapta zile grele si amare!!!
6.Ai gresit enorm ,in actiunea de a-i spune despre complimentul facut de catre colegul tau,pentru ca niciunui barbat nu ii place ca sotia sa sa fie apreciata si complimentata de catre un alt barbat,ca dovada,ca te-a jignit !!Foarte urat din partea domniei sale!!!
7.Daca doreste atat de mult sa il lasi in pace,fa-o draga mea,fara regrete,esti femeie si trebuie sa fii demna si hotarata in viata,nu accepta sa fii bataia de joc a sotului tau,caci nu are niciun drept sa te jigneasca!!
8.Iti dau un sfat:
Incheie discutiile private ,pe chatul de la serviciu,cu colegii tai,nu le vad rostul,ai mare grija,rezuma-te la activitatea profesionala,nu mai accepta complimente prostesti!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2015 16:44
Cand fac curat sta el cu fetita, uneori gateste el in weekend, doar ca nu ii place. Mai merge si la cumparaturi cu lista dupa el si daca uit ceva sa ii trec pe lista e mare problema. Eu raman acasa cu fetita ca e mica mica. Imi spune ca mama lui a crescut 2 baieti fara nici un ajutor pt ca tatal lui nu facea chiar nimic si cam asta ar astepta si de la mine. Nu zic ca nu ma ajuta deloc doar ca mereu iese scandal. Asa e, la servici nu ar fi trebuit sa vb asemenea lucruri pe chat, doar ca asa ma mai pacaleam sa zambesc..pt ca acasa nu primesc asa ceva.
Viata sexuala pt el e doar 20% asa mi-a spus. E genul care vrea iubire light...adica aproape deloc. Intr-o zi daca ne pupam de 3 ori pe coltul gurii-e mult...o data dimineata si o data scand vine de la job si seara inainte de culcare.
Probabil ca nu imi dau seama unde gresesc
kudika419488
Postat pe 24 August 2015 17:08
De la: kudika419488, la data 2015-08-24 17:08:19Cand fac curat sta el cu fetita, uneori gateste el in weekend, doar ca nu ii place. Mai merge si la cumparaturi cu lista dupa el si daca uit ceva sa ii trec pe lista e mare problema. Eu raman acasa cu fetita ca e mica mica. Imi spune ca mama lui a crescut 2 baieti fara nici un ajutor pt ca tatal lui nu facea chiar nimic si cam asta ar astepta si de la mine. Nu zic ca nu ma ajuta deloc doar ca mereu iese scandal. Asa e, la servici nu ar fi trebuit sa vb asemenea lucruri pe chat, doar ca asa ma mai pacaleam sa zambesc..pt ca acasa nu primesc asa ceva.
Viata sexuala pt el e doar 20% asa mi-a spus. E genul care vrea iubire light...adica aproape deloc. Intr-o zi daca ne pupam de 3 ori pe coltul gurii-e mult...o data dimineata si o data scand vine de la job si seara inainte de culcare.
Probabil ca nu imi dau seama unde gresesc



Educatia primita in familia lui si ceea ce a vazuta la parintii sai pune in aplicare in relatia cu tine!!! Parerea mea???Nu vei fi fericita!!!! Defapt,nici acum nu esti implinita sufleteste!!!Vrea iubire "light"?????Tot timpul a dorit o astfel de iubire?????Daca nu are probleme de sanatate,dorinta lui nu se justifica!!!

Nu iti ramane,decat sa ii accepti modul de a te trata,daca nu vezi alta solutie,din pacate!!Ce este curios,este faptul ca nu ai observat toate aceste manifestari pana acum,vorbim,totusi,de cativa ani de prietenie si doi de cand v-ati casatorit!!!!

Nu cauta in alta parte ce nu ai acasa,caci nu este o solutie viabila!!Cauta sa clarifici situatia din propria familie!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 August 2015 18:18
Mda...din pacate nu prea sunt implinita sufleteste. La inceput era mai bine, cu timpul a devenit mai rece. Am observat si in trecut raceala lui, si am vrut de cateva ori sa ne despartim, dar parca ne obisnuisem impreuna si am tot continuat.
Nu prea am ce sa fac decat sa merg mai departe si sa il accept in continuare asa. Mi-ar fi placut sa fie altfel relatia noastra, stiu ca exista ce mi-as fi dorit dar nu a fost sa fie si pt mine.
Sper sa nu il insel, de fapt m-as insela pe mine, m-as amagi doar cu ceva ce nu ar avea nici un sens/ viitor.

kudika419488
Postat pe 25 August 2015 13:31
De la: kudika419488, la data 2015-08-25 13:31:56Mda...din pacate nu prea sunt implinita sufleteste. La inceput era mai bine, cu timpul a devenit mai rece. Am observat si in trecut raceala lui, si am vrut de cateva ori sa ne despartim, dar parca ne obisnuisem impreuna si am tot continuat.
Nu prea am ce sa fac decat sa merg mai departe si sa il accept in continuare asa. Mi-ar fi placut sa fie altfel relatia noastra, stiu ca exista ce mi-as fi dorit dar nu a fost sa fie si pt mine.
Sper sa nu il insel, de fapt m-as insela pe mine, m-as amagi doar cu ceva ce nu ar avea nici un sens/ viitor.




Da,te-ai complacut intr-o relatie fada,fara "viata",ce te-a marcat vizibil si care o va face in continuare,cu aceeasi virulenta!!!Este viata ta,deci decizia iti apartine!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2015 13:42
Tu ce ai fi facut sau ce ai face daca ai fi in locul meu?
kudika419488
Postat pe 25 August 2015 13:59
De la: kudika419488, la data 2015-08-25 13:59:24Tu ce ai fi facut sau ce ai face daca ai fi in locul meu?


Ce as fi facut??As fi ales sa fiu fericita,cu orice risc!!NICIO FEMEIE DIN LUMEA ASTA NU TREBUIE SA SUFERE ,indiferent de cati copii ar avea!!Viata este una singura si nu te intreaba,la sfarsitul ei,cat de fericita ai fost!!Fericirea,ti-o cladesti singura,caci nimeni nu poate trai si suferi in locul tau!!!!!!In orice relatie si in orice familie liberul arbitru este cel,care le guverneaza!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2015 14:09
Frumos spus si adevarat, dar ar fi trebuit in trecut sa schimb ceva, acum trebuie sa incerc sa imbunatatesc relatia noastra daca voi reusi. Nu mi-ar fi mai bine singura. As fi tot fara iubire, as avea si un copil de impartit intre mama si tata si tot asa m-as simti, doar ca nu ar fi nimeni care sa vb urat cu mine. Multumesc, mi-a prins bine aceasta discutie
kudika419488
Postat pe 25 August 2015 14:29
De la: kudika419488, la data 2015-08-25 14:29:01Frumos spus si adevarat, dar ar fi trebuit in trecut sa schimb ceva, acum trebuie sa incerc sa imbunatatesc relatia noastra daca voi reusi. Nu mi-ar fi mai bine singura. As fi tot fara iubire, as avea si un copil de impartit intre mama si tata si tot asa m-as simti, doar ca nu ar fi nimeni care sa vb urat cu mine. Multumesc, mi-a prins bine aceasta discutie



Incearca,dar impreuna cu sotul tau,sa readuceti familia pe un palier al normalitatii si frumusetii de cuplu!!!Daca continuati cu certuri si jigniri,de o parte sau de alta,copilasul vostru nu va avea nimic de invatat de la voi!!! Draga mea,este adevarat,ar fi trebuit sa faci schimbari in familia ta cu mult inainte de a aduce pe lume un copilas,dar,poate,nici acum nu este tarziu sa va analizati problemele din familie,sa le eliminati si sa readuceti familia voastra acolo unde ii este locul!!!Incearca,chiar daca nu cunosti deznodamantul ,si ,chiar daca vei suferi mai mult decat acum!!!Incearca,macar de dragul pruncului vostru!!!Dar ,cred ca cunosti proverbul cu lupul,nu?????
kudika_15804
Postat pe 25 August 2015 14:40
Da, cunosc proverbul...sper sa fie bine pana la urma, o sa incerc sa nu mai am atatea asteptari.. mersi fain de sfaturi
kudika419488
Postat pe 25 August 2015 16:23
De la: kudika419488, la data 2015-08-25 16:23:02Da, cunosc proverbul...sper sa fie bine pana la urma, o sa incerc sa nu mai am atatea asteptari.. mersi fain de sfaturi



Nu,nu gandi asa,trebuie sa ai asteptari,in primul rand,de la tine,altfel nu vei evolua si nici relatia voastra nu isi va reveni in matca ei!!!Va doresc tot binele din lume,orice casnicie ridica semne de intrebarea,dar trebuie luptat,de catre ambii parteneri,pentru a gasi raspunsurile potrivite!!!Fii perseverenta in intentia ta!!!
kudika_15804
Postat pe 25 August 2015 16:32
De la: kudika_991915, la data 2015-08-25 17:05:48488 fa ti in bn si nu lua in seama nici un cuvant de al lui 804


Hop si el fluturasul curcubeului ...........
kudika_988778
Postat pe 26 August 2015 18:21
De la: kudika419488, la data 2015-08-24 16:27:38Multumesc pt sfaturi. Stiu ca ar trebui sa comunicam mai mult, numai ca uneori nu se mai poate. Nu stiu daca mai e atras de mine, de 3 sapt nu mai avem relatii intime, si el nu e genul care sa faca complimente. De exemplu intr-o dimineata l-am intrebat daca ma pot duce cu o rochita de blugi la servici si el a zis ca da ca arat normal.

Dupa ce am ajuns la servici, un coleg are are si

functie mi-a scris pe chat-ul de la servici ca sunt f sexy imbracata.



Nemultumirile astea pe care le mentionezi in privinta sotului tau , nu cumva au legatura cu colegul tau care te coplimenteaza pe chat ?
De aici si ideea ta geniala de a-l insela ,te-ai gandit ca al tau sot , in momentul in care-i povestesti de colegul cu functie , il ranesti ?
Gandeste-te mai bine si vezi unde gresesti !
kudika_988778
Postat pe 26 August 2015 18:51

Multumesc kudika_15804 pt cele scrise, m-au ajutat mult.. La fel iti doresc si eu, numai bine! Am reusit sa vb cu sotul meu si si-a spus si el nemultumirile. M-a intrebat daca nu m-am saturat sa nu ne intelegem. Mi-a spus ca si el vrea sa mearga relatia si ca si el simte ca orice face nu e bine. Mi-a zis din nou ca el nu e tipul din telenovele, daca asta caut inseamna ca nu e el. Incercam de 2 zile sa nu ne mai certam asa tare si sa vb ce nu ne place. Ma mir ca a avut chef sa vorbeasca aproape calm.

Kudika_988778- parea sa nu ii pese ca ii spun si ii ziceam ca sa inteleaga ca as vrea ca el sa imi spuna asta. Uneori ii ziceam ca am nevoie sa imi spuna unele lucruri si el zicea sa ma duc la "x" ca mi le zice el.

Probabil ca nu ii place sa il compar cu altii, pt ca si el ma poate compara cu altele si sa gaseasca in altele ce nu a gasit in mine si clar nu mi-ar convenii. Imi doresc sa ne intelegem si sa ne oferim lucrurile de care avem nevoie reciproc. Ideea de a-l insela nu e o idee buna, stiu si probabil a aparut datorita colegului care vb cu mine asa cum as vrea sa o faca sotul meu.





kudika419488
Postat pe 28 August 2015 00:49
De la: kudika419488, la data 2015-08-28 00:49:23
Multumesc kudika_15804 pt cele scrise, m-au ajutat mult.. La fel iti doresc si eu, numai bine! Am reusit sa vb cu sotul meu si si-a spus si el nemultumirile. M-a intrebat daca nu m-am saturat sa nu ne intelegem. Mi-a spus ca si el vrea sa mearga relatia si ca si el simte ca orice face nu e bine. Mi-a zis din nou ca el nu e tipul din telenovele, daca asta caut inseamna ca nu e el. Incercam de 2 zile sa nu ne mai certam asa tare si sa vb ce nu ne place. Ma mir ca a avut chef sa vorbeasca aproape calm.


Draga mea,continuati sa dialogati sincer,caci,nu de putine ori,calea discutiilor purtate cu decenta poate salva o familie,daca mai exista sentimente si se doreste salvarea casniciei,de catre ambii parteneri!!!!Renuntati la incisivitate si colaborati,nicio casnicie nu este pefecta,dar daca exista transparenta,se mai poate recupera timpul pierdut in certuri si discutii fara rost!!!Sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 28 August 2015 07:28
Asa e, sper sa reusim, imi doresc enorm sa fim o familie pentru copilul nostru? Doamne ajuta! Sanatate, numai bine!
kudika419488
Postat pe 28 August 2015 12:30
De la: kudika419488, la data 2015-08-28 12:30:23Asa e, sper sa reusim, imi doresc enorm sa fim o familie pentru copilul nostru? Doamne ajuta! Sanatate, numai bine!


Doamne ajuta!!Multumesc!!!
kudika_15804
Postat pe 28 August 2015 12:59
De la: kudika419488, la data 2015-08-28 00:49:23
Multumesc kudika_15804 pt cele scrise, m-au ajutat mult.. La fel iti doresc si eu, numai bine! Am reusit sa vb cu sotul meu si si-a spus si el nemultumirile. M-a intrebat daca nu m-am saturat sa nu ne intelegem. Mi-a spus ca si el vrea sa mearga relatia si ca si el simte ca orice face nu e bine. Mi-a zis din nou ca el nu e tipul din telenovele, daca asta caut inseamna ca nu e el. Incercam de 2 zile sa nu ne mai certam asa tare si sa vb ce nu ne place. Ma mir ca a avut chef sa vorbeasca aproape calm.

Kudika_988778- parea sa nu ii pese ca ii spun si ii ziceam ca sa inteleaga ca as vrea ca el sa imi spuna asta. Uneori ii ziceam ca am nevoie sa imi spuna unele lucruri si el zicea sa ma duc la "x" ca mi le zice el.

Probabil ca nu ii place sa il compar cu altii, pt ca si el ma poate compara cu altele si sa gaseasca in altele ce nu a gasit in mine si clar nu mi-ar convenii. Imi doresc sa ne intelegem si sa ne oferim lucrurile de care avem nevoie reciproc. Ideea de a-l insela nu e o idee buna, stiu si probabil a aparut datorita colegului care vb cu mine asa cum as vrea sa o faca sotul meu.










Nu m-am asteptat ca raspunsul tau sa fie atat de sincer , iar pt asta iti multumesc ca ai inteles sensul mesaj. meu .
De cele mai multe ori mesaj mele sunt prea dure , dar nu din rautate , 80% tin cu femeile , si ca fiecare dintre voi , e clar ca am si eu povestea mea .

Barbatii dupa ceva ani de casnicie , devin cam amnezici ce-i drept :) dar cand intervin momente de ambitii prostesti , nu se lasa nici unul , un fel de tom & jerry :)) ori rezolvarea se afla prin comunicare , azi cedezi tu , maine el , pana totul revine la normal , asta in casniciile in care situatiile nu sunt extreme , doar mici nimicuri .
Este pacat sa-ti distrugi casnicia , cand de tine depinde sa-ti apropii sotul , dar nu cu povesti a unui amator de senzatii , intelegi tu .
Chiar si in situatiile in care o femeie este " singura in doi" , alegerea unui amant este un pas gresit ! Din bratele amantului , tot acasa te intorci , acolo unde esti nefericita , astfel se complac unele femei si apoi isi plang de mila , cine e de vina , amantul sa nu uitati ca e tot barbat ...barbatii sunt solidari intre ei .

Cand doresti sa-ti faci ordine in viata , iesi din relatie cu demnitate , nu denigrandu-te ! Si de abia apoi iti poti reface viata.

Kudika 88 , iti doresc in continuare o casnicie frumoasa si trainica comunicarea , blandetea si calmul va poate ajuta de a trece peste astfel de momente.
kudika_988778
Postat pe 28 August 2015 18:26
Dupa tine , nici atat
kudika_988778
Postat pe 28 August 2015 19:05
De la: kudika_991915, la data 2015-08-28 19:10:08m ai vazut pe mn sa injur sa fiu rasist si sa nu mi cer scuze la urma sa dau lectii zilnic de morala altora?nu cred,deci 804 sub nici cea mai mica forma nu i o persoana care sa o asculti,,si nici pe tn pentru ca ai ceva cu barbatii si ii cam bagi in aceiasi oala la fel ca ea



citatul asta l-am citit de mii si mii de ori , spune-mi ceva ce nu mi-ai mai zis vreodata !
Cine-i fluturasul curcubeului ?
kudika_988778
Postat pe 28 August 2015 19:22
te pup fixonisto
kudika_991915
Postat pe 28 August 2015 20:08
Nu m-am asteptat ca raspunsul tau sa fie atat de sincer , iar pt asta iti multumesc ca ai inteles sensul mesaj. meu .
De cele mai multe ori mesaj mele sunt prea dure , dar nu din rautate , 80% tin cu femeile , si ca fiecare dintre voi , e clar ca am si eu povestea mea .

Barbatii dupa ceva ani de casnicie , devin cam amnezici ce-i drept :) dar cand intervin momente de ambitii prostesti , nu se lasa nici unul , un fel de tom & jerry :)) ori rezolvarea se afla prin comunicare , azi cedezi tu , maine el , pana totul revine la normal , asta in casniciile in care situatiile nu sunt extreme , doar mici nimicuri .
Este pacat sa-ti distrugi casnicia , cand de tine depinde sa-ti apropii sotul , dar nu cu povesti a unui amator de senzatii , intelegi tu .
Chiar si in situatiile in care o femeie este " singura in doi" , alegerea unui amant este un pas gresit ! Din bratele amantului , tot acasa te intorci , acolo unde esti nefericita , astfel se complac unele femei si apoi isi plang de mila , cine e de vina , amantul sa nu uitati ca e tot barbat ...barbatii sunt solidari intre ei . 

Cand doresti sa-ti faci ordine in viata , iesi din relatie cu demnitate , nu denigrandu-te ! Si de abia apoi iti poti reface viata.

Kudika 88 , iti doresc in continuare o casnicie frumoasa si trainica  comunicarea , blandetea si calmul va poate ajuta de a trece peste astfel de momente.


E bine macar ca pe net gasesc sfaturi mai bune si mai normale decat in realitate. O prietena m-a sfatuit sa insel si atunci cand mi-a zis asta mi-am dat seama ca nu prea mai are rost sa vb cu ea.
Mi-am dat seama ca inca imi iubesc sotul si despre inselat imi zic doar cand sunt f suparata, dar apoi imi revin.
Ma intreb oare barbatii de ce nu fac la fel? Ei de ce nu ies cu demnitate dintr-o relatie ca sa inceapa alta. Ei de ce dupa ce o comit se intorc acasa si se comporta ca si cum nimic nu s-a intamplat si isi vad in continuare de familie...uneori si de amanta ..da tot cu fam ramane.
In fine...sper sa fie bine, sa comunicam asa cum zici si tu si sa nu ajungem la extreme. Multumesc de gandurile bune, asemenea si tie!

kudika419488
Postat pe 29 August 2015 00:20
De la: kudika419488, la data 2015-08-29 00:20:29 >


E bine macar ca pe net gasesc sfaturi mai bune si mai normale decat in realitate. O prietena m-a sfatuit sa insel si atunci cand mi-a zis asta mi-am dat seama ca nu prea mai are rost sa vb cu ea.
Mi-am dat seama ca inca imi iubesc sotul si despre inselat imi zic doar cand sunt f suparata, dar apoi imi revin.
Ma intreb oare barbatii de ce nu fac la fel? Ei de ce nu ies cu demnitate dintr-o relatie ca sa inceapa alta. Ei de ce dupa ce o comit se intorc acasa si se comporta ca si cum nimic nu s-a intamplat si isi vad in continuare de familie...uneori si de amanta ..da tot cu fam ramane.
In fine...sper sa fie bine, sa comunicam asa cum zici si tu si sa nu ajungem la extreme. Multumesc de gandurile bune, asemenea si tie!





Draguta ta prietena isi cere dreptul de a fi pe picior de egalitate cu barbatul , atunci cand vine vb de relatii extraconjugale , hm , un drept de asa zisa egalitate a carui fapt te decade ca femeie sub orice nivel de a-i fi egala !

Eu nu am astfel de prietene , de a-si pune mintea sa concureze cu barbatul! ; intr-o casnicie cand el o ia razna iar femeia-i urmeaza exemplul , ii confirma iubitului ei sot , ca ceea ce are el acasa ....nu este cu nimic diferita de cele care-si satisface el placerile in afara casniciei.

O femeie care se respecta si respecta si barbatul care merita , stiind care-i este valoarea statutului de femeie , sotie si mama , incearca sa-si salveze casnicia aducandu-si sotul pe calea cea buna ; nu accepta sa-si puna poalele in cap , cedand primului venit ce-i sopteste cateva mincunele dulci la ureche , dandu-i sansa de a fi egala cu sotul ei :)
Intr-o familie a carei situatie nu mai poate fi salvata , cea mai buna solutie este divortul ,pastrandu-ti demnitatea astfel fiindu-i mai mult decat egala !!!
Dar toate astea depind de mentalitatea fiecarei femei in parte !!!

"Ma intreb oare barbatii de ce nu fac la fel?...."

Iti pui multe intrebari la care le stii raspunsul , dar pe aceasta tema poti cere pareri , barbatilor din famlia ta , ti se va raspunde de ce exista acel " de ce ?" poate astfel nu vei mai avea nelamuriri .

kudika_988778
Postat pe 29 August 2015 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Retete pt ingrasat 3 De la: Elena_B_ 21 Iunie 2009 11:15
Chist ovarian 4 De la: blussy 18 Septembrie 2009 16:27
anunt importanat! 4 De la: albe_beea 5 Februarie 2009 16:13
APLIC UNGHII TEHNICE 50 RON LA SALON CLUJ 1 De la: kudika328338 20 Aprilie 2011 22:22
ce salariu se mai cere in urma interviului? 5 De la: Flory_403 18 Martie 2014 20:25