Setari Cookie-uri

Medici la care sa Nu mergi!

MALPRAXIS - DENTIST - "MACELARUL DIN FRANKFURT"
ANUNT IN INTERES COMUNITAR !!!
ZAHNARZT, DR. EMIL CALINEATA (medic stomatolog roman, stabilit in Germania,are foarte multi pacienti romani) ,Straße: Königsteiner Str. 121 , 65929 Frankfurt am Main:Hessen Telefon: 069/312961 ( Germania)
"- Nu isi schimba manusile, doar se clateste pe maini iar dupa se sterge cu prosopul pe care il folosesc si “asistentele cabinetului”, lucreaza cu o pereche de manusi cu toti clientii, o zi intreaga;(În urma unei intervenþii chirurgicale sau stomatologice dacã instrumentarul medical nu a fost sterilizat corespunzãtor Risc Mare de transmitere HIV/SIDA, HEPATITA ETC)
- “asistentele cabinetului” sunt emigrante din Maroc,din cand in cand mai sunt “plesnite peste fund”( hartuire sexuala ), nepregatite din punct de vedere medical;
- Nu mi s-au aratat instrumentele, acele , etc sigilate;
-Mai trage cate un “snaps”
- Nu a purtat manusi la fiecare procedura medicala, chiar daca a venit de la toaleta;
- Chiar daca tot timpul este ocupat cu mainile , ex: raspunde la telefon, cauta prin sertare, mai plesneste cate o asistenta peste fund, pune mainile pe usi, ustensile , hartii , etc- Nu schimba manusiile si nu se spala de fiecare data pe manusi;
- Nu isi sterilizeaza ustensilele conform regulilor de baza, le spala la chiuveta in camera “laborator”
-Cu ce probleme m-am dus : 1 ) Maseaua nr 26, de scos nervul : anestezia si –a facut efectul ,la modul falca stanga amortita dar in momentul in care s-au introdus acele pentru scoaterea nervului , am simtit , dar a continuat cu toate ca se vedea clar ca sunt in dureri. Cu 3 ace infipte in cele 3 canale,ale maselii domnul Dr. Calineta Emil m-a trimis in camera (debara) sa mi se faca radiografie, de catre “ una din asistente” ,usa a fost lasata deschisa tot timpul, in conditiile in care un client tocmai trecea prin fata mea in timpul radiografiei.
-2) In materie de coroana, nu iti ia amprenta cum trebuie, iar dimensiunile coroanei sunt mult prea mari pentru a incapea, in momentul in care iti cimenteaza coroana slefuieste dintii sanatosi de deasupra si de langa coroana si sus si jos ,adica strica dintii sanatosi pentru a face “loc” noii coroane , sa poti sa “mesteci “ bine.
- Lucreaza cu materiale ieftine si depasite de vreme, scaunele defecte ( nu functioneaza nici aspiratorul de scos saliva din gura )
- Se discuta o manopera si un pret si la final te trezesti cu alta suma de plata ,pretul fiind unul mai mare decat cel stabilit de la inceput. "
"Totul poate fi altfel" - Alfred Adler
kudika_994230
Postat pe 28 Septembrie 2015 12:12
Sincera sa fiu ceea ce scri aici...........zau nu imi vine sa cred.Interesant ,daca scriaica asta se intampla in alta Tara poate,poate mai credeam dar tocmai in Germania sa se intample toate astea..........zau nu pot sa cred.
kudika_973046
Postat pe 6 Noiembrie 2015 05:36
Ei, cred ca nu te-ai inteles la bani si acum faci gura aiurea.
Daca esti leftera, nu da vina pe medic.
Manusile se schimba. nu se spala.
Nu erai obligata sa-ti lucrezi la el daca te-au nemultumit anumite aspecte.
Cred ca tu ai luat palmele peste fund

kudika226898
Postat pe 6 Noiembrie 2015 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spondiloza??????? 11 De la: dragalasa_g 11 Septembrie 2012 11:42
Ozonoterapia in Oradea 4 De la: Eximond 27 Aprilie 2015 22:19
rubeola 3 De la: kudika396038 24 Februarie 2012 14:10
bronzare naturala organica dha la domiciliu 2 De la: tarot 19 Mai 2010 12:47
BIOREZONANTA 24 De la: kudika226898 27 Februarie 2015 09:01