Setari Cookie-uri

Rugaciune

Buna ziua,


Doresc sa va impartasesc o rugaciune gasita la randul meu, ce se spune ca face miracole si indeplineste dorintele. Aceasta rugaciune trebuie spusa timp de 9 marti de cate 10 ori avand o lumanare sfintita aprinsa. Sper sa va ajute si pe dumneavoastra.


LA CINE SA PLANG,Stapana!
La cine sa alerg in durerea mea ,daca nu la tine,IMPARATEASA CEREASCA.
Cine va primi plansul meu si oftarea mea ;daca nu TU,PREA CURATA,nadejdea crestinilor si scaparea pentru noi pacatosii?
Cine daca nu TU,ne vei apara mai bine in nevoi?Asculta oftarea mea si apleaca urechea Ta la rugaciunea mea!
Stapana,MAICA DUMNEZEULUI meu,nu ma trece cu vederea pe mine ,care cer ajutorul TAU si nu ma respinge pe mine,pacatosul(a),lumineaza-mi mintea si ma invata ,IMPARATEASA CEREASCA!
Nu ma lepada ,STAPANA,pe mine ,robul(a) TAU(TA) pentru nemultumirea mea .Fi pentru mine MAICA PROTECTOARE!
Ma incredintez acoperamntulu TAU milostiv,daca nu o sa vrei sa ma ajuti ,du-ma pe mine pacatosul(a) la o viata linistita si fara de necazuri ,ca sa plang necazurile mele!
Vai mie!La cine sa alerg eu pacatosul(a),daca nu la TINE,la care toti pacatosii cauta nadejdea si scaparea apeland la mila Ta cea nespusa si darurile TALE!Ce cuvant pentru pacatul meu voi putea spune la SLAVA TA ,cea prea mare!
O,Stapana ,Imparateasa Cereasca ,TU imi esti Maica si nadejdea ,TU imi esti speranta si scaparea mea ,acoperamantul ,apararea si ajutorul meu.
IMPARATEASA mea cea prea buna si grabnic ajutatoare ,acopera-ma cu rugaciunea TA pe mine care am calcat poruncile FIULUI si DUMNEZEULUI TAU!
Acopera-ma de dusmanii vazuti si nevazuti ,imblanzaste inimile oamenilor rai,care se ridica asupra mea.
O,MAICA DOMNULUI si Facatorului meu!TU esti radacina Fecioriei si floarea care nu se vestejeste a curateniei.
O ,NASCATOARE DE DUMNEZEU!Ajuta-ma pe mine,care sunt stapanit (a) de patimile trupesti si de urerile inimii ,numai de la TINE si impreuna cu TINE,a FIULUI TAU ,a DUMNEZEULUI nostru voi avea aparare si prin apararea TA cea prea mare voi fi ajutat(a) si voi scapa de orice nenorocire si necazuri ,cu rugaciunile TALE cele mai puternice PREA CURATA ,fara de pacat si PREA SLAVITA MAICA,MAICA LUI DUMNEZEU.
BUCURA-TE CEA PLINA DE DAR!
BUCURA-TE CEA IMBUCURATA!
BUCURA-TE PREA BLAGOSLOVITA,
DOMNUL ESTE CU TINE.

SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU.
SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE.
IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALESIN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR,
DOMNUL ESTE CU TINE !

BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.
SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.
kudika_1008078
Postat pe 10 Aprilie 2016 13:30
Ptr noi Maica Domnului este sprijinul si alinarea noastra amin.
Patru_Liliana_1
Postat pe 1 Mai 2016 08:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de ajutor...in legatura cu un motanel 23 De la: otilia3012 1 Aprilie 2014 10:38
Mancare libaneza!!Stie cineva retete? 17 De la: gabby_j 30 Martie 2009 13:09
pisica mea 21 De la: kudika055844 23 Ianuarie 2010 13:43
Cat timp iti petreci dansand? 40 De la: clara1997 10 Iulie 2009 10:20
Cine are pareri sa le spuna! 1 De la: kudika_4649 9 Aprilie 2012 02:55