Setari Cookie-uri

despre roman

Mi se pare o ideea foarte buna, cu siguranta voi participa la concurs
MonikButterfly
Postat pe 24 Mai 2007 13:08
Nu intentionez sa particip la concurs,pur si simplu mi-ar placea sa citesc ceva relaxant.
PETRE_ELENA
Postat pe 24 Mai 2007 14:58
Dra/d-na PETRE.ELENA,un mesaj anterior al dumneavoastra era tot manuscris?Ma refer la cel in care ati precizat un verb inexistent"mi-ar place".
iulia_mosneag
Postat pe 24 Mai 2007 16:55
dragele si dragii mei
ideea e super
dar ,zic, eu ca ce/i ce vor incerca sa scrie al 2-lea ,al n-lea capitol sa le scrie intr/un stil mai alert mai palpitant , cce s[a scris pana acum seamana cu ceva gen sandra brown si nu cred ca asta este intentia
de ce s/a ales inca de la inceput o tipa frumoasa , sexi? nu se putea ca tipa sa fie obisnuita , sa aiba un vino-n-coace din comportament din caracter, nicidecum din fizic?
de ce intotdeauna sunt alese personaje pe criterii de fizic?
sa lr facem mai realiste cu atat mai mult cu cat si cei ce vor scrie sunt tot oameni obisnuiti
sper ca nu v-am plictisit
promit ca am sa urmeresc tot ceea ce se va scrie
succes!
2004miha
Postat pe 24 Mai 2007 17:07
Corect Iulia Mosneag ,orect spus despre verbul scris incorect.Nu imi cer scuze dar o sa fiu mai atenta.Multumita?
PETRE_ELENA
Postat pe 25 Mai 2007 16:09
Pe deplin.Multumesc.Sper ca nu voi face pe viitor greseli gramaticale pt ca nu va"da bine"(dupa"aciditatea"mea,scuze,nu m-am putut abtine,dar apelez la incercarea de temperare) :)
iulia_mosneag
Postat pe 25 Mai 2007 22:30
Pentru 2004MIHA:) e interesant de vazut cum supravietuiesc tragediilor si oamenii sexi, nu?

Postat pe 28 Mai 2007 06:38
2004miha, Sandra Brown e o autoare isteata, stie exact cum sa transpuna pe hartie sentimentele umane.
Iar tu pari sa nu intelegi un lucru: cand te devasteaza o durere mare, nu mai conteaza cum arati! Cum spunea Simone Beauvoir - "Toti oamenii sunt muritori" ...
Inteleg ce vrei sa spui, dar a nu se exagera! Nu inseamna ca daca o femeie e frumoasa, automat e banala, proasta, stie sa lege doar doua vorbe sau ii tapeaza pe barbati de bani (ca unic scop existential)... Vad ca asta e conceptia acum.

Postat pe 5 Iunie 2007 21:13
Îmi amintesc de un personaj feminin al genialului Rebreanu - exotica "Nadine" - care se admira goalã în oglindã, întrebându-se cum de e aºa frumoasã. Apoi,în urma unei experienþe nefericite, ajunge sã-ºi urascã corpul ºi sã-ºi blesteme frumuseþea!

Oare nu e clar încã pt toatã lumea cã ºi frumuseþea te poate face sã suferi? Mã uitam la "Betty cea urâtã" - ok, de acord, când arãþi bine automat e mai uºor în anumite secvenþe ale vieþii - dar asta nu înseamnã cã totul îþi vine pe tavã! De fapt, cred cã ºi femeile frumoase suferã la fel de mult. "Bãrbaþii ºtiu de ce", vb reclamei!

P.S. Scuze pt înflãcãrare- dar m-am sãturat sã vãd cã doar femeile urâte au de suferit în viaþã!

Postat pe 5 Iunie 2007 21:20
Eu am scris un roman de dragoste , o poveste despre o femeie care are curaj sa renunte la cel pe care il iubeste atunci cand acesta nu se dovedeste sincer cu ea. Daca vreti sa il cititi si sa aflati cum se termina aceasta poveste va rog sa intrati pe site-ul joitaalina.blogspot.com M-am decis sa imi public romanul in aceasta forma , cateva pagini pe saptamana inspirata de Kudika. VA rog mult sa intrati pe site, m-ar ajuta foarte mult sa stiu parerea altora despre ce scriu eu.
joitaalina
Postat pe 27 Octombrie 2007 17:25
Buna. Mai tine minte cineva cum se numea acel Roman la care s a facut concurs? Parca avea 8 capitole ceva de genul. Mi ar place foarte mult sa dau de el dar nu stiu daca mai exista . L a copiat cineva atunci? Sstept un raspuns. Multumesc .
laura31c
Postat pe 23 Ianuarie 2010 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CARE ESTE LEGATURA CU ROMANUL??? IN FINE TITLURI PROASTE PENTRU UN "ROMAN"LA FEL DE... DELCIOS 2 De la: cryss088 6 Octombrie 2007 14:20
Traditia Martisorului 8 De la: battleofwits 4 Martie 2011 18:30
sec 4 De la: tenderness 26 Mai 2007 08:05
inceputul sfarsitului 1 De la: lilianapavel 24 Mai 2007 13:20
România 2050 6 De la: catyboy69 18 Ianuarie 2010 11:05