despre roman

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

MonikButterfly Avatarul lui MonikButterfly

5 mesaje
Oras: deva

Mi se pare o ideea foarte buna, cu siguranta voi participa la concurs
PETRE_ELENA Avatarul lui PETRE_ELENA

24 mesaje
Oras: ploiesti

Nu intentionez sa particip la concurs,pur si simplu mi-ar placea sa citesc ceva relaxant.
Fosta membra Kudika.ro
Dra/d-na PETRE.ELENA,un mesaj anterior al dumneavoastra era tot manuscris?Ma refer la cel in care ati precizat un verb inexistent"mi-ar place".
2004miha Avatarul lui 2004miha

1 mesaj

dragele si dragii mei
ideea e super
dar ,zic, eu ca ce/i ce vor incerca sa scrie al 2-lea ,al n-lea capitol sa le scrie intr/un stil mai alert mai palpitant , cce s[a scris pana acum seamana cu ceva gen sandra brown si nu cred ca asta este intentia
de ce s/a ales inca de la inceput o tipa frumoasa , sexi? nu se putea ca tipa sa fie obisnuita , sa aiba un vino-n-coace din comportament din caracter, nicidecum din fizic?
de ce intotdeauna sunt alese personaje pe criterii de fizic?
sa lr facem mai realiste cu atat mai mult cu cat si cei ce vor scrie sunt tot oameni obisnuiti
sper ca nu v-am plictisit
promit ca am sa urmeresc tot ceea ce se va scrie
succes!
PETRE_ELENA Avatarul lui PETRE_ELENA

24 mesaje

Corect Iulia Mosneag ,orect spus despre verbul scris incorect.Nu imi cer scuze dar o sa fiu mai atenta.Multumita?
Fosta membra Kudika.ro
Pe deplin.Multumesc.Sper ca nu voi face pe viitor greseli gramaticale pt ca nu va"da bine"(dupa"aciditatea"mea,scuze,nu m-am putut abtine,dar apelez la incercarea de temperare) :)
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Pentru 2004MIHA:) e interesant de vazut cum supravietuiesc tragediilor si oamenii sexi, nu?

1 mesaj

2004miha, Sandra Brown e o autoare isteata, stie exact cum sa transpuna pe hartie sentimentele umane.
Iar tu pari sa nu intelegi un lucru: cand te devasteaza o durere mare, nu mai conteaza cum arati! Cum spunea Simone Beauvoir - "Toti oamenii sunt muritori" ...
Inteleg ce vrei sa spui, dar a nu se exagera! Nu inseamna ca daca o femeie e frumoasa, automat e banala, proasta, stie sa lege doar doua vorbe sau ii tapeaza pe barbati de bani (ca unic scop existential)... Vad ca asta e conceptia acum.

1 mesaj

mi amintesc de un personaj feminin al genialului Rebreanu - exotica "Nadine" - care se admira goal n oglind, ntrebndu-se cum de e aa frumoas. Apoi,n urma unei experiene nefericite, ajunge s-i urasc corpul i s-i blesteme frumuseea!

Oare nu e clar nc pt toat lumea c i frumuseea te poate face s suferi? M uitam la "Betty cea urt" - ok, de acord, cnd ari bine automat e mai uor n anumite secvene ale vieii - dar asta nu nseamn c totul i vine pe tav! De fapt, cred c i femeile frumoase sufer la fel de mult. "Brbaii tiu de ce", vb reclamei!

P.S. Scuze pt nflcrare- dar m-am sturat s vd c doar femeile urte au de suferit n via!
joitaalina Avatarul lui joitaalina

35 mesaje
Oras: bucuresti

Eu am scris un roman de dragoste , o poveste despre o femeie care are curaj sa renunte la cel pe care il iubeste atunci cand acesta nu se dovedeste sincer cu ea. Daca vreti sa il cititi si sa aflati cum se termina aceasta poveste va rog sa intrati pe site-ul joitaalina.blogspot.com M-am decis sa imi public romanul in aceasta forma , cateva pagini pe saptamana inspirata de Kudika. VA rog mult sa intrati pe site, m-ar ajuta foarte mult sa stiu parerea altora despre ce scriu eu.
laura31c Avatarul lui laura31c

93 mesaje
Oras: bucuresti

Buna. Mai tine minte cineva cum se numea acel Roman la care s a facut concurs? Parca avea 8 capitole ceva de genul. Mi ar place foarte mult sa dau de el dar nu stiu daca mai exista . L a copiat cineva atunci? Sstept un raspuns. Multumesc .
Raporteaza abuz de limbaj