Setari Cookie-uri

Am citit, intr-adevar, ceva mai prost...

...in clasa a 10-a, cand cineva avusese minunata idee de a pune o clasa de fete (cu vreo 4-5 baieti) sa scrie un roman asemanator. Romanul Kudika este, bineinteles, jalnic, si nu prea vad cum ar putea fi continuat ca sa scape de calificativul asta. Sincer, propun ignorarea primului capitol si alegerea unei alte variante care sa aduca, cel putin de departe, a literatura.
Voidship
Postat pe 25 Mai 2007 15:22
Am uitat: i-as fi recunoscator doamnei PETRE.ELENA daca nu ar raspunde acestui mesaj (mi-ar fi rusine sa fiu pe aceeasi pagina cu dansa).
Voidship
Postat pe 25 Mai 2007 15:25
Eu nu zic ca nu e cam..tragic..primu' capitol.Nu e chiar jalnic cum spui tu..dar il putem face frumos nu...daca ne gandim putin..nu strica putina disractie..e interesanta propunerea Kudika....dar cel mai frumos ar fi sa vedem toate parerile..adica..sa vedem pe site capitolul in viziunea tuturor celor care se incumeta sa scrie...si apoi..am putea spune care e jalnic si care nu..
Parerea mea e..ca daca ti se pare tie ca e jalnic..sa faci tu capitolul 2 sa trimiti..sa vedem..cum sa continuam, pentru a fi o poveste frumoasa
...succes

Postat pe 25 Mai 2007 15:46
nu stiu de ce faceti atata caz si va indemnati una pe alta sa scrieti,k deh dak cineva spune k e penibil celelalte imediat sariti k tatele sa faca ea altul mai bun....de unde atata rautate?Voidship doar si-a exprimat parerea pe care sincer o aprob in totalitate(romantisme din astea seci citeam in vremea adolescentei).chiar si cu parerea referitoare la PETRE.ELENA mi se pare corecta.Deci simplul fapt k sunt mai multe femei care gandesc la fel si exprima asta direct(in legatura cu "magicul"articol)ar trebuii sa va puna pe ganduri si sa nu mai sariti k arse cand cineva isi arata dezacordul fata de"mica telenovela".Oricum bravo Voidship

Postat pe 25 Mai 2007 15:59
da si eu am citit ceva mai prost dar era o carte de benzi desenate:)):)):D
230586
Postat pe 25 Mai 2007 19:38
cineva indemna pe altcineva sa scrie capitolul 2 pentru...ce? ca sa dreaga busuiocul?
intr-un roman nu prea poti asta...se "simte ceva care nu se leaga" nu e indicat sa scrie altcineva mai realist ceea ce a inceput un visator...e ca si cand ai fi printre nori si primesti un ciocan in cap...e nerecomandabil.

Postat pe 24 Octombrie 2007 00:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant... 1 De la: lulicika 26 Mai 2007 10:41
ROMAN!!! NICI MACAR NUVELA SCURTA 4 De la: joitaalina 27 Octombrie 2007 17:43
Suna a ...provocare!!!... 1 De la: ALINAROMA 24 Mai 2007 11:01
romanul Kudika 1 De la: burceaa 24 Mai 2007 12:49
romanul dragostei nesfirsite 1 De la: moldova 31 Mai 2007 10:26