Setari Cookie-uri

ROMAN!!! NICI MACAR NUVELA SCURTA

Imi facusem sperante ca lucrurile se vor indrepta. Aceasta povestioara nu are nimic in comun cu romanul. Nici macar o nuvela scurta nu prea e. Un roman are o structura bine definita, inchegata, cu personaje clar conturate, actiune / naratiune pe masura. Ori aici nu prea la gasim. In plus de asta unde ati mai vazut voi capitole de 2 pagini - probabil, cu indulgenta, cam atat o sa iasa la o eventuala tiparitura. Toate trei sa cam fac o nuvela... Dar roman nici pe departe ...Dar poate toate 3 un capitol si-om mao vedea.
Sa auzim de bine...sau sa citim numai de bine.
ANA78M
Postat pe 18 Iunie 2007 12:46
ok,ai dreptate si ?!
de ce trebuie sa criticati tot timpul ?roman ,neroman sau ce este nu conteaza .Important ca ai posibilitatea sa creezi ceva sa iesi din rutina zilnica .Creati si apoi criticati.Nu conteaza continutul si intentia.Pentru profesionisti sau inventat editurile si criticii de arta,nu?
rodicapiu
Postat pe 18 Iunie 2007 13:03
:)) Daca am dreptate eu inseamna ca tu nu ai mai departe dreptate.
Criticam ce avem de criticat ca de aia putem sa criticam, ca altadata sa gasim aici lucruri si mai bune -- si laudam ce avem de laudat.
Ne place site-ul, ne simtim bine aici, dar asta nu inseamna draga mea ca trebuie sa ne placa absolut orice. Avem dreptul castigat!!!-poate iti aduci aminte cand si cum--de a ne spune propriile pareri. Acum nu mai suntem, conform fostei educatii, siliti sa aceptam TOTUL NECONDITIONAT. O prostie e o prostie, trebuie luata ca atare, asumnata si corectata! Nu de alta dar ca sa putem merge cu fruntea sus mai departe!
Iti doresc o zi buna!
dianeet
Postat pe 18 Iunie 2007 15:11
Eu am scris un roman de dragoste , o poveste despre o femeie care are curaj sa renunte la cel pe care il iubeste atunci cand acesta nu se dovedeste sincer cu ea. Daca vreti sa il cititi si sa aflati cum se termina aceasta poveste va rog sa intrati pe site-ul joitaalina.blogspot.com M-am decis sa imi public romanul in aceasta forma , cateva pagini pe saptamana inspirata de Kudika. VA rog mult sa intrati pe site, m-ar ajuta foarte mult sa stiu parerea altora despre ce scriu eu.
joitaalina
Postat pe 27 Octombrie 2007 17:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA AM INCREDERE IN MINE 15 De la: lollitta 13 Aprilie 2009 15:27
POVESTE DE DRAGOSTE 2 De la: joitaalina 27 Octombrie 2007 17:39
ultimul capitol al 7 desi ne ales nu stiu de ce il adaug aici...: ma intreb criteriu dupa care sunt alese cele 2 variante evident dupa criterii al naibii de subiective! 6 De la: eva75 4 Septembrie 2007 10:47
Diverse Interpretari... 1 De la: kitty_kris 30 Mai 2007 00:36
sec 4 De la: tenderness 26 Mai 2007 08:05