noi suntem stapanul vietii noastre

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Fosta membra Kudika.ro
as vrea ca cineva ssa imi ofere o variata super desteapta la acest titlu.succes
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Libertatea e o iluzie, e mai degrabă un ideal ...
Fosta membra Kudika.ro
Libertatea nu este o iluzie,liberatea este acel ceva pe care il cautam cu disperare intr-un tarziu gasim ce cautam,caci asta este frumusetea vietii,sa gasesti libertatea,libertatea de a face,de agandi,libertatea de a trai asa cum vrei.astept in continuoare idei.

1 mesaj

Poate o să scriu ceva pe tema asta ...
Fosta membra Kudika.ro
As fi curioasa care este varianta ta,eu scriu pe aceasta tema nu stiu ce o sa iasa,ma gandesc ca poate gasesc ceva idei interesante,oricum mersi.

1 mesaj

Eu nu scriu decât S.F.-uri. Mă gândesc însă să încerc să scriu și romane de dragoste, de pildă.

1 mesaj

Să vedem dacă-ți pot da o idee - creează un personaj principal feminin aflat în căutarea libertății, dar fără a conștientiza asta. Când o găsește, se bucură pt prea puțșin timp, din păcate și e nevoită să se reîntoarcă la vechiul stil de viață. Dar gustul "dulce" al libertății i-a rămas imprimat undeva ... Și o va regăsi cândva (cu asta poți să închei romanul).
E doar o variantă ...

1 mesaj

Nu uita nici să incluzi frământările ei - "este libertatea doar o simplă iluzie(aici pot fi multe personaje care să încerce să o facă "să-și revină", spunându-i că libertatea e o iluzie)?" sau dimpotrivă, se poate dobândi cu adevărat?
Frâmântările ei trebuie descrise explicit - sufletul "pus pe tavă în fața cititorului.
Fosta membra Kudika.ro
ma bucur enorm de mult ca dati curs invitatiei mele,sunt niste idei foare bune pe care le-am pus in practica.
Astept in continuare idei.
MULTE MULTUMIRI.

1 mesaj

Cartea ar putea fi un monolog. Un dialog al povestitoarei cu ea insasi.
Fosta membra Kudika.ro
parca ai citi adanc in mintea mea,asta incerc sa fac,sa nu mint am incercata sa abordez in alt fel cartea dar se pare ca ideile mele vor numai pe aceeasta varianta,as putea sa-ti trimit un fragment sa vezi ce scriu daca esti de acord.
Mersi mult

1 mesaj

Așa sunt eu, "intuitivă" ... :)
Atenție! Să se încheie tot cu un monolog, după ce-și găsește fericirea!
Poți să-mi trimiți ideile tale la adresa cryss088@yahoo.com
Fosta membra Kudika.ro
Am citit undeva o fraza..."Dumnezeu ne-a dat tot ce ne trebuie pt a fi sanatosi,fericiti si impliniti.Depinde numai de noi cum folosim ceea ce am primit".Cam asta e raspunsul meu la titlul propus
Raporteaza abuz de limbaj
Iany