Setari Cookie-uri

cum poti sa uiti o persoana pe care ai iubit-o 6 ani?

e greu sa te gandesti la trecut ....si mai greu e sa privesti spre viitor ..un viitor pe care credeai ca il ai planificat cu persoana iubita...iar acum...ai ramas singura intr-un viitor necunoscut chiar si de tine...:(

Postat pe 8 August 2007 19:40
Dupa un astfel de eveniment in viata nu se priveste niciodata inapoi,ca sa poti merge inainte.Viata ne loveste uneori dar trebuie sa ne ridicam ,sa ne scuturam si sa privim cu optimism spre viitor.
PETRE_ELENA
Postat pe 13 August 2007 18:33
Buna. Am iubit si eu o persoana timp de 5 ani si inteleg foarte bine ce simti acum. De doua luni insa am hotarit sa-mi schimb viata. Primul lucru pe care l-am facut este ca am recunoscut ca relatia cu el nu e posibila si nu va exista niciodata sau chiar daca va exista nu va fi de lunca durata ci mai devreme sau mai tirziu nepotrivirea de caracter ce o avem acum ne va desparti. Odata ce am pus punctul pe trecut, incep sa imi umplu ziua cu tot felul de ocupatii ca sa am la ce gindi si astept ca timpul sa treaca si sa-mi dau seama intr-o zi ca nu mai simt nimic pentru el. Ziua aceasta vine daca astepti, aceasta miau spus-o prietenele mele care au trecut prin asta. Unele spun ca si-au uitat dragostea in jumate de an iar o prietena mi-a spus ca ia luat chiar un an, dar se ajunge la rezultatul dorit oricum. Este bine in acest timp sa nu devii zapacita si sa faci prostii precum sa iesi cu alti barbati care nu iti plac sau alcoolul sau mai stiu eu ce. E cel mai sigur pentru tine sa-ti faci relatii noi cind mintea ti s-a limpezit si inima ti sa eliberat ca doar nu poti sa iubesti pina nu uiti, nu?Ai timp destul nu te grabi nicaieri ca doar greseli faci asa. Eu in doar oua luni am vazut cum dragostea pentru el a scazut enorm, inca nu l-am uitat total, ma mai doare in suflet dar rezultatele atinse in acest rastimp imi dau speranta ca voi ajunge la bun sfirsit. Important eu cred ca e sa renunti la el, eu nu puteam sa-l uit pina nu am taiat speranta ca as putea sa mai fiu cu el vreodata. Acea speranta imi pastra dragostea , nu-i dadea voie sa plece si atunci sar putea sa-l mai iubesti vreo 6 ani. Fii puternica deci si incepe munca, cu cit mai repede cu atit mai bine, sa vezi ce matura te faci zi de zi. Bafta

Postat pe 30 August 2007 16:35
Pur si simplu sa o stergi din memorie !!!

Postat pe 15 Septembrie 2007 19:43
simplu...intervin multe iar dak o relatie nu e intretinuta cu timpul se deteriorizeaza..iar apoi duce la ruptura..uitarea va fi simpla..si de cele mai multe ori fara regrete...asta e...viata merge inainte..nu va uita ti niciodata in urma..
bite_claudia
Postat pe 18 Octombrie 2007 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prima Varianta 4 De la: tommygirl 2 Iunie 2007 15:05
Pentru cei care au credite 1 De la: si1606 12 Septembrie 2010 18:12
iubesc 5 De la: carmen262 24 Octombrie 2007 16:29
carte 1 De la: monicatulcea 24 Mai 2007 11:37
frigiditate 3 De la: allyalina 8 Iunie 2014 21:45