Setari Cookie-uri

Va mai amintiti de serialul Arabela

Era filmul preferat al copilariei mele, azi mi-am amintit de el si imi doresc foarte mult sa-l revad.
Am cautat pe youtube , dar sunt cateva episoade in poloneza.
Care sunt filmele copilariei voastre?
vera11
Postat pe 5 Iunie 2008 21:41
ciresarii, arabela, toate panzele sus... nu mai stiu, nu erau f multe filme pe atunci.
amme22
Postat pe 5 Iunie 2008 21:56
Racheta alba, Vizitatorii, Pistruiatul. chiar in seara asta am gasit teatru pe tvr cultural si stateam si ma uitam.. cat imi lipsesc acele zile. Era in fiecare luni teatru. Imi lipseste, imi e dor.

Postat pe 5 Iunie 2008 21:57
Da.Si piesele de teatru erau frumoase.Mai ales cele dupa opera lui Caragiale.
As vrea sa revad Titanic Vals, sau altele de acelasi gen
vera11
Postat pe 5 Iunie 2008 22:40
Frumoase amintiri! "Arabela" stiu ca imi placea foarte mult (pe langa "Pistruiatul", "Racheta Alba" si "Toate Panzele Sus"; "Ciresarii" n-am vazut niciodata, doar am citit cartile). Mi-am mai amintit unul: "Povestiri din Padurea Verde" (desene animate)! :)

Postat pe 28 Iunie 2008 21:10
De "Arabela" imi amintesc oarecum vag...imi placea si mie, eram in prima perioada a copilariei.....dar serialul meu de suflet ramane "Sandy Bell"....pacat ca nu au ocazia si fetitele din ziua de azi sa urmaresca seriale cu adevarat frumoase, pt. suflet si in concordanta cu inceputul lor de viata, cu primele emotii care le traiesc fetitele la 11-12 ani (f. bine surprinse de Sandy Bell)....azi se uita la porcaria de "Rebelde", mult sub ceea ce ne-a incantat noua copilaria....serialele noastre erau mai bune, aveau mai multa candoare!

Postat pe 11 Iulie 2008 10:54
Sandy Belle...cu "e" la sfrasit!....nu-mi merg tastele bine:P

Postat pe 11 Iulie 2008 11:04
Am vazut si eu Arabela. Acum cativa ani l-au redifuzat si chiar mi-a placut. Mi l-a recomandat mama. De Sandy Belle am auzit tot de al ai mei. Filme din copilarie.... mie personal mi-a placut Veronica.
Cristinaaaa
Postat pe 31 Iulie 2008 02:05
sunt atat de multe, dar vad ca nimeni nu a spus de maria mirabela de veronica, veronica se intoarce ...
mayra_tgv
Postat pe 31 Iulie 2008 04:12
si eu imi aduc aminte de sandy belle, veronica,maria mirabela,arabela mai putin...chiar o sa caut cateva din aceste pe youtube
sim0na
Postat pe 31 Iulie 2008 11:59
acestea* :P
sim0na
Postat pe 31 Iulie 2008 11:59
Arabella??? facusem o pasiune pt ea si inelul ei fermecat asa cum il detestam pe Rumburack si supusii sai hidosi(Blekota,Mekota,Pekota....nu stiu cum se scrie dar asa am priceput eu la vremea aceea pronuntia!!!)Din filmele acelei perioade imi mai amintesc ,,Vizitatorii,, ,,Benji,,(la bulgari,ce-i drept...),,Linda,, si binecunoscutele filme romanesti ,,Harap-Alb,, ,,Maria Mirabela,, ,,Dumbrava minunata,, ,,Racheta alba,, ,,Pistruiatul,, ,,Ciresarii,,...,,Toate panzele sus,,!!!ca si desene animate ,,Mihaela,, ,,Lolek si Bolek,, ,,Pin-pin pinguinul,, fluturasii aceia care dansau pe ,,Anotimpurile,, lui Vivaldi....Despre serialul ,,Arabella,, am citit in ziar ca a fost redifuzat in iunie la ambasada....din pacate nu am ajuns!!!!mi-ar placea mult sa-l revad!!!
mell_30
Postat pe 31 Iulie 2008 13:09
Anastasia si in general toate filmele celor de la W. Disney, frumoasa si bestia, pisicile aristcrate, d-na si vagabondul etc ne vor ramanein amintire si ne incanta uneori si la varsta asta nu numai in copilarie.
Candy si Annie era un serial dragut tare de desene animate cu 2 fetite la un orfelinat.
bastiuta
Postat pe 31 Iulie 2008 15:05
eu am filmul maria mirabela si arabela pe un cd facut o sa incerc sa il bag pe un cite sau pe si poti sa le iei de acolo daca vrei , o sa durese ceva dar le iei de la sharing o sa te anunt daca am reusit
mayra_tgv
Postat pe 31 Iulie 2008 16:11
sau pe dc o odc
mayra_tgv
Postat pe 31 Iulie 2008 16:13
serialul copilariei mele....hmmm...pai Sailor Moon, familia Flinstone si Tom si Jerry. eu fac parte din generatia mai tanara:))))))
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 10:44
aaaa si am uitat de Frumoasa si Bestia, Chip & Dail, in general cele de la Walt Disney
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 10:45
Da desi eram foarte mica pe atunci mi-a placut mult Arabela, Sandy Belle imi amintesc ca ma uitam si la Ursuletii inimosi, iar Sailor moon eram inebunita dupa el Mi-a placut si Veronica, mica sirena, frumoasa si bestia, erau multe file si desene la vremea aceea!Iar cred ca de tom si jerry numai trebuie sa amintesc
Au fost foarte multe filme si desene frumoase in copilarie acum numai e nimic din ce a fost

Postat pe 22 Septembrie 2008 11:36
De la: bastiuta, la data 2008-07-31 15:05:51Candy si Annie era un serial dragut tare de desene animate cu 2 fetite la un orfelinat.


Serialul se numea "Candy". L-am revazut acum 2 ani cu o prietena care il avea pe caseta vhs.
lady_k
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:07
cine ma poate ajuta contra cost cu toate episoadele din Arabela ma poate contacta la mail : angelescu_stefan@yahoo.com ?

Postat pe 28 Octombrie 2008 08:19
vai ...Sandy Bell...ce frumos a fost!Si tin minte ca ma indragostisem de Mark!ARABELLA a fost tare cu inelul ala fermecat...mi-a placut si ala
playboy
Postat pe 28 Octombrie 2008 17:15
CE VREMURI........ mi-e dor de ele .mie mi-a placut foarte mult dumbrava minunata,arabela si toate productiile romanesti de la vremea aceea.

imi amintesc ca faceam scoala sambata si rupeam drumul de la scoala acasa sa prindem gala desenului animat ...doamne ii povestesc baietelului meu rade : cum tu nu te uitai la cartoon la jetix? nu poate sa inteleaga.

CE VREMURI FRUMOASE.....
otto_otto2000
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:50
vai...si imi mai amintesc de Maria Mirabela!!va mai amintiti de ele?Doamne ma ia niste fiori cand imi amintesc!Tare frumos mai era!Acum toate desenele si filmele ptr copii sunt asa de agresive si cu niste monstrii de te ia frica!offf
playboy
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:55
vai, vai ce vremuri . pe langa arabella, tin minte de un film dragut...cu un manechin care prinde viata atunci cand isi punea un colier la gat......ratonii, ferdinand, mihaela in vacanta, sandy belle, floarea cu 7 culori

Postat pe 3 Noiembrie 2008 15:56
aaaaaaa...da Lidia,floarea cu 7 culori era parca nu?incepuse imediat ce se terminase Sandy Belle!si testoasele ninja?ce tari au fost!!vai ce vremuri!
playboy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:31
isi mai aduce careava aminte de fimul sau serialul nici eu nu mai stiu exact ce era se numea parca Carino,era vb de un cal si cam atat mi-aduc aminte
esthera
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:30
serial cu un cal parca era BLACK BEAUTY!nu?cam asa ceva!altceva nu imi amintesc!a fost frumos si asta...
playboy
Postat pe 12 Noiembrie 2008 02:43
Arabella, Toate panzele sus, Mihaela, Tom si Jery... si mai era unul cu o melodie frumoasa, Racheta alba...dar nu stiu cum se numeste
TR3056151
Postat pe 18 Noiembrie 2008 01:45
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:20
Maria Mirabela, Racheta alba, Toate panzele sus, Veronica, Mihaela, Dumbrava minunata, si multe altele
imi placea melodia din Racheta alba, o are cineva?
TR3056151
Postat pe 28 Decembrie 2008 02:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme sarbatori 2 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:16
---- FILME FRUMOASE--- 33 De la: kudika_nikole 26 Aprilie 2014 16:16
Top 5 cele mai bune filme 121 De la: darius_nice_guy 12 Octombrie 2014 17:50
Asia Drama 67 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
filme de dragoste 39 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:54