Setari Cookie-uri

Caut film... nu stiu cum se numeste. Poate ma ajutati...

Salutare la toata lumea.

Vreau sa vizionez un film, in mod special, dar nu stiu titlul si nici ce actori joaca.
Descriere partiala, din cat imi aduc aminte (am vazut jumatate din el acum un an, pe DVD, deci este ceva mai vechi) - comedie romantica: el - impresar si ea - cantareata, blonda, foarte blonda, in drum spre un mare oras, pentru sustinerea unui concert, in preajma sarbatorilor de iarna, aterizeaza fortat, din cauza conditiilor meteo, exact in orasul lui natal unde petrec cateva zile, chiar la parintii lui.
Ea, blonda, era foarte mofturoasa si nu-i convenea nimic
El, intre timp, se revede cu vechii prieteni si cu fosta iubire......
.......... si de aici nu mai stiu Va rog, daca aveti idee despre ce film este vorba, spuneti-mi. Orice indiciu este de ajutor.
Multumesc
i_andra
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:20
Cine ti-a imprumutat DVDul? Sau la cine l-ai vazut? Ai putea intreba persoana respectiva;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:24
din pacate DVD-ul apartinea unui autocar in care am calatorit
i_andra
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:26
l-am gasit Se numeste Just Friends si este din 2005
i_andra
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:55
Si prin ce metode l-ai gasit;-) ?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2009 16:16
pe acest site: www.cinemagia.ro
am cautat in fiecare an filmele de la sectiunea romantic. nu a fost chiar usor :D
i_andra
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:51
deci esti la curent cu filmele romantice din 2008 pana 2005 iar cand mai ai intrebari de genul asta, stii deja unde trebuie sa citesti
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2009 18:46
Iti recomand The Notebook.Si asta merita vazut.
eka
Postat pe 11 Decembrie 2009 17:30
De la: eka, la data 2009-12-11 17:30:20Iti recomand The Notebook.Si asta merita vazut.


Merci. L-am vazut, bun film
i_andra
Postat pe 11 Decembrie 2009 18:32
Filmul se numeste ,,Just friends'', cu Ryan Reynolds, tipul care a jucat si in Van wilder 1...

Misto filmul
Summer_
Postat pe 11 Decembrie 2009 19:59
am vazut si eu "just friends" dar nu sunt sigura ca e cel descris mai sus :D
di_trandafir
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:07
De la: love_addict, la data 2009-12-15 19:07:28am vazut si eu "just friends" dar nu sunt sigura ca e cel descris mai sus :D


:)
Ea a spus ca il descrie partial, intrucat a vazut f putin din el si nu isi mai aduce aminte
Summer_
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:42
aveti dreptate, asta e- Just friends , il gasisem deja. Daca citeati toate comentariile va dadeati seama. Oricum, multumesc
Iar daca aveti recomandari de gen m-as bucura sa mi le spuneti si mie.
i_andra
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:53
Buna, asi dori putin ajutor. Nu prea mai stiu cu ce era filmul si nici cum se numea, dar incerc sa il gasesc. Din amintirea mea, din tot ce mai stiu .... erau 2 vecini, un barbat si o femeie, ce locuiau perete in perete. Nu se intelegeau deloc. Ea avea un caine , pe care il punea sa faca nevoile pe ziarul lui. Cred ca in film, ei merg la o agentie, de intalniri. Ideea ca ei vorbeau pe internet si asa ajung sa se intalneasca. La sfarsitul filmului fostu ei prieten, vine sa o ceara in casatorie. In timpul asta ea avea in casa o rochie de mireasa, se ocupa de nunta unei prietene, cred....
El vine sa o vada si vede rochia si fostul prieten cu inelul , nu mai stiu ce se intampla. Stiu doar ca el, imprumuta o bicicleta a unui copil si vine sa o opreasca de la casatorie.
Sper ca nu am incurcat ceva.
Stelute_Pe_Pamant_1
Postat pe 30 August 2014 09:12
Helllppp !!!
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine. Este vorba despre un film chinezesc cu un tip care vrea sa se razbune pe cel care ia omorat sotia dar nu poate ajunge la el pentru ca e bine pazit de aceea se foloseste de o tipa gasita pe strada care era o drogata si se afla in sevraj , o ia la el o ingrijeste , o ajuta sa isi revina apoi o antreneaza si ii spune care este misiunea.O taie in 3 locuri , ii introduce un pistol in ea si ii spune ca odata ajunsa acolo trebuie sa deschida ranile , sa scoata piesele pentru a asambla pistolul si sa il ucida pe rivalul lui. Ea are la dispozitie timp de 20 min iar el o va astepta afara cu o ambulanta pentru ai coase ranile sa nu moara.
Daca stie cineva cum se cheama acest film va rog mult sa imi spuneti si mie.Tin sa mentionez ca filmul este din 2013 sau 2014 ( nu mai stiu exact )
VA MULTUMESC IN AVANS
Mashi_Andrei_1
Postat pe 23 Martie 2015 16:15
Buna , caut si eu un film ..din pacate nu stiu nici anul in care a aparut , nici actorii :(
Andreea_Maria_9
Postat pe 26 Ianuarie 2016 00:20
Buna , caut si eu film ..nu stiu in ce an a aparut , nici actori... ..stiu ca era vorba de un fotomodel feminin ..ce merge la o sedinta foto .fotografi erau niste pshihopati o urmaresc pana acasa , o violeaza, ...si pana la urma scapa ..se razbuna ..erau 3 fratii ... daca stie cineva despre ce film este vorba ...lasati comm va rog :)
Andreea_Maria_9
Postat pe 26 Ianuarie 2016 00:27
lantul amintirilor
kudika_991915
Postat pe 26 Ianuarie 2016 14:33
probabil este asta,,,I Spit on Your Grave
kudika_991915
Postat pe 26 Ianuarie 2016 14:43
Bunã ziua caut și eu un film de ceva timp dar nul gãsesc nu cunosc anul sau prea multe despre acest film la vãzut cam acum 4-5 ani ! Era vorba de niște oameni care erau intru fel ales pentru un joc online ceva de genul ,oameni care erau aleși aveau pus niște cipuri în ei în acest film mai apreciate un preot care intra din greșeli în joc cineva ia pus cipul în cafea cine câștiga ia o suma de bani la sfârșit ,ei pur și simplu se omoarã intre ei doar ultimul câștiga ceva de genul .

Mulțumesc
Seby_Tantas_1
Postat pe 7 Februarie 2016 01:28
buna..caut si eu un film l am vazut ceva timp in urma.era vorba despre niste copii care au traversat cu autobuzul o apa in care raul era foarte tare crescut.autocarul s a rasturnat parca si copiii au fost luati de ape.daca stiti cum se cheama ca numai stiu si as vrea sa l revad.multumesc mult
Angela_Regus_1
Postat pe 12 Aprilie 2016 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unghiute false 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
CE MELODII BUNE(noi sau vechi) MAI CUNOASTETI?. 21 De la: Gina1989 16 Iulie 2011 09:17
6D vs 3D vs Digital 1 De la: silentbody 20 Mai 2009 11:29
---- FILME FRUMOASE--- 33 De la: kudika_nikole 26 Aprilie 2014 16:16
Caut film... nu stiu cum se numeste. Poate ma ajutati... 21 De la: i_andra 12 Aprilie 2016 23:11