Setari Cookie-uri

ceaiul de slabit

buna ziua...a-si dori sa stiu daca ceaiurile de slabit au vreun efect fara regim...mancat normal...si ce ceaiuri?va multumesc.
ggeorggyyy
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:22
sunt multe variante de ceaiuri pentru slabit...dar nu fac bine la organism...stiu pe cineva care a folosit un astfel de ceai si intr'adevar a slabit, a tinut si regim dar a avut probleme cu sanatatea - si in plus nu cred ca e bine ca la varsta pe care o ai sa poti consuma astfel de ceaiuri
andy23
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:30
nu spun ca nu sunt bune ceaiurile de slabit, dar va povestesc ce am facut eu prin clasa a 12-a , adica acum vreo 4 ani jumate.invatam pentru olimpiada, urma faza nationala, la liceu mancam un fruct daca apucam ziua si mai apoi la pregatire pt olimpiada pana seara.dimineata inainte sa plec la scoala beam un ceai de slabit, o cana cu 2 pliculete de ceai in ea.seara cand ma intorceam acasa primu lucru beam un ceai, daca ma obligau ai mei sa mananc mancam o salata, o rosie , un fruct,daca reuseam sa ii mint ca am mancat la scoala sau in drum spre meditatii scapam.asta a durat cateva zile,vreo 2 saptamani, de mancat aproape nimic si baut minim 2 ceaiuri de slabit pe zi.intr-o seara am fost atata de obosita si ma simteam atat de rau, incat l-am sunat pe tata sa ma ia de la meditatii, simteam ca nu mai pot. dupa ce am ajuns acasa, m-am dus in bucatarie sa imi mai fac un ceai, devenisem deja obsedata de treaba asta, si am lesinat in bucatarie cu plicurile de ceai in mana.m-a gasit tata care venea sa ma indemne sa mananc.a iesit un scandal atunci....mi-a aruncat toate cutiile de ceai si in urmatoarele saptamani dimineata si seara , pentru ca atunci puteau sta parintii cu mine, stateau efectiv langa mine pana ma vedeau ca mananc ceva.la inceput imi era greata de mancare, era greu sa mananc.
asa ca fetelor nu va mai plictisesc cu povesti dar simteam nevoia sa va spun asta, poate va ajuta.
laura_21_tm
Postat pe 29 Septembrie 2008 08:45
nu spun ca nu sunt bune ceaiurile de slabit, dar va povestesc ce am facut eu prin clasa a 12-a , adica acum vreo 4 ani jumate.invatam pentru olimpiada, urma faza nationala, la liceu mancam un fruct daca apucam ziua si mai apoi la pregatire pt olimpiada pana seara.dimineata inainte sa plec la scoala beam un ceai de slabit, o cana cu 2 pliculete de ceai in ea.seara cand ma intorceam acasa primu lucru beam un ceai, daca ma obligau ai mei sa mananc mancam o salata, o rosie , un fruct,daca reuseam sa ii mint ca am mancat la scoala sau in drum spre meditatii scapam.asta a durat cateva zile,vreo 2 saptamani, de mancat aproape nimic si baut minim 2 ceaiuri de slabit pe zi.intr-o seara am fost atata de obosita si ma simteam atat de rau, incat l-am sunat pe tata sa ma ia de la meditatii, simteam ca nu mai pot. dupa ce am ajuns acasa, m-am dus in bucatarie sa imi mai fac un ceai, devenisem deja obsedata de treaba asta, si am lesinat in bucatarie cu plicurile de ceai in mana.m-a gasit tata care venea sa ma indemne sa mananc.a iesit un scandal atunci....mi-a aruncat toate cutiile de ceai si in urmatoarele saptamani dimineata si seara , pentru ca atunci puteau sta parintii cu mine, stateau efectiv langa mine pana ma vedeau ca mananc ceva.la inceput imi era greata de mancare, era greu sa mananc.
asa ca fetelor nu va mai plictisesc cu povesti dar simteam nevoia sa va spun asta, poate va ajuta.
laura_21_tm
Postat pe 29 Septembrie 2008 08:45
Ceaiul este un supliment, el nu inlocuieste cele 3 mese pe zi. In plus, el nu ajuta efectiv la slabit, el ajuta la digestie si la eliminarea tesutului adipos din organism. Asta nu inseamna k daca bnbei ceaiul neaparat slabesti.... Efecte negative nu are, e ceai din plante...

Postat pe 9 Octombrie 2008 20:42
4 cani de ceai am incercat si eu si GATA! (aprox. 1 zi si jumatate)
am si mancat ceva.......
era sa-mi pun stomacul in pioneze.
am luat-o pe lanzap (pastile de ulcer).



Postat pe 15 Octombrie 2008 23:59
ceaiuriile de slabit nu sunt bune.cine a bea ceaiuriile trebuie sa si manace regulat.eu am baut astfel de ceaiuri si nu m-au ajutat la nimic,ba mai mult m-au imbolnavit.acum am gastrita avansata(inceput de ulcer si asta datorita ceaiuriilor si a curiilor de slabit.
deci nu sfatuiesc pe nimeni sa le foloseasca.mergi mai bine la un nutritionist sa iti dea o dieta in functie de grupa sangvina a ta si in functie de tipul tau de organism,asa vei reusi sa nu te imbolnavesti.
succes in continuare
soryanca
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:03
nu bea ceaiuri fara sa maninci, sunt ceaiuri care se beau cu 1/2 ora inaintea mesei altele dupa dar ai grija la sanatate ca dupa ce o pierzi nu o mai dobindesti
lia44_2008
Postat pe 17 Octombrie 2008 06:57
exista in farmacii si la plafare, de asemenea, un ceai antiadipos ambalat intr-o cutie verde. e un produs chinezesc foarte bun. e facut din mai multe tipuri de plante medicinale si are chiar si un gust placut. se bea, seara, inainte de somn. nu creaza dependenta si e foarte bun si in cazuri de ...constipatie cronica. eu il folosesc de foarte multi ani. fac doua cure pe an cu el si e ok. un alt ceai de slabit este cel din fructe de soc.
mirellaaa
Postat pe 11 Noiembrie 2008 11:21
Stiu si eu ceaiul respectiv...dar mi se pare destul de rau la gust, de aceea il mai beau din cand in cand cu lamaie. Cand l-am descoperit il beam in fiecare seara si dadea rezultate, la inceput cel putin. Dupa nu mai simteam nimic, am inteles ca mi s-a obisnuit corpul cu el si prin urmare am renuntat. Acum beau la munca, de-a lungul programului, 2-3 ceaiuri de slabit, insa mananc o masa la ora 1, intrucat este asigurata de firma. Seara mai mananc gatit daca nu este trecut de ora 18:30 sau eventual un iaurt. In plus beau si apa cat sa respect cei 2 litri de lichide recomandati. La toate astea se adaug cateva mere...Cam asta e dieta mea inceputa de cateva zile, nu simt ca am slabit, insa ma simt mai bine si mai usoara,iar faptul ca nu ma mai constip ma multumeste intai de toate.
oda_tzac
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:29
nu are efect daca nu iti schimbi si regimul alimentar...
mirellaaa
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:22
Am baut o singura data ceai de slabit si singura urmare a fost ca a trebuit sa ma duc des in locul unde nu intra decat o singura persoana.
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2008 20:27
buna, de obicei ajuta ceaiurile verzi, ele sunt efective insa efectul vine mai greu ca cel al ceaiurilor speciale de slabit, ele doar elimina toxinele din organizm, apare obishnuinta cind il beai prea mult timp,ceaiul verde are un efect curativ, normalizeaza circulatia sangvina mai ales cel cu iasomie este foarte recomandat .Daca vrei ca sa slabeshti nu bea toate porcariile de la care cu timpul apare constipatia, bea ceea cei sanatos shi in plus sunt atitea tipuri de ceaiuri verzi cu diferite adausuri ca poti uiti cu timpul cu ajutorul lor de existenta cafelutei!!!!!!!!!!
duduniu
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:58
ceaiurile de slabit fara un regim chiar nu au nici un efect...este ceaiul verde, de salcie parca si sunt unele speciale de slabit care chiar nu au nici un efect fara dieta si sport
_dulcik_
Postat pe 25 Februarie 2009 21:57
Da...deci la mine nu a avut niciun efect, decat acela de a ma face sa merg la toaleta mult mai des si mai...apos decat ar fi fost cazul
ramo_88
Postat pe 26 Februarie 2009 16:25
Pai ar fi culmea sa bei intruna ceai si sa manancii numai ciocolata si sa nu faci deloc sport....ceaiul te ajuta in dieta pe care o tii
_dulcik_
Postat pe 28 Februarie 2009 10:40
Buna fetelor.Avea dreptate cine spunea ca poti renunta si la cafea cu un ceai(in timp evident)Eu beau ceai de tei si este ff bun la gust,cu ajutorul lui nu mai beau cafea decat ff rar.Acum vreau sa-l incerc pe cel de soc poate se mai reduce din stratul adipos.Bafta si voua!

Postat pe 31 Martie 2009 11:54
De la: mirellaaa, la data 2008-11-11 11:21:17exista in farmacii si la plafare, de asemenea, un ceai antiadipos ambalat intr-o cutie verde. e un produs chinezesc foarte bun. e facut din mai multe tipuri de plante medicinale si are chiar si un gust placut. se bea, seara, inainte de somn. nu creaza dependenta si e foarte bun si in cazuri de ...constipatie cronica. eu il folosesc de foarte multi ani. fac doua cure pe an cu el si e ok. un alt ceai de slabit este cel din fructe de soc.


e foarte bun ceaiul, l-am incercat si eu...si chiar a dat rezultate, si fara dieta prea drastica...
magdonek
Postat pe 23 Mai 2009 16:28
De la: _dulcik_, la data 2009-02-28 10:40:47Pai ar fi culmea sa bei intruna ceai si sa manancii numai ciocolata si sa nu faci deloc sport....ceaiul te ajuta in dieta pe care o tii


dar cine a zis ca mananc ciocoplata si nu fac sport? eu sigur nu...normal ca tin si dieta...dar la mine ceaiul nu are efect...decat cel nedorit pe care l-am scris mai sus...am facut mai multe investigatii, am intrebat si medicul si am ajuns la concluzia ca nu e bun pt. ca te deshidrateaza si te poti anemia (fiindca accelereaza digestia iar corpul nu mai are timp sa isi ia din alimente vitamine & stuff)
ramo_88
Postat pe 25 Mai 2009 10:14
deci cine vrea un ceai bun.... eu va recomand sveltaflor...e facut din plante ca mulsetelul,levanda..etc...eu nu folosesc ceaiuri despre care s nu stiu ce contin...precum cel chinezesc...
e bun pt reglarea tranzitului intestinal..si chiar pt slabit..dar mancati normal..3 mese p zi...si o cana p zii zic eu k e suficient...o s vedeti rezultate..dar s nu beti in cazul in care nu aveti o toaleta aproape k s-ar putea s aveti surprize...:) bafta!!va pup
zana_maseluta
Postat pe 25 Mai 2009 22:33
Ceaiul verde! E bun la toate, plus ca daca il folositi ca lotiune, face foarte bine tenului.
milka_b
Postat pe 29 Iunie 2009 10:30
buna e adevarat k ceaiurile verzi sunt bune pt slabit dar nu mai multe de 2 pe zi unu dimineata si unu seara a si apropo nu sunt indicate persoanelor cu probleme digestive
danuskgurytza
Postat pe 31 August 2009 20:27
Ceaiul verde, din cate stiu eu, contine crusin, si acesta irita colonul.
Poti, sa bei orice fel de ceai,important este sa bei 2l pe zi , dar daca vrei sa slabesti sa nu-l bei indulcit, pt ca ingrasa.
Sunt multe moduri in care poti sa slabesti, in fiecare farmacie exista cate un coltisor cu produse de slabit, insa unele din ele au f f multe efecte adverse si nu merita sa te imbolavesti.
apeleaza la terapiile naturiste, sora mea a reusit sa slabeasca , cu produse forever, care sunt 100% din plante, sunt ecologice, regleaza si metabolismul, si cel mai important,, nu trebuie sa tii regim'', trebuie doar sa nu faci abuz de carne , dar asta nu o sa mai fie o problema , dupa cateva saptamani, cand deja pofta de mancare dispare.

stanveronicamaura
Postat pe 31 August 2009 20:54
Daca vrei sa slabesti tine o dieta sanatoasa,incearca sa elimini cina si fa putin sport,15-20 de minute pe zi nu omoara pe nimeni!!Nu incerca ceaiuri sau pastile de slabit pt k nu aduc nici un benefiu sanatatii tale,ba din contra o sa te trezesti cu alte probleme!Take care!!
Stanciu_Maria
Postat pe 1 Septembrie 2009 00:55
De la: laura_21_tm, la data 2008-09-29 08:45:18nu spun ca nu sunt bune ceaiurile de slabit, dar va povestesc ce am facut eu prin clasa a 12-a , adica acum vreo 4 ani jumate.invatam pentru olimpiada, urma faza nationala, la liceu mancam un fruct daca apucam ziua si mai apoi la pregatire pt olimpiada pana seara.dimineata inainte sa plec la scoala beam un ceai de slabit, o cana cu 2 pliculete de ceai in ea.seara cand ma intorceam acasa primu lucru beam un ceai, daca ma obligau ai mei sa mananc mancam o salata, o rosie , un fruct,daca reuseam sa ii mint ca am mancat la scoala sau in drum spre meditatii scapam.asta a durat cateva zile,vreo 2 saptamani, de mancat aproape nimic si baut minim 2 ceaiuri de slabit pe zi.intr-o seara am fost atata de obosita si ma simteam atat de rau, incat l-am sunat pe tata sa ma ia de la meditatii, simteam ca nu mai pot. dupa ce am ajuns acasa, m-am dus in bucatarie sa imi mai fac un ceai, devenisem deja obsedata de treaba asta, si am lesinat in bucatarie cu plicurile de ceai in mana.m-a gasit tata care venea sa ma indemne sa mananc.a iesit un scandal atunci....mi-a aruncat toate cutiile de ceai si in urmatoarele saptamani dimineata si seara , pentru ca atunci puteau sta parintii cu mine, stateau efectiv langa mine pana ma vedeau ca mananc ceva.la inceput imi era greata de mancare, era greu sa mananc.
asa ca fetelor nu va mai plictisesc cu povesti dar simteam nevoia sa va spun asta, poate va ajuta.

aici este prob, c majoritatea, pana nu o fac lata, nu se lasa.
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:11
De la: Stanciu_Maria, la data 2009-09-01 00:55:32Daca vrei sa slabesti tine o dieta sanatoasa,incearca sa elimini cina si fa putin sport,15-20 de minute pe zi nu omoara pe nimeni!!Nu incerca ceaiuri sau pastile de slabit pt k nu aduc nici un benefiu sanatatii tale,ba din contra o sa te trezesti cu alte probleme!Take care!!

dc sa scoata cina din calcul? explica-mi stiintific daca poti, sau vb asa din auzite? :) si cu 15 min pe zi, faci fix pix. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:12
Fiecare dintre noi are o anumita zestre ereditara si anumite nevoi care ne diferentiaza , dar ne si apropie.
Profesorul Mencinicopschi, directorul Institutului de Cercetari Alimentare, ne sugereaza ca ultima masa sa fie , nu mai tarziu de orele 20, si sa fie o masa usoara , nu avem voie sa abuzam de mancaruri grele bogate in calorii, asta daca vrem sa evitam tulburarile digestive si cresterea in greutate.
Alimentele sunt digerate mai rapid in prima parte a zilei si mai lent seara.
Ceaiurile de slabit sunt bune, te ajuta dar fara un regim alimentar si activitate fizica intensa, nu slabesti, in veci.Avem nevoie de antioxidanti, pe care ii gasim in fructe si legume.
Daca reusim sa respectam cateva reguli, sa nu fumam, sa nu facem abuz de alcool, de mancare, de tot felul de bauturi gen coca cola,nu ne vom ingrasa ne vom pastra sanatatea cat mai mult, si nu vom avea nevoie de ceaiurile pt slabit.
stanveronicamaura
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:02
Eu cred ca ideea ar fi alta.Sa mancam si sa bem si sa slabim cu succes.
kudika023770
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:06
De la: stanveronicamaura, la data 2009-10-02 20:02:41Fiecare dintre noi are o anumita zestre ereditara si anumite nevoi care ne diferentiaza , dar ne si apropie.
Profesorul Mencinicopschi, directorul Institutului de Cercetari Alimentare, ne sugereaza ca ultima masa sa fie , nu mai tarziu de orele 20, si sa fie o masa usoara , nu avem voie sa abuzam de mancaruri grele bogate in calorii, asta daca vrem sa evitam tulburarile digestive si cresterea in greutate.
Alimentele sunt digerate mai rapid in prima parte a zilei si mai lent seara.
Ceaiurile de slabit sunt bune, te ajuta dar fara un regim alimentar si activitate fizica intensa, nu slabesti, in veci.Avem nevoie de antioxidanti, pe care ii gasim in fructe si legume.
Daca reusim sa respectam cateva reguli, sa nu fumam, sa nu facem abuz de alcool, de mancare, de tot felul de bauturi gen coca cola,nu ne vom ingrasa ne vom pastra sanatatea cat mai mult, si nu vom avea nevoie de ceaiurile pt slabit.

cati ani are profesorul asta? banuiesc ca are o varsta considerabila. ce dobitoc, daca recomanda asa ceva. e dala de 'moda' veche....numai fosile dastea am prin facultate (gen profesor, doctor...), sunt niste prosti, care nu tin pasul cu noile descoperiri! si cu noile studii!
Ronnie_Coleman
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:41
Buna. Ceaiurile speciale pentru slabit nu sunt bune pentru organism. pt ca nu sunt neaparat naturale. Eu una am folosit ceva ceaiuri insa naturale. Am mancat orice, insa am incercat sa reduc mancarea incet incet. Intradevar, consumam cam multe insa am vazut si rezultate. in 3 luni am slabit 7 kg. Consumam cam 12 cani de ceai pe zi. 3 cani ceaiverde, 3 cani ceai de papadie, 3 cani ceai de coada calului, 3 cani de ceai ce cozi de cirese sau cretisoara. Astfel imi umpleam si stomacul si nu mai puteam sa mananc decat jumatate din cat mancam inainte. Si acum, ma simt bine, nu am patit nimic. beau in continuare ceairi, nu la fel de multe. si ma simt bine cu ele.Atentie insa ca aceste ceaiuri sa fie naturale si nu amestecate cu alte plante. Succes. eu spun ca merita.
kudika178531
Postat pe 28 August 2011 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lida Daidaihua Slimming Capsule,100% naturale 2 De la: merycam 3 Septembrie 2008 00:52
reductil retras de pe piata!!! 34 De la: mariapreda 2 Septembrie 2010 01:30
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 2 De la: desert_plant 17 Noiembrie 2013 10:47
Pastilele de slabit chinezesti, mit sau realitate in lupta impotriva kilogramelor??? 216 De la: elina_ely 14 Mai 2013 10:51
Acai Berry Thin 5 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:07