Setari Cookie-uri

REDUCTIL si pantalonii din neopren

Vreau sa va spun: eu personal nu am reusit sa incep o cura decat dupa administrarea Reductilului. Desi are multe efecte secundare, eu inca nu am avut parte de nici unul (iau de o luna).
Numai cu Reductil am reusit sa ma abtin de la mancare, desi nu in totalitate. Este foarte util pentru pofticioase :D Doar cu el am reusit sa incep o dieta echilibrata, sa mananc mai sanatos.
Vreau sa va intreb: stie cineva de unde se pot procura pantaloni de slabit din neopren? Stiu ca este o firma in Iasi, insa nu am reusit sa dau de adresa/site ul ei. Sunt pantaloni tip sauna, in care transpiri foarte mult, sunt foarte utili la antrenamentele de aerobic. Multumesc Si spor la slabit!
LittleScorpio
Postat pe 13 August 2008 20:03
cora cat ai slabit cu reductilul?L-am cumparat si eu dar nu am inceput inca deoarece duminica plec la mare in Bulgaria ,ma duc la all inclusive si era pacat sa-l iau si sa nu pot manca nimic pe acolo.dar cand ma intorc, peste 7 zile ma apuc serios de cura pt ca nu se mai poate!Astept raspuns de la tine!PA
nelik
Postat pe 26 August 2008 19:01
nu am auzit nimic despre pantalonii de slabit din neopren, imi pare rau!
nelik
Postat pe 26 August 2008 19:02
Draga mea, distractie placuta la mare :D Cu Reductilul am salbit cam 7 kg intr-o luna, fara excese alimentare dar si fara o cura anume de slabire. Am abordat "mancatul sanatos", pe care nu l-as fi putut urma fara reductil! Te pup!
LittleScorpio
Postat pe 27 August 2008 19:38
multumesc mult, astept cu nerabdare sa ma intorc de la mare si sa iau reductilul...daca as slabi si eu 7kg ar fi super.Te pup, Neli
nelik
Postat pe 28 August 2008 20:08
buna!
am citit raspunsul legat de reductil si recomandarea ta pentru lida daidaihua( sper ca am scris corect)!
te rog sa-mi trimiti si mie un prospect la aceste medicamente la adresa m.voinila@yahoo.com.
as vrea sa ma documentez putin inainte de a lua o hotarire. am cautat pe net si am gasit numai in engleza si totusi as vrea o traducere de profesionist.
multumesc anticipat!

Postat pe 9 Septembrie 2008 16:15
cora3 ce mai faci?nu mai dai nici un semn de viata?
nelik
Postat pe 10 Septembrie 2008 17:28
Buna fetelor!
Nelik cum a fost la mare?
Am gasit la Carrfour pantaloni gen neopren cu 45 RON ... Sper sa functioneze. Imi luasem si colanti de slabit de la Lytess (200 RON) dar dupa 4 zile de purtat pur si simplu (adica fara exercitii fizice) li s-au dus 3 fire ... plus ca tot cad de pe mine (nu mi-s mari, pur si simplu aluneca).
Am slabit 9 Kg intr-o luna jumate. Am mai baut si ceai Fitomagra Drena Plus, o cana dimineata (foarte bun si fara efecte laxative dezastruoase - cam 0,200 kg pe zi se pierd)
Reductilul tot ma tine departe de multa mancare, insa in ultima saptamna am mai papat si alimente "interzise" asa de pofta :X
Dar ma intorc pe drumul cel bun ca sa nu stric ce am realizat (incap iar in fustele de acu 2 ani )
De la Reductil tot nu am avut absolut nici un efect secundar dintre cele pe care le-am tot citit pe alte forumuri de la alte utilizatoare ... Nici dureri de cap, nici depresii sau ameteli.
Va pup!
LittleScorpio
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:12
pt cora3 La mare a fost super si vremea si hotelul si mancarea!La cata mancare a fost , am reusit sa mananc destul de ponderat astfel incat sa nu mai adaug nici un kg in plus.Imi sunt suficiente cele 12 kg de care trebuie sa scap in cel mai scurt timp!Am inceput si eu reductilul si nici la mine nu are efecte secundare negative.Dar de 5 zile de cand l-am luat n-am slabit nici un gram!Sa fie oare de vina tiroida?Doctorita endocrinolog mi-a spus ca reductilul nu e bun pt mine ,dar eu m-am incapatanat si am vrut sa vad pe pielea mea...se pare ca a avut dreptate!Acum o sa iau toata cutia pana la sfarsit poate ,poate...Spor la slabit! Te pup, NELI
nelik
Postat pe 12 Septembrie 2008 18:46
Iubita, daca iei doar Reductil pur si simplu, nu se intampla nimic.
Medicamentul iti inhiba pur si simplu pofta de papa.
Adica daca nu tii si tu o dieta, degeaba iei Reductilul
Ideea e ca luandu-l, poti trai numai cu fructe si apa/ceai toata ziua si asa zile intregi.
Dar daca iei Reductil si mananci in continuare ca pana acum, risti sa te si ingrasi, nu numai ca nu slabesti!
Te pup si mult spor!
LittleScorpio
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:34
Normal ca tin regim ,tu credeai ca mananc ? Pe paine n-am mai pus gura de foarte mult timp, aproximativ 3 luni, am mai tinut cura cu 1000-1200 calorii,cea cu mancatul din2 in 2 ore,mananc legume si fructe , nu ma atng de dulciuri...De acum 3 luni am slabit 4kg, dar la cat m-am chinuit mi se pare foarte putin.Maine fac o saptamana de reductil si parca ar fi 1/2 kg dar e foarte putin fata de cate kg ziceti voi ca ati slabit intr-o luna!Asta e ,merg mai departe ,nu ma descurajez.Trebuie sa ma ambitionez si sa incep sa fac si gimnastica! Spor la slabit!Va pup pe toate!

nelik
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:32
draga mea, am folosit superslim din asta...chinezesc...am avut niste efecte secundare de...am ajuns la spital
1. nu mai putem respira, greutate din zi in zi mai mare
2. mana dreapta imi amortea la inceput putin dimineata si apoi toata ziua
3. insomnii si stari de greata masive
te sfatuiesc sa nu le iei, crede-ma incearca altceva
dirona
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:10
Sa va spun ce mananc eu zilnic de pe data de 08.09.2008, de cand am inceput sa iau reductil dimineata un iaurt de baut degresat0,1%grasime de 330 gr, pe la ora 11 un pumn de zmeura( din curte),pe la 14,30 un copanel de pui la gratar cu o rosie si un castravete, pe la 17 unu sau 2 mere, iar seara la 19 mananc 100 gr de branza de vaci.Imi poate spune cineva unde gresesc? A am uitat sa spun ca dimineata beau si cafea la care pun zahar , cam 300 ml.Daca ma iau dupa calculul caloriilor , nu depasesc zilnic 900 kcal.Logic si normal ar fi sa slabesc, dar acul cantarului se incapatineaza sa se miste in jos!......M-am urcat acum pe cantar ,am dat jos 1kg in 10 zile!Bine si asa , dacat deloc.Asta inseamna 3kg pe luna! Incet dar sigur!Spor la slabit tuturor!
nelik
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:27
De la: dirona, la data 2008-09-17 11:10:14draga mea, am folosit superslim din asta...chinezesc...am avut niste efecte secundare de...am ajuns la spital
1. nu mai putem respira, greutate din zi in zi mai mare
2. mana dreapta imi amortea la inceput putin dimineata si apoi toata ziua
3. insomnii si stari de greata masive
te sfatuiesc sa nu le iei, crede-ma incearca altceva
............Draga Dirona , eu nu iau superslim, eu iau reductil si la mine nu are efecte secundare negative.Am mai auzit si de alte persoane carora nu le fac bine astfel de medicamente.Nici sa nu mai iei niciodata in viata ta aceste medicamente care ti-au facut atat de rau!Incearca un regim de viata sanatos, fara grasimi, paine si dulciuri,cat mai multe legume si fructe,putin mai multa miscare si rezultatele vor aparea!Sunt buna de dat sfaturi, nu?
nelik
Postat pe 17 Septembrie 2008 17:38
draga mea, am folosit superslim din asta...chinezesc...am avut niste efecte secundare de...am ajuns la spital
1. nu mai putem respira, greutate din zi in zi mai mare
2. mana dreapta imi amortea la inceput putin dimineata si apoi toata ziua
3. insomnii si stari de greata masive
te sfatuiesc sa nu le iei, crede-ma incearca altceva



Buna seara! Fetelor interesati-va cand luati pastile,in primul rand faceti-va analize, unde sunt facute, daca au certificate de calitate recunoscute international.... si apoi luati pastile. Eu nu am luat superslim, nu stiu cum sunt, si nu pot sa spun sunt bune sau nu. Am luat reductil si primele zile era parca bine, dar dupa aveam ameteli, dureri de cap, dimineata ara in gura, dureri de stomac... si dupa 10 zile cat le-am suportat le-am lasat. Apoi am vazut rezultat uimitor la vecina mamei mele, si am intrebat-o, mi-a zis ca ia capsule chinezesti Lida Daidaihua. i-am zis sa-mi ia si mie pt o luna. M-am simtit bine, nu am avut efecte negative, si cand vroiam sa mai iau pt 2 luni nu mai gasesm de unde sa iau si am facut comanda de la producator...... E lunga povestea.
Fac cu adevarat miracole, le-am testat pe mine. In 3 luni am slabit 17 kg, de la 77kg la 60kg. Am avut si eu problema cu greutatea, am fost la un nutritionist si mi-a zis sa nu mai mananc dupa 18.00, sa beau 2,5 litri de apa, sa nu mananc fainoase, mancare gatita.... sa nu combin mancarea.... doar gratare cu salata. Dar trebuie sa si poti face asta, daca mi-i pofta si nu am voie sa mananc, mi-i foame mai tare parca. Medicul mi-a recomandat Reductil, de la care efecte negative......
merycam
Postat pe 17 Septembrie 2008 21:01
buna am vazut mesajele voastre in legatura cu reductil eu am luat reductil 15mg o luna si am slabit 8kg dupa care am luat reductil10 timp de 2 luni si am mai dat 2kg dar tin si un regim alimentar care sa contina 1000kcal pe zi si beau apa plata
dar numai cu recomandarea dr endocrinolog pt ca eu sufar de hipotiroidism eu vas sfatui sa nu luati medicamente fara a merge la dr si sa va faceti analize ascultatimi sfatul si eu am vrut sa iau medicamente de slabit dar mia fost frica sa nu cumva sa ma igras pt ca am auzit ataea cazuri ca au slabit si dupa ce au intrerupt tratamentul au pus aproape dublu inapoi
dydybyby
Postat pe 30 Septembrie 2008 00:53
Mai am 4 zile de luat reductil si termin cutia.Vreau sa va spun ca pana acum am dat jos 5kg,dar cu regim si apa plata!Si in prima saptamana , nu am scazut de loc!Au efect ,dar va dau acelasi sfat nu le luati fara acordul medicului endocrinolog!Pot fi f periculoase pt unele persoane!
nelik
Postat pe 1 Octombrie 2008 14:46
Fetelor eu iau reductil de o sapt...nu ma simt prea bine,sunt foarte nervoasa...nu mai pot sa mananc nimic...(nu credeam ca m-ar putea face ceva sa ma abtin de la mancare),am ameteli,stari de voma...
bebitzaaa
Postat pe 17 Noiembrie 2008 01:21
buna..am citit ca ai luat reductil...fac un studiu persoanelor care au kuat aceste pastile ..ma poti ajuta?????astept raspuns

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:34
buna..am citit ca ai luat reductil,,fac un studiu persoanelor care au urmat acest m,edicament ma poti ajuta astept raspuns

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:35
buna...fac un studiu persoanelor care au folosit reductil ma poti ajuta...astept raspuns

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:36
De la: nelik, la data 2008-08-28 20:08:40multumesc mult, astept cu nerabdare sa ma intorc de la mare si sa iau reductilul...daca as slabi si eu 7kg ar fi super.Te pup, Neli




buna fac un studiu persoanelor care au luat reductil ,,,,ma poti ajuta ,,astept raspuns ms

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:37
cine ma poate ajuta ..am nevoie sa-mi raspundeti la cateva intrebari le pot trimite in format electronic..
Va multumesc

Postat pe 9 Decembrie 2008 23:45
trimite intrebarile si vedem daca putem raspune!
nelik
Postat pe 10 Decembrie 2008 21:21
Buna fetelor eu sunt noua pe forum...si eu am de dat jos vreo 7-8kg...e cineva din Timisoara care ar vrea sa mergem impreuna la sala? sunt cam plinuta si mi-e jena sa merg singura:(
pyssycutza
Postat pe 10 Decembrie 2008 21:24
in septembrie am luat 26 pastile de reductil (nu le-am terminat pe toate) , mai am 4 pastile si vreau sa va spun ca am slabit in total 11 kg.Procesul de slabire a continuat si dupa ce am intrerupt tratamentul, dar sa stiti ca nu mi-am dat seama cand le-am luat ca mi-au facut si mie destul de rau..Am ajuns si eu in spital...Grija mare pt cel care risca sa le ia, o fac pe pielea lor!
nelik
Postat pe 10 Decembrie 2008 21:27
nu as putea sa le trimit pt ca nu le am in format electronic,,se refera la consumul unui medicament ptr slabit in special reductil ma puteti ajuta?adresa mea de mes este oana0409

Postat pe 10 Decembrie 2008 22:30
nu as putea sa le trimit pt ca nu le am in format electronic,,se refera la consumul unui medicament ptr slabit in special reductil ma puteti ajuta?adresa mea de mes este oana0409

Postat pe 10 Decembrie 2008 22:30
De la: nelik, la data 2008-12-10 21:27:24in septembrie am luat 26 pastile de reductil (nu le-am terminat pe toate) , mai am 4 pastile si vreau sa va spun ca am slabit in total 11 kg.Procesul de slabire a continuat si dupa ce am intrerupt tratamentul, dar sa stiti ca nu mi-am dat seama cand le-am luat ca mi-au facut si mie destul de rau..Am ajuns si eu in spital...Grija mare pt cel care risca sa le ia, o fac pe pielea lor!



buna cred ca ai citit deja mes meu /?????? ma poti ajuta din cate ai zis ai consmat reductil... astept raspuns ms mult

Postat pe 10 Decembrie 2008 22:33
si eu am luat reductil, sunt in a 12 -zi
ma simt bine dar pana acum nu am slabit nici un gram si mananc ff putin, pt ca pofta de mancare nu am dar am rabdare si sper ca se va vedea rezultatul si la mine...
Singura problema care o am de cand iau Reductil este insomnia..dorm maxim4 ore pe noapte si cateodata nu dorm deloc.Sper ca e doar trecator pana se obisnueste organismul cu ele. spor la slabit
cristal253
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lam parasit el s-a combinat cu alta dar.. 12 De la: concordia 11 Noiembrie 2009 09:00
desert plant??? 58 De la: andra_ale 10 Mai 2013 11:47
re-code -italia sirop de reglare hormonala si slabit 124 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:08
blog! 2 De la: _dulcik_ 6 Martie 2009 08:58
SLABESTE FARA INFOMETARE 32 De la: LacrimiAmare 25 Noiembrie 2013 19:11