Setari Cookie-uri

Sunt indragostita de doctorul meu si nu stiu cum sa afle asta!

Sa incep cu "inceputul",dupa examenul de licenta am ramas cu o mare problema de insomnie si sunt nevoita sa merg lunar la psihiatrie dupa reteta cu somniferul respectiv,deci trebuie sa spun ca nu am probleme cu "mansarda".Toata problema este ca m-am indragostit nebuneste de doctorul respectiv.Am nevoie de un sfat,cum sa ridic problema cu el despre acest sentiment,l-as vrea in viatza mea ,el tine mult la etica profesionala si tocmai de aceea nu stiu cum sa abordez subiectul acesta.Din cate am vazut nu poarta verigheta dar altceva nu stiu despre el.Help.astept un sfat despre cum as putea sa ridic problema ca de fapt sunt foarte interesata de el in plan personal si as vrea mai mult decat clasica relatie doctor-pacient
kudika50ani
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:55
pai fa si u o gluma q el spunandu-i ca el e remediul pt problema ta q insomnia .....offf offf iubirea asta iti rapeste somnul...
freakbabe
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:01
cati ani are doctorul tau?
mitura
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:03
si ce te faci daca rade...in hohote?
_oktober_
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:03
Daca tine la etica asteapta sa termini terapia, dupa care poti incerca !
Summer_
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:05
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:03:33si ce te faci daca rade...in hohote?



ii spui mai "agariciule chiar nu te simti?".....eu incerc aici sa te vrajesc iar u nimic?
freakbabe
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:11
De la: freakbabe, la data 2010-01-10 22:11:16
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:03:33si ce te faci daca rade...in hohote?



ii spui mai "agariciule chiar nu te simti?".....eu incerc aici sa te vrajesc iar u nimic?


si il ameninti ca faci depresieee!
_oktober_
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:13
Buna! referitor la varsta dr.respectiv are 32 ani,suficienta maturitate cat sa inteleaga insa nu stiu eu cum sa procedez.Thank you
kudika50ani
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:16
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:13:03
De la: freakbabe, la data 2010-01-10 22:11:16
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:03:33si ce te faci daca rade...in hohote?



ii spui mai "agariciule chiar nu te simti?".....eu incerc aici sa te vrajesc iar u nimic?


si il ameninti ca faci depresieee!



dar ia zi u....n-ar fi mai hot daca s-ar costuma in asistenta si cu o seringa in mana?....ar da el in depresie si ar avea insomnii
freakbabe
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:21
De la: freakbabe, la data 2010-01-10 22:21:21
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:13:03
De la: freakbabe, la data 2010-01-10 22:11:16
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:03:33si ce te faci daca rade...in hohote?



ii spui mai "agariciule chiar nu te simti?".....eu incerc aici sa te vrajesc iar u nimic?


si il ameninti ca faci depresieee!



dar ia zi u....n-ar fi mai hot daca s-ar costuma in asistenta si cu o seringa in mana?....ar da el in depresie si ar avea insomnii


ba eu cred ca de asistente e satul......
_oktober_
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:24
spune-i ca esti bolnava de inimioara ..si ca doar el este medicamentul
ionelaela
Postat pe 10 Ianuarie 2010 22:55
Daca nu poarta verigheta nu inseamna neaparat ca e necasatorit . Si chiar daca e burlac poate e implicat intr-o relatie serioasa .
Probabil ai ajuns pacienta lui printr-o cunostiinta comuna sau ti l-a recomandat cineva . Incearca sa afli mai multe despre el de la persoana de legatura , ca sa stii daca are rost sa te gandesti la mai mult sau nu .
mahy33
Postat pe 10 Ianuarie 2010 23:22
Propune-i o iesire la cafea, in semn de recunostinta pentru cat de mult te-a ajutat! ;) Poate ca asa ati vorbi mai multe si ai afla una alta despre el :)
mirabela30
Postat pe 16 Ianuarie 2010 03:21
Eu nu cred k esti in love.. nu aveai timp sa te indragostesti dupa cateva vizite la cabinetul lui. Sincera sa fiu, nici nu il cunosti. Poae doar te-a atras ceva la el si acum ai senzatia k vrei sa iti petreci toata viata cu el. Cel mai bine e sa iti clarifici sentimentele. In plus, chiar dc nu e casatorit, ar putea avea o prietena, daca zici ca are 32 de ani, se poate sa fie intr-o relatie serioasa. Asaaa, deci cum spunea, analizeaza-ti atent sentimentele. Si daca e sa ii placa si lui de tine, o sa iti arate asta. E cam aiurea sa "te dai" la el in timpul vizitei medicale. Really..
ionelushh
Postat pe 16 Ianuarie 2010 03:21
Va trebui sa termini terapia si apoi sa faci astfel incat sa va intalniti in afara cadrului medical.
Ocupa-te acum sa fii bine! Fii pentru el un caz reusit!

Ma aflu in aceeasi situatie, e al naibii de greu...si,da, as incalca toate normele de etica cu el!!!:)
kudika001860
Postat pe 16 Ianuarie 2010 04:09
Spune-i sa-ti faca o sedinta de hipnoza, simulezi ca esti in transa si ii spui (ca unei terte persoane, pt ca in transa nu vorbesti cu el, ci cu o voce) ca esti indragostita de el. Apoi astepti sa vezi care este pasul lui. Daca nu pomeneste nimic, e clar, nu este interesat de tine...
Thad
Postat pe 16 Ianuarie 2010 04:10
Intreaba personalul de seviciu poate stie unde face sport sau daca merge la inot sau ce hobi are.Sau daca mai are consultatii acasa,sau in alta parte.Si te orientezi sa apari pe acolo.Bafta!
kudika076767
Postat pe 16 Ianuarie 2010 07:22
Vezi ce posibilitati sunt sa-i afli numarul de telefon,probabil pe aceasta cale nu vei avea emotii sa-i spui ce sentimente ai fata de el ,eventual sa fixati si o intalnire extraprofesionala.
ticuta2IV1940
Postat pe 16 Ianuarie 2010 07:53
:))))Buna! ce te face sa crezi ca maturitatea este intr-adevar raportata varstei si profesiei?:)))) Daca este un bun profesionist: psihiatru.........isi va da seama ca s-a realizat un transfer,un termen psihiatric..........insa n-ar fi rau sa discuti cu el ce ai discutat cu noi............are o importanta covarsitoare pentru sanatatea ta mentala.
Animaa
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:11
am citit subiectul tau mi se pare foarte interesant eu am alta viziune despre ce se intampla cu tine.....din puctul meu de vedere viata este scurta si trebuie traita iar daca iubesti cu adevarat e bine sa nu te lasi si sa lupti pentru ce simti .
sica_draguta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:11
ce inseamna ca te afli in aceesi situatie?
sica_draguta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:14
o situatie asemanatoare am si eu dar nu cu un doctor daca vreti sa dicutam mai multe va las id-ul meu sica1980@yahoo.com
sica_draguta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:31
daca doresti sa discutam mai multe iti las id-ul meu sica1980@yahoo.com
sica_draguta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:36
neata mai esti pe forum?
sica_draguta
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:38
visavis
Postat pe 16 Ianuarie 2010 08:45
schimba ti psihiatrul
kudika023365
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:06
da numarul de telefon si il sunam noi....
ii zici mai verde in fata ce simti...si el iti va spune....imi pare rau dar nu ne putem combina ca am pe cineva, sau ca am fost casatorit si am si copii dar am divortat si nu imi mai trebuie o alta nebuna in viata mea....nu avem de unde sti ce va raspunde...
dar daca tot ai vb de maturitate...fii si tu matura si vorbeste deschis cu el...si cum ziceau si altii...poate te-a atras doar fizic...ca la psihic oricum te face cum vrea el...deci ai mare grija
eu am fost combinat cu o psihiatra...dar am fost mai psihiatru decat ea
da numele doctorului
prozatos@yahoo.com
prozatos
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:06
De la: freakbabe, la data 2010-01-10 22:11:16
De la: _oktober_, la data 2010-01-10 22:03:33si ce te faci daca rade...in hohote?



ii spui mai "agariciule chiar nu te simti?".....eu incerc aici sa te vrajesc iar u nimic?
[img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/969/969356n04i0j45gk.gif[/img][/url]
yumy
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:10
Draga mea...nu pun la indoiala ce simti dar vreau sa te avertizez ca ceea ce traiesti tu acum este un transfer de nevoi : cauta in cartile de psihologie si psihanaliza si vei vedea ca "indragosteala " de doctor este cea mai comuna afectiune .Doctorii sunt satui de acest lucru ( a se vedea si relatia elev -dascal ...cati dintre noi nu am ceva mai special pt un profesor anume ????) .Intrucat nu este nimeni altcineva in viata ta acum iti canalizezi toata nevoia de afectiune pe cel care intruchipeaza salvarea ta ( in cazul de fata anxietatea sau insomnia sau ce ai tu ).Asa ca te rog sa te focusezi pe lucrurile esentiale din viata ta si sa nu faci o obsesie din asta ...reactie cea mai des intalnita la aceasta "indragosteala" !
In alta ordine de idei ....ce stii tu despre acest om ca sa crezi ca esti indragostita ? Stii cumva daca ti se potriveste , ii cunosti personalitatea, comportamentul intr-o relatie ,felul de a fi? Ai grija poate nu e ceea ce ti-ai imaginat si nu vezi din cauza adoratiei tale !Nu face o obsesie pt el...greu se vindeca asta ....Analizeaza si te mai asteptam cu detalii despre subiect ...Toate cele bune
ferrara
Postat pe 16 Ianuarie 2010 09:43
De la: Paloma85, la data 2010-01-10 21:55:47 Sa incep cu "inceputul",dupa examenul de licenta am ramas cu o mare problema de insomnie si sunt nevoita sa merg lunar la psihiatrie dupa reteta cu somniferul respectiv,deci trebuie sa spun ca nu am probleme cu "mansarda".Toata problema este ca m-am indragostit nebuneste de doctorul respectiv.Am nevoie de un sfat,cum sa ridic problema cu el despre acest sentiment,l-as vrea in viatza mea ,el tine mult la etica profesionala si tocmai de aceea nu stiu cum sa abordez subiectul acesta.Din cate am vazut nu poarta verigheta dar altceva nu stiu despre el.Help.astept un sfat despre cum as putea sa ridic problema ca de fapt sunt foarte interesata de el in plan personal si as vrea mai mult decat clasica relatie doctor-pacient
incearca sa nu iti mai administrezi somnifere, pentru inceput stilnox sau sanval! creeaza dependenta! cauta-ti un doctor stomatolog ei au pricipii si morala da-ti seama singura dragalaso las-o balta
laramira
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt peste, el taur....merge? 22 De la: raluca_elena2 25 Noiembrie 2009 18:56
Eu taur el balanta.... 11 De la: deya_22 11 Septembrie 2009 17:01
femeia rac si barbatul rac!!!! 13 De la: 15 Noiembrie 2012 17:33
eu pesti-el berbec 8 De la: yumalai 19 Mai 2009 10:40
cum sa fac..??? 25 De la: delicacy 8 Octombrie 2010 12:37