Setari Cookie-uri

cum pot si eu sa slabesc mai repede??

buna...am 14 ani....1.60 j 53 Kg......j vreau sa mai slabesc.....fac volei....dar nu se vede nici urma de slabit.....cred ca mananc prea mult.....dar asta e pe sistem nervos cred....nu stiu ke se intampla...si as dori cateva sfaturi.....multumesc
Aditza94
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:32
Buna.Cred ca la aceasta virsta nu trebuie sa-ti faci prea multe probleme.In copilarie si eu aveam aceeasi problema ca si tine,vroiam sa scap de citeva chilograme si astfel mi-am dat metabolismul peste cap(a devanit mai lent)astazi si tota viata fiind nevoita sa tin tot felul de regimuri pentru a ma mentine.Deci in concluzie daca arderile tale sunt mai lente accelereazale cu alceva,cum ar fi mersul pe role sau patinatul si in acest fel slabesti si obtii si un popou demn de invdiat,ca sa nu mai vorbim de picioare.Bafta!
claber
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:28
mie nu-mi place sa patinez..automat nici sa merg pe role am 1.52 si 52 de kg..12 ani....fac inot dar nu se vede nimic...de kn au venit sarbatorile am mai pus un kg...nush ce sa fac...sunt disperata knd ma uit la colegele meuele kre......:|...arata mlt mai bne
cdy
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:31
sunama ca iti spun eu, depinde cate kg vrei sa dai jos si in cat timp
margele
Postat pe 11 Ianuarie 2009 00:31
fetelor, nepoata mea are 11 ani si e cam grasuta, e inalta, dar are forme, burtica etc. i-a spus mamei ei ca obiectivul acestui an e sa arate bine- nu-i place nici dansul la sala, nici sportul, nici innotul desi sora mea a dus-o sa probeze orice. i-a zis mamei ei ca anul acesta nu mai vrea costum intreg si a inceput o dieta personala, sub atenta supraveghere a mamei sale: a scos din alimentatie toate chipsurile, snacks, ciocolata. isi pragateste cand vine de la scoala un platou cu fructe curatate si taiate din care mananca intre mese. face miscare acasa cu mama ei, are sala amenajata, dar cel mai mult ii place dance floor playstation. a slabit deja in doua saptamani mai mult de 1 kg- si se vede la burtica, nu mai e asa de pronuntata. nu va ganditi sa luati pastile sau la solutii miraculoase, totul sta in alimentatie si miscare moderata.+ hidratare, beti 1 pahar apa cand aveti atacuri de foame. nu sariti peste mese. daca faceti lucrurile bine, imposibil sa nu se vada curand; la varsta voastra, mai ales.
eleain
Postat pe 11 Ianuarie 2009 09:22
un pahar cu apa magnetizata pt nepoata ta ar fi mai eficace reduce grasimile din organism si este benefica pt. orice boala ale organismului..
numelemeu_mary
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:44
Daca ai ajuns la concluzia ca ingrasarea este datorata sistemului nervos,ia un loc si analizeaza situatia care te streseaza si da asfel de reactii bulimice.Daca nici asa nuu reusesti,incearca sa gasesti ceva palpitant de facut
in timpul liber(ceva ce te acapareaza cu totul)si astfel vei uita de mincatul in exces si de greutatea obsesiva.Nu mai face comparatii cu celelalte colege,incearca sa te placi asa cum esti

P.S.Fica mea este slaba si a constatat cu stupoare ca baietilor le plac fetele mai plinute si deci acum vrea sa aiba un pic de burtica,un pic de fund,etc.In concluzie ,trebuie sa ne multumim cu ce ne-a dat natura incercind sa retusam ce se poate in limitele normalului.
claber
Postat pe 16 Ianuarie 2009 07:00
o metoda simpla si la indemana ar fi sa pui niste pungi sub un strech apoi trening atunci cand faci sport. nu ti-ar strica o dieta de sanatate ,renunta la sucuri,dormi suficient. ti-as putea recomanada un CELLU M6 si un masaj pe care ti-l poti face singura . www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 12 Februarie 2009 09:13
as vreau sa stiu si eu la ce se referea "claudioasa" la un regim anume,pastile sau ce anume poate imi spune si mie ca vreau sa mai slabesc
kudika002442
Postat pe 18 Martie 2009 19:29
Nu cred ca e o idee buna. Asta inseamna deshidratare (pierderea apei din tesuturi ci nu a grasimii). Iar SPORTUL NU SLABESTE. Poate tonifia, mentine supletea pielii, e f.f. sanatos sa faci sport..dar, din pacate nu slabeste...si inca ceva: daca vreodata doresti sau esti constrans sa te lasi de sport, chiar si pt. putin timp, nu uita sa-ti schimbi garderoba! (haine cu 2-3 numere mai mari)
EmaM
Postat pe 26 Martie 2009 15:29
am 10 ani mananc o data pe zi si nu mananc dulciuri nu am probleme cu glanda si sunt putin cam grasuta si nu stiu ce sa fac!! puteti sa ma ajutati???

Postat pe 1 Aprilie 2009 13:28
De la: danyk99, la data 2009-04-01 13:28:00am 10 ani mananc o data pe zi si nu mananc dulciuri nu am probleme cu glanda si sunt putin cam grasuta si nu stiu ce sa fac!! puteti sa ma ajutati???
si beau cate 1 l de apa pe zi

Postat pe 1 Aprilie 2009 13:29
buna,tin sa precizez ca ,sotia mea a slabit 22 de kg in 6 luni cu pastila de slabit si se simte foarte bine,daca vrei intra pe id meu de mess;alexxwwx si vorbim
spiridusul_healthy
Postat pe 3 Aprilie 2009 07:22
De la: DianaCP, la data 2009-03-26 15:29:32Nu cred ca e o idee buna. Asta inseamna deshidratare (pierderea apei din tesuturi ci nu a grasimii). Iar SPORTUL NU SLABESTE. Poate tonifia, mentine supletea pielii, e f.f. sanatos sa faci sport..dar, din pacate nu slabeste...si inca ceva: daca vreodata doresti sau esti constrans sa te lasi de sport, chiar si pt. putin timp, nu uita sa-ti schimbi garderoba! (haine cu 2-3 numere mai mari)


nimeni nu are interesul sa slabeasca pur si simplu si sa aiba pielea stafidita. sportul arde tesutul adipos, uneori il inlocuieste cu cel muscular, si asta-i chiar benefic. nevoia de a te lasa de sport presupune sa ai vreo boala, ceva, asa ca raman la convingerea ca miscarea nu strica,
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:27
De la: Aditza94, la data 2008-11-27 22:32:09buna...am 14 ani....1.60 j 53 Kg......j vreau sa mai slabesc.....fac volei....dar nu se vede nici urma de slabit.....cred ca mananc prea mult.....dar asta e pe sistem nervos cred....nu stiu ke se intampla...si as dori cateva sfaturi.....multumesc


in afara de volei, un regim care presupune mai putine dulciuri si fainoase, sauna, ar putea sa-ti prinda bine. cand ti-e prea foame, decat un sandvis sau un dulce, mananca un mar. consumi doi litri de apa sau ceai pe zi? si asta ar putea sa iti faca bine.
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:29
De la: b_iry18, la data 2008-12-29 19:31:57mie nu-mi place sa patinez..automat nici sa merg pe role am 1.52 si 52 de kg..12 ani....fac inot dar nu se vede nimic...de kn au venit sarbatorile am mai pus un kg...nush ce sa fac...sunt disperata knd ma uit la colegele meuele kre......:|...arata mlt mai bne


daca ai fi disperata destul, asa cum te lauzi, ai lua masuri, adica ai face si miscare, altfel decat inot, ai evita dulciurile, fainoasele. esti in crestere, daca tii regim drastic poti sa iti dereglezi metabolismul.
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:32
De la: danyk99, la data 2009-04-01 13:28:00am 10 ani mananc o data pe zi si nu mananc dulciuri nu am probleme cu glanda si sunt putin cam grasuta si nu stiu ce sa fac!! puteti sa ma ajutati???


astepta sa cresti! roaga-ti mama sa te duca la un nutritionist, daca esti ingrijorata. cat de mult sport faci? si pt ca manaci o data pe zi poti sa te ingrasi, daca ai manca putin si des i-ai da organismului ce trebuie la timp si el nu ar mai fi nevoit sa faca depozite (de aici provin grasimile de care te vaiti)
camiflorea
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:36
pt domnul care recomanda capsula de slabit... am multe prietene care iau sau al luat asa ceva.. dar cum va poate trece prin cap sa o recomandati la niste copile de 10-11 ani??? pastilele acelea nu sunt deloc sanatoase!!!!! si mai ales pentru o fata care e in crestere!

pentru fetele care isi fac griji de greutate: in generala si eu eram plunuta, nu foarte tare dar oricum nu eram asa slaba ca si colegele mele; aveam alta constitutie(adica nu genul subtirica, cu umerii si bazinul ingust-ci genul de clepsidra/ cu solduri, talie bine pronuntate), alta inaltime (eram a 2-a cea mai inalta din clasa) .... deci aveam mai multe kilograme si aratam diferit fata de majoritatea colegelor mele....

DAR nu va ingrijorati... pentru ca sunteti in crestere... si asta o spun din proprie experienta .... o data ce veti ajunge la 15-16 ani o sa slabiti... fara a face nimic... adica fara dieta sau eu stiu ce va mai trece prin cap...

pana atunci cel mai bine este sa continuati sa faceti miscare... dar nici cu asta nu e bine sa exagerati. tot ce este facut in exces strica!!! si sa incercati sa mancati cat de cat sanatos... corpul are nevoie de toate-de la fainoase la dulciuri... dar evident proportia conteaza!!! daca mancati un corn cu ciocolata o data la 2 sapt... iar in rest mancati sanatos (mic dejun-cereale/fructe/iaurt/lapte/biscuiti dietetici, la pranz o supa, carne slaba-piept de pui/ peste si cu garnitura salata.. in nici un caz cartofi!!! ... seara la fel.. fructe/ legume) nu e nici o problema ... in orice caz nu e bine sa renuntati la nimic si nici sa va infometati!! asa cum zicea cineva mai sus... organismul isi depoziteaza toata grasimea care poate sa o asimileze ... in cazul in care mananci 1 data pe zi...

multa sanatate si aveti grija de voi!!!!

dead_doll
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:50
Mamelor,aveti grija de fetele dv!...sunt deja preocupate de silueta de la varste atat de mici...incredibil!...atat timp cat sunt in crestere,nici nu se pune problema de asa ceva,doar dak prezinta insuficiente glandulare (hipotiroidiene,de regula)ce pot apare in pre/pubertate si,care se trateaza la Institutul de Endocrinologie I.C.PARHON din Bucuresti...nicidecum pe site public,total neindicat minorilor sub 18 ani!
domnita2007
Postat pe 21 Aprilie 2009 23:30
Buna , sunt RobyT ,se poate slabi prin mai multe metode ,dar cel mai sigur este cu produsele distribuite de mine ,sunt produse cunoscute in toata lumea,naturale si sigure ,sunt din aloe vera . Nu incerca cu pilula de slabit are efecte secundare.Pentru mai multe detalii suna la 0745.361.789 sau trimite email la aloeverapitesti@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 17 Mai 2009 22:38
D-l cu aloe vera mai lasa-ne cu astea ca nu mai suntem pe vremea lui bunica care lua aloe sa para mai tanara,nu recomanda nimic pt o fata de 14 ani,pt ea va decide mama ei care tb sa O DUCA LA UN DOCTOR,aloe am dat si eu la baiat si acum e gras de ii zic colegii ALA MARE!poate nu e o regula la toata lumea dar nu recomanda celor fara discernamant lasa-i pe parintii lor sa decida care deja au gresit ...au lasat-o prea mult la calculator!pe aceste forumuri vb cei maturi! SI inca ceva d-le Roby ai avut probleme dupa ce ai folosit capsula de slabit sau ai facut vreun studiu?ia zi-ne si noua sa ne ferim de astfel de probleme!Eu am folosit si inca vreo 10 oameni si in urma analizelor nu s-a descoperit ca suntem pe moarte la niciunul!Am slabit 15 kg in 2 luni am mancat orice dar nu in exces si am avut ambitie.VA RUGAM SA ISI DEA CU parerea cei care au folosit cel putin 2 luni un produs de slabit oricare ar fi el si apoi sa afirme despre efecte secundare D_LE DOCTOR!
healthy001807
Postat pe 28 Mai 2009 02:02
De la: healthy001807, la data 2009-05-28 02:02:51D-l cu aloe vera mai lasa-ne cu astea ca nu mai suntem pe vremea lui bunica care lua aloe sa para mai tanara,nu recomanda nimic pt o fata de 14 ani,pt ea va decide mama ei care tb sa O DUCA LA UN DOCTOR,aloe am dat si eu la baiat si acum e gras de ii zic colegii ALA MARE!poate nu e o regula la toata lumea dar nu recomanda celor fara discernamant lasa-i pe parintii lor sa decida care deja au gresit ...au lasat-o prea mult la calculator!pe aceste forumuri vb cei maturi! SI inca ceva d-le Roby ai avut probleme dupa ce ai folosit capsula de slabit sau ai facut vreun studiu?ia zi-ne si noua sa ne ferim de astfel de probleme!Eu am folosit si inca vreo 10 oameni si in urma analizelor nu s-a descoperit ca suntem pe moarte la niciunul!Am slabit 15 kg in 2 luni am mancat orice dar nu in exces si am avut ambitie.VA RUGAM SA ISI DEA CU parerea cei care au folosit cel putin 2 luni un produs de slabit oricare ar fi el si apoi sa afirme despre efecte secundare D_LE DOCTOR!

Tu recomanzi sa-si dea cu parerea cei care au folosit ,da?Nu cred ca tu i-ai dat copilului tau aloe vera .Asa ca lasa-ne cu parerile tale.Cat despre capsula ta,dupa ce faci analizele mai vorbim.Poti slabi cel mai sanatos cu sport,dar ca sa reziste organismul pe termen lung va trebui sa consumi suplimente nutritive.Asta cu pastila deja mi-se pare o minciuna ordinara.Poti slabi,nu zic,dar cat de sanatos?
enemgabriel
Postat pe 28 Mai 2009 07:54
D-LE Ene Gabriel dumneata nu ai folosit capsula de slabit asa ca taci!Eu am folosit si toata familia mea aloe....eu nu ma abonez pe un Forum sa imi dau cu parerea fara sa incerc un produs sau sa umblu cu minciuni!Bag de seama ca dumneata tb sa mai iei nitica aloe vera ca nu ai vazut bine ce am scris eu AM FACUT ANALIZE SI TRAIESC!e totul ok tb sa iau niste calciu.Intelegi?Ia nu mai da tu replici la toata lumea ca te-am urmarit tb sa te faci comentator nu vanzator de Forever,ca iti place sa contrazici pe toata lumea.Lasa pe toti sa zica experienta lor si sa decida ca esti prea nervos dar cica trece cu aloe.Am sa iti spun de pe bidonase ce scrie ca sa vezi ca am luat si promit ca iti trimit si rezultatul la analize.Eu pot demonstra ....mai ai vreo problema?Asa fac oameni buni astia!Ca sa vanda ei produsele lor vorbesc de rau despre alte produse de slabit!Arata-ti chipul nu mai pune la avatar reclame cu Forever!Nu ne intereseaza.Cu capsula de slabit am scapat de kg dorite in 2 luni....aveam 85 si acum am 70 si am incercat de 5 ani toate curele de slabit ....la mine a functionat.Asa ca succes la slabit!si scuze daca am fost prea dura dar cand stiu ca am dreptate .....
healthy001807
Postat pe 28 Mai 2009 20:12
De la: healthy001807, la data 2009-05-28 20:12:55D-LE Ene Gabriel dumneata nu ai folosit capsula de slabit asa ca taci!Eu am folosit si toata familia mea aloe....eu nu ma abonez pe un Forum sa imi dau cu parerea fara sa incerc un produs sau sa umblu cu minciuni!Bag de seama ca dumneata tb sa mai iei nitica aloe vera ca nu ai vazut bine ce am scris eu AM FACUT ANALIZE SI TRAIESC!e totul ok tb sa iau niste calciu.Intelegi?Ia nu mai da tu replici la toata lumea ca te-am urmarit tb sa te faci comentator nu vanzator de Forever,ca iti place sa contrazici pe toata lumea.Lasa pe toti sa zica experienta lor si sa decida ca esti prea nervos dar cica trece cu aloe.Am sa iti spun de pe bidonase ce scrie ca sa vezi ca am luat si promit ca iti trimit si rezultatul la analize.Eu pot demonstra ....mai ai vreo problema?Asa fac oameni buni astia!Ca sa vanda ei produsele lor vorbesc de rau despre alte produse de slabit!Arata-ti chipul nu mai pune la avatar reclame cu Forever!Nu ne intereseaza.Cu capsula de slabit am scapat de kg dorite in 2 luni....aveam 85 si acum am 70 si am incercat de 5 ani toate curele de slabit ....la mine a functionat.Asa ca succes la slabit!si scuze daca am fost prea dura dar cand stiu ca am dreptate .....

A,trebuie sa folosesc pastila intai?Nu am nevoie.Nu consum produse cu contraindicatii.Si de ce iei calciu?Ca nu inteleg.Nu sunt vanzator,sunt sponsor,cat despre parerile mele,sunt preluate de la oameni care lucreaza in domeniu,eu nu fac decat sa le postez,deranjeaza?Am argumente.Nu sunt nervos,dar cand vad tot felul de comercianti care recomanda un produs fara sa dea detalii,ractionez,ti se pare anormal?Eu nu am vorbit de rau produsele lor,dar le ridica in slavi si mi-se pare anormal sa faci din gloaba -armasar.Te intereseaza cum arat?Sunt in pozele postate pe pagina mea personala,cu siguranta nu pozele te face mai bun sau iti arata laturile bune sau rele.Deocamdata atat,este o zi minunata,crezi ca are rost sa stau de taclale cu tine si sa ma contrazic cu idei preconcepute???????Nu pot.Argumente te rog.
enemgabriel
Postat pe 29 Mai 2009 07:37
A,apropo,nu am nevoie sa slabesc cu pastile minune,eu alerg in medie 10 km pe zi si apoi folosesc suplimente de calitate precum cele de la forever.
enemgabriel
Postat pe 29 Mai 2009 07:39
De la: enemgabriel, la data 2009-05-29 07:39:23A,apropo,nu am nevoie sa slabesc cu pastile minune,eu alerg in medie 10 km pe zi si apoi folosesc suplimente de calitate precum cele de la forever.
healthy001807
Postat pe 31 Mai 2009 09:24
Lasati pe altii sa spuna despre calitatea produselor dvs.care trebuie folosite impreuna cu 10 km de alergare!asta ca sa isi faca efectul sau ce?Eu sunt o femeie de afaceri foarte activa ...sincer am incercat sa merg la sala dar din lipsa de timp am gasit ceva de slabit care mi s-a potrivit de minune...mananc orice,nu tb sa fac km si iau calciu de cand ma stiu pt ca mi s-au exfoliat unghiile de la 2 sarcini,chiar nu asimilam si am facut in vena.Pana in momentul de fata cea mai eficienta a fost capsula de slabit..o spun foarte multi care au reusit sa slabeasca.Nu vand acest produs dar am comandat vreo 10 cutii ca m-au inebunit toti prietenii si stiti cum sa cauta capsula de slabit?Primesc o gramada de emailuri....si inca ceva pt mine capsula de slabit nu are contraindicatii!In 2 luni si jumatate am slabit 15 kg...sincer nu cred ca cele indicate de dvs.au ajuns la o asemenea performanta!Succes la slabit!
healthy001807
Postat pe 31 Mai 2009 09:43
De la: Aditza94, la data 2008-11-27 22:32:09buna...am 14 ani....1.60 j 53 Kg......j vreau sa mai slabesc.....fac volei....dar nu se vede nici urma de slabit.....cred ca mananc prea mult.....dar asta e pe sistem nervos cred....nu stiu ke se intampla...si as dori cateva sfaturi.....multumesc [/quot

sauna, alergari mai multe decat ceea ce faci la antrenament.. fara paine seara si dulciurile inlocuieste-le cu fructe... in rest sanatate!
camiflorea
Postat pe 31 Mai 2009 16:56
De la: healthy001807, la data 2009-05-31 09:43:04Lasati pe altii sa spuna despre calitatea produselor dvs.care trebuie folosite impreuna cu 10 km de alergare!asta ca sa isi faca efectul sau ce?Eu sunt o femeie de afaceri foarte activa ...sincer am incercat sa merg la sala dar din lipsa de timp am gasit ceva de slabit care mi s-a potrivit de minune...mananc orice,nu tb sa fac km si iau calciu de cand ma stiu pt ca mi s-au exfoliat unghiile de la 2 sarcini,chiar nu asimilam si am facut in vena.Pana in momentul de fata cea mai eficienta a fost capsula de slabit..o spun foarte multi care au reusit sa slabeasca.Nu vand acest produs dar am comandat vreo 10 cutii ca m-au inebunit toti prietenii si stiti cum sa cauta capsula de slabit?Primesc o gramada de emailuri....si inca ceva pt mine capsula de slabit nu are contraindicatii!In 2 luni si jumatate am slabit 15 kg...sincer nu cred ca cele indicate de dvs.au ajuns la o asemenea performanta!Succes la slabit!

buna..am si eu niste probleme cu greutatea(nu foarte mari)am 53 de kg si 1,63 m si parca pe zi ce trece ca tot strang hainele...mi s-a cam pus grasimea si pe burtica..poti sami spui si mie ce capsule tziai cumparat si cat au costat?multumesc..o zi buna
andreeabrici
Postat pe 9 Iunie 2009 19:51
De la: andreeabrici, la data 2009-06-09 19:51:26
De la: healthy001807, la data 2009-05-31 09:43:04Lasati pe altii sa spuna despre calitatea produselor dvs.care trebuie folosite impreuna cu 10 km de alergare!asta ca sa isi faca efectul sau ce?Eu sunt o femeie de afaceri foarte activa ...sincer am incercat sa merg la sala dar din lipsa de timp am gasit ceva de slabit care mi s-a potrivit de minune...mananc orice,nu tb sa fac km si iau calciu de cand ma stiu pt ca mi s-au exfoliat unghiile de la 2 sarcini,chiar nu asimilam si am facut in vena.Pana in momentul de fata cea mai eficienta a fost capsula de slabit..o spun foarte multi care au reusit sa slabeasca.Nu vand acest produs dar am comandat vreo 10 cutii ca m-au inebunit toti prietenii si stiti cum sa cauta capsula de slabit?Primesc o gramada de emailuri....si inca ceva pt mine capsula de slabit nu are contraindicatii!In 2 luni si jumatate am slabit 15 kg...sincer nu cred ca cele indicate de dvs.au ajuns la o asemenea performanta!Succes la slabit!

buna..am si eu niste probleme cu greutatea(nu foarte mari)am 53 de kg si 1,63 m si parca pe zi ce trece ca tot strang hainele...mi s-a cam pus grasimea si pe burtica..poti sami spui si mie ce capsule tziai cumparat si cat au costat?multumesc..o zi buna


grasimea daca-i doar pe burtica se duce cu ceva abdomene, nu cu pastile de slabit, la inaltimea ta ai greutatea perfecta.
camiflorea
Postat pe 9 Iunie 2009 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vine anotimpul cald si trebuie sa slabim 18 De la: camiflorea 23 Iunie 2010 15:11
Ce inseamna o viata activa? 8 De la: healthy003172 2 Decembrie 2009 13:13
Spondiloza si kinetoterapie 2 De la: kudika_985661 27 Aprilie 2015 13:11
castiga 16$ in 7 minute cu MixReq 8 De la: tytyx 1 Martie 2012 15:31
Fitness pe cont propriu sau la sala???/ 27 De la: sweetseawhisper 4 Martie 2012 23:20