Setari Cookie-uri

cea mai buna vopsea de par

: grand opening La Coquette Beauty Salon by Angelo Data: 25 Sep 2009, 09:10 http://www.lacoquette.ro/ numele meu e Angelo si tin sa va anunt pe aceasta cale ca in sfarsit , dupa 11 ani de experienta,6 ani petrecuti in cele mai luxoase si pretentioase spa_uri din lume ca hairstylist si spa manager, de luni o7/09 2009 voi face tot ce pot,ajutat de experienta mea pentru a va ajuta sa aratati si sa va simti cat mai bine in propia voastra piele.http://www.lacoquette.ro/ acesta e salonul meu de infrumusetare,unde eu ma voi ocupa de parul vostru, iar colegele mele vor fi alaturi de voi in legatura cu orice necesitati aveti, pentru a va simti excelent in propia piele. in sfarsit,dupa atatia ani, acesta e primul meu salon,unde veti fi rasfatate din prima clipa cand intrati ,primul salon din bucuresti unde veti fi tratate asa cum vi se cuvine,asa cum toti dorim atunci cand e vorba de trupul nostru si de frumusetea noastra.asa cum toti vrem sa fim tratati cand e vorba de banii nostri munciti pierzand ore pretioase din vietile noastre. de preturi nu va preocupati deoarece sunt ideale pentru vremurile dificile in care traim in ziua de azi.vor fi periodic promotii,promotii de care puteti anunta pe toti cei cu care doriti sa impartasiti tratamentele si momentele deosebite traite alaturi de noi,pe aceasta cale,pe messenger sau oriude doriti ,puteti transmite acest mesaj. orarul va fi de la ora 9A.M pana la ora 8 P.M. adresa si modalitatea de-a ne gasi este pe site unde consider ca va va face placere sa admirati locatia. nu uitati!!! averea noatra e mintea dar si frumusetea ajuta considerabil:)) http://www.lacoquette.ro/ tel. 0767972682 mai multe detalii aici http://www.kudika.ro/comunitate/micnegrusiurat4/poze/show/1/39037/numai- pentru-voi-fetelor.htm
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:43
buna...acum cv timp mi-am faut suvitze blonde prin decolorare..culoarea naturala fiind saten acum a crescut parul si se vede najpa si asa vrea sa ma fac blonda....am auzit de o vopsea l'oreal k ar fi buna...l'oreal preference 8....c ziceti?si cum ar trebui sa ma fac...sa ma decolorez mai intai??sau pot sa aplic doar vopsea??plsss..ajutati-ma
grace006814
Postat pe 15 Decembrie 2009 08:53
Eu inainte nu ma puteam face decat la coafor fiindca orice vopsea puneam in cap imi dadea reflexe roscate- eu fiind bruneta.
Acum am descoperit o vopsea profesionala Bacchara Star Color. Am fost socata de rezultate, este absolut extraordinar de buna!O recomand din suflet, mai ales pentru cele cu dificultati de vopsire- nuante greu de obtinut etc.
lacrimma2010
Postat pe 14 Martie 2010 19:39
De la: anagrasuta2010, la data 2010-03-14 19:39:21Eu inainte nu ma puteam face decat la coafor fiindca orice vopsea puneam in cap imi dadea reflexe roscate- eu fiind bruneta.
Acum am descoperit o vopsea profesionala Bacchara Star Color. Am fost socata de rezultate, este absolut extraordinar de buna!O recomand din suflet, mai ales pentru cele cu dificultati de vopsire- nuante greu de obtinut etc.


Bine v-am gasit!
ANA - de unde ai luat vopseaua. Ai iejit direct blonda cu ea saiu dupa mai multe vopsiri?
Eu acum sunt blonda, culoarea mea naturala fiind castaniu foarte inchis aproape negru...In trecut, de-a lungul anilor am fost toate culorile...negru(kallos), rosu (wella Koleston), blond, ciocolatiu(matrix l'oreal profesional) etc am fost chiar si mov - mi-am dat pe parul blond cu nuantator castaniu de la loncolor(acela la pliculete lila). Cand eram mai mica pt a fi blonda foloseam pudra decoloranta si oxidantul de 12% de la Kallos - greseala mare: parul mai lung de umeri nu l-am avut pt ca s-a ars si trebuia tuns ca se despica ..Apoi am folosit decolorantul de la L'oreal Crème Eclair Clair...a fost bun, nu mi-a ars parul, dar atunci nu lucram si mi se parea scump pt bugetul meu. Apoi m-am facut bruneta negru albastrui cu L'oreal Preference, care s-a dus: intr-o luna eram castaniu roscat...Mai apoi m-am facut negru cu kallos care s-a dus treptat,in multe luni, dar a ajuns aproape de culoarea mea naturala(castaniu f inchis aproape negru). Noi est- europenele, in general(sunt si exceptii) avem pigment portocaliu in par (spre deosebire de nordice unde soare mai putin, melanina mai putin...explicatii mai multe...)astfel prin decolorare treci prin mai multe etape...ajungi la portocaliu , apoi blond cu reflexe portocalii, apoi blond galben pui si apoi alb(n-am ajuns niciodata aja de deschis , decat am avut cateva suvite).
O alta metoda de decolorare pe parul ciocolatiu, am fost la coafor, cu oxidant de 6% si pudra decoloranta de la Matrix Loreal profesional(am facut doua decolorari in interval de 24 ore si nu am avut parul ars). Cand am ramas gravida, l-am tuns periuta si am lasat sa-mi creasca parul meu natural pana cand nu am mai alaptat, cand, m-am facut iar blonda....prima data cu vopsea Cover line 11.1 sau ceva (avea cenusiu sau silver, nu mai stiu, in denumire si am luat-o din Titan de la parter intrarea din spate la B&B) cu 1 sticluta oxidant de 12% si am iejit blond aluna deschis(trebuia sa folosesc 2 sticlute de oxidant ca sa ies mai deschis).
A doua oara am folosit iar Crème Eclair Clair de la L'oreal si vopsea de la Kallos Prestige 1:2 nuanta 903 blond auriu deschis cu 2 sticlute oxidant de 6%, dar am iesit cu reflexe usor portocalii(de cate ori imi iau vopsea spun sa nu iau una care sa contina auriu in denumire si tot d-aia nimeresc --deee, imi place nuanta din catalog,dar pe par iese altceva) care mie nu-mi plac, eu vreau un blond rece. Apoi mi-am facut suvite albastre(Vopsea Joico - mi-a ars parul la varfuri dar a fost rezistenta) si ca sa le scot am folosit iar decolorant pasta decoloranta Silky (am folosit-o si ca decapant - timp de aplicare + 10-15 min dupa, pt a scoate castaniu din par ji chiar negru...e facute cu nijte uleiuri hranitoare pt firul de par si nu-l arde)o gama profesionala de la kallos cu oxidant de 9% merge si cu 6%. Ulterior m-am vopsit cu L'oreal Prefernce 03 blond cenusiu(mi-a lasat parul foarte moale dupa spalat inaintea aplicarii tratamentului). Deci ca sa scap de reflexul portocaliu din par folosesc o vopsea care sa contina cenusiu/argintiu in denumire.
Am incercat si sampon Silver reflex de la Kallos...rezultat usuca parul. Foarte bun e uleiul pe baza de cristale de la Kallos pt protectie UV si caldura uscator sau placa, ondulator..., aplicat pe parul umed/uscat lasa parul moale si usor de pieptanat(zici ca fac reclama). Folosesc tratamentul in 4 pasi de la Joico ( mai putin hidratarea...folosesc altceva: -Aussie 3 Minute Miracle Reconstructor - http://www.boots.com/en/Aussie-3-Minute-Miracle-Reconstructor_1074/ )rezultat luni cand am fost la tuns coafeza mi-a zis ca nu e nevoie sa tai varfurile (nu mi-am taiat varfurile de 6 luni)si ca nu am parul ars. Mi-am facut radacinile cu Palette crema decoloranta(exista doua feluri pentru par saten deschis/blond inchis si pt par f inchis-asta ultima am folosit-o eu numai la radacini - rezultat: am iesit galben pui + parul foarte aspru la spalat ininte de folosirea balsamului). Acum caut o vopsea care sa nu necesite decolorare si chiar dc nu ies blonda din prima ci dupa cateva vopsiri(vreau sa vopsesc numai radacinile...sa protejej lungimea parului ( pe care poate o fac cu un nuantator ceva). Am mai multe variante - Garnier 111, Wellaton 12/1 si L'oreal blonde supreme nuantele 01 si 03. Deocamdata am cumparat Loreal Excellence Creme Blonde Supreme nuantele 01(Blond Ultra Clair Naturel-Lightest Naturel Blonde) si 03(Très Très Clair Cendré - Lightest Ash Blonde). Luni sau marti(dupa Florii) ma vopsesc. o sa va spun rezultatul.
Sper ca nu v-am plictisit din prima
Pupici multi
BURETZICA
Postat pe 25 Martie 2010 13:26
in album gasiti poze exemplificative
BURETZICA
Postat pe 25 Martie 2010 13:51
Buna :*
Nu m'am vopsit nici o data . Incerc sa aflu unde pot gasi o vopsea buna indiferent de pret etc care sa'mi transforme culoare parului in ceva de ganu alb zapada :) ...
:* MS !
Ali7_grace
Postat pe 21 Iulie 2010 14:24
fetelor pentru produse profesionale inclusiv vopsea la preturi minime accesati www.beauty-store.ro sau http://www.facebook.com/beauty.store.professional andreea telefon 0722667122 joico tigi londa wella vitality's goldwell opi
andrea_marinescu21
Postat pe 4 Septembrie 2010 13:45
cea mai buna....nu stiu!pot sa-ti spun doar ca sunt alergica si ca,singura vopsea care nu-mi face rau ,este Londa.
Nuovamente_Robertina
Postat pe 9 Septembrie 2010 23:25
cu toate vopselele iti cad parul.numai alea profesioniste sunt bune.parerea mea
kudika321776
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:34
buna,care vopsea este buna ?sau tratament pt par ca-mi cade parul.mersi
kudika321776
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:38
De la: kudika321776, la data 2010-09-16 13:34:12cu toate vopselele iti cad parul.numai alea profesioniste sunt bune.parerea mea


nu neaparat...daca dai de o tuta de coafeza care face vopseaua ca pe ciorba.....praful se alege de par,cu tot cu vopseaua de firma,fite,si vreo 5 milioane din buzunarul tau.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 16 Septembrie 2010 13:38
buna.am si eu nevoie de ajutorul vostru.sunt saten inchis natural.ma vopsesc blond deschid de vreo 2 ani,dar nu folosesc doar vopsea ci ma si decolorez.vreau sa nu ma mai decolorez pt k imi distruge parul.repet sunt saten inchis natural.am icnercat doar vopsea blond deschis de la londa dar mia iesit in roscat urat(noroc k am incercat doar pe o suvita).ce vopsea sa incerc k sami iasa macar un blond mediu.MULTUMESC..!:*
kudika328195
Postat pe 1 Noiembrie 2010 18:52
De la: elissa_grace, la data 2008-09-19 14:23:35recunosc, nu m-am vopsit niciodata. mereu am avut un par frumos, asa cum au toate adolescentele. insa cu trecerea anilor culoarea e prea stearsa, nu mai exprima nimic si vreau sa ma vopsesc, pentru prima oara. Blond, eu sunt satena deschis. insa... nu stiu ce produse sa aleg, ce vopsea, ce masti de par potrivite pentru parul vopsit, asa ca va cer ajutorul, multumesc mult si abia astept sugestiile voastre, pentru ca cel mai mult am incredere in ce spuneti voi, nu in reclama fiecarui producator


e de 2 ani tombicu` asta..dc mai scrieti p`aici ?
blaa
Postat pe 1 Noiembrie 2010 18:55
Sunt de acceasi parere cu tine trebuie aleasa vopseaua in functie de [url=http://articole.famouswhy.ro/culorile_parului/]culorile parului[/url] ,intr-adevar difera culoarea de pe cutie cu cea care va iesi pe parul tau cu o nuanta,2,parerea mea ca cele profesioniste sunt bune .
andreea1002
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:37
Vrei un look nou? Vrei o schimbare? Tund , vopsesc si coafez: bucle din perie, cu bigudiuri, cu placa; permanent. . .


gabriela_bahrim4@yahoo.com
kudika334634
Postat pe 12 Ianuarie 2011 11:09
Roxana Ionescu (MAMA NATURA ) A SLABIT 15KG cu produsul FYT FORM SYRUP!

Compania Canadian Farmaceuticals a lansat pe piata romaneasca un produs cu o eficienta maxima,
Fyt Form syrup este un produs revolutionar,100% natural , siropul Fyt Form este primul produs de slabit care disloca grasimea si o elimina din organism pe cale naturala.



Fyt form syrup este cel mai evoluat produs de slabit din lume iar cel mai important avantaj al acestui tratament il reprezinta durabilitatea efectelor!

INTRA PE : http://www.fytformsyrup.ro
Publicitate
Postat pe 13 Ianuarie 2011 16:53
Eu nu cred ca e cea mai buna idee salonul , intodeauna am iesit nemultumita din ele miau distrus parul saloanele eu fiind blonda acum ma fac acasa singura cu Syoss si sunt fff multumita si la mine bani nu sunt deloc o problema problema e personalul din saloane
Acum sunt in Germania si aceeasi treaba nu stiu sa=si faca treaba . asta e parerea mea
Deisy
Postat pe 12 Aprilie 2011 15:55
Londa e cea mai proasta vopsea posibila :)) Cel putin pentru mine ! Am folosit demult tare si vopsea la 7 lei ! si era mult mai buna... Garnier mi se pare perfecta.
JessicaBiel
Postat pe 27 Aprilie 2011 20:51
Eu nu as recomanda L`oreal Casting,pentru parul meu nu a functionat a tinut doua saptamani daca nu mai putin,Garnier esti acceptabila,Gerocosen nu a functionat la mine dar am auzit persoane la care a tinut foarte mult dar parului ii lipsea stralucirea
Pentru mine cea mai buna vopsea este Wella
AnneMarrie4u
Postat pe 16 Mai 2011 21:35
Deisy poate nu ai fost la salonul potrivit,exista soloane in care fetele vopsesc foarte bine dar adevarul e ca in ziua de azi cam toate se grabesc si numai tin cont de preferintele clientului
AnneMarrie4u
Postat pe 16 Mai 2011 21:37
Eu am 11 ani si mi.am facut suvite roscate q acea vopsea de la L'oreal si sunt foarte multumitaaa...cel putin pe parul meu a mers ok:*
kudika414109
Postat pe 21 Iulie 2011 11:58
De la: kudika414109, la data 2011-07-21 11:58:38 Eu am 11 ani si mi.am facut suvite roscate q acea vopsea de la L'oreal si sunt foarte multumitaaa...cel putin pe parul meu a mers ok:*
...Poate altor pers. nu le.a placut dar eu am fst ffff multumitaa:bz
kudika414109
Postat pe 21 Iulie 2011 11:59
Si mie imi place Londa professional semipermanenta, dar recent m-am mutat in bucuresti in zona titan si nu stiu de unde pot sa o cumpar....S.O.S....heeeelp, stie cineva ??? La salon am platit 55 ron cutia+separat am mai platit manopera si oxidantul si avand in vedere ca am parul destul de lung, mi-a pus aia vreo 4 cutii. In magazine stiu ca e aprx 25 roni
bomba4ka
Postat pe 2 August 2011 09:01
Buna. Si eu incerc de ceva vreme sa ma fac roscata si nu reusesc. Am citit comentariul tau si am intrat pe site CEP. Dar am o nelamurire...tu te vopsesti cu vopsea normala (daca da din ce gama? care gama este mai buna?) sau te faci cu crema coloranta de suvite si o folosesti pe tot capul (de crema am citit ca are pigmenti foarte puternici)?
flipper91
Postat pe 3 Septembrie 2011 13:18
De la: adina_gh, la data 2008-12-30 08:26:20PENTRU ELISSA!

Ceau! Am vazut ca vrei sa te vopsesti si esti nelamurita de vopsea..Toate fetele ti-au enumerat acele vopsele care se gasesc pe piata dar care sincer nici una nu este f profesionista(ma refer la vopsea) si toate curg,toate nu sunt ceea ce noi am vrea.Si-ti voi recomanda o vopsea profesionala,care crede-ma este "jos palaria". Acum ce pot sa-ti spun despre ea: orice culoare care vrei sa ti-o vopsesti ,deci chiar orice nunta iti iese exact cum este in catalog.Vopseaua nu o gasesti in magazine,deoarece este o vopsea,a carui pigment este de 15 ori mai puternic ca vopselele obisnuite.Nu-i fac reclama si nu mint, deci este 23 lei vopseaua si 2 lei oxidantul.Daca vrei culoarea exacta te vopsesti direct cu ea,dar eu ma vopsesc de trei ani,roscata,un roscat turbat.Dar..ma repet,ea se foloseste altfel:adica la nunta care o cumperi,cauti o nunta de vopsea la fel de pe piata.Cantitatea din cea profesionala este de un sfert la o jumatate din cea de pe piata.Ptr ca este f puternica,si este f rezistenta,de aceea este de preferat sa o amesteci cu una normala>Firma este italiana, se numeste CEP,asa se numeste firma unde o gasesti.Vopseaua nu iti este aratata pe cutie,au niste cutii normale,dar te uiti in catalog si exact nunta aia ti-o da si iti iese.Unde gasesti firma: in Timisoara, pe fosta strada numita Resita, este un magazin micut pe partea drepata,chiar cobori putin niste scarii, crede-ma vei fi extaziata dupa ce tei vopsi.Eu am vazut o tipa pe strada,efectiv ma inebunit culoarea,eu incerc roscat de cel putin 10 ani,acum am 31 ani,si m-am vopsit cu toate genurile de vopsea,indiferent cat de scumpe.Roscataul ala frumos nu imi scotea nici una>asa ca am oprit-o pe acea tipa si am rugat-o sa-mi spuna cu ce s-a vopsit.Asa am aflat de existenta acestei firme,si ma vopsesc de doi sau trei ani.iti dau un nr de tel de la ei,poti sa comanzi prin posta: 0256/457789 sau 0722/632351.Eu sunt din resita si m-ai am drumuri eu sau sotul la Timisoara,dar crede-ma sunt f multumita.Ceea ce iti mai pot spune ca sfat: fiind un pigment f puternic ,pateaza tot,adica este de preferat sa te speli intr-un lighean care sa il ti ptr tine,eu mi-am patata cada,fata de perna o pateaza,dar iese la spalat. Cand te vopsesti cu ea,pateaza pielea capului,dar la a doua spalare itit iese.De acea itit iese culoarea dorita,este f puternica si concentrata,dar este beton la culoare.In speranta ca poate te-am ajutat,iti doresc SARBATORI FERICITE!


Buna. Si eu incerc de ceva vreme sa ma fac roscata si nu reusesc. Am citit comentariul tau si am intrat pe site CEP. Dar am o nelamurire...tu te vopsesti cu vopsea normala (daca da din ce gama? care gama este mai buna?) sau te faci cu crema coloranta de suvite si o folosesti pe tot capul (de crema am citit ca are pigmenti foarte puternici)?
flipper91
Postat pe 3 Septembrie 2011 13:20
Buna!Sunt noua pe aici si am mare nevoie de ajutor:(.Vreau sa stiu si eu cum vi se pare vopseaua de la l'oreal-excell 10?a incercat cineva 2.0 Noir profond?Eu am implinit astazi 10 luni de cand nu m'am mai vopsit si imi este tare frica pentru ca am o problema cu caderea parului:(am incercat tot felul de produse de par si tratamente dar tot cade.Pana acum m'am vopsit cu kallos e singura care totusi prinde pe parul meu si arata si bine.Doresc informatii:degradeaza parul (rau)?persista?si eu am parul ca lungime mai jos de zona bustului,imi ajunge o cutie(la kallos foloseam 1 jum )? are mult amoniac?Multumesc mult de ajutor!
tmctmc
Postat pe 24 Decembrie 2011 22:22
Ceau
Cum ai descris vopseaua pare super. Chiar vreau sa incerc
Imi dai mai multe date despre vopsea?? Te tog. M ar ajuta mult
Astept
Astalos_Mara_1
Postat pe 27 Iunie 2014 18:48
Ceau
Cum ai descris vopseaua pare super. Chiar vreau sa incerc
Imi dai mai multe date despre vopsea?? Te tog. M ar ajuta mult
Astept
Astalos_Mara_1
Postat pe 27 Iunie 2014 18:49
Am descoperit de curand o vopsea de par de la Root Vanish, desi cred ca se poate spune ca este mai mult un make-up pt par. Nu se foloseste ca o vopsea normala, dar mi se pare geniala pt ca ma ajuta foarte mult intre vopsiri si cu ajutorul ei reusesc sa tin sub control firele albe. O achizionez de aici
http://www.longeviv.ro/root-vanish/vopsea-de-par-naturala-light-black-root-vanish
Voi ati incercat-o? Daca da, cum vi se pare
Catalina_Zaharia_1
Postat pe 25 Iunie 2015 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CURSURI CALIFICATE MANICHIURA PEDICHIURA 1 De la: iuliacio 12 Ianuarie 2011 18:54
Ce parere aveti despre cosmeticele naturale? 13 De la: Ana_Daniela_grace 28 Mai 2015 14:52
Machiaj profesional bucuresti - professional make-up artist Natalia Kiselev 5 De la: kudika_974607 11 Martie 2016 10:17
CURSURI CALIFICARE ACREDITATE 1 De la: kudika426303 30 Ianuarie 2012 16:08
RINOPLASTIE 2 De la: Aria_Rosalie_Blake_1 8 Martie 2013 18:16