Setari Cookie-uri

Buna

Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?
kudika315116
Postat pe 18 August 2010 16:49
Daca vrei, poti
luchianramona
Postat pe 18 August 2010 16:53
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?


.. cine zice ca trebuie??
Ame_ly
Postat pe 18 August 2010 16:55
mai dar nu se mai poarta de mult, dar daca tie iti place, nu putem comenta, din cate stiu exista un risc scazut de infectie dar trece , iar de durut nu doare tare, ideea e ca zona respectiva sa fie nereu curata dupa interventie, de ex daca te duci la sala si transpiri, sau daca te dai cu crema , acestea sa nu patrunda in rana proaspata, pt ca astfel se poate infecta
visan_georgiana
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:28
bab asufera la frumusete sa sti ca nu e adrevarat si eu miam facut a durut putin dar a trecut acum toti baieti sunt nebuni dp mn
kudika187425
Postat pe 3 Septembrie 2010 21:43
Nu e cine stie ce grozavie acest pierce, iti spune o fata care si-a facut, si acum nu e f incantata Mie mi-a facut dr gaura cu pistol [ dintr-acela, cu care se dau gauri in urechi ] si n-am simtit absolut nimica nimicuta. N-am avut nicio problema, nu s-a infectat, nu nimic. Cateodata chiar uit ca am pierce in buric
maddda
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:05
nu-i mare lucru...eu il am de 8 ani....pe vremea aia nici nu erau saloane specializate in oras,am mituit un doctor in spital de mi l-a pus:))) n-am simtit nimic pt k mi-a facut anestezie locala.Mie mi s-a infectat dupa,si am suferit putin,am facut puroi acolo,dar asta pt k imediat dupa ce l-am pus la cateva zile am plecat la mare si iti inchipui k acolo n-a fost un mediu chiar steril:nisip,apa sarata.A! si dupa ce mi-a trecut anestezia m-a durut in ziua aia....dar suportabil.
pusha2
Postat pe 4 Septembrie 2010 15:56
mai bine i-ti bagi inel in creier sa-ti vina minte mai multa.
sia_7
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:51
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?




Buna si eu mi-am facut....si e marfa,daca ai grija si iti dai cu crema care iti recomanda de akolo de la optika nu o sa te infectezi,eu nu prea am bagat de seama nu mi-am dat cu crema si mi sa infectat dar am trecut k bine ca am inceput sa folosesc crema antibiotica si a fost ok...cercelul in burik il am de 5 ani....te sfatuiesc sa iti faci daca iti place...
deea_nebunatik
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:02
Go for it!!
Nu am pierce , dar te sustin. Iti place , pune-ti!
Iti va parea rau daca nu iti pui.
Doare , nu doare....se infecteaza , nu se infecteaza .....asta depinde de norocul tau si cat de strict asculti sfatul aceluia care iti va pune pierce-ul.
O viata ai , traieste si fa-ti placerile!!

adricom
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:11
De la: Ame_ly, la data 2010-08-18 16:55:06
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?


.. cine zice ca trebuie??

fata vrea sa fie in trend... si cu capusorul in nori...
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Septembrie 2010 22:49
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?
....nu este chiar asa...fata mea a facut acest lucru si nu s-a intamplat nimic rau...daca iti doresti asta poti sa o faci...
kudika029031
Postat pe 5 Septembrie 2010 08:06
buna iti zic eu de acu ca e cam dureros si trebuie sa ai mare grije sa nu te lovesti la el ca poti sa faci puroi ca stiu pe mocica mea care sia dat si murea de durere
deyutza19
Postat pe 5 Septembrie 2010 08:19
eu zic ca daca iti pui un pirsing in buric nu te face mai frumoasa decit esti dar bine ca atunci toti baieti o sa se uite dupa tine ca ai ceva in plus dar asa nu e nimic misto
deyutza19
Postat pe 5 Septembrie 2010 08:20
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?


Buna! Nu am pierci in buric, dar am cate 2 gauri in urechi si inca vreo 7 tatuaje (toate facute cu acul). Deci pot sa-ti zic ca durere exista, in orice parte a corpului in care te-ai decis sa te "pierceluiesti"
Banuiesc ca dupa aplicarea piercului, o perioada trebuie sa protejezi acel loc, sa ai grija sa nu te lovesti, sa nu tragi de cercel si local, sa aplici crema pana la vindecarea locului.

Bafta!
Lisssa
Postat pe 5 Septembrie 2010 08:38
De la: sia_7, la data 2010-09-04 19:51:39mai bine i-ti bagi inel in creier sa-ti vina minte mai multa.

foloseste-ti timpul intr-un mod mai constructiv decat fiind rautacioasa!ce-ai spune de o carte de gramatica? "I-TI" ?? .........
pusha2
Postat pe 5 Septembrie 2010 19:20
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/43831/quote/1136487.html# sa sti k si eu an nu doare daka ati da un profesionist dar dak ati dau u singurika sa sti k osa ai probleme http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/43831/quote/1136487.html#
lupyta08
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:06
ce naiba?
e moda cu pierce brosnan acum?
noh pune-ti si dak ai sa regreti ca ti-ai pus nu e pbma noastra
dak nu-ti pui te intrebi "cum as fi aratat?" "cum ar fi fost? "
e vreo moda acum de musai trebuie?
dragon_fly88
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:19
nimeni nu a ajuns la spital de durere...e jenant la inceput, ca orice lucru nou. Daca vrei neaparat fa-ti la un salon specializat. Si un pantof nou te bate la inceput, dar tot ii porti nu?
dyzzuk04
Postat pe 5 Septembrie 2010 22:43
salut . Tiai facut vro data grupa sanguina ? este aceaias durere ca si cum teai intepa intrun deget . si pentru infectie : simplu intreba farmacista sati recomande un( unguent antibiotic ) special ptr asa ceva . CURAJ . vai de ei saracii cei care fac injectii de Insolina in muskii de la burta zilnic cite una , tim de o viata .
MemoMarcela
Postat pe 6 Septembrie 2010 04:03
HAI CA ESTI DULCE DAR TU AI AVUT PINA ACUM NICI O RANUTA FIE EA CIT DE MICA ?
SPUI CA TREBUIE SA-TI FACI PIERCE , E NEAPARAT NEVOIE SAU ASA SE POARTA MAI NOU?
SINT SALOANE DOTATE CU TOT CE TREBUIE SI BANUIESC CA AU USTENSILE STERILE MULT SUCCES
kudika125148
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:07
nu are rost ! femeia naturala e mult mai atragatoare !!!!!!!!!
kudika__ina
Postat pe 6 Septembrie 2010 13:09
buna,draga mea!nu o sa iti tin acum morala,doar vreau sa te gandesti bine bine la faptul ca odata facuta gaura,gaura ramane!stiu persoane care regreta ca si-au facut acea gaura si acum sunt nevoite sa poate acel pierce doar pentru a nu fi doar o gaura.imi plac si mie,si inca mult,si si tatuajele,dar prefer sa "previn decat sa repar" faptul ca veodata m-as putea "plictisi" de acestea.te pup!
kudika048490
Postat pe 7 Septembrie 2010 05:12
salutare tuturor.
perce-ul si problemele lui... de ce da? si... de ce nu?
ca oricare alt user de pe acest forum, care citeste cu placere sau nu (ma refer la cei atotstiutori care ii fac pe ceilalti sa se simta ca draq prin raspunsurile lor, crezand ca sunt cool... eee v-am nimerit, fi-ti cool in continuare) tot ceea ce se publica printr-o avida compozitie ori simplu si hotorat (a se vedea suparati pe viata) as da si eu din casa ceva ;)...
perce-ul in zona buricului... a fost si este la moda, fie el mai lung sau mai scurt viitorul cercel, trebuie sa fi foarte atenta, asta unu la mana... mai departe m-as gandi ca nu trebuie sa ai o sunculita acolo... ci un abdomen plat la talie subtirica nu se mai pune indoiala si sa nu fim exclusivisti, se vede mult mai bine decat la un butoias... e fain oricum... poate dupa ce va obisnuiti cu cel de la buric mergeti si mai jos si o sa va dati seama ce inseamna placerea combinata :)) dar sa nu aiba si el ca ati pus-o :))
am avut prietene care au avut perce in buric, si crede-ma sunt fete ca oricare altele... nici pitzi si nici sfinte.
cand te vei plictisii de el ... probabil n-o sa-l mai porti corect?

oricum va pup si numai bine pana la urmatoarea alocutiune
taypanu
Postat pe 7 Septembrie 2010 09:16
Buna,eu zic sa iti faci placere dar te duci la un doctor,asa eviti si durerea si nici nu te infectezi.
RABIYA
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:24
Buna! Si eu unul de 6 ani. Mi l-am pus in anul 1 de facultate. Mi-l doream inca din liceu. Mi-am cumparat un ac de perfuzie, o fiola de xilina si m-am dus frumusel intr-unul din caminele medicinei la un student pe care mi-l recomandasera colegele de camera. In cateva minute era totul gata. Fara durere, fara infectie. Nu m-a durut deloc, nici atunci, nici dupa. Nici macar nu s-a inrosit vreodata. Am ascultat sfatul acelui student. Umblam dupa mine cu o sticluta de spirt si dezinfectam mereu (mai ales ca mi l-am pus pe la sfarsitul lui mai si era foarte cald si stii tu...praf, transpiratie etc) Din prima seara am dormit pe burta... Deci... Daca alegi cercelul potrivit si omul potrivit care sa ti-l puna este ok... Si daca mai ai si grija de igiena lui... Nu ti se intampla nimic...
Mie nu-mi pare rau ca l-am pus...Inca imi place, iubitul meu adora sa se joace cu el...Probabil ca il voi da jos cand imi va creste burtica
Mult succes!!!
Arianna85
Postat pe 10 Septembrie 2010 08:51
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?


ce preocupari preocupante.... rispesti oxigenul planetei si maresti gaura din stratul de ozon inutil. existenta ta pe lumea asta,nu are rost
corina981
Postat pe 11 Septembrie 2010 17:23
exact!!daca vrei poti!!sa ti puna cineva la un cabinet cu tratament,astfel ai riscu sa se infecteze:) succes
kudika320796
Postat pe 15 Septembrie 2010 09:05
daca vrei cu adevarat nu prea te tii la frica sau la alte tampenii ... eu am o fobie de ace ... dar cand mi a facut tatto-ul ( destul de mare pe omoplat) nu m-a durut pe cat credeai pt ca e ceva ce mi am dorit .
iar in cazut tau se poate scoate si vei fi ca inaite cand nu aveai pierce
agg_dy
Postat pe 15 Septembrie 2010 10:08
De la: deep_silence, la data 2010-09-11 17:23:04
De la: kudika315116, la data 2010-08-18 16:49:59Buna sunt iulia si peste putin timp trebuie sa imi dau pierce in buric..da nu stiu cum e..multi imi zic ca doare si sa nu imi dau.dar mie imi place si chiar vreau sa imi dau.. .si nu stiu ce sa fac..nu prea imi este frica de durere..dar imi este frica sa nu se infecteze ..chiar e adevarat ca te doare cateva luni?..ce sa fac?


ce preocupari preocupante.... rispesti oxigenul planetei si maresti gaura din stratul de ozon inutil. existenta ta pe lumea asta,nu are rost


bis
lover_woman
Postat pe 15 Septembrie 2010 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pete 11 De la: shania_twain0801 1 Iulie 2010 09:42
magazinele newyorker 3 De la: kudika071882 1 Octombrie 2009 10:52
tatal vitreag 29 De la: laramira 27 Ianuarie 2010 12:58
eu rac,el varsator.o parere ...?multumesc 1 De la: blaa 22 Decembrie 2009 22:40
informatii 3 De la: adriana_alex 14 Octombrie 2009 07:59