Setari Cookie-uri

barbatii insurati.............

m-am indragostit de un barbat insurat in urma cu 4 luni de atuncea traim o poveste fantastik.......imi spune ca nu a mai trait ce traieste langa mine niciodata si ca in ultima 2 ani de casnicie si-a dorit asta.este casatorit de 6 ani si are 2 copii unul abea a venit pe lume.isi respecta nevasta dar imi spune ca nu o mai iubeste.ma iubeste pe mine.......ne eeste greu sa ducem toate astea si mie si lui ne vedem zilnik ne iubim si ne mai gandim cateodata la viitor oare ce se va intampla???....elmi-a spus ca nu mereg o viata sa traim numai asa si am cazut de comun acord sa lasam impul sa mai treaca sa vedem cum evolueaza lucrurile.nevasta lui acum a nascut si imi este groaza de momentul in care vor trece saptam de repaus si il va dori ca si barbat......la aceasta discutie el mia spus ca nu il mai atrage si ca probabil va gasi scuze o perioada dupa care va lua o hotarare ..nu imi place situatia in care santem si nu mi-am dorit niciodata sa se intample asa pentru ca nu st o pers rea si nu ma simt bn daca l-as lua de langa fam lui dar il adooooooorrrrrrrrrr il iubesc si eu la fel simt face orice pt mine multe sacrificii il ador stiu ca e numai al meu pt moment si ca are grija de copii lui nu am nimik impotriva dar ma intreb ce voi fc daca nu divorteaza?voi ce credeti ce se va intampla???iubirea va invinge???
dona_madona
Postat pe 24 August 2008 17:06
offf! doamne! evindent ca iubirea va invige. mai ales cand este indreptata spre familie.

Postat pe 24 August 2008 18:12
Acum esti f indragostita,dar cu timpul vei vedea ca nici faptul ca o sa aiba grija de copii lui nu o sa-ti convina.Asteapta sa vezi daca dupa perioada de lehuzie va mai fi tot atat de aprins dupa tine.Daca DA ,atunci inseamna intr-adevar ca TE IUBESTE.E greu de spus ca un barbat care a facut cu sotia lui al II lea copil chiar n-o mai iubeste?!Au trecut doar 4 luni ,mai lasa sa treaca timpul!
s_sanitasif
Postat pe 24 August 2008 19:02
Sigur ca da , iubirea este cea care invinge intotdeauna ca doar asa ne-am obisnuit nu ?
El mai asteapta putin pana iese sotia din lehuzie sa-i spuna mamei copiilor lui ca o sa o paraseasca pentru una mai tinerica ....evident ca nu-i poate spune acum ca sa nu-i provoace o cadere nervoasa , tre sa fii atent cu mamicile in perioada post natala .

Dupa ce trece perioada postnatala(cam 2 ani asa ) ii arunca bomba cu divortul ,voi o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti mai putin in zilele cand trebuie sa mearga sa-si scoata copii la plimbare ....evident,copii vor ramane la mama stii asta deja nu ? doar nu o sa stai tu sa ai grija de copii lui acum chiar daca ar exista o sansa minima sa pastreze el copii?

In timp ce el se duce sa-si ia copii de la sotie tu vei avea timp sa postezi pe forum o poveste lacrimogena in care ne aduci la cunostiinta ca esti combinata cu un tip divortat si o sa ne intrebi daca nu cumva exista posibilitatea ca el sa-si revina la sentimente mai bune fata de mama copiilor sai ...

Bine ca am descoperit si eu cum se fac bebelusii ....cu respect fratilor , respecta-ti sotia ca pe ochii din cap si ea o sa ramana gravida instantaneu .
Traiasca respectul!
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 19:33
da clar o sa reziste iubirea voastra..mai ales ca te iubeste pe tine cand are timp...da te iubeste!pana ia o decizie evident! si tu chiar crezi?
poate ar trebui sa te intrebi singura de ce ai ales asa un barbat..eu una nu inteleg de ce va place statutul asta de amanta si mai ales la 21 de ani?
beem
Postat pe 24 August 2008 20:23
dragostea, mamaie.... iti dai seama ce tare esti la 21 de ani daca traiesti cu barbatul alteia?
amme22
Postat pe 24 August 2008 20:25
ca si geo32: offf! doamne!.....
oare de ce e inclusa intrebarea asta eterna la intrebari /moda? probabil ca e o moda ca o femeie tanara sa intre intr-o panica ancestrala si sa-si lege viata si visurile de un barbat ... insurat si... prospat tatic.. si inca a doua oara...banuiesc ca sotia nu l-a facut prin inseminare si n-a hotarat de una singura ca e momentul sa mai vina un copil in familie... sau poate da, amagindu-se ca asa isi salveaza casnicia...tu ce crezi donna?
sandraescu
Postat pe 24 August 2008 21:38
donna se viseaza deja la brat cu barbatu' alteia, pe o plaja pe undeva prin carabie!
nu-i stricati visu', va rog! ssssst!

Postat pe 24 August 2008 21:47
Si daca e vorba de un vis care initial pare frumos dar defapt este un cosmar ?
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 22:15
bine ca-i cosmarul alteia...

Postat pe 24 August 2008 22:18
Io sper doar sa nu trebuiasca sa citesc alt topic deschis de amanta parasita ......
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 22:23
e hai ma iris, visurile trebuie traite pana la extreme! nevasta las-o ca abia nascu si trebuie sa creasca bebelu....asa ca vro luna fata asta isteata viseaza!

Postat pe 24 August 2008 22:24
Ai dreptate miha ...trebuia sa ma rezum la a spune ca dragostea invinge intotdeauna ..defapt trebuia sa-l citez pe geo si atat !
iris_4_ever
Postat pe 24 August 2008 22:27
faci ceea ce iti dicteaza mintea si inima.unii te sustin alti nu.lumea isi da cu parerea.se pare ca tipii buni sunt deja luatzi au mai ramas doar resturile.nu te condamn dar nici nu te felicit.lasa lucrurile sa se ordoneze si poate ca vei ramane cu el.ramane la mana destinului,el va hotari ce va fii cu relatia ta.fiecare e liber sa-si aleaga jumatatea.multa bafta sa ai...
aishwaria
Postat pe 24 August 2008 23:09
eeeeeee si cum bafta sau noroc, nu are toata lumea....mai ramane creieru...sau inima....si apoi hata, hato, vb lui geo!

Postat pe 24 August 2008 23:32
Hai sa nu fim rai!!! e o situatie care clar nu-i place si ne cere ajutorul! Sfatul meu este sa vezi lucrurile cat poti de realist. Tu esti putin mai mare decat o copila, el probabil ca e mai matur. El are o familie ( sotie si 2 copii) iar tu ai visul de a trai pana la adanci batraneti cu el... Adevarul este ca nu s-a casatorit doar de "fun" si cu siguranta nu a facut copiii "ca asa era la moda". A facut aceste lucruri pentru ca isi iubea si probabil inca isi iubeste familia. ATAT DE SIMPLU SI ATAT DE DIFICIL DE SUPORTAT! si daca...prin absurd...o sa ramai cu el si el renunta la familie... cat de ok esti cu asta? ai putea trai o viata cu gandul ca o femeie ( oricum ar fi ea) si mai ales 2 copii plang dupa el? Ea poate nu e perfecta desi e alegerea lui...DAR COPIII? Cum sa creasca ei fara tata si sa sufere, sa planga si niciodata sa nu fie impliniti cu adevarat iar tu sa fii fericita? Ti s-ar parea ok? Doare, dar trebuie sa termini aceasta relatie...nu are nici un viitor fericit.
bestiutza_a
Postat pe 25 August 2008 18:09
De la: dona_madona, la data 2008-08-24 17:06:04m-am indragostit de un barbat insurat in urma cu 4 luni de atuncea traim o poveste fantastik.......imi spune ca nu a mai trait ce traieste langa mine niciodata si ca in ultima 2 ani de casnicie si-a dorit asta.este casatorit de 6 ani si are 2 copii unul abea a venit pe lume.isi respecta nevasta dar imi spune ca nu o mai iubeste.ma iubeste pe mine.......ne eeste greu sa ducem toate astea si mie si lui ne vedem zilnik ne iubim si ne mai gandim cateodata la viitor oare ce se va intampla???....elmi-a spus ca nu mereg o viata sa traim numai asa si am cazut de comun acord sa lasam impul sa mai treaca sa vedem cum evolueaza lucrurile.nevasta lui acum a nascut si imi este groaza de momentul in care vor trece saptam de repaus si il va dori ca si barbat......la aceasta discutie el mia spus ca nu il mai atrage si ca probabil va gasi scuze o perioada dupa care va lua o hotarare ..nu imi place situatia in care santem si nu mi-am dorit niciodata sa se intample asa pentru ca nu st o pers rea si nu ma simt bn daca l-as lua de langa fam lui dar il adooooooorrrrrrrrrr il iubesc si eu la fel simt face orice pt mine multe sacrificii il ador stiu ca e numai al meu pt moment si ca are grija de copii lui nu am nimik impotriva dar ma intreb ce voi fc daca nu divorteaza?voi ce credeti ce se va intampla???iubirea va invinge???[/quot



Sper k va invinge dragostea pt.familia lui si sper k tu vei cobora cu picioarele pe pamant.Omul tocmai a facut un copil,cat de denaturat sa fii ca sa-ti lasi copilul acum?......Tu chiar ai putea fi fericita cu el dak si-ar parasi familia,poti iubi un astfel de om?Si dak iti va face si tie la fel dupa ce nu te vei mai ridica la standardele lui?
annk48
Postat pe 25 August 2008 18:34
am citit comentariile si va multumesc pt sfaturi....eu ma consider destul de matura pentru ca viata ma incercat de nenumarate ori sunt o persoana tanara plina dde viata si probabil asta la atras mult la mine si fara sa fiu ,,modesta,,si frumusetea dar orice femeie e frumoasa in felul ei....eu sunt constienta de toate astea dar il iubesc simt ca este tot ce mi-am dorit vreodata....nu am sa-l stresez sa plece de acasa eu ma comport normal incerc sa uit cealalta parte pentru oricum petrece foarte mult timp cu mine......simt ca timpul va decide si pentru noi cum o face in toate cazurile din aceasta viata efemera....copilul a fost facut cand inca nu ne cunoasteam....si si la dorit sa fie un tata tanar....simt ca este foaret sincer si de multe ori ma simt cu picioarele pe pamant mai mult decat el....are poate impresia ca ma iubeste mai mult dar eu incerc sa mai tin ceva si pentru mine tocmai in ideea ca poaste intr-o zi se va termina si vom ramane prieteni
oricum e greu si eu am suflet dar pe langa fericirea mea ma gandesc si la el este evident pt ca il iubesc si cand imi spune ca nu mai simte nimik pt sotia lui si ca nu il mai atrage si pana acum nu a mai trecut prin asa ceva....nu ma bucur pt ea nu am nimik cu ea....dar el imi spune ca ea s-a schimbat foarte mult de cand as cunoscut-o pentru ca un sfat pt toate femeile sa nu credeti ca un act poate sa tina barbatul langa voi si nu e cazul sa faceti pe stapana mai ales cu un barbat realizat pe propria munca si puternik din toate punctele de vedere....sa nu va pierdeti inocenta niciodata barbatii au nevoie de copilul din femeia de langa el....numai pt el....si in societate de femeia puternik independenta... am ajuns eu sa dau sfaturi oricum eu voi avea rabdare si ratiune...si sa nu uitam ca nu sunt singura in lumea asta care trece prin asa ceva...asm intat in joc acuma joc....il iubesscc asta conteaza cel mai mult...o sa va povestesc ce se va mai intampla deocamdata il simt al meu trup si suflet si tot anturajul lui stie de mine...si multa lume il intelege....vom trai si vom vedea multumesc pt tipul acordat
dona_madona
Postat pe 28 August 2008 09:56
WOW! Pare o chestie serioasa de vreme ce te-a prezentat si cunoscutilor lui... Chiar sunt curioasa care va fi finalul acestei povesti...
Lucia1971
Postat pe 28 August 2008 17:49
Chiar poti sa iubesti un asemenea barbat?Te-ai vedea tot restul vietii alauri de el,poti sa ai incredere in el?Eu sincer nu as putea lua in serios un astfel de om,oamenii se schimba foarte greu,una e sa ai o aventura ocazionala si alta e sa duci o viata dubla.Nu stiu cat de matura esti,dar nici tu nu cred ca poti controla ceea ce se intampla.Iti lipseste ratiunea,iti lipseste demnitatea..........cum sa te prezinte cercului de prieteni?in calitate de ce?de amanta? e penibil...nu crezi?
annk48
Postat pe 28 August 2008 22:16
dona_madona
Aiurea!Aiurea!Aiurea!Cum poti crede ca el nu isi mai iubeste sotia atata timp cat are 2 copii cu ea??Cum poti sa fi atat de credula?probabil tipului ii joaca hormonii in el si pana isi revine nevasta-sa dupa nastere o ''arde'' cu tine spunandu-ti verzi si uscate si tu esti innebunita de iubire dupa el,si te gandesti cu groaza la momentul in care o sa faca sex cu ea,iti dai seama??? sex cu NEVASTA lui!!Eu niciodata nu am judecat pe nimeni care si-a inselat sotia sau sotul sau iubitul,e ceva ce i se poate intampla oricui intr-un moment sau altul.Dar cand la mijloc sunt si copii atunci nu mai pot fi atat de permisiva cu acest subiect!Mi se pare oribil sa iti doresti sa o lase pe biata femeie cu 2 copii dintre care unul nou nascut,tu nu realizezi??? si pentru ce??? ca tu te-ai indragostit la 20 de ani.Draga relaxeaza-te o sa iti revii,trebuie doar sa gandesti cu capul nu cu ...
Vrei sa lasi copii aia fara tata doar pentru ca tu ai un moft?? ca il vrei neaparat,si dupa ce o sa il ai o sa te saturi intr-un an maxim 2 si o sa il lasi pentru altul singur,fara obligatii si care sigur o sa te iubeasca asa de mult ca si asta si tu iar nu o sa te poti abtine si o sa te cuplezi cu celalalt.Sa nu mi-o iei in nume de rau dar esti prea tanara sa te legi la cap cu asa ceva.si lasa-i pe oamenii aia in pace sa-si vada de viata lor si sa-si creasca copii impreuna.Gandeste-te bine ce vrei si nu strica o familie pentru o dorinta de moment.

Postat pe 28 August 2008 23:07
Iubirea asta o sa te doara rau de tot,sincer,gandestete mai bine si nu mai crede chiar tot ce iti spune.........are doi copii si daca o sa divorteze e actuala nevasta, de copii nu o sa poata divorta niciodata.La orice ceara iscata intre voi o sa-ti spuna ca din cauza ta si-a lasat copii si nevasta.Sincer incearca sa vezi putin si in viitor relatia voastra .........nu merita sa calci in picioare doi copii si o familie pentru ca tie sa-ti fie bine....sau ma rog asa crezi tu ca o sa-ti fie bine langa un asfel de om niciodata.........
danielafina1
Postat pe 1 Septembrie 2008 18:39
offf...subiectul asta ma macinat pe mine foarte mult timp...
am sa iti povestesc "pe scurt" o pagina din viata mea care s-a numit Cristian..
Povestea incepe in cadrul unui party...el ma place eu nu il plac..
insista insista si ma rog bla bla ajungem dupa ceva timp fata in fata intr-un restaurant "la o cafea"..aspectul fizic nu il ajuta foarte tare ( nu era handicapat :)) dar nici foarte frumos..ma rog si era un pic mai in varsta)...insa la acea cafea am descoperit o parte buna a lucrurilor..era o persoana foarte potrivita pentru a purta o conversatie indiferent despre ce tema era vorba..
dupa o perioada am inceput sa facem din acea cafea un obicei pana in momentul in care am ajuns sa ne vedem in fiecare zi ..fiind un pic dependenti unul de altul...
totul roz...totul frumos..aveam pe cineva...era mult mai matur aveam multe de invatat...avea modul lui de a-si exprima sentimentele cum nimeni nu o facuse pt mine pana atunci...eram foarte fericita si chiar indragostita..
bomba nr 1: "patty trebuie sa aflii un lucru fgoarte important in legatura cu mine...am un copil..are 1 an si o saptamana.."
dar unde era mama?
in urma unor discutii pe care nici in ziua de azi nu le cunosc ea s-a mutat in casa parintilor ei..copilul lasandu-l in grija lui..so...el era un om fara nevasta dar cu un copil...so what?
ok...nici o problema...timp de 1 an si cateva luni..relatia mea a fost formata din 3 persoane..eu el si bebe...bebe pe care il iubeam foarte mult si care ma iubea la fel de mult..desi aveam 20 de ani incepusem sa gandesc ca o "mama" nu mai faceam nimic pt mine...ci totul pt bebe..
erau tot ce aveam mai scump...
a venit ziua in care ea a reaparut pe ecrane (fosta lui sotie) cu scopul de a-l vedea pe bebe (spune ea) desi foarte mult timp nu a facut nimic in privinta asta..am avut o discutie in 3 in care el era langa mine .. spunandu-i ei ca intre ei nu mai exista nimic decat un copil..uff daca ma chinui un pic cred ca imi pot amintii cuvant cu cuvant din acea seara...ma impresionat..cuvintele O iubesc pe ea predominau..eram in extaz :)..nici o alta dovada nu poate fi mai buna..
eram convinsa...ma iubeste..ne mutam de4finitiv impreuna...bebe ma iubeste si el toate bune si frumoase...
am primit o oferta de munca in spania intre timp..una chiar foarte buna...am discutat..am hotarat sa plecam toti trei ...eu,el si bebe sa ne stabilim acolo...brb
patricioasa
Postat pe 3 Septembrie 2008 15:42
sorry de "mica"pauza..
continui... bineinteles ca nu aveam cum sa fie totul atat de roz in continuare...ea nu a vrut sa semneze ca sa putem lua copilul cu noi...de asteptat intr-un fel...
am hotarat sa plec eu prima si in decurs de o luna cu avocat si cu viitorul act de divort sa poata venii si el cu bebe...
insa...eu am plecat..m-am chinuit foarte tare acolo singura..mi-a fost foarte greu dar in creierul meu nu era decat viitorul imaginat de mine...eu el si bebe si luptam pt asta din toate puterile...serviciul foarte bun de acolo era un servici bun dar banii nu erau cei promisi si sincer singura cu chirie si restu nu prea ma descurcam...
ajunsesem sa imi doresc din suflet sa ma intorc acasa...la ei.. sa ii vad..sa fiu langa ei..
si m-am intors..am lasat contractul de munca..tot si am venit inapoi..(dupa aprox 5 luni,in care el nu a reusit sa faca nimic)
cand m-am intors totul era foarte diferit..:( si el si totul
am aflat ca fost incepuse sa vina cat mai des pe la ei...pana cand am aflat ca s-a mutat din nou la el in casa..
in viata mea nu am crezut ca se poate intampla asta...de asta iti spun intr-o relatie cu un barbat insurat i-ati o marja...nu fi foarte sigura
el a facut multe pt mine...mi-a dovedit de multe ori ca ma iubeste si uite..
pt final mi-a zis ca tot pe mine ma iubeste ca pe ea nu o mai iubeste de mult insa aare nevoie de ea pt copil...
am suferit mul mult pt ca investisem tot..nu mai aveam prieteni nu mai aveam parinti nu mai aveam pe nimeni pt ca lasam totul pt el...
a vrut sa avem o relatie extraconjugala...sa fie si cu mine in continuare si sincer am acceptat la inceput insa nimic nu mai era la fel..si am renuntat usor usor..nu mai era al meu...mai sunt momente si in ziua de azi cand ma gandesc la el...si mai ales la bebe..
si el chiar ma mai suna..si vine la mine..insa sunt constiienta ca niciodata nu va fi altceva decat un barbat insurat..
iti dau un sfat...nu crede un barbat insurat...nu pot generaliza acum sa pun toti barbatii in aceeasi oala...insa..daca din momentul in care ti-a spus te iubesc el nu a renuntat la tot ce are...nu cred ca va renunta...iar cuvintele "mai ai putina rabdare" nu se vor realiza poate niciodata...
patricioasa
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:42
Vrei sa stii adevarul/ ? Niciodata nu-si va lasa nevasta si copiii.Se simte bine cu tine si atat si daca va fi descoperit te lasa.Dar daca nevastasa nu-i cauta in coarne ea nu va afla si intr-un tarziu te va lasa.CLAR SI ADEVARAT
protopa
Postat pe 5 Septembrie 2008 13:16
mda,observ ca nu mai ai tupeu sa intrii pe forum si sa mai zici ceva,sper totusi sa o faci dar numai ca sa ne anunti ca ti-a venit mintea la cap si il lasi pe omul ala in pace cu sotia si copii lui!

Postat pe 5 Septembrie 2008 20:52
Patri, sunt impresionata de povestea ta. Si-mi pare sincer rau ca s-a sfarsit asa. Nu cred ca ai meritat-o!
Lucia1971
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:53
donna nu stiu cat de matura esti atat timp cat te lasi absorbita de iluzii si vise frumoase......asta nu este iubire si cu atat mai putin relatie......da momentele is frumoase(cred) dar is doar momente.....ai numa 21 de ani....nush de ce unele prefera sa isi complice viatza chiar asa mult....unde mai pui ca te bagi in familia alteia.....dar hai sa o lasam pe ea( pe sotie)....la copilasi te gandesti??? el oare se gandeste???eu nu prea vad ca v-ati gandi.....oricum .....nu sunt de acord si nu vad nimic bun care ar putea sa iasa din povestea asta.....pentru nici unul din voi....
LuckyMe
Postat pe 5 Septembrie 2008 23:48
citesc mes voastre cand am timp si incerc sa inteleg fiecare punct de vedere.....nu e vb de tupeu ca nu intru pe forum...dar mai am si alta treaba muncesc si altele......deocamdata povestea mea de dragoste e ok din toate pct de vedere...vom vedea ce se va intampla.....o sa va tin la curent insa ata nu inseamna ca va scriu zilnic pentru ca schimbarile sunt in timp deocamdata e ok....o seara deosebita
dona_madona
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:05
lucia multumesc pt apreciere...sincer mi-a fost foarte greu sa renunt la tot...si sa o i-au de la inceput cu toate...am luat foarte multe pastile ca sa pot dormii,insa am renuntat pentru un singur motiv...copilul ala nu are nici o vina...si asa incompententa cum e ea e mama lui..oricat as fi incercat niciodata nu as fi putut sa o inlocuiesc intru totul..asta ma linistit...doar gandul ca va avea ambii parinti...
acum sunt chiar ok...incerc cat mai mult sa evit zona in care ei locuiesc..sau sa dau rand discutilor...e inchis subiectul pentru mine...am postat asta pentru a-i arata acestei tipe..cat de departe s-a ajuns in cazul meu si totusi cum s-a sfarsit..:)
un barbat insurat intotdeauna ramane un barbat insurat ma repet pentru ca asta e pararea mea..:)
patricioasa
Postat pe 8 Septembrie 2008 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se pot folosi pilulele contraceptive orale pe cale vaginala? 90 De la: ffbianca85 28 Octombrie 2009 17:25
ce tinuta sa adopt pentru o prezentare de moda la care sunt invitata...? 2 De la: kudika002422 13 Martie 2009 21:06
e cineva inscris la Spiru Haret an I administratie publica? 5 De la: spiridusul 14 Mai 2009 11:15
inaltime 37 De la: pickard 19 Februarie 2011 23:33
A iubi sau a fi indragostita 5 De la: paullina 11 Mai 2010 06:53