Setari Cookie-uri

Castiga unul di cele 3 Cadouri de Craciun BIO oferite de Orchidea Blu

Participa la concurs si castiga unul din cele 3 Cadouri de Craciun marca BIOEARTH oferite de magazinul online www.orchideablu.ro

Intra pe site-ul www.orchideablu.ro, descopera Cadourile de Craciun si spune-ne pe care ti-ar placea sa-l gasesti sub brad in ziua de Craciun si de ce.

Posteaza raspunsul tau in cadrul acestui topic.

Ai ocazia sa castigi unul din urmatoarele premii:

Premiul 1: Crema antirid organica de noapte Bioprotettiva + Scrub pentru ten cu aloe si pulbere din samburi de caise
Premiul 2: Crema hidratanta activa cu aloe + Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel
Premiul 3: Gel pur de aloe vera 99% + Scrub corporal cu aloe si sare marina (2 plicuri).

Concursul se desfasoara in perioada 6 – 19* decembrie 2010, iar castigatorii vor fi anuntati in data de 20 decembrie pe forum. Vor fi premiate* raspunsurile cele mai argumentate si mai simpatice.

Mult succes!

Participa!

*Vor fi luate in calcul doar raspunsurile postate pe forum pana in ora 23:59 – 19 decembrie 2010.
* Selectia castigatorilor se va face de catre Orchidea Blu Eurotrade SRL.
concursKudika
Postat pe 6 Decembrie 2010 13:59
Sub brad mi-as dori sa gasesc Crema hidratanta activa cu aloe si Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel. Sunt niste produse despre care am auzit ca sunt foarte eficiente tenului; iti curata in profunzime si tenul si in acelasi timp iti ofera o senzatie de prospetime, ceea ce atrage dupa sine o fericire si frumusete de sine si de ce nu, poate chiar admiratori mai ales acum in prag de sarbatori.
Anda91
Postat pe 6 Decembrie 2010 14:16
Imi doresc ca Mos Craciun sa imi lase sub bradut setul Gel pur de aloe vera 99% + Scrub corporal cu aloe si sare marina (2 plicuri). Ador cosmeticele si cum cresc nivelul serotoninei in creier ;), de aceea am hotarat acum in anotimpul rece ca as avea nevoie de o purificare a pielii si o relaxare divina!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 6 Decembrie 2010 14:41
Premiul 2: Crema hidratanta activa cu aloe pentru ca pielea are nevoie de hidratare mai ales in aceasta perioada a anotimpului rece + Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel..deoarece tenul trebuie sa fie mereu curat si proaspat ,conferindu-ti o senzatie fresh, indispensabila atunci cand vrei sa te simti bine in pielea ta
eterna
Postat pe 6 Decembrie 2010 16:50
Sub bradul de Craciun as dori sa gasesc premiul 2:crema hidratanta cu aloe vera+gel de curatare+demachiant cu aloe vera si musetel pt. ca ca aloe vera si musetelul sunt plante foarte bune pt piele.
kudika0602
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:17
Mi-ar placea sa gasesc sub brad Setul antirid Bioprotettiva (http://www.orchideablu.ro/set-antirid-bioprotettiva-p-343.html). Este setul complet care contine intreg tratamentul pentru ingrijirea tenului si este un tratament intensiv. Imi place, ca oricarei femei, sa am toate produsele posibile pentru ingrijire si sunt convinsa ca daca as folosi aceste produse zilnic, de Revelion as avea un ten sanatos si intinerit, un ten care imi va da stralucirea de care am nevoie intr-o noapte speciala.
kudika029927
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:18
Cu ocazia acestei sarbatori de iarna mi-as dori sa gasesc sub brad acest set de produse : Crema hidratanta activa cu aloe + Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel deoarece am nevoie de un tratament natural pentru fata.Am incercat mai multe produse dar cele mai bune sunt acestea cu aloe vera.Si in plus orice femeia vrea sa primeasca cat mai multe cadouri mai ales cu ocazia acestor sarbatori atat de frumoase.
AlexandraB
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:53
Sub brad mi-as dori sa gasesc Crema hidratanta activa cu aloe si Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel.
rainbowdots
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:22
http://www.orchideablu.ro/crema-antirid-organica-de-noapte-ser-facial-cu-acid-hialuronic-p-362.html
A fi frumoasa nu inseamna ca trebuie sa fii mai frumoasa decat o alta femeie. Comparate-te pe tine cea de azi cu tine cea de ieri si, astfel, o sa afli ceea ce trebuie sa faci pentru a-ti descoperi frumusetea.Eu mi-am gasit frumusetea in produsele Bio, ele ma fac sa ma simt minunata, sa ma simt bine in pielea mea si sa ma simt admirata.Mi-au luminat chipul si mi-a scos trasaturile frumoase in evidenta.De cand le-am descoperit mi-au furat inima si un loc aparte in dulapiorul de cosmetice.Ce nu am si-mi doresc enorm este:Crema antirid organica de noapte + Ser facial cu acid hialuronic, suna demential, trebuie sa-l am!!
Multumesc Bio din suflet!
unickata
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:32
Sub bradut de la mosul mi-as dori http://www.orchideablu.ro/crema-hidratanta-spuma-demachianta-exfoliant-pentru-ten-p-349.html(Crema hidratanta + Spuma demachianta + Exfoliant pentru ten)
Am un ten uscat asa ca am parte de multe probleme in sezonul rece. Din cauza temperaturilor scazute si a vantului tenul meu se usuca mult mai repede si mult mai tare. Atunci apar cojitele pe nas si pe obraji, tenul devine deshidratat si tern!
De ceva timp am inceput sa fiu mult mai atenta cu produsele care le cumpar si le folosesc. Am inceput sa aleg produse cat mai naturale posibil din urmatoarele motive:
*nu contin conservanti sau ingrediente sintetice ce mi-ar putea pune sanatatea in pericol
*Sunt de mai buna calitate decat cele comerciale si fac mult mai bine organismului meu( aici includ par ten, piele, unghii, dinti si chiar organismul in interior)
*nu au efecte adverse precum iritatii si alergii
*ingredientele organice pe care le contin ajuta cu adevarat
Acum am sa va dau un exemplu: Eu am incercat nenumarate creme pentru ten uscat,dintre cele comerciale,si nu am obtinut nici un rezultat. Din contra aveam senzatii de usturime ale fetei si de la unele m-am ales cu iritatii serioase iar tenul meu era din ce in ce mai uscat.
Toate astea pana intr-o zi cand cineva mi-a facut cadou o crema pentru corp si fata bio. Inca de la prima utilizare am vazut imbunatatiri radicale.
Atunci am jurat in sinea mea ca voi incerca sa folosesc din ce in ce mai multe produse organice in defavoarea celor comerciale care imi fac numai rau pe termen scurt si pe termen lung!
Sfatul meu este: Folositi cat mai multe produse bio daca vreti cu adevarat sa va rezolvati problemele! Cred ca aceasta crema de zi m-ar ajuta cu adevarat si as fi in totaliatate sigura ca e de cea mai buna calitate , ea
hidratand intens si hrãnind pielea, lasand-o stralucitoare si neteda.
ciortan
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:38
http://www.orchideablu.ro/crema-antirid-organica-de-zi-crema-antirid-organica-de-noapte-p-354.html
Oricat as fi de ocupata nu trebuie sa uit ca anii au trecut repede, nu trebuie sa uit ca tenul meu are nevoie constanta de ingrijire pentru a arata stralucitor si vesnic tanar, iar Crema antirid organica de zi + Crema antirid organica de noapte revigoreaza pielea, ii reda fermitatea si ascunde ridurile. Contine ingrediente naturale din abundenta care ajuta la imbunatatirea elasticitatii pielii prin activarea procesului de reinnoire a pielii.
Ingredientele activede uleiuri vegetale, extracte din plante si vitamine ideala pentru a mentine sanatatea si vitalitatea pielii. asigura o fermitate indelungata si ajuta la prevenirea aparitiei de noi linii de expresie. Pielea va deveni mai ferma, mai radianta si revigorata instantaneu.I love Bio!!
kimytza
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:48
http://www.orchideablu.ro/nonifrut-suc-de-noni-bio-1000ml-ecospirulina-greenology-180-p-346.html
Sub brad mi-ar placea sa primesc acest cadou pentru ca mi se pare cel mai potrivit pentru mine, o mamica stresata pentru ca bebicul ei nu doarme noaptea bine si o mamica care alapteaza si are nevoie de vitamine si energie.
angyciobanu
Postat pe 6 Decembrie 2010 19:49
Buna,
Alegerea mea este http://www.orchideablu.ro/crema-antirid-organica-de-zi-crema-antirid-organica-de-noapte-p-354.html
AM ales Crema antirid organica de zi + Crema antirid organica de noapte pentru ca vreau sa-mi rasfat tenul la maxim, vreau o piele fin si fara a mai fi aspra la atingere.
Vreau ca aceasta crema sa-mi restabileasca vitalitatea pielii. Este o crema usoara ata de zi cat si de noapte, naturala, nu lasa urme de grasime pe piele si are rol de hidratare, nutritiv, antirid si de protectie a dermei . Imi va proteja pielea de toti factorii poluanti si de vremea uscata.
Concluzia: o piele ferma, moale, fara roduri si santoasa!
Cred ca o merit doar azi e ziua mea!
VA pupacesc!
puiut05
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:12
http://www.orchideablu.ro/nonifrut-suc-de-noni-bio-500ml-p-329.html
ionelaelena
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:27
Mi-ar placea sa gasesc sub brad Setul antirid Bioprotettiva (http://www.orchideablu.ro/set-antirid-bioprotettiva-p-343.html). Este setul complet care contine intreg tratamentul pentru ingrijirea tenului si este un tratament intensiv. Imi place, ca oricarei femei, sa am toate produsele posibile pentru ingrijire si sunt convinsa ca daca as folosi aceste produse zilnic, de Revelion as avea un ten sanatos si intinerit, un ten care imi va da stralucirea de care am nevoie intr-o noapte speciala.
kudika331258
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:32
Pentru ca vreau sa fiu sanatoasa as vrea sa gasesc sub brad urmatorul cadou:
Nonifrut - Suc de Noni Bio 1000ml + EcoSpirulina Greenology 180
http://www.orchideablu.ro/nonifrut-suc-de-noni-bio-1000ml-ecospirulina-greenology-180-p-346.html
lumi_ni_ta
Postat pe 7 Decembrie 2010 08:34
Doresc mult sa gasesc sub brad setul antirid de la Bioprottetiva.E....super!
caruldetriumf
Postat pe 7 Decembrie 2010 09:38
http://www.orchideablu.ro/crema-hidratanta-activa-spuma-demachianta-cu-aloe-si-musetel-p-348.html
O femeie intotdeauna are nevoie de rasfat, ingrijire,atentie cu propria persoana pentru a stii cum sa se faca apreciata si iubita de persoanele din jur.Deaceea eu am ales sa gasesc sub brad Crema hidratanta activa + Spuma demachianta cu aloe si musetel,perfecta nevoilor mele de femeie de zi cu zi!
CARMENA_DIXI
Postat pe 7 Decembrie 2010 09:41
de Craciun asi dori sa gasesc sub brad crema antirid organica de noapte Bioprotettiva+scrub pentru ten cu aloe si pulbere din samburi de caise
kudika068746
Postat pe 7 Decembrie 2010 09:45
Iarna, pentru mine nu inseamna doar sarbatori, ci si multa atentie si hidratare deoarece am tenul sensibil. Imi incep dimineata cu rasfatul ceaiului. Al celui cu floare de portocal in cana mea mare, neagra, dar si al ceaiului alb, pentru ten, care ia pe rand forma gelului de curatare, a lotiunii tonice si a celei hidratante. Primul imi face tenul sa simta ca dimineata chiar incepe, al doilea il revigoreaza, iar lotiunea tonica calmeaza si chiar... lumineaza tenul. Intre timp mai sorb din ceaiul meu, asteptand sa vina momentul cremei de fata. Cea de zi, cu SPF. Si cea pentru ochi. Apoi sunt gata pentru simfonia de culori din trusa cu fard de pleoape si cu glosuri. Desigur, ma opresc doar la cateva nuante: bej, mov pal, verde. Nu pot fi la fel de colorata precum toamna. Nu uit de balsamul de buze, iar la final cateve pufuri din parfumul preferat cu arome de santal, patchiulli si lavanda. Seara, abia astept sa ajung acasa de la birou pentru a imi rasfata intregul meu trup-gel de dus si unt de corp cu floare de lotus, cea pentru maini cu calciu, vitamina E si ulei de orez. Inainte de culcare aleg un demachiant cremos. Apoi urmeaza crema de noapte, aceea cu ceai verde. Cand intregul ritual de frumusete s-a incheiat incepe o alta poveste, aceea a unui somn linistit si odihnitor in care il visez pe Mos Craciun ca imi aduce un set antirid Bioprotettiva:
http://www.orchideablu.ro/set-antirid-bioprotettiva-p-343.html
Si totusi daca visul devine realitate??...

popaveronicasimona
Postat pe 7 Decembrie 2010 09:58
http://www.orchideablu.ro/aloe-milk-lapte-demachiant-si-hidratant-p-283.html acest lapte demachiant mi-as dori sa-l primesc de Craciun.Tenul are nevoie inainte de toate de o curatare in profunzime.
tasia1980
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:06
Orice femeie trecuta de 30 de ani, si-ar dori sa gaseasca sub brad Setul antirid Bioprotettiva http://www.orchideablu.ro/set-antirid-bioprotettiva-p-343.html. asa ca si eu fac parte din aceasta categorie de femei, deci-asta imi doresc!
rizica
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:12
cel mai frumos cadou de craciun!?as vrea sa-mi vad fata si nepoata acasa imi este tare dor de ele[de 2 ani nu am vazut fata si nepoata....]viata asta e asa de grea si mai mereu provoaca durere si lacrimi!cine stie poate ma asculta MOSUL si pe mine!
paul1968_20
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:13
Mi-ar placea sa gasesc sub brad Sucul Noni Bio 1000 ml pentru ca este un suc natural dintr-un fruct extrem de bogat in vitamine si minerale cu efecte benefice pentru oraganism. Stresul de la serviciu, sistemul imunitar destul de fragil in ultima perioada (raceli frecvente), ar deveni istorie dupa ce folosesc acest produs cu proprietati remarcabile:
• contribuie la purificarea sangelui.
• atenueaza durerile menstruale, musculare si articolare.
• imbunatateste starea generala psiho-fizica.
• aliat impotriva stresului si a oboselii.
• creste rezistenta la efectele stresului.
• contribuie la intarirea sistemului imunitar,etc.

georgi_alina
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:22
As dori sa primesc cadou :: Crema hidratanta activa cu aloe + Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel,mai ales ca se apropie si ziua mea.Va fi un cadou ce-mi va umple sufletul de bucurie si-mi va lumina fata{la propiu si la figurat}.Produsele bio sunt cele mai sigure ,fara conservanti,sau alte adaosuri chimice, si ce poate fi mai bun decat ceea ce iti ofera natura?Am incredere in produsele bio si le folosesc cu placere.
kudika180960
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:23
Am mai trimis un mesaj,pe langa ceea ce am spus mai sus,m-as bucura enorm daca mosul ar putea aduce siropul NONI,am un baietel de 7 ani ,cu ceva probleme de sanatate,caruia ia fost recomandat acest sirop,dar nu am avut posibilitate financiara sa il pot lua,eu nu am loc de munca in momentul de fata.Ar fi o bucurie enorma sa am acest sirop pentru puiul meu,el este lucrul cel mai de pret si bucuria vietii mele in momentul de fata.
kudika180960
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:31
Sub brad mi-ar place sa gasesc Crema hidratanta activa + Spuma demachianta cu aloe si musetel pentru a avea un ten hidratant si curat, ten care sa urle de sanatatea care o ofera produsele naturale marca BIOEARTH.
Xela
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:41
Imi doresc ca Mos Craciun sa imi lase sub bradut setul Gel pur de aloe vera 99% + Scrub corporal cu aloe si sare marina .Imi plac foarte mult concursurile voastre .Mi-as dori enorm sa pot castiga.oare am noroc?..va ador..mult succes participantilor:)
kudika337156
Postat pe 7 Decembrie 2010 10:41
http://www.orchideablu.ro/crema-hidratanta-activa-gel-demachiant-cu-aloe-si-musetel-p-357.html

Vine iarna! Ce ma fac?
Tenul meu e suparat
Inghetat, deshidratat.
Si mi-a dat o scrisorica
Sa i-o dau lu' mosulica.
"Nu mai stie ce sa faca
Simte ca e prins in plasa.
Si-ar vrea ca-ntr-o dimineata
Steluta de la geam de gheata
Sa nu il mai incolteasca.
Si in noaptea fermecata
Sa ploua cu praf de stele
Sub bradulul din odaie
Sa-i miroasa a aloe,
Musetelul sa il spele,
Un masaj dupa baita
S-apoi dat cu alifie
Este arma preferata
Pentru steluta de gheata".

P.S. Mosulica, nu uita
Te rog, implineste-i ruga!
lilee08
Postat pe 7 Decembrie 2010 11:06
Sub brad mi-as dori sa gasesc crema hidratanta activa cu aloe + Gel de curatare & demachiant cu aloe si musetel. De ce? Pai, am fost cuminte si merit si un pic de rasfat ;) si aceste produse sunt exact ceea ce imi trebuie: am tenul normal cu usoara tendinta spre uscat, iar crema hidratanta cu aloe vera si amestec de uleiuri vegetale mi-ar reda tenul hidratat, sanatos si stralucitor de care incepe sa-mi fie dor. Nu vreau sa par lacoma, dar crema aceasta are nevoie de un ten curat ca sa actioneze, de aceea am adaugat si gelul de curatare & demachiant cu aloe si musetel, numai bun sa indeparteze urmele de machiaj, impuritatile si excesul de sebum, poate scap si de punctele negre. Acu, am fost eu cuminte, dar sa vedem daca sunt si norocoasa. Sarbatori fericite tuturor!!!!
Cristina979
Postat pe 7 Decembrie 2010 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci! 130 De la: concursKudika 1 August 2016 13:31
Lenjerie sexy pentru Ziua Indragostitilor! 1153 De la: alexandra_princess 17 Februarie 2010 17:29
Concurs Fitomagra 226 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31
Concurs Crest Whitestrips 1919 De la: concursKudika 24 August 2009 11:49
Castiga tratamente de vis in cadrul centrelor Cellulem Block Bellezza! 211 De la: concursKudika 13 Iunie 2013 10:44