Documentar romanesc lansat pe DVD
COMUNICAT DE PRESA
Documentarul T O X I C, expus anul trecut intr-o vizionare privata si invitat ca film eveniment in cadrul Festivalului International de Film Astra de la Sibiu, se lanseaza acum pe DVD.
Documentarul va fi insotit de un cadou: binecunoscuta carte de bucate a profesorului Ghe. Mencinicopschi “Reinvata sa gatesti – Revolutie in bucatarie”.
Plecand de la teoriile profesorului Mencinicopschi, documentarul T O X I C analizeaza, studiaza si desfiinteaza alimentele moderne!
SURSA FOTO: Shutterstock.com
Chiar si cele pe care le consideram a fi sanatoase, naturale, au fost puse sub semnul intrebarii in cele 80 de minute de adevar.
Pornind de la intrebarea simpla „ce este alimentul?”, prof. dr. Ghe. Mencinicopschi pune accent, prin filmul TOXIC, pe adevarata fata a alimentului, studiindu-l in profunzime si nu doar prin simpla observatie.
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Holy Molly și Deliric lansează videoclipul piesei Camera mea
- Un castel deasupra mării, plaje superbe și seri nesfârșite: farmecul orașului Alanya
- Fost concurent de la X Factor, dispărut fără urmă în Portugalia. Familia și prietenii cer ajutor pentru găsirea lui Andrei
Documentarul regizat de Andrei Sota a avut un succes rasunator la public, umpland o sala de 800 de oameni la prima vizionare publica din cadrul Festivalului International de Film de la Sibiu.